» »

Merilec toka / merilec temperature -> log na računalniku

Merilec toka / merilec temperature -> log na računalniku

B-D_ ::

Vsi poznamo merilce toka, ki na lcd ekranu izpišejo koliko štroma neka naprava porablja oz. kolikšno porabo ima ta trenutek. Prav tako smo že vsi videli "vremenske postaje" ki na lcd izpišejo temperaturo senzorjev...

Zanima me kje v Ljubljani (če sploh) se da kupit kakšno zadevo, ki jo na podoben način montiraš med vtičnico in porabnika, ki bi jo lahko priključil še na računalnik in potem (s poolingom preko com porta ali kako drugače) prebiral podatke iz naprave ter delal log kdaj je porabnik deloval in kolikšna je bila skupna poraba. Isto za podatke o temperaturi... iščem nekakšen poceni sistem, ki bi logiral temperaturo na računalnik. Seznam floatov po minutah mi zadošča.


p.s.: če koga zanima zakaj se gre: želim narediti analizo delovanja termostatsko kontroliranega konvektorja in njegovo porabo v relaciji s temperaturo na drugi strani sobe

tigrr ::

pri Conradu mas temperaturni logger za 70 eur, dela samostojno, podatke pretocis prek usb-ja. glede merjenja toka pa bi blo verjetno najbolj smiselna/cenejsa kak DIY varianta. mal poglej po elektroničnih forumih, ziher se kej najde.

B-D_ ::

To da se kej skupaj zalota meni ni problem, nisem nov na tem terenu, tako da se ne bati predlagati kako bi lahko združil neko enostavno DIY vezje s com portom.

Še posebej pa ni blem če bom prišparal 95% cene. ;)

gumby ::

glede same meritve lahko uporabis kaksen stevec z impulznim izhodom... merlin-gerin jih ima naprimer (isci ME1zr ali ME3zr)
my brain hurts

B-D_ ::

Zanimiva zadeva. Bi se to stvar dalo zvezat zaporedno kar v kabel od podaljška?

Za štetje impulzov pa razmišljam če bi naredil nek flip flop vezje, ki bi zamenjal stanje ob vsakem prejetem impulzu, comp pa bi prek com porta potem štel impulze... ali pa en simple counter in poolanje stanja counterja tako hitro, da zadeva ne overflowa counterja in tako dobivam točen podatek ven iz vmesnika.

Izkušnje/ideje kako bi bilo najbolje implementirat to zadevo da bi bila čimbolj poceni (in dobavljiva v .si )?

gumby ::

>>Zanimiva zadeva. Bi se to stvar dalo zvezat zaporedno kar v kabel od podaljška?

lahko, ja... za tocno vezavo poglej v navodila

>>Za štetje impulzov pa razmišljam če bi naredil nek flip flop vezje, ki bi zamenjal stanje ob vsakem prejetem impulzu, comp pa bi prek com porta potem štel impulze... ali pa en simple counter in poolanje stanja counterja tako hitro, da zadeva ne overflowa counterja in tako dobivam točen podatek ven iz vmesnika.

Izkušnje/ideje kako bi bilo najbolje implementirat to zadevo da bi bila čimbolj poceni (in dobavljiva v .si )?

mikrokrmilnik? razen cipa prakticno ne rabis nic dodatne elektronike... pa se iz rs-232 porta ga lahko napajas, ker porabe nima nobene
my brain hurts

B-D_ ::

ME1zr, povzeto po podatkih
U = 230 V ± 10 %, 50/60 Hz
c Imax 63 A
c Accuracy class: 2
c θ°: -25°C + 55°C
c Consumption: 2.5 VA
c Terminals: power: 16 mm2, remote transfer: 6 mm2
c Total meter:
v capacity: 999.99 MWh
v display: in kWh or MWh, with 5 significant digits
c Partial meter (ME1z, ME1zr):
v capacity: 99.99 MWh
v display: in kWh or MWh, with 4 significant digits
c Meter indicator: 1,000 flashes/kWh
c NO contact for remote transfer (ME1zr):
v 1 impulse of 200 ms/kWh
v 18 mA (24 V DC), 100 mA (230 V AC)
v insulation voltage ELV: 4 kV, 50 Hz
c Conforms with standard IEC 1036 (with a sealable enclosure)


Če zgornje prav razumem je en impulz ki indicira 1 kWh dolg 200ms in pri tem teče 18mA s 24 volti? To je veliko preveč nenatančno za izračune... bi se dalo dobiti signal ven iz utripajoče ledice, ki ima 1000x večjo natančnost (oz. dobiti neko podobno zadevo ki daje ven takšen signal)?


p.s.: sem iskal po netu pa sem našel zadevo da stane okoli 40€ v tujini, kje in za koliko bi se dalo to dobiti v sloveniji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: B-D_ ()

bosto ::

Vprasaj na Iskra Emeco.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Električni števec

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
335017 (1417) starfotr
»

Merilec porabe električne energije + razdelici

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3616741 (8067) mihecpegec
»

solarni sistem in električni pastir

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
64909 (3491) Primoz78
»

Poraba električne energije!

Oddelek: Znanost in tehnologija
82395 (2331) WarpedGone
»

Računalniška poraba električne energije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
13732947 (26496) oemdzi

Več podobnih tem