» »

Računalnik melje

Računalnik melje

mmaestro ::

Imam problem z nekim starejšim računalnikom, ki sem ga dobil v popravilo od prijatelja. Prvo sem mislil, da je narobe kaj z OSom, ker je res delalo zelo počasi. Odločil sem se da na novo naložim OS in med inštalacijo nekako spoznal, da ni bila napaka v OS ampak mora očitno bit nekaj narobe z nečim drugim, kajti windowsi se mi nalagajo sto let, res gre vse ful počasi, tako da sem vzel ven ram indal noter svojga, ker sem predvideval da je nekaj narobe z ramom, vendar tudi to ni pomagalo.
Opazil pa sem da stalno gori rumena lučka, starejši kompi majo nekoko 3 lučke zelena je power, rumena ne vem kaj je, rdeča pa je ko nekaj melje. Bi mi lahko povedal nekdo kaj pomeni rumena čučka in kaj bi lahko bil vzrok počasnemu delovanju.

LP

gumby ::

poglej malo v bios, mogoce je izklopljen cpu cache in se kaj...
glede rumene LED pa poglej, kam je priklopljena na maticni
my brain hurts

mmaestro ::

Sem nekaj gledal v biosu sam se mi ne zdi nič kaj čudnega nastavljeno, sem tut dal load optimize defaults in sito dela. Melje, melje, melje... Mogoče še kakšna ideja?

Macx95 ::

Če tako zelo melje ga uporabi za drugo namembnost:D Malo šale, brez zamere prosim.

Ali pa mogoče inštaliraš win xp sp2 na mašino z 128Mb rama:D

Rdeča lučka v tvojem primeru označuje aktivnost trdega diska, rumena pa je lahko tudi kao "turbo switch on"

bzp ::

Definiraj "nek starejši računalnik", če je to ena predpotopna zadeva in ti daješ XPje gor, je jasno da melje. Sploh če ima malo RAM-a in dela swap na en počasen (< 5400) disk.

roba87 ::

Resetiraj Bios, ali pa ga poskušaj update-ati.napiši tudi konfiguracijo računalnika da ti bomo lažje pomagali.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se čudno obnaša, zmrzuje, se ne prižiga (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
554126 (3450) GTX970
»

2GB rama, pa še vedno se stvari zatikajo, pomoč prosim

Oddelek: Operacijski sistemi
91650 (1112) bluefish
»

Nekaj je crknilo..

Oddelek: Pomoč in nasveti
121885 (1552) rock_girl_
»

Namestitev Windows 98SE

Oddelek: Operacijski sistemi
183176 (2972) Moonfire
»

En "majčken" problemček pri inštalaciji win2k

Oddelek: Operacijski sistemi
7838 (757) boštjan

Več podobnih tem