» »

vmware zagnat fiziščno nameščen os

vmware zagnat fiziščno nameščen os

CaqKa ::

zanima me če gre z vmware ali pa z katerim drugim virtualizacijskim sistemom, naredit tak da zažene že na disku inštaliran sistem.
torej na disku imam več particij.. na eni imam xpje, na drugi pa ubuntu 704. zanima me če lahko vun iz winsev zaženem tale ubuntu ki ga imam nameščen.

zanima me tudi če je tisto kar predlagate free, ali pa ne.

jan01 ::

grex ::

To sem pa tudi jaz iskal enkrat :)

Vendar kolikor razumem ta program samo konvertira. Verjetno je hotel nekaj, kar bi Ubuntu (ki je kot samostojen sistem na drugi particiji oz. disku) direktno in brez konvertiranja zagnal iz Windowsev.

karafeka ::

416c6573a ::

Uspešno mi je deloval winxp iz linux sistema, dokler v winxp nisem nekaj instaliral, in mi z zagonom preko vmware pokaze samo se blue screen. Aja safe mode mi se deluje.

Winsi so preko vmware delovali precej precej precej hitreje, kot na virtualnem disku, tako da se splaca imeti kot nadomestilo za xen (seveda ne za igranje iger).
Lastnorocno.

CaqKa ::

>>> Well, it works! I can now successfully run WinXP from within Gentoo using VMWare

karafeka in wacky.. jaz bi imel obratno zadevo rad pošlihtano
torej da sem v xpjih, poženem recimo vmware in se zažene ubuntu iz diska.
vem da lahko namestim oni vmplayer in ubunti image zanj... samo jaz bi raje tole kar že imam inštalirano na disku pognal.

drola ::

VMWare6 Manual, stran 198 (Physical disk)
https://drola.si

416c6573a ::

Men je uspelo po tem linku http://oopsilon.com/Running-a-Windows-Partition-in-VMware

Upostevaj samo stage1 in stage2, da dobis informacijo o bootloaderju kje se nahaja. Datoteke vm** so tako OS neodvisne za vmware, ni potrebno nic drugega.

Glej da v vmware ko ti pride v bootloader, slucajno ne bi zagnal windowse. Prvo kot prvo 2x dostopan sistem (fizicno in preko vmware) bi se ti takoj kej pokvarl, drugo kot drugo pa kot imas se naprej navodila pod linkom, je potrebno ustvariti locen hardware profil za vmware, ker ti polno strojne opreme ne bi zaznal in bi mal driverje pobrisu pa pomesu pa se kej izklopu, in ko bi se spet normalno logiral v winse bi bili prakticno neuporabni (lastna izkusnja).
Lastnorocno.

karafeka ::

karafeka in wacky.. jaz bi imel obratno zadevo rad pošlihtano
torej da sem v xpjih, poženem recimo vmware in se zažene ubuntu iz diska.


Verjetno, da je postopek v Oknih podoben, samo obrneš. Malo se bo pač treba potrudit.

Daedalus ::

Virtualbox zna uporabljat fizičen disk/particijo. Navodila maš pa na njihovi strani.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

luli ::

Da gre!

V WIN XP sem preko vmware gnal fedoro 6 nameščeno na particiji! Uporamljal sem system commander boot manager za izbiro OS.

CaqKa ::

>>> CAUTION If you run an operating system natively on the host computer, and switch to
>>> running it inside a virtual machine, the change is like pulling the hard drive out of one
>>> computer and installing it in a second computer with a different motherboard and other
>>> hardware. The steps you take depend on the operating system you want to use inside
>>> the virtual machine. For details, see the VMware technical note Dual-Boot Computers and
>>> Virtual Machines.

verjetno se raje nebom posluževal virtualizacije... mi ni tistega ubuntuja za 'beg fliknit'
no razn če je linux bolj indipendent okrog hardware changes kot pa winxp.
drola in deadalus hval za linka.

nisem vedel da obstaja open source virtualizacija

Daedalus ::

Edino, kar ob bootu žalostno umre ob prestavitvi diska iz ene mašine v drugo, so win nt in višje različice:D Linux pa običajno brez problema naloži ustrezne kernel module in se zboota. Tako da bati nič - lahko probaš. Moglo bi delat, garantira ti pa valda nihče.


nisem vedel da obstaja open source virtualizacija


Hmm, Qemu, VirtualBox, Xen, OpenVZ...s temi sem do zdaj delal. Verjetno pa to ni vse:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

416c6573a ::

Za razliko od winsow lahko linux brez skrbi zalaufas preko virtualizacije, saj ti linux samo izpise katere stvari ne delajo, ob naslednjem direktnem zagonu ne bi smelo biti sprememb, naslednjic samo v bootloaderju podas parametru kernele da izklopi kaksne stvari oziroma mu podas drugacne vrednosti za zagon preko virtualizacije.
Lastnorocno.

CaqKa ::

te pa bom probal virtual box

brdi ::

Mene pa se samo zanima keri program najbol hvalite :P:P:P da ga tut sam uporabim za virtualno masino, pa kero distribucijo linuxa bi priporocali da dalodam gor :D

bluefish ::

zadnje čase malo preizkušam VirtualBox, pa me zanima, kako pravilno nastaviti deljenje internetne povezave med gostujočim OS (Vista) in gostom (XP). Dosedaj sem že poskusil nastaviti na NAT, vendar Vista ni našla network adapterja in se tako ni povezala.

Pomoč?

Daedalus ::

Probaj z network bridgom. Za winse ti ne znam razložit, kako in kaj, maš pa tole IIRC na njihovi strani v howto sekciji.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

desperados ::

Večinoma vedno laufam linux pa potem znotraj njega poganjam kake winse. V novi verziji vmwara pa je vse skupaj baje da neboleče (zagon iz fizičnega diska) nisem še menjal ker mi trenutna verzija deluje zadovoljivo. Windowsi 2000 so se mi zagnali iz diska xp jev pa mi ni uspelo zakaj pa ne vem. Samo takrat sem bil še na fat32...

Glede programov pa je vmware sigurno najbolj neboleč. qemu le za kaki hitri test... xen če ti hw podpira virtualizacijo...

Tega je ko smetja

SasoS ::

Jaz redno poganjam linux (slackware in centos) v vmware in native hkrati...še service si nainštaliraš (vmware tools) ki ti spremeni xorg config :D. Edina finta je, da naštimaš virtualne diske na scsi (če imaš native sata), tako da so povsod /dev/sdX
Edino malce je nerodno če pozabiš sistem suspendan v vmware, bootaš native, potem pa odsuspendaš...se zna skoruptati filesystem :8)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VMware ?

Oddelek: Operacijski sistemi
206714 (6231) Buggy
»

Izšel VirtualBox 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
8911788 (8191) Jst
»

Izšel VirtualBox 1.6.4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5610221 (6668) kriko1
»

Sun kupil še innotek

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
275093 (3783) mspiller
»

VmWare Player (Ubuntu Linux, OSX)

Oddelek: Operacijski sistemi
262790 (2155) planetparty

Več podobnih tem