» »

Sršeni!!!

Sršeni!!!

1
2
3

Matev ::

kupi en pips
pojdi na podstrešje - ni ti potrebno iti neposredno do gnezda

ti samo izšpricaj v zrak
insekticid se razširi po celotnem podstrešju in zdesetka sršene

marvin42 ::

verjetno večina še ni videla kakšnega velikega sršenjega gnezda od blizu... prizor je namreč strašljiv in prepričan sem, da ga tukaj ni junaka, ki bi šel od blizu zadevo špricat z raznimi bogimi insekticidi.
Mostly Harmless

Bojevnik ::

tole:D

Drugače pa, če si jih ne rabiš točno ta trenutek znebit, lahko počakaš do zime(in upaš da bo zelo mrzla), in se potem lotiš odstanjevanja(ko je mrzlo, naj bi počivali.

itak37 ::

Zascitna obleka in lopar za badminton, se bos se razgibal...

jernejk90 ::

Bojevnik, s tvojo metodo bi še bajto skuro ne samo sršene pa njihovo gnezdo>:D

marnit ::

Vsaj problemov s sršeni bi bilo konec :D >:D

dukenukem ::

evo en video hornet vs mantis(bogomoljka):Dprebral sem tudi, da umre letno 40 ljudi zaradi pikov ;) to za vrsto giant hornet

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dukenukem ()

sverde21 ::

kdo bo pa vrečo zamenjal na sesalcu, če bodo notri sršeni ?
Povrh še mal pipsa posesaš ;) ali pa zamašiš luknjo iz vreče (pri prižganim sesalcu vzameš dol cel in porineš not v vrečo kak odslužen zokn :P ) tolk da ne morjo ven potem pa v peč (al pa mikrovalovko LOL) vržeš (seveda če maš paprirnate vrečke, kar novejši sesalci definitivno imajo). Rešitev je dost, sam mal morš improvizirat :D .
<?php echo `w`; ?>

Samson ::

Ko smo imeli probleme s srseni, so prisli gasilci v zascitnih oblekah in gnezdo pospricali z navadnim WD40. Pospricali so tudi vse kar je letalo okoli. Srseni so padali kot pokoseni. Predvidevam da zaradi hlapov in pa ker so se jim od mascobe "zlepila" krila. No ko so naspricali, je trajalo vsega 3-4 minute da so pobral gnezdo in popadane junake srsene in se odpeljali. Ko so na istem mestu naslednji teden zaceli novo gradnjo so prisli, pospricali odsli. Od takrat jih ni na spregled...Ne gasilcev, ne srsenov, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Barakuda1 ::

Predvidevam da zaradi hlapov in pa ker so se jim od mascobe "zlepila" krila.


WD40 v resnici deluje. Vendar ne zato, ker bi se jim zlepila krila, pač pa zato, ker se (po domače povedano) preprosto zadušiji.

Žuželke (čebel, ose in sršeni) namreč "dihajo" z zadkom. Ko WD40 zamaši prehode, pride preprosto do zadušitve.
No, zlepijo se jim tudi krila, zato pa popadajo na tla, ampak konec je pa z njimi zaradi zadušitve.

Osebno sem imel na vikendu probleme z osami. Dokler nisem uporabil WD40 se jih nisem rešil. Po uporabi, pa nimam več problemov.

MadMax ::

Ko sem se jaz lani spravil nad sršene z WD-40, sem shujšal par kil :D

Naslednji poskus je bil WD in vžigalnik.
Še ena kila dol (WD namreč ni tako zelo vnetljiv...).

V tretje pa vžigalnik in deodorant v spreju.
Zanimivi glasbeniki so, ko na tleh brenčijo kot komarji, ker jim skrajšaš perutke 8-)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

jype ::

WD40 sploh ni vnetljiv, ampak topilo in potisni plin sta pa zelo vnetljiva. Topilo je tudi zelo strupeno. Si prepričan, da si imel pravi WD40?

A. Smith ::

>>>Mislim to, da je logistično zelo nerodna, ker je treba gnezdo nekako odnest vanjo.

Ni nujno. Kolikor vem, obstajajo pripomočki na osnovi mikrovalov, s katerimi se uničuje lesne črve.

Če bi človek dobil svoje roke na eno izmed tistih napravic...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

A. Smith ::

Sploh pa, zakaj ne bi do gnezda privlekel podaljška, mikrovalovki pa odstranil vrata in prevezal stikala?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Brane2 ::

Ja, mikrovalovka je nerodna, zato pa je WMD. >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

BozidarB ::

ponoci odpri luc na podstresju, lahko tut zunej bajte ker itak letajo sm pa tja. popipsaj luc ali steno ce z nekim bio-killom in bos naslednji dan imeu veliko mrtvih srsenov pred bajto. drgac pa pocak da bo en mrzu dan (po 10stopin) in takrat lahko mirne duse odstranis sva gnezda in jih zazges. ker ce je tolk mrz te nebo noben picu ker otrpnejo.

fanatiktech ::

Zanima me še če lahka sršeni pojejo gips plato... razžrejo ker skos poka, Drugače je pa že poskrbljeno za masko pa 2 gasilna aparata Co2>:D >:D , zdaj še sam naberem poguma da bom mev jajce it gor pa vsepovsod pošpricat0:) , sam morem še ju3 prei nardit popravca, da me ne bo slučajn danes kir piču pa še popravca ne bom naredu...:D :D :D
Prei sem vidu da je en napisu da se sršeni odzovejo tko da letijo na izdihan zrak... :\ kolk % je to res da me ne bojo pol v rit napikal el pa kam drgam8-O :\ , da je za ziher.

mihec87 ::

Gips plato lahko grizejo..kamot.

Barakuda1 ::

kolk % je to res da me ne bojo pol v rit napikal


:D :D

Kwa, a maš probleme, da ti od spred pa od zad enako smrdi :P :D >:D

Loca ::

ne se zajebavat, to je resno 8-O . pr nas so pod gips plato :O , k mamo en zid oblečen not. in se mi ne sanja kako so tja pršli. ne vem kje je gnezdo, sam izpod tam letijo. problem je k je tam postla. sm že zamašila s pur peno, ma če spet pridejo pomeni da so še lukne 8-O .
meni so te žvali prou scary, kaj če ga ps začne lovit ko je sam doma8-O ??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Loca ()

Tilen ::

Ga pač poje in po možnosti umre.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

PaX_MaN ::

Sori Loca, ampak moram: AHAHAHAHAHA!

Matr, jst letim po sesalc že ko je en sam, kaj bi bilo šele, če bi se znašel blizu celega gnezda. 8-O

ON:
Če ti spod postelje/direktno nad posteljo letijo sršeni, se res ni za zajebavat. Če imate jeklena jajca, sami opravite z nadlogo (in trpite možne posledice :D ), sicer pa raje pustite to ta pravim mojstrom.

A. Smith ::

sm že zamašila s pur peno, ma če spet pridejo pomeni da so še lukne 8-O .


Se pravi, znotraj gips plat je MAJHEN ograjen prostor?

Potem je odgovor enostaven: insekticid v spreju, pipsaj skozi eno izmed lukenj, tako da se bo sprej lepo razporedil po zagrajenem prostoru.

In da, če sami ne zmorete tega, vam močno priporočam deratizerje ali podobne strokovnjake. Problem je, da sršenov ne bo vzela zima, ker so v vašem stanovanju lepo na toplem.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Loca ::

glede na to, da je skoraj nemogoče da bi pršli kr tko v stanovanje in pol pod plato je varianta, da imajo gnezdo v strehi od balkona (k je sevda zdej tut v plato oblečena, k je balkon postal del stanovanja), k je lesena in da so tam skoz kako špranjo se pršli zaredit. danes provam še s flašo in fanto, če bo to delovalo, pol pomeni da so v strehi in jim je lukna pod plato pomenla eden izmed izhodov.:| pol pa res sam še terminator deratizator pomaga 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Loca ()

Ejsi_Disi ::

Ravno danes sem se spravil nanje s pipsom in to še zgodaj zjutraj, ko so še vsi mrzli. Jih imamo pa v deblu. Potem popoldne pa z zračno puško. >:D
Rock n' roll ain't noise pollution!

sm0key ::

Nisem prebral vseh postov, mogoče je kdo rešitev že ponudil...

Najbolj "miroljubna" rešitev za obe strani je, da prirežeš plastenko in jo nekje do polovice napolniš z raznimi močno dišečimi rečmi (sadje, alkohol, sladke reči, lahko celo pomažeš malo dobrot po sami steklenici)...ker delavke potem navalijo na te dobrote in enostavno padejo noter v smrdečo tekočino in utonejo.

Ko se tako znebiš vojske, lahko še tista dva sršena odstraniš z dvema udarcema...

easy.

Loca ::

js sm to že probala, ma niti en ni pršu not. k ne vem kje je gnezdo. danes probam še 1x na drugo mesto dat flašo :D :\

Brane2 ::

Verjetn jim ni do pijače, če zraven ne smejo prižgati čika... :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

Stampl ::

komplicirate prevec..ceprov se je blo za nasmejat:))
na podstresju v "spici" brez okna so bili ze ene parkrat in ko smo zvedli da so gor, sam mal se oblečes(šal pa kapa). Greš ponoči z enim žaklom 100l in samo zajames od spodej pa odtrgas stran...potem pa sm mal pipsa not pa v centralno...fajn smrdi

Loca ::

ja snayper, tebi je smešno, nam pa pač ni, ker je pravkar sršen lukno skoz gips plato nrdu 8-O , brez zajebancije, danes dopoldne luknje še ni blo. in niti ne vemo kje je gnezdo, sam sklepam lahko da je v strehi, do tja se pa itak ne da pridet. v glavnem v pondeljek se slišim z nekim deratizerjem, ker to je res že tu mač.

V-i-p ::

Kaj se zgodi, ko se udarita vojska 30.000 čebel in četica 30 sršenov? Klik!
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

TESKAn ::

To je zato, ker so te čebele pussys. Ta prave čebele sršena živega skuhajo, preden lahko obvesti kamerade, kje je panj. In ne, tega si ne izmišljujem, samo pozabil sem, katere so že te čebele.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

zee ::

waw. impresivno.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

joker16_7 ::

No no, pretiravat pa ni treba z močjo čebel. Tale film s primerjavo 30:30000 je povsem realen. Čebele namreč nimajo nikakršne možnosti proti sršenom, ki imajo bistveno močnejši strup, močnejše in večje čeljusti in so tudi bistveno večji in nič manj organizirani kot čebele.;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

AngelOfDeath ::

Evropske čebele nimajo šans ker delujejo kot egoistke.

Medtem ko japonske čebele delujejo skupinsko in sršena živega "skuhajo".
edit: Slovnica

joker16_7 ::

No, japonske čebele ne delujejo nič drugače kot evropske, le da so to bolj posebna vrsta čebel, ki je tudi veliko večja od evropskih in te čebele so bolj ali manj podobnih velikosti kot sršeni (le malenkost morda manjše). :\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

AngelOfDeath ::

http://www.youtube.com/watch?v=JtFVQe4JRmA

@joker16_7
Japonske čebele so skoraj tako velike kot tovornjaki a ne ? :\
edit: Slovnica

Ejsi_Disi ::

Joker ne nabijaj! Angel in Teskan imata prav. Preden sršen obvesti ostale kamerade, ga ostale čebele živega spečejo oz. z zadki toliko ogrejejo sršena, da umre. ČE se prav spomnim, je že stopinja več dovolj da umre.

No, mi smo jih imeli v drevesnem deblu, kjer so imeli dva vhoda. Takoj zgodaj zjutraj sem šel oborožen z Raidom in WD 40 na bojni pohod. Bojna obleka ni bila nič posebnega - trenerka. V deblo (v obe luknji) sem našprical, kar se je dalo, potem pa sem samo vhode zaprl s PVC vrečko. Sedaj je že en teden pa se mi zdi, da jih ni več.

Rock n' roll ain't noise pollution!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

Ejsi_Disi ::

No, sedaj lahko uradno potrdim, da nimamo več sršenov. Vsaj v tem deblu. :P
Rock n' roll ain't noise pollution!

sidd ::

Pri nas so se pa naselili nad vhodom - so si prav lušno gnezdo naredli barabe.

Pa je foter z nekim insekticidom malo pošprical, pa ni od takrat niti enega sršena več blizu. Pocrkali tudi niso, ker ni nikjer bilo vodeti kakšnega na hrbtu na tleh. Enostavno, so odšli
no idea for signature
signed
I

kok ::

Tale tema je pa za umret smešna! Če bo kdo slučajno res poskušu spravlat sršenje gnezdo v mikrovalovko mora svoj poskus vsekakor posnet, ker to bi pa res rad vidu!

dukenukem ::

naj še kdo slika kako gnezdo ,to nardijo skor meter velikiga 8-O

Opkow ::

Na tej strani sem zasledil podatek
This wasp nest is small compared to a wasp nest found on a farm at New Zealand in 1963, it was 366cm x 175cm (12 feet x 5 feet 9inches)
>:D

Pyr0Beast ::

Kjer je dosti beljakovinske hrane tam sršeni uživajo. Če ni drugega tudi brikete ali pa jetrca nastavljena mačkam glodajo.

Drugače pa elektrika kar nekako sršene ne omrtvič. Ok, drugi sunek jih delno paralizira in večino svojega strupa izšpricajo takrat. Ampak bi človek pričakoval da 0.5MV sunek poslan direkt čez sršena stvar ubije že prvič.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

snow ::

Jaz sem enkrat bos stopil na sršena. Piknil me je v mali prst (mezinec) na nogi. Kot bi ti nekdo potisnil iglo skozi prst... podplat je bil nekje dvakratne velikosti, bolelo pa dva dni ko pes.
Sršena so kasneje našli mrtvega... mene pa tudi skoraj v postelji. ;)


Kaj pa če dobiš kakšen zelo močan laser in jih kuriš iz varne razdalje enega po enega.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Barakuda1 ::

Kaj pa če dobiš kakšen zelo močan laser in jih kuriš iz varne razdalje enega po enega.


Bez veze.
Boljš vse na enkrat. Vržeš jim v gnezdo ekološko prijazno bombo "oče vseh bom" in problem je rešen>:D

oooo ::

No jaz sem ravno uspesno unicil gnezdo!!! Na sebi sem imel rokavice, kapo in smucarska ocala.

V levi roki Biokill in v desni Pips. Gnezdo sem sprical z biokill om. Srseni so me po pricakovanju zaceli strasit (letat proti meni) no in ko sem s pipsom prsil proti njim so se razbezali. Med nadaljnim spricanjem gnezda, se je kar nekaj srsenov podalo v napad name, ampak cez pips ne morejo!!! Sem pa zelo vesel, da sem imel ocala, saj so bila polna pipsa in biokill a. Dihal sem bolj po malem :)

No moram povedat, da srsen prav ve, da se ga ne bojis in tudi ce bi bil brez kape, rokavic, dolgih rokavov in ocal me noben ne bi picil..

lp

p.s. Sam sem absolutno proti nesmiselnemu ubijanju zivali, ampak imeti srsene blizu otrok.. no ni debate bolje milijon mrtvih srsenov, kot en otrok!!

motorc ::

A se samo meni zdi, da pips (oni v črni in rumeni piksni) ni več to kar je bil ... včasih sem v osje gnezdo spustil cel pips pa je bil mir ... letos sem pa v eno osje gnezdo spustil cel pips (direktno v gnezdo skozi vhod) - zadeva drži cirka pol ure, potem pa kot da se sploh ni nič zgodilo. So se ose prilagodile?

Katero sredstvo priporočate namesto pipsa? (Raid sem probal, pa je še slabši).

Pyr0Beast ::

Katero sredstvo ? Beg stran.

Insekti se tudi različno odzivajo na strupe. Pips močno deluje na muhe, na ose ali mravlje pa bolj slabo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PaX_MaN ::

Pollitrska plastenka, do tretjine napolnjena z razredčenim sadnim sokom - šest komadov, plus obična golaznjad.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ose (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25234337 (3599) BorutO
»

Azijski sršeni

Oddelek: Problemi človeštva
4615307 (12714) Aston_11
»

Sršenje gnezdo

Oddelek: Loža
101675 (1262) izbrisiracun
»

Ose prevec napadalne letos ??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6412727 (11040) perci
»

Problem s sršeni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6616613 (15344) Thomas

Več podobnih tem