» »

Problemi pri nakupu XBOX360 v Angliji

Problemi pri nakupu XBOX360 v Angliji

GoodHeart ::

24-tega avgusta pride v evropo XBOX360 Elite. Namaravam jo kupit v Angliji pa me zanima kako rešit problem tega, da imajo oni 3-pinski kabel za napajanje, mi mamo pa 2-pinske vtičnice ?

Mi lahko prosim nekdo pove kako rešit ta problem ?

Vnaprej hvala,

GoodHeart

jamiroq ::

na letališču kupiš ustrezen adapter. pa glej, da ni ravno tisti najcenejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jamiroq ()

rdecaluc ::

lahko tudi v bauhausu ali pa kjer koli drugod ...
Est modus in rebus. ,typos

GoodHeart ::

Aha, no se mi je zdelo, da obstaja nekaj takega.

A veš mogoče kje bi lahko to naročil online, da ne bom hodu na letališče? :)

Pa kak se točno reče če kje vprašam da me ne bojo čudn gledal.

Če prav mislim je to kako mini-vtikač ko ga vtakneš v vtičnico pa je na drugi strani vhod za 3-pine .. al se motim ?

5er--> ::

Srednji pin odrežeš ostala dva pa pobrusiš tako, da pašeta v vtičnico. >:D
Preverjeno deluje. :D

Mavrik ::

Glede na to, da se kabel da se kabel iz transformatorja izključi, bo verjetno precej bolj elegantno, če s kakega ebaya/bolhe ali od lastnika okvarjene verzije preprosto dobiš kabel, ki gre od vtičnice pa do napajalnika.
The truth is rarely pure and never simple.

kljucavnicar ::

GoodHeart ::

Eh, kaj sem jaz butel, maš prav ključavničar, obični PC power supply kabl, teh mam pa itak dost doma.

Hvala vsem za odgovore. :))

Mavrik ::

Am, ta kabel NE paše na Xbox. Namreč, Xboxov kabel ima še eno zarezo na sredini.
The truth is rarely pure and never simple.

GoodHeart ::

@Mavrik - če prav razumem iz XBOX360 gre kabl v napajalnik iz napajalnika pa drug kabl v vtičnico na zidu ?

Milslim ker, XBOX360 kolker sem jaz gledu fotke ma točno tak vhod kot je tist kabel ki ga je linku klučavničar, sam ce je to samo vhod do konzole do napajalnika pol pa res rabim drugačn kabl od napajalnika do vtičnice. Sam a nimajo nove verzije XBOX360 napajalnik integriran v ohišje ?





Lahko kdo to mal bol objasni kak kabl zdej sploh rabim ?

OldSkul ::

Upam, da veš, da če se bo pokvaril, ga bo treba v Anglijo poslat nazaj...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

Mavrik ::

Uf, ta slika pa ni vredu. Glede na to, da ni absolutno nikjer omenjeno, da bi imele nove konzole spremenjeno napajanje, to pomeni da tudi napajalnik ostaja isti.

Priključek v konzolo je takšen (popolnoma nestandarden, kabel je trajno pritrjen v napajalnik):


Na kablu, ki pa gre v vtičnico, pa je priključek takšen (kot vidiš, ni kompatibilen s PC napajalnim kablom):


Se opravičujem za zanič kvaliteto slik.

Tako da še vedno pravim, da bo najlažja rešitev ta, da kje dobiš ta kabel, ko gre od napajalnika do vtičnice.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

GoodHeart ::

@Mavrik - uf, maš prav, vidim da je se spodaj ena lukna, sam tam ni pina tako da mogoče bi lahko en PC kabl nekak z nožom olupu (optimist pač :) ) da bi pasu not ker voltaža je pa enaka 220v kolker vem.

Druga varjanta je pač da kupim tisto UK/EU prehodno vtičnico.

Ali pa če morda kdo ve kje se bo dala kupit XBOX360 Elite pri nas za solidno ceno (v UK 313 funtov oz tam nekje 450 eurov), pomožnosti čipana ali vsaj da nebi mela Benq dvd drive-a da lahko sam firmware flasham, če se kdo s tem ukvarja pa je pripravljen sam uvozit mi naj tle sporoči. Za XBOX360 Elite verzijo + dodatni brezžični gamepad + boljsi ventilator da se ne pregreva konzola, firmware flashano da spila backupe sm pripravljen dat od 600 do 800 eur. Kar je v bistvu 200 eur profita za tistga ki je to pripravljen nardit. Drugač mam se neki vez v Evropi sam se ne vem kaka bo tam cena.

Me veseli, da so ljudje tle aktivni in odgovarjajo na teme, tak da kr pište še naprej, da se mi pomagate prav odločit. :)

Lep pozdrav,

GoodHeart

mzidy ::

Lepo kupi Premium ali pa Super Size ack v Avstriji za okoli 400€ (včasih je bil Premium 300, Super Size pa 350€). Za flashanje ponavadi plačaš 30-40€, dodatnega hlajenja v primeru na zračni postavitvi na rabiš, oz. za 400€ si raje originale nabavi (skledam da je budget 800€).

GoodHeart ::

vse lepo in prav, samo Elite verzija ma 120GB diska in integriran HDMI priklop ki omogoča nekompresiran signal na LCD/Plasma TV .. poleg tega je Elite verzija precej izboljšana v večih ozirih glede na njene predhonike.

Bom pa pogledal če je moč dobit Elite verzijo v Avstriji po 24-tem avgustu, itak da. :)

Keyser Soze ::

Ban, ban... Pol bo pa veselje. :D

IMO, se trenutno ni vredno matrat z raznimi čipi in flashi. Je škoda prevelika, če nisi pozoren in te zvohajo.:\
OM, F, G!

OldSkul ::

Hja, tudi Elite se kvari..tako kot preminum in core verzije. Torej poleg tistih dveh izboljšav ni kaj novega.

Pa pazi, da boš igral popolnoma stealth backupe, drugače boš mel hitro benan live.

5er--> ::

@GoodHeart: Lahko z navadnega IEC-C13 narediš IEC-C15. Samo tisto zarezo moreš "dodat".

matjash ::

Jaz sem kupil v Italiji pa je mel kabel 3 vtičnike namesto 2. Sem vzel en navaden računalniški pa z olfa nožem naredil tisto zarezo, kar mi je pobralo manj kot 3 minute.

@Kayser Soze mam Hitachija ki je bil najprej/najlažje pobenan, vse beckupe mam pravilno stealth patchane le tisti mesec ko so začeli benat nisem bil na Live! pa moja škatla ni benana (iextreme 1.2 firmware) in za ta firmware je po izjavah izdelovalca skoraj nemogoče da bi MS dobil alternativno pot do zaznave modificiranega pogona/medijev.
... bolje pozno kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjash ()

GoodHeart ::

Pol bom pa jaz tudi kar lepo kabel olupu pa bo. Hvala za informacije.

Glede Live pa MS zaznave. Najbolj sigurno je če nardiš hardware mod, spodaj je link pa slike so zraven če koga zanima. Je pa testirano tudi na Elite verziji. V bistvu je fora samo v tem kater DVD pogon dobis, lahko pa kupis tudi modan pogon posebej pa enostavno zamenjas.

http://forums.xbox-scene.com/index.php?...

Baje je ful zajeban ker so vezja na plati ful majhna pa rabiš kao povečevalno lupo da kej ne zasirješ. Za prave mojstre verjetno ni problema, en američan modda za 20 dolarjev če mu pošleš pogon. Sicer pa preberte si, če vas zanima.

Lp,

GoodHeart


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[XBOX 360] Nasveti (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Konzole
988200957 (78130) radovednik
»

XboX 360 Premium ali XboxX 360 Elite? (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
628023 (6503) Dr_Andy
»

Nakup Xbox 360

Oddelek: Konzole
353033 (1885) LuGi
»

Xbox 360 premium nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
777440 (5142) brecoboy

Vse o Xbox 360 (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Konzole
1943117027 (58537) Mavrik

Več podobnih tem