» »

Jehovove priče

Jehovove priče

1 2 3
4
5

Poldi112 ::

>Si predstavljas, da se poročiš, vse idelano, sex pa katastrofa. Kaj boš?!

Sosedo, jasno. Od tu izvira "skok čez plot".
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

TESKAn ::

Resnico spoznati ni dano vsakomur.

Tale self - righteous BS in sveto prepričanje vernikov, da so oni nekaj več, ker verjamejo v nekaj nedokazljivega, je pa razlog, da preziram "masovne" vere. Naj imajo svoja prepričanja, ma naj jih imajo doma, mene papustijo na miru in naj me ne gledajo pomilovalno z besedami "ni vsem dano, da bi spoznali/razumeli/karkoli". Ker si pomilovanje za tako razmišljanje zaslužijo sami.

Tudi tebi in podobnim ne bi škodilo, če bi kdaj pa kdaj kaj pogledal v biblijo.

Ko sem bil mlajši, sem jo prebral. Noter razen zgodbic ni nič pametnega. Bi si celo upal trdit, da so stare grške bajke dosti, dosti boljše od biblijskega nakladanja.

Navsezadnje se ne imenuje zaman knjiga vseh knjig.

Po mojem mnenju se lahko skrije proti štoparskemu vodniku. Da jo je kup verskih blaznežev razglasilo za "knjigo vseh knjig", hja...mi ne bi moglo biti manj mar.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Alamar ::

Prebrati ni enako prebrati in razumeti kaj piše notri.:P
Knjigo vseh knjig je niso poimenovali verski blazneži, ampak strokovnjaki. Verjetno ne veš, da je po svetu na tisoče raziskovalcev biblije, ki nimajo veze s kakršnokoli vero in blaznostjo. Vsako leto imajo večje in manjše kongrese. Eden takih je bil par let nazaj v LJ (svetovni kongres)

Ti pa kar lepo pojdi nazaj k svojim grškim bajkam... skratka še en nerazgledanež več.:P

imagodei ::

> "skratka še en nerazgledanež več."

Tako je - razgledan človek bi vedel, da se napiše "nerazgledanec"...
- Hoc est qui sumus -

Alamar ::

in ne bi pisal off topic sporočil in bi vedel, da v mnogih narečjih obstaja beseda nerazgledanež. To ni tema o pravilni rabi jezika..;)

ahac ::

Zarad mene imajo lahko tud Harry Potter kongrese, ampak zarad tega ne bo nič več kot druge knjige.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

ShowDown ::

Še ena možgansko oprana verska skupnost je zadnja stvar, ki jo ta družba potrebuje... Jih imamo že dovolj. Sem človek zelo odprtega tipa, ampak "prodajanje" vere od vrat do vrat - NO GO! Vsak ima pravico do SVOBODNE IZBIRE religije. Za to odločitev pač ne potrebujem opranega človeka, ki govori o koncu sveta.

Alamar ::

Se strinjam, ampak piše v bibliji, da je treba pravo vero širit (oznanjevat) in, če hoče biti priča kredibilen, mu/ji ne preostane drugega kot to početi. Kako že pravijo "kdor prodaja meglo, je nekredibilen":))

black ice ::

Alamar je izjavil:

Kako že pravijo "kdor prodaja meglo, je nekredibilen":))

Kako se jehovci in ostali ločijo od navadnih prodajalcev megle?

ShowDown ::

Alamar je izjavil:

Se strinjam, ampak piše v bibliji, da je treba pravo vero širit (oznanjevat) in, če hoče biti priča kredibilen, mu/ji ne preostane drugega kot to početi. Kako že pravijo "kdor prodaja meglo, je nekredibilen":))



Hvala za ta post. Zdaj mi je jasno, da je moj post 100% resničen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ShowDown ()

TESKAn ::

skratka še en nerazgledanež več.

Se kaj bolje počutiš, ko ugotavljaš svojo superiornost nad drugimi?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

btree ::

ShowDown je izjavil:

Še ena možgansko oprana verska skupnost je zadnja stvar, ki jo ta družba potrebuje... Jih imamo že dovolj. Sem človek zelo odprtega tipa, ampak "prodajanje" vere od vrat do vrat - NO GO! Vsak ima pravico do SVOBODNE IZBIRE religije. Za to odločitev pač ne potrebujem opranega človeka, ki govori o koncu sveta.

Eh, v takšni družbi živimo, na vsakem vogalu nekaj prodajajo, še po TV imaš vsakih par minut reklame, po mestu plakati, v videospotih frizure.... Skoz se nekaj prodaja, jehovci pa po domovih. Mene ne moti, kupim kar rabim.

LordTado ::

Alamar zgleda da si jehova priča ali pa blizu in če bi jih poznal bi videl da niso pozitiven predznak družbi...

Če bi bili OK tudi jaz nebi pisal tak o njih, pa nimam proti veri nič ampak dojemanju take vere in forsiranje le-te v družbo...

PacificBlue ::

Samo kadar obiščem zobozdravnico, imam stik z Jehovci..ker je ona te vere. Drugače pa nimam osebnih negativnih izkušenj, čeprav so hodili pred leti dost pogosto naokoli, nisem pa govoril z njimi ali kaj podobnega. Drugače bi pa dejal za Mormone,da sem z njimi imel največ "opravkov". Par besed pa so že vedeli, da ne bo nič..

...mi je pa hare krišnovc enkrat prodal Bhagavat Gito za 3,5 evre. Tega sem bil pa res vesel.:))

Volk| ::

Alamar, meni se tudi zdi da si Jehovova priča ali pa na dobri poti k temu. So te "nagnili" kaj:D

Marx je mel prav. Religija je opij za ljudstvo. In v dveh stvareh se strinjam z naukom Jehovovih prič:

1.Človek bo enkrat sam spoznal kaj dela religija in jo bo sam iztrebil(no, JP verjamejo da jo bo bog)
2. Verjamem v boga(kot JP), toda ne spoštujem ga! Pravzaprav mislim da je hinavec, ki govori eno, dela pa drugo(zgodbe iz biblije so dokaz). Bi se prav rad z njim enkrat pomenil:)
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

MadMicka ::

LordTado je izjavil: "Alamar zgleda da si jehova priča ali pa blizu in če bi jih poznal bi videl da niso pozitiven predznak družbi."

Dej povej LordTado, a če je Alamar jehova priča ali pa blizu njih, se ti ne zdi, da jih potemtakem dobro pozna? :)

Zheegec ::

Alamar je izjavil:

Se strinjam, ampak piše v bibliji, da je treba pravo vero širit (oznanjevat) in, če hoče biti priča kredibilen, mu/ji ne preostane drugega kot to početi. Kako že pravijo "kdor prodaja meglo, je nekredibilen":))

V marsikaterih knigah piše marsikaj, sem prepričan, da imajo tudi Talibani svoj interni pravilnik, kjer piše "kill all infindels". Pa kaj potem, če piše? Who cares, kaj piše v eni zastareli knjigi, pač ne smejo nadlegovati drugih ljudi.
Saj podobno idejo o "širjenju vire" so imeli tudi nekateri ob odkrivanju Amerike... Ampak dobro, par milijonov več mrtvih ljudi zaradi vere gor ali dol... Sedaj pa pač širjenje vire z orožjem v našem koncu ni več dovoljeno in se poslužujejo "prodajanja megle".
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

PacificBlue ::

When we blindly adopt a religion, a political system, a literary dogma, we become automatons. We cease to grow.

Anais Nin


:)

hamax ::

Knjigo vseh knjig je niso poimenovali verski blazneži, ampak strokovnjaki ...

Verni strokovnjaki. Res ne vem kaj je takega v "knjigi vseh knjig", da bi si lahko zasluzila tak naziv. Lahko me pa razsvetlis.
Just for fun:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

Matako ::

Kar počnejo Jehovci je "dobro" staro versko akviziterstvo. Kljub bogastvu podrobnosti ni bistvene razlike med akviziterjem izdelkov in Jehovci - oboji te hočejo po malem nategniti.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Vajenc ::

Akviziterji gredo zavestno v to, da te nategnejo. Jehovove priče pa resnično verjamejo, da delajo dobro in da te z oznanjanjem "resnice" rešujejo vseh muk po koncu tega sveta. Večinoma so to dobri ljudje. Da so zaslepljeni je pa druga resnična stran te zgodbe.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

btree ::

akviziterji se morajo tudi prepričati, da je tisto kar prodajajo najboljše, drugače težko koga prepričajo, da bo kaj kupil

Alamar ::

Se kaj bolje počutiš, ko ugotavljaš svojo superiornost nad drugimi?


Jo ne ugotavljam, le bentim nad večino ljudi tukaj, ki nimajo pojma o pričah, naštevajo neke banalne primere in so nasploh prežeti s sovražnostjo do drugačnih pod pretvezo odprtosti. Pišejo kako so dojemljivi in nimajo nič proti, a vseeno s takšnim pisanjem žalijo neko skupino ljudi. Kako gre že tista slovenska - smo odprti, samo nočemo Jehovcev, pardon prič, ciganov, pardon romov, pedrov, pardon homoseksualcev, južnjakov, pardon bošnjakov... In to naj bi bila odprta družba?

Eh, v takšni družbi živimo, na vsakem vogalu nekaj prodajajo, še po TV imaš vsakih par minut reklame, po mestu plakati, v videospotih frizure.... Skoz se nekaj prodaja, jehovci pa po domovih. Mene ne moti, kupim kar rabim.

Kaj točno ti pa prodajajo priče? Priče oznanjujejo vero, ker je to njihovo poslanstvo (zapisano v bibliji). Nikoli ti ne bodo nič hoteli prodati ali zbirati prispevke. Vsa literatura je zastonj. Vzemi ali pusti. Če boš na lep način rekel, naj te pustijo pri miru, te v 99% primerih bodo. So posamezniki, ki to ne upoštevajo, a načeloma te ne bodo več nadlegovali.

Alamar zgleda da si jehova priča ali pa blizu in če bi jih poznal bi videl da niso pozitiven predznak družbi... Če bi bili OK tudi jaz nebi pisal tak o njih, pa nimam proti veri nič ampak dojemanju take vere in forsiranje le-te v družbo...

Haha, neumnost. Sem ateist in ponosen na to. Priča se ne bi odzval na tako nizkotno blatenje. Negativen predznak pa dobijo po ljudeh podobnih tebi, ki s svojo nestrpnostjo in nepoznavanjem širijo laži. Mislim, kakšno je tole razmišljanje, če bi bili OK? Poleg tega tvoj prvi stavek ni smiseln:))

Alamar, meni se tudi zdi da si Jehovova priča ali pa na dobri poti k temu. So te "nagnili" kaj:D
Marx je mel prav. Religija je opij za ljudstvo. In v dveh stvareh se strinjam z naukom Jehovovih prič:
1.Človek bo enkrat sam spoznal kaj dela religija in jo bo sam iztrebil(no, JP verjamejo da jo bo bog)
2. Verjamem v boga(kot JP), toda ne spoštujem ga! Pravzaprav mislim da je hinavec, ki govori eno, dela pa drugo(zgodbe iz biblije so dokaz). Bi se prav rad z njim enkrat pomenil

No kje so zdaj tisti tvoji številni primeri zmot in sprenevedanja pri pričah. Sem ti eno odgovoril in si utihnil.:)) Zgodbe iz biblije so dokaz, da dela to kar govori. Vse je odvisno od interpretacije. Če boš iskal negativno, boš videl negativno.

V marsikaterih knigah piše marsikaj, sem prepričan, da imajo tudi Talibani svoj interni pravilnik, kjer piše "kill all infindels". Pa kaj potem, če piše? Who cares, kaj piše v eni zastareli knjigi, pač ne smejo nadlegovati drugih ljudi.
Saj podobno idejo o "širjenju vire" so imeli tudi nekateri ob odkrivanju Amerike... Ampak dobro, par milijonov več mrtvih ljudi zaradi vere gor ali dol... Sedaj pa pač širjenje vire z orožjem v našem koncu ni več dovoljeno in se poslužujejo "prodajanja megle".

Zastareli knjigi? Knjiga kot je biblija nikoli ne zastari. Jezus in njegovi so bili prve priče. So tudi oni prodajali meglo? A ti veš na čem temelji dandanašnja evropska družba?

Verni strokovnjaki. Res ne vem kaj je takega v "knjigi vseh knjig", da bi si lahko zasluzila tak naziv. Lahko me pa razsvetlis.

Strokovnjaki, ki večinoma niso verni. So raziskovalci, ki se poklicno ukvarjajo z raziskovanjem biblije. Zakaj bi te jaz razsvetlil? Nisem ji jaz dal ta naziv in se mogoče tudi ne strinjam z njim.

Kar počnejo Jehovci je "dobro" staro versko akviziterstvo. Kljub bogastvu podrobnosti ni bistvene razlike med akviziterjem izdelkov in Jehovci - oboji te hočejo po malem nategniti.

Torej je bil Jezus Kristus in njegovi (ki so v bistvu prve priče) navaden akviziter? Zakaj te bi nategnili. Njim ni do tega, da bi od tebe pridobili kakršnokoli korist, le oznanjujejo svojo vero. Še nobenega niso prisilili, da karkoli sprejme.

Akviziterji gredo zavestno v to, da te nategnejo. Jehovove priče pa resnično verjamejo, da delajo dobro in da te z oznanjanjem "resnice" rešujejo vseh muk po koncu tega sveta. Večinoma so to dobri ljudje. Da so zaslepljeni je pa druga resnična stran te zgodbe.

Najlepše povedan sestavek v tej debati, razen resnične zaslepljenosti, ki je tvoja subjektivna ocena. The truth is in the eye of the beholder!;)

Matako ::

Alamar, "prodajati" je bilo mišljeno v prispodobi - ne za denar. Včasih smo po domače rekli "vturiti". Kakorkoli, meni so Jehovci anti, sem jim tudi povedal enkrat in smo se celo zmenili, da ne bodo več prišli... ampak jasno obljuba Jehovca ne drži več kot en mesec. No drugič smo potem kar zaropotali. Potem je bil mir.
/\/\.K.

PacificBlue ::

Haha, neumnost. Sem ateist in ponosen na to.


Sori ni za videt.

Jezus in njegovi so bili prve priče.


Si prepričan?

JEZUS KRISTUS je popolni plagiat egipčanskega HORUSa, ki se je rodil devici Mariji IZIDI 25. decembra, pozdravili so ga trije kralji, pri 12. letih je postal učitelj, pri 30. ga je krstil ANAP (kot Janez Krstnik). Horus je imel 12 učencev (apostolov), izvajali so čudeže, ozdravljal je bolne in hodil po vodi. Horus je poznan pod imeni: resnica, luč, božji sin, dobri pastir, jagnje božje... Izdal ga je TIFON (kot Juda Iškarijot), bil je križan, tri dni zakopan, na koncu je vstal od mrtvih. Podobne zgodbe premorejo še grška ATTIS in DIONIZ, ter indijski KRIŠNA in perzijski MITRA. In to vsi več tisočletij pred Kristusom! Na egipčanskih freskah je upodobljeno, kako sli oznanijo devici Mariji Izidi, da bo spočela Horusa. NEITH (sveti duh) oplodi devico. Sledi čaščenje. Zgodba o Noetovi barki in golobici je plagiat Sumerskega epa o GILGAMEŠu iz 2600 B.C. Mit mojzesu je plagiat mita o SARGONu iz Akade iz 2250 B.C. Sargona položijo v košaro, da se izognejo detomoru in ga spustijo po reki. Najde ga Akki, dojilja iz kraljeve družine. Poleg tega je Mojzes plagiat od egipčanskega MISES, kretskega MINOS, ta pa končno od indijskega MANOU. Torej: MANOU- MINOS-MISES-MOSES. 10 božjih zapovedi, ki jih je Mojzes postavil, pa je vzetih iz 125. uroka egipčanske knjige mrtvih!

http://www.ednevnik.si/?w=kelt

Religija je hecna stvar, ko začneš preverjat dejstva...

ahac ::

No drugič smo potem kar zaropotali.

Nič ni treba ropotat.
Jaz sem jima povedal kako je z stvarmi. Potem sta pa rekla, da pametno razmišljam in od takrat ni bilo nobenega več.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Alamar ::

Sori ni za videt.

Kje ne vidiš tega konkretno?

Si prepričan?

JEZUS KRISTUS je popolni plagiat egipčanskega HORUSa, ki se je rodil devici Mariji IZIDI 25. decembra, pozdravili so ga trije kralji, pri 12. letih je postal učitelj, pri 30. ga je krstil ANAP (kot Janez Krstnik). Horus je imel 12 učencev (apostolov), izvajali so čudeže, ozdravljal je bolne in hodil po vodi. Horus je poznan pod imeni: resnica, luč, božji sin, dobri pastir, jagnje božje... Izdal ga je TIFON (kot Juda Iškarijot), bil je križan, tri dni zakopan, na koncu je vstal od mrtvih. Podobne zgodbe premorejo še grška ATTIS in DIONIZ, ter indijski KRIŠNA in perzijski MITRA. In to vsi več tisočletij pred Kristusom! Na egipčanskih freskah je upodobljeno, kako sli oznanijo devici Mariji Izidi, da bo spočela Horusa. NEITH (sveti duh) oplodi devico. Sledi čaščenje. Zgodba o Noetovi barki in golobici je plagiat Sumerskega epa o GILGAMEŠu iz 2600 B.C. Mit mojzesu je plagiat mita o SARGONu iz Akade iz 2250 B.C. Sargona položijo v košaro, da se izognejo detomoru in ga spustijo po reki. Najde ga Akki, dojilja iz kraljeve družine. Poleg tega je Mojzes plagiat od egipčanskega MISES, kretskega MINOS, ta pa končno od indijskega MANOU. Torej: MANOU- MINOS-MISES-MOSES. 10 božjih zapovedi, ki jih je Mojzes postavil, pa je vzetih iz 125. uroka egipčanske knjige mrtvih!

http://www.ednevnik.si/?w=kelt

Religija je hecna stvar, ko začneš preverjat dejstva...

Lepo te prosim, ne še ti. Sem že bral tole dolgo nazaj.:))

Volk| ::

No kje so zdaj tisti tvoji številni primeri zmot in sprenevedanja pri pričah. Sem ti eno odgovoril in si utihnil.:)) Zgodbe iz biblije so dokaz, da dela to kar govori. Vse je odvisno od interpretacije. Če boš iskal negativno, boš videl negativno.

Na katero si mi odgovoril?
Mlatiš prazno slamo, kar vsi tukaj vidijo. In ker hočeš imeti zadnjo besedo, ti bom jo pustil. Pa veš zakaj?
preberi si: pregovori 23:9
Upam da znaš iskat po bibilji:)
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

bluefish ::

Alamar je izjavil:

Sori ni za videt.

Kje ne vidiš tega konkretno?

Si prepričan?

JEZUS KRISTUS je popolni plagiat egipčanskega HORUSa, ki se je rodil devici Mariji IZIDI 25. decembra, pozdravili so ga trije kralji, pri 12. letih je postal učitelj, pri 30. ga je krstil ANAP (kot Janez Krstnik). Horus je imel 12 učencev (apostolov), izvajali so čudeže, ozdravljal je bolne in hodil po vodi. Horus je poznan pod imeni: resnica, luč, božji sin, dobri pastir, jagnje božje... Izdal ga je TIFON (kot Juda Iškarijot), bil je križan, tri dni zakopan, na koncu je vstal od mrtvih. Podobne zgodbe premorejo še grška ATTIS in DIONIZ, ter indijski KRIŠNA in perzijski MITRA. In to vsi več tisočletij pred Kristusom! Na egipčanskih freskah je upodobljeno, kako sli oznanijo devici Mariji Izidi, da bo spočela Horusa. NEITH (sveti duh) oplodi devico. Sledi čaščenje. Zgodba o Noetovi barki in golobici je plagiat Sumerskega epa o GILGAMEŠu iz 2600 B.C. Mit mojzesu je plagiat mita o SARGONu iz Akade iz 2250 B.C. Sargona položijo v košaro, da se izognejo detomoru in ga spustijo po reki. Najde ga Akki, dojilja iz kraljeve družine. Poleg tega je Mojzes plagiat od egipčanskega MISES, kretskega MINOS, ta pa končno od indijskega MANOU. Torej: MANOU- MINOS-MISES-MOSES. 10 božjih zapovedi, ki jih je Mojzes postavil, pa je vzetih iz 125. uroka egipčanske knjige mrtvih!

http://www.ednevnik.si/?w=kelt

Religija je hecna stvar, ko začneš preverjat dejstva...

Lepo te prosim, ne še ti. Sem že bral tole dolgo nazaj.:))
Vsakomur z malenkost gimnazijskega znanja zgodovine je jasno, da krščanska vera temelji na mnogih poganskih osebah in običajih - povsem iz praktičnih razlogov.
Seveda pa se fanatiki ob takih trditvah prično križati in še kaj.

Alamar ::

Prazno slamo pa mlatiš kvečjemu ti, ker govoriš nekaj v tri dni...
Jehovove priče vsakih nekaj let "spremenijo" svoje verovanje.
recimo, pred leti se je govorilo o nekih 144 000 izbranih... kateri ne bodo dočakali smrti(v reviji prebudite se tistega časa lahko več preberete). Zdaj ko so že vsi tiste generacije pomrli so spremenili "mišljenje o tem". Oni pravijo da s časom božji duh razkriva. Ampak da gre to mišljenje čisto v drugo stran pa govori o tem da si Bog premišlja.
In verjemite mi takih primerov verovanja je veliko, ko so spremenili kao njihovo verovanje.

Očitno so kot veter piha. Kot katoliška cerkev, enkrat tako, drugič tako.


Sploh tale odstavek je biser.:))
In verjemite mi takih primerov verovanja je veliko, ko so spremenili kao njihovo verovanje

Pa sporoči, ko se boš pogovoril s svojim bogom.:P

Alamar ::

Vsakomur z malenkost gimnazijskega znanja zgodovine je jasno, da krščanska vera temelji na mnogih poganskih osebah in običajih - povsem iz praktičnih razlogov.
Seveda pa se fanatiki ob takih trditvah prično križati in še kaj.

Absolutno, samo vprašanje je, pod kaj imaš ti krščansko vero? Ker jehovove priče se imajo za edine prave kristjane. Ne praznujejo "krščanskih" praznikov, ne malikujejo...

AmokRun ::

Vsi kristjani se imajo za prave kristjane in samo oni so pravi. :D

Alamar ::

Vsi kristjani se imajo za prave kristjane in samo oni so pravi.

No to pa je ena univerzalna resnica, s katero se lahko vsi strinjamo.:))

i386 ::

@PacificBlue http://conspiracyscience.com/articles/z...
Če si tako prepričan da je to res, mi prosim daj kak zanesljiv vir, kejr bom preveril, da se je Hor rodil na isti dan kot jezus, in še trditve o drugih povezavah z božanstvi. Aja, pa še en enmičken problemček je pri tej teoriji. Jezus se NI rodil na 25. december. Na ta dan se samo praznuje njegovo rojstvo. Drugače se naj bi rodil septembra se mi zdi, ne me držat za jezik. 25. 12. se praznuje, ja ne boš verjel, zaradi poganskih praznovanj, da so pogani lažje prestopili v krščanstvo.

Zgodba o Noetovi barki in golobici je plagiat Sumerskega epa o GILGAMEŠu iz 2600 B.C.
Ne ga srat. lahko bi vedel da izraelci izhajajo iz mezopotamije. In tam naj bi ble nekoč neke hude poplave. In te poplave so v stari zavezi prišle do vesoljnega potopa. Pač, zgodbe imajo isti izvor.
Ne razumem vas pa zakaj tako iščete napake v bibliji, ker vsak bukselj ve da stara zaveza ni zapisana od zmeraj ampak so jo zapisali kasneje. In preden je bila zapisana, verjemi, da so se zgodbe iz čisto realnih spremenile v nerealne, dosti letnic je napačnih ipd. če ne verjameš, kako so potem lahko dosti starih mest odkrili s pomočjo biblije?

Zheegec ::

Zastareli knjigi? Knjiga kot je biblija nikoli ne zastari. Jezus in njegovi so bili prve priče. So tudi oni prodajali meglo? A ti veš na čem temelji dandanašnja evropska družba?

Marsikatera knjiga dolgo ne zastari, pač odvisno od prodaje in popularnosti.
Ja, Jezus, če je obstajal, je bil pač še en v dolgi vrsti prodajalcev megle. Sploh, če se je pretvarjal za "Božjega sina", kot prvo zato, ker Boga ni - pa še kakšen razlog bi lahko našli, če bi se dosti potrudili.
Če je krščanska vera bolj tržno uspešna od mnogih ostalih (starejših in mlajših) ver, še ne pomeni, da je potem biblija zaradi tega vredna kaj več. Razen, če gledamo v ekonomskem pomenu, ker se pač dobro prodaja in za visoko ceno.
Na čem temelji dandanašnja evropska družba? Na demokraciji, čeprav so se predstavniki različih ver trudili, da demokracije pri nas ne bi imeli.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Matako ::

ahac je izjavil:

No drugič smo potem kar zaropotali.

Nič ni treba ropotat.
Jaz sem jima povedal kako je z stvarmi. Potem sta pa rekla, da pametno razmišljam in od takrat ni bilo nobenega več.


Saj jaz sem jima isto. Prvič. In ti tipi se itak VEDNO strinjajo s tabo - kao.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Brane2 ::

Danes so Jehovci obdelovali vojaške bloke v Fužinah in so valjda pozvonili tudi pri meni.

Rahlo tečni ženski, ki pa sta se spravili na napačnega v mojem primeru.
Naleteli sta na kvalitetnega neandertalca.:))
On the journey of life, I chose the psycho path.

jype ::

A si jima vsaj zarolal "All Along the Watchtower"?

Pepolina ::

Ste slabe volje in v hudi življenjski stiski? Ne bojte se. Če boste imeli srečo, se bosta pri vas oglasili dve prijazni Jehovovi priči, ki se bosta zapletli v pomenek z vami.

Povedali vam bosta, da ne skrbite, ker imata za vas čudovito novico: kmalu boste živeli večno v raju na zemlji, Bog bo uničil vse zlo in trpljenje, obrišite si solze. Obstaja Bog, ki mu je mar za vas. Potem vam bosta ponudili nekaj časopisov. Ljubeznivo vas bosta vprašali, ali lahko še prideta. Iz vljudnosti boste pokimali. Čez čas se bosta znova oglasili. Vprašali vas bosta, kako se počutite, pokazali bosta skrb za vas. Potem vas bosta vprašali, ali se želite z njima pogovarjati o Svetem pismu.

Pristali boste, saj trenutno nimate nikogar, ki bi vas bil pripravljen poslušati.
Opazili boste, da biblijski študij ni tisto pravo, saj ne preučujete samega Svetega pisma, temveč literaturo Jehovovih prič. Potolažili vas bodo, da je v njihovih publikacijah svetopisemski nauk bolje razložen, o citatih pa se lahko tudi sami prepričate in jih v Svetem pismu lahko sami poiščete, če želite. Sveto pismo, ki vam ga bodo dali v roke, ne bo tisto standardno, ki ga poznate. Imenuje se Novi svet in je delo Jehovovih prič. Izvedeli boste, da je ta prevod od vseh najbolj verodostojen, poleg tega pa je v njem zapisano božje ime, ki ga standardne izdaje nimajo. Tam , kjer je v vaši izdaji pisalo Gospod, boste zdaj našli Jehova. Vsebuje pa še veliko drugih zelo pomembnih popravkov.

Hitro se boste učili. Za vsak odgovor vas bodo prisrčno pohvalili, izvedeli boste, kako srečni ste, ker ste tako poduhovljeni, takšnih ljudi je na tem svetu zelo malo. Če boste postavljali vprašanja o zgodovini skupnosti, vam bodo ponudili odgovore iz svoje literature. Ti so vnaprej pripravljeni, programirani in prirejeni za vse vrste morebitnih dvomljivcev. V začetku boste postavljali osnovna človeška vprašanja, zakaj obstaja zlo, kaj bo z nami po smrti, katera in zakaj je prava vera...Opazili boste, da znajo na ta vprašanja, odgovoriti gladko, brez zapletov, kajti Biblija ima odgovore na vsa vprašanja. Kasneje, če boste vztrajni in boste vprašanja ponavljali, boste ugotovili, da je večina odgovorov naučena na pamet. Natančno vedo, katera vprašanja ljudje najpogosteje postavljajo, poleg tega pa se na shodih učijo, kako pristopiti k različnim ljudem, bojazljivcem, dvomljivcem in bolj tečnim spraševalcem. Odsvetovali vam bodo, da berete "nevarno" literaturo, na primer posvetno filozofijo, dela ateistov, skeptikov in agnostikov. Še posebej so nevarni katoliški pisci, najhujši pa so odpadniki. Ti delajo proti Organizaciji, ker so pokvarjeni. Prišli so pod satanov vpliv, ki podžiga njihovo maščevalnost, hudobijo in izprijenost. Brali boste torej samo čisto literaturo, morda kakšno znanstveno ali strokovno (če že morate, toda tudi to ni potrebno, kajti konec je blizu), toda roke vstran od vsega, kar ima vonj po veri. Najbolje bo, da se družite samo z Jehovovimi pričami, ker so posteni in vredni zaupanja.

Literaturo vam bodo dajali zastonj: ne skrbite, oni so duhovna skupnost, ne iščejo materialnega dobička, zastonj so prejeli, zastonj dajejo. TODA: prostovoljni prispevki so zelo dobrodošli. Potem vas bodo povabili v Kraljestveno dvorano na javno predavanje. Tam vas bodo toplo in nadvse ljubeznivo sprejeli. Začeli boste redno obiskovati shode, trikrat na teden, in ponosni boste sami nase, koliko se boste naučili.

Izvedeli boste, da obstajata mala in velika čreda ljudi, ki bodo dobili večno življenje. Mala čreda je sestavljena iz 144.000 maziljenih posameznikov, ki bodo s Kristusom kraljevali v nebesih. Velika čreda so ljudje ki izpolnjujejo božjo voljo, zato bodo nagrajeni z večnim življenjem na zemlji. Veliko čredo sestavljajo zvečine Jehovove priče. Bog nam je obljubil večno življenje. Kdo si ga ne bi želel? Tudi vi. Zato boste naredili vse, da ga dosežete. Medtem se bo vaša osebnost precej spremenila.

Vaši prijatelji se bodo spraševali, zakaj vas ne vidijo več v kavarni, v kinu, ali v disku. Nehali boste kaditi. Vaši bližnji se bodo čudili, zakaj ne pošiljate več čestitk za rojstni dan, božič ali novo leto. Pojasnili jim boste, da so to poganski običaji, ki jih pravi kristjan z gnusom zavrača.

Vaš glasbeni okus se bo močno spremenil. Rocka ne boste več poslušali, prav tako vam bodo odsvetovali veliko zvrsti moderne glasbe, ker vodijo v razvrat in nemoralo. Tudi klasična glasba ni vedno čista. Mnogi skladatelji resne glasbe so živeli razuzdano življenje, kar se odraža tudi v njihovih delih, zato previdnost! Prenehali se boste zanimati za politiko, ekonomijo, varstvo okolja, medicinske dosežke, mirovna prizadevanja, delovanje v humanitarnih organizacijah, razne aktualne probleme, kajti vse težave bo, prej kot si mislite, odpravil Bog. Vaši bližnji bodo opazili spremembe na vas. Povedali jim boste, da je to vaša lastna odločitev, ker ste spoznali resnico, in da vas zdaj nič ne more ustaviti. Izpolnjevati želite božjo voljo. Če vam nasprotujejo, je morda vzrok satan, ki bo naredil vse, da vas spelje stran od Boga. Imeli boste vsak dan manj časa za prijatelje, ker boste imeli z učenjem in delom za organizacijo preveč opraviti. Poleg tega pa vas njihova družba niti ne bo več mikala, saj se z njimi ne morete pogovarjati o Bogu, resnici in raju na zemlji.

Spremenil se bo vaš zunanji videz.
Če ste moški, si boste ostrigli lase, obrili brado, ne boste več nosili srajc pisanih barv, začeli boste nositi kravato in obleko, v roko pa vam bodo potisnili kovček. Ne boste več nosili kape ali klobuka, ker je to po apostolu Pavlu znak podrejenosti ženski. Moški moli odkrit, ženska pa pokrita, v znamenje, da pri tem samo nadomešča moškega in v znamenje, da mu je podrejena.

Če ste ženska, boste uporabljali manj kozmetike, pete na vaših čevljih se bodo znižale, dolžina krila pa se bo podaljšala. Hlače lahko nosite, toda na shodih rajši ne. Ne smete si delati nobenih rezov na telesu, zato si ne boste smeli dati narediti luknjic za uhane, prav tako se ne smete tetovirati. O globokih dekoltejih pa sploh ne bomo razpravljali. Pazite: ne nališpani ženski, temveč tisti, ki se boji Jehova, gre vsa hvala. Vaši prijatelji iz skupnosti bodo nadvse veseli teh sprememb, pohvalili vas bodo. Na shode boste hodili redno, na vsakega se boste doma skrbno pripravili. Počasi vas bodo povabili, da greste z njimi na oznanjevanje. Naučili vas bodo, kako začeti pogovor, kako prepričati dvomljvega sogovornika, kako reagirati v določenih situacijah. Starešine bodo diskretno skušali izvedeti kaj več o vašem zasebnem življenju, navadah in ambicijah, ne da bi vam povedali za to. To je nujno potrebno, preden začnete javno predstavljati skupnost.

Potem ko boste začeli oznanjevati, boste morali vsak mesec oddati poročilo o opravljenih urah. Število ur oznanjevanje je priporočeno (okoli 10 ur) in ga boste morali izpolniti, če pa ga ne boste, vas bodo vljudno opomnili in vam predlagali, da si uredite življenje tako, da boste imeli čimveč časa za božjo besedo, na primer zamenjajte službo. Po šestih do devetih mesecih vam bodo predlagali, da se krstite. Krst bo pomembna prelomnica v vašem življenju. Zdaj namreč že veste, da bodo rešene samo Jehovove priče, niste več otrok, predajte se Jehovu, zato morate biti krščeni.

Vaš partnerski odnos bo zdaj postavljen na pretresljive preizkušnje. Po krstu se boste imenovali brat ali sestra ta-in-ta, zato je vaš partner lahko samo oseba, ki živi po Gospodu.

Če ste zaročeni in vaš partner ne kaže nobenega zanimanja za resnico, bi bilo najbolj priporočljivo, da ga zapustite.
Če živite s kom, pa niste poročeni, boste morali to zvezo prekiniti ali se uradno poročiti. Če se partner ne zanima za vašo vero, bi bilo najbolje, da se ne poročite, četudi vam je zvest, imate otroka in je vaša zveza stabilna. Če se partner z vami noče poročiti, pa ga morate zapustiti. To morate narediti še preden se krstite.

Biblijski študij lahko prekinete, če želite, toda - mar veste kaj vas čaka?
Zavrnili ste Boga, potem ko ste že spoznali resnico. zdaj ste svinja, ki se je že okopala, potem pa se je šla povaljat v blatno lužo. Zdaj ste pes, ki se je vrnil k lastnim izbljuvkom. Ne skrbite zaradi teh besed: za nas, ki pišemo te članke, imajo še hujše izraze: "svinje, ki smo jim metali bisere, zdaj pa se obračajo proti nam, da bi nas pokončali".

Če se boste za krst vseeno odločili, boste postali pravi brat oziroma sestra, vsa skupnost vam bo ploskala. Ubogali boste "razred zvestega in modrega sužnja" vse dni, dokler boste v Organizaciji. Če vam bo umrl kdo od svojcev, bo bolje, da se ne udeležite pogreba, če bo le-ta katoliški. Zdaj morate daleč stran od posvetnih ljudi, kajti ta svet je demoniziran in poln zla.

Odrekli se boste svojim upanjem, sanjam in ambicijam, da bi sledili mavrici. Mavrici na koncu sveta.

Ne slepite se!

hamax ::

Jesus fucking Christ :))

Brane2 ::

A se ni Jehovcem enkrat te dni pred par mesci iztekel števec ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Blinder ::

lepo napisano pepelina.

Kaj je torej ta vera od jehovih prič? Oni verujejo v eno svojo varianto svetega pisma?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Brane2 ::

Že že, ampak a se ni njihov "konec sveta", ki so ga napovedovali tako dolgo, sfižil par mesecev nazaj ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

AmokRun ::

Ne slepite se!

Ateist sem zaradi tega, ker se nočem slepiti.

Brane2 ::

Veš kaj bi bla fora ?

Da Amway piramida parazitsko zasede strukture Jehovcev.

Med tem ko oni mislijo, kako so se lepo naselili v glavi "ubogega reveža", ki so ga ravnokar obdelali, pa že perejo gate z njegovim pralnim praškom kot pripravo na to, da bodo jutri kupovali video materiale za "pospeševanje prodaje"...

Je*at ga, tudi tistih 144.000 izbrancev najbrž ne misli večno smrdeti v nebesih... >:D:))
On the journey of life, I chose the psycho path.

AmokRun ::

Brane2 je izjavil:

Že že, ampak a se ni njihov "konec sveta", ki so ga napovedovali tako dolgo, sfižil par mesecev nazaj ?

Ne ne, nič se ni sfižilo.:D

An unapologetic Harold Camping made a new prediction Monday: the rapture is actually on Oct. 21, not May 21 as he originally proclaimed.

Camping offered no sincere apology when he spoke publicly Monday for the first time since his failed May 21 Judgment Day prediction. He insisted that his predictions have been right all along, only that his interpretation was more literal when it should have been spiritual.

Judgment Day on May 21 did come, said Camping. However, he clarified that the Judgment Day arrived in a spiritual sense rather than manifesting physically.

Brane2 ::

Saj to je. Sedaj stvar krpajo.

Ampak sedaj, ko so "sveži", so primerni za vse sorte napadov.

Če ima on lahko svojo Resnico v2.0, zakaj mu ti ne bi mogel udariti kontre s svojo verzijo 2.1 ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

PacificBlue ::

Vendar si vseeno zaslepljen, zato ker si ateist.

AmokRun ::

To ti misliš, ker si zaslepljen.:))

PacificBlue ::

An atheist is a man who believes himself an accident.

Zgodovina sprememb…

1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Misijonarstvo

Oddelek: Šola
71521 (1189) Kamran
»

Živimo v simulaciji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
11411642 (7772) Saladin
»

Verouk kot oblika pranja možganov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
30817894 (13277) Barakuda1
»

Kako izstopiti iz rimokatoliške cerkve? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16615834 (6125) poweroff
»

Resno; RKC in dinozavri

Oddelek: Loža
151730 (1280) zee

Več podobnih tem