» »

Kako rezati v pleksi?

Kako rezati v pleksi?

R@C@ ::

Torej nimam ideje kako iz pleksi plošče izrezati lep kvadrat oz. tri, če ma kdo idejo lepo prosim na dan z njo!

TESKAn ::

Prva možnost je, da stopiš v bauhaus in ti ga tam zrežejo. Druga možnost je pa z navadno žago - zadeva deluje, samo prehitro ne smeš rezat. Gre tudi z vbodno žago, velja isto - ne sme bit prehitra.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

gumby ::

Stopi do kakšnega mizarja ali steklarja.

msmiha ::

Za vbodno žago se kupijo posebni listi, ki so namenjeni za rezanje plexi stekla
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

A.J. ::

Jst sem to odžagal s "šnicel" žagco oz žagico za rezljanje al kako se ji že reče.

MChuk ::

Načinov je nešteto (Bauhaus, al pa kakšna podobna trgovina, steklar, vbodna žaga, navadna žaga, fleksarca, ...), sam pa se moraš odločiti, koliko časa si pripravljen nameniti piljenju robov (če greš v Bauhaus, ti jih ne bo treba, prav tako pri steklarju) >:D
Nullum crimen, nulla poena sine legie praevia!!!

TESKAn ::

Piljenje je odvisno samo od tega, s čim žagaš. Če imaš žago, k gre ravno, ti ne bo treba pilit.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Boeing ::

z "panžago"... oz. po slovensko, z vertikalno krožno žago... pojdi h kakemu mizarju, pa bo.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Kaboom ::

z vbodno žago je enostavno... gre pa tudi tak da nasloniš rezilo ostrega trdega noža na nekaj ravnega in večkrat potegneš po pleksiju, da vrežeš globoko črto, potem pa postaviš nekaj ravnega pod eno stran pleksija kjer boš odlomil pa pritisneš... rizično ampak gre...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

IR Babun ::

Jest sem lukne za vente rezal z vbodno, problem je bil potem, ko sem zraven vrtal lukne za šraufe in je počilo, tok da sem poj na novo mogu najprej zvrtat lukne in poj žagat. (Če slučajn za vente rabiš)
Drgač se pa tut s spajkalnikom da, sam če je debu, boš poj ful brust mogu
SCREW THE GOVERNMENT

R@C@ ::

V bistvu rabm za CD Roma vstavit (frontside ohišja), zdej mi je bratranec probal z nekim strojčkom za rezkanje odrezat, sam je debelina 0.5 prehuda. Pol je pa s šnicžagco žagal pa vse skup zlomu, tko da bom verjetno kar k steklarju letu!:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V ohišje bi izrezal luknjo za pleksi...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
341865 (1406) simonchelo
»

Par vprasanj glede modifikacije ohisja.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81330 (1191) IR Babun
»

Kako narediti luknjo v ohišje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191367 (1067) danielka84
»

Krona žage

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121943 (1802) Bungee-
»

Cut me!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
143058 (2857) alien-w

Več podobnih tem