» »

SOVA

SOVA

««
3 / 19
»»

drejc ::

Menda bi v Nemčiji za takšna razkritja padale glave, politik, ki bi razkril toliko detajlov, bi sedel v zaporu. Pri nas pa je vse javno in nekaterim se še prav zdi?


Zakaj ne bi bilo javno/tajno? Vazn da folk ve da vlada neki dela v tem primeru...mediji pa bodo poskrbel za to da se ne pozabi epilog...upam.

Kaj je normalno in kaj ni nekak v tvoji niti moji pristojnosti, men osebno so javne preiskovalne komisije in referendumi visek dvosmerne demokraticnega pogovora med vlado-ljudstvom (kot ze prej omenjeni zgled Amerika kjer je przenje barab odlicno izpeljano). Nej ustavno sodisce & co. odloci kdo/ce gre sedet.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

jype ::

luli> Pa kaj si ti totalitarist al kaj? Imam se pravico ukvarjat s čemer jaz hočem.

Pragmatičen sem. Mi je vseeno, kdo v državni službi kadi dražje cigare, dokler država generalno funkcionira. Ker naša ne, se mi zdijo "politične čistke" pač zadnja stvar, s katero naj se ukvarja oblast, ne glede na njeno politično usmeritev.

Jaz nisem nikoli zagovarjal "levih" oblasti, še več, povsem odkrito sem jih kritiziral, ko so si dali duška z nepomembnimi aferami, ki jih je zakuhala slovenska desnica, namesto da bi poskrbeli za hitro in pravno neoporečno denacionalizacijo, ki se je takrat začela povsem po nepotrebnem zapletat.

Po drugi strani so pa vozili dovolj dobro, da smo naredili pogoje za eurozone (kar se meni zdi prima, nekaterim drugim pa pač ne), prišli v EU in med drugim tudi poskrbeli, da smo člani vseh mednarodnih organizacij, ki se meni zdijo pomembne. Žal v njih ne sodelujemo tako, kot bi si sam želel, a sodelujemo kljub temu.

luli> In če v prostem času gledam cirkuške predstave Drnovška je to moja osebna stvar!

Jasno, da je. Tudi nimam nič proti temu, da _ti_ gledaš cirkuške predstave, dokler nisi financiran z mojim denarjem. Ker vlada je, oni nimajo kaj gledat Drnovška izven protokolarnih okvirov. Naj se ukvarjajo s problemi, ki jih je treba rešiti, da bodo postali učinkoviti.

Te vlade so polna usta konkurečnosti, obnaša se pa izrazito nekonkurenčno, verjetno zgolj zato, ker so volitve še precej oddaljene. Ko bo prišel čas, računajo, se ne bo nihče več spomnil, kako temeljito so ga biksali, ker bodo vsi študirali njihove nove obljube.

Grey ::

luli:
Tajni dokumenti o Iraku? Tisti zaradi katerih so ulovili Saddama?

Narobe razumeš. Nis(e)mo proti demokraciji (vsaj dokler pred demokracijo ne stopita posameznikov politikov ego in pohlep - potem se lahko nehamo pogovarjati o demokraciji, ker vsak dela zase in ne za skupno dobro korist države kot se sedaj dogaja; v tem primeru bi črtal demokracijo in takoj naslednji dan našel primernega totalitarnega vodjo). Demokracija in kapitalizem skupaj sta no-go. Kaj se dogaja? Zaradi kapitalizma, ki je surov, večina politikov gleda na svojo rit in kako bo njim lepo. Politik mora biti najbolj nesebična oseba v državi. Le tako se doseže demokracijo v pravem pomenu besede ali pa katerokoli drugo ideologijo.

imagodei ::

@luli:

ne jamraj, saj očitno lahko pišeš, kar češ.

Poanta tukaj je, da tebe nič ne zanimajo spolne igrice agentov na tajni lokaciji in morda še poimensko imenovanje teh agentov; prav tako te niti najmanj ne smejo zanimati tajne podrobnosti. Edino, kar te lahko zanima je, da SOVA posluje pošteno in v okvirih zakona. Sova je pač tajna agencija in kot taka nima kaj biti transparentna za običajne državljane.

Mogoče se ti zadeva zdi zelo kompleksna in kontradiktorna, ampak ravno na ta način ti zagotavlja varnost in nenazadnje tudi konkurenčnost na svetovnih trgih.

Je pa zelo žalostno, če državljani izgubljamo zaupanje v tajno agencijo, katere edini resnični namen je/(bi moral biti) zviševanje varnosti države in državljanov in posledično zviševanje kakovosti življenja. Kdor dela v takšni agenciji bi moral biti hudičevo dobro preverjen, da je resničen patriot in želi Sloveniji najboljše - pa čeprav se v nekem stanovanju v LJ natepava z 10 Ukrajinkami hkrati. Kinda like Jack Bauer iz serije 24, če sem malo "poetičen". V takšne ljudi bi morali imeti državljani implicit trust, država in komisije pa naj same urejajo, da bo temu res tako. Ne pa, da se ruši ugled Sove med državljani ter zaupanje državljanov vanjo.

Vse za zaprtimi vrati. Kdor tega ne razume, je pač opravljiva gospodinja ali pa inbreed. Sploh pa ne zastopim, da diplomiran obramboslovec lahko zadevo razume tako trivialno in ne poseže v dogajanje! Vsi, ki so ogrozili državno varnost z izdajanjem tajnih podatkov pa za 30 let v čuzo!
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

@drejc:

beri moj prejšnji post... Kar je v povezavi s tajno agencijo lahko javno je to, da se odkriva krivce za nezakonito ravnanje. Morda bi lahko v javnost izpustili tudi splošne informacije o tem, kaj preizkujejo, ne pa, da se v medijih pojavljajo imena tajnih sodelavcev Sove, tajne lokacije, informacije o financiranju iz črnega fonda... Pa človek božji, kje si že to videl? Kaj bo naslednja stvar, ki jo bomo še državljani izvedeli? Mogoče kakšno svojega sorodnika, ki je tajni sodelavec SOVE? Imena agentov iz drugih držav? Imena dvojnih agentov?

Vse to v imenu diskreditacije nekaterih posameznikov?
- Hoc est qui sumus -

luli ::

prav tako te niti najmanj ne smejo zanimati tajne podrobnosti : Pa me lahko! Še posebej, če nekdo v državi deluje v nasprotju z nalogami. Tajni sklad ( da ne bo pomote to je drugače kot tajni račun) ne pomeni nič drugega kot to, da je ta denar prišel iz neznanega naslova. To pa se v naši drži ne bi smelo dogajati.

In še za zaključek : V primeru, da so zadeve res takšne kot se kažejo je pa res bolje, da vlada razjebe SOVO, kot da imamo takšno agencijo.

suntrace1 ::

Zaključki lulija so res lulčkasti, hehe :D

A to da SDS tako veselo podpira tajnost financiranja volilnih kampanj (kar nas uvršča poleg Belorusije) je pa OK?!

Sploh pa očitno eni nimajo pojma kaj SOVA je, zakaj je nujno da jo imamo, itd. Še bolj neumno pa je, da če smo pravna država, potem se ne tožibabari po medijih za teh famoznih 300k tolarjev in zraven govori, kako je to samo vrh ledene gore, temveč se ovadi na policiji z DOKAZI, ki pa jih Janša očitno nima.

Da ne govorimo o Ruplovi ''madmozel'', ki si na stroške države dovoli še marsikaj več, očitno s Janševim odobravanjem. Ali o operacisjkih mizah, oklepnikih, Jelinčič+Janša+Bajuk medijskem linču Gasparija itd, itd. Janša proizvaja več masla na svoji glavi kot Ljubljanske mlekarne :D

Klen slovenski kmet

_marko ::

->temveč se ovadi na policiji z DOKAZI, ki pa jih Janša očitno nima.

A niso predali tozilstvu kar nekaj stvari ze?


Mah sej mate prav, zakaj bi sploh hoteli vedet, ce se kje dogaja kaj protizakonitega v nasi drzavi. Samo, da so nasi komunisti srecni... |O
Loleki ste, vsaka protizakonitost se naj obvezni pokaze in objavi v medijih.

Sej vem, Drnovsek lahko ljudi zmerja z negativci in nevem kaj se vse, ta drugi pa morajo vse protizakonite stvari, ki so se dogajale tajno popravljat ali sploh boljse, da jih sploh ne zacno.
Bruh...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

jype ::

_marko> Loleki ste, vsaka protizakonitost se naj obvezni pokaze in objavi v medijih.

Saj se strinjam, ampak... A ti razumeš pomen besedne zveze "obveščevalna služba"? Kaj pa "tajni agent"?

_marko ::

Mah, kaj pa je tukaj blo takega, da je SOVI onemogoceno delo?
Daj no... SOVO je treba spravit v zakonite okvirje, ne pa jokat za nasim zmedenim predsednikom.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

TESKAn ::

Tebi se razkrivanje tajnih podatkov ne zdi onemogočanje dela agenciji, ki temelji prav na tajnosti le - teh podatkov?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

imagodei ::

luli@ prav tako te niti najmanj ne smejo zanimati tajne podrobnosti : Pa me lahko! Še posebej, če nekdo v državi deluje v nasprotju z nalogami. Tajni sklad ( da ne bo pomote to je drugače kot tajni račun) ne pomeni nič drugega kot to, da je ta denar prišel iz neznanega naslova. To pa se v naši drži ne bi smelo dogajati. In še za zaključek : V primeru, da so zadeve res takšne kot se kažejo je pa res bolje, da vlada razjebe SOVO, kot da imamo takšno agencijo.

Napaka! Tebe nimajo podrobnosti kaj zanimati. Ponavljam - tebe lahko v primeru tajne službe zanima le to, da deluje v skladu z zakonom in da zagotavlja varnost državi ter državljanom. S podrobnostmi nezakonitih dejanj se je seveda treba ukvarjati, ampak temu so namenjene posebne komisije in ostale pristojne državne inštitucije, ki imajo v skladu z zakonom pravico vpogleda v delovanje TAJNE agencije in so seveda TUDI ZAVEZANE k molčečnosti v povezavi z vsemi tajnimi podatki, na katere naletijo.

Prav tako se motiš glede tajnega sklada - beri zadnji Nedeljski dnevnik (ja, vem, skrajno rumen časopis, pa še malo rdeč) - kjer neka oseba (imena se ta trenutek ne spomnim, bom pogledal) razlaga, kako se polnijo tajni skladi tajnih agencij: s prodajo usmerjanih in/ali izmišljenih informacij tujim obveščevalcem, ki so za te informacije pripravljeni plačati velike denarce. To pa seveda vse ob predpostavki, da tuji obveščevalci zaupajo v kredibilnost in zanesljivosti podatkov, kredibilnost agencije in njenih agentov.

Danes pa o kaki kredibilnosti Sove oz. zanesljivosti podatkov ne moremo več govoriti... Zato je že ta trenutek narejena ogromna škoda, ki jo bo država skozi slabo sodelovanje s tujimi tajnimi agencijami in nezaupanju dvojnih agentov ter tujih obveščevalcev, plačevala še dolga leta.

Ti in tebi podobni seveda ne vidite dlje kot 2cm pred svojim nosom, kamor se vam je skrajno vtaknil račun za letalsko karto... Pa da se razumemo - če je bilo to res nezakonito, je treba krivce kaznovati. Ampak ne s tem, da se javno objavlja tajne podatke, temveč s sodnim procesom za zaprtimi vrati!
- Hoc est qui sumus -

_marko ::

->Tebi se razkrivanje tajnih podatkov ne zdi onemogočanje dela agenciji, ki temelji prav na tajnosti le - teh podatkov?

NA tajnosti nezakonitih podatkov? wtf?

Torej ti trdis, da SOVA lahko deluje le nezakonito. Ce te nezakonite podatke razkrijes potem SOVA propade.
Ce jo vrnes v zakonski okvir SOVA propade?

Dajte no, nehajte se smesit.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

jype ::

Kaj so pa to "nezakoniti podatki" ?

Pa ne vem kdo tu "joka za Drnovškom", če rečemo, da je absurdno, da se delo tajne službe dokumentira v javnih občilih. Naj povejo, da je komisija za nadzor odkrila nepravilnosti in da so zamenjali kader.

To je vse, kar rabi javnost vedet o tem.

suntrace1 ::

Sori _marko, tu se smešiš samo ti sam, če ti ni jasno, da delo tajnih služb nadzorujejo vladne komisije za ZAPRTIMI vrati, ker gre za DRŽAVNO VARNOST. Tom Delay gre v zapor zaradi razkritja CIA agentke Valerie Plaine, pod nogami pa zaradi tega čuti potres celo nedotakljivi (pod)predsednik Cheney. Pri nas pa Janšna na RTV odkriva tajne podatke, kot največji amater.

borchi ::

> Kaj so pa to "nezakoniti podatki" ?

to tut mene zanima?
l'jga

poweroff ::

Jaz objave ne bi podprl. Če služba svoje delo opravlja dobro, potem ni nobene koristi od tega, da vse, kar je tajno, razkrijemo.
Ne VSE kar je tajno. Samo določene podatke za katere ni potreba da so tajni, je pa z njihovo pomočjo mogoče ugotoviti ali delajo dobro ali slabo.

Kako pa boš ugotovil ali delajo dobro? Zato ker bodo oni tako rekli???

Zakaj, so lepo obrazložili v drugem linkku. Ravno tajnost je poanta obveščevalnih služb. Čim manj folka ve, kaj se dogaja notri, koga nadzorujejo, koliko jih nadzorujejo in kako jih nadzorujejo, bolje je za njeno delovanje. Manj je lahko izsiljevanja, agenti lažje delujejo, lažje nadzirajo ipd.
Točno tako. Lažje lahko delajo. Lažje lahko zlorabljajo pooblastila. Lažje lahko lenarijo.

Policija je bistveno bolj transparentna, pa ni videti, da bi imela zaradi tega težave pri delu. Prej nasprotno.

P. S. Prva slika je v večjem formatu na prvem linku.
sudo poweroff

_marko ::

JA, lepo te prosim, zaradi letalske karte bo SOVA onesposobljena za delo?

Ali bo onesposobljena za delo, ker bo ukinjen crni fond, ki ni legalen?

Ali trdite, da ce ukinemo crni fond, ki ni legalen, bo SOVI onemogoceno delovanje?

Glede javnosti se do neke mere strinjam z nekaterimi, nikako pa ne, da s tistimi, ki jih pregledovanj SOVE moti.
Tisti so neumnezi.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

_marko ::

P.S. Nezakoniti podatki je neumeno napisano.

Misljeno je podatki o nezakonitem delovanju SOVE. Npr. crni fond.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

leinad ::

_marko hočejo povedat, da se naj umazano perilo pere za zaprtimi vrati, ker zdaj ko ga v javnosti peremo je naša agencija na očeh vseh tujih obveščevalnih agencij, brez dvoma bo to SOVA morala drago plačati v smislu izgube njihovega sodelovanja. Če bi ti bil tuj obveščevalec bi verjetno naslednjič 2x premislil o pretoku informacij z SOVO, če bi videl, da naša vlada brez pomislekov izpušča v javnost tajne podatke. Prav imaš glede tega, da kakšne neposredne škode SOVA ne bo utrpela zaradi tega puščanja, zanjo to niso baš relevantni podatki, so pa za tuje agencije iz razlogov, ki sem jih zgoraj omenil. Izubljanje mednarodnega ugleda SOVE pa valda ni v ne v tvojem, ne v mojem interesu, pa čeprav opravljajo umazane posle.
Prav je, da jih je Janša vdaril po prstih, ampak ne da pol v goli želji diskreditacije Drnovška daje podatke v javnost. Me prav malo briga to da se pri tem diskretira Drnovška, naj ga če si zasluži, ampak ne na škodo naše agencije.

jype ::

_marko> Misljeno je podatki o nezakonitem delovanju SOVE. Npr. crni fond.

Po moje to sploh niso podatki, ki se tičejo SOVE. Imen sodelavcev pač ne smeš objavit, lahko pa objaviš vse, kar je SOVA izvajala izven zakonitih okvirov, ker to pač ni več SOVA ampak delovanje na lastno pest.

Ampak to pač napišeš tako, da ne ogrožaš tajnosti (in posledično varnosti) agentov in drugih sodelavcev.

_marko ::

->Ampak to pač napišeš tako, da ne ogrožaš tajnosti (in posledično varnosti) agentov in drugih sodelavcev.

A so slucajno storili obratno?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

WarpedGone ::

>> Pri nas pa Janšna na RTV odkriva tajne podatke, kot največji amater.

Na primer katere? Letalska karta?
Zbogom in hvala za vse ribe

_marko ::

WarpedOne:
Sej jim nic ne mores, ...
Ko ne odkrije podatkov, ker trdi, da so tajni, potem ga ozmerjajo z laznivcem, ce pa jih odkrije pa po njihovo onesposobi SOVO...

Pol pa se pa clovek vprasa...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

suntrace1 ::

Na primer ime podjetja in s tem posredno tudi imena agentov SOVE.

borchi ::

> Misljeno je podatki o nezakonitem delovanju SOVE. Npr. crni fond.

bla, bla... ponavljaš kot papiga za janšo. vse obveščevalne agencije imajo fonde, ki niso financirani iz javnih sredstev. za ta famozni "črni" fond so vedeli prejšnji direktorji sove, tako kot tudi sedanji. da ni legalen??!! ravno toliko je legalen kot je sova sama*.
imajo pa TISTI, ki imajo clearance za dostop do podatkov vso pravico raziskati kaj vse je financirala sova. in o tem poročati tistim in toliko kot je njihov clearance level. in če pretehtajo, da je škoda, ki se jo povzroči z razkritjem tajnih podatkov sprejemljiva oz. relativno manjša od koristi za družbo (in ob tem ne kršijo zakona), lahko tudi snamejo oznako zaupno in objavijo podatke. janša ima ceno zgleda tam okrog 300k sit (kot malo boljša kurba).

* tole razmišljanje f. bučarja se mi je zdelo še kar zanimivo
l'jga

_marko ::

borchi:
Pravniki se pac s teboj in Bucarjem ne strinjajo. In z Mladino, seveda.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

suntrace1 ::

Sej jim nic ne mores, ...
Ko ne odkrije podatkov, ker trdi, da so tajni, potem ga ozmerjajo z laznivcem, ce pa jih odkrije pa po njihovo onesposobi SOVO...

Pol pa se pa clovek vprasa...


Jaz se vprašam recimo, zakaj ne greš raje na SDS forum in tam opravičuješ ljubljeno vodjo.

Če ti je super fino, da premier odkriva tajne podatke v medijih in obrekuje predsednika, ne da bi podkrepil z dokazi, ki jih KAO ima, namesto da bi to opravili za zaprtimi vrati in z uporabo policije, potem si SDS podmladek, ki ne deluje v korist države, temveč samo lastne stranke in lastnega prepričanja, ki nima z demokracijo in pravom (zakonom) nobene veze.

Še bolj pa se mi gnusi, ker je to že drugi medijski linč v zadnje pol leta s strani Janše in taki prijemi se ne razlikujejo niti malo od prijemov komunistične partije, ali drugih totalitarnih režimov, ki jih tako rad obrekuje.

Povsem očitno je, kje se je naš premier naučil manir in po komu se zgleduje in kje mu je mesto.



p.s.: O, a zdej je že Bučar ratal levičar? Res smešno, da je potrebno samo nestrinjanje z Janšo, da si nasprotnik države. Le na koga me to spominja

ali na


Ufff, težka odločitev.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: suntrace1 ()

_marko ::

->Jaz se vprašam recimo, zakaj ne greš raje na SDS forum in tam opravičuješ ljubljeno vodjo.

SDSa se v zivljenju nisem volil in ga na naslednih volitvah nebom volil.

Si pa res neumen, ce mislis da sem sploh govoril o kaksnem medijskem lincu in o primernosti tega. (btw: zdi se mi napaka)
Gvoril pa se o smotrnosti preiskave SOVE.

In ta tvoj post je debilen. Oreng debilen. Lahko ga sam se parkrat preberes, ker ti sovrastvo do Janse toliko zamegluje pogled, da pises te idotizme in jih naslovljas name.

Ucitno je enim vec do politicnih preferenc kot do cesar drugega... :\
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

poweroff ::

Naj mi nekdo odgovori na preprosto vprašanje. Kako bi nacionalno varnost ogrozil podatek, da je SOVA v letu 2005 prisluškovala n posameznikom, v letu 2006 pa z posameznikom?*

Kakšna bi bila razlika z obstoječim razrkivanjem podatkov o konkretnem delovanju SOVE?

* upoštevjate, da je Ustavno sodišče ugotovilo, da je SOVA v preteklosti že nezakonito prisluškovala
sudo poweroff

borchi ::

> Pravniki se pac s teboj in Bucarjem ne strinjajo. In z Mladino, seveda.

torej bodo pravniki razhajkali praktično vse tajne obveščevalne službe. upam, da bo vsaj o tem poročalo delo. če že domača sova ni dovolj zanimiva za delo...
l'jga

suntrace1 ::

Kar se mene osebno tiče nimam proti Janši nič, nasprotno, od Depale casi, je imel vso mojo podporo, ker je kazal, da če bo izvoljen, bo krepil demokratičen razvoj in končal s to politično kultuno absolutizma, ki sta jo vodila Kučan in Drnovšek. Zdaj ko je pokazal svoj obraz, ki ni nič drugačen od Kučanovega in Drnovškovega, pa zame nima več niti kančka zaupanja in samo čakam, kdaj ta vlada odleti, skupaj s SLS, NSi, SNS, ZLSD in LDS. Zame so vsi enaki gnoji, ki jim samo dene dobro ustrojen državni aparat, ki deluje samo v dobrobit vlade in ne države.

Kdo piše debilizme, ''pametnjakovičev'' _marko, pa je povsem jasno. Preberi svoje poste nad mojim, ko pa te človek postavi pred dejstvo, da je Janša izdal med drugim imena sodelavcev SOVE pa mirno ignoriraš. Očitno je tako dejanje zate mala malenkost, medtem ko se zaradi podobnega dejanja trese stol Cheney-u v USA, ki ni ravno zgled demokracije, torej smo mi nekje med Rusijo in Iranom.

_marko ::

Oooo shit ej, pa dobro no...
Ma ti si res en primerek nekoga, ki mu je tezko vsako stvar razumet.

Kdaj sem jaz Janso zagovarjal?
Zagovarjam preiskavo SOVE, deloma se celo strinjam o tajnosti podatkov, vprasal sem celo ljudi na tem forumu ce je Jansa izdal podatke, ki bi morali biti tajni... (btw: samo pop tv je nekako prisel do enega podjetja - potem lahko do tega brez Janse pride skoraj vsak)

Ampak ne, ti pa glumis se naprej. Daj spravi se k sebi no!
Meni ocitas kr ene stvari...

Lepis pa gor slike Hitlerja in Stalina, in mi govoris, da sem SDS podmladek...
KDO JE POTEM TU DEBIL!!! fak ej...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

_marko ::

glej suntrace, za tebe se enkrat moj citat.

->Glede javnosti se do neke mere strinjam z nekaterimi, nikako pa ne, da s tistimi, ki jih pregledovanj SOVE moti.

A zdaj vsaj malo razumes?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Icematxyz ::

Bom še enkrat vprašal. In ko se to razčisti potem se lahko dalje prepira o črnem fondu.

A mislite da bo SOVA imela po tej končani predvolilni zgodbi še vedno črni fond ali ne?

("Še vedno" pomeni že v času oblasti naslednje vlade in neodvisno od tega kdo bo na oblasti?)

To prvo razčistimo potem pa se vprašajmo o smiselnosti tega polemiziranja sedaj?

_marko ::

->A mislite da bo SOVA imela po tej končani predvolilni zgodbi še vedno črni fond ali ne?

Gledal sem en prispevek, ko je o obvescevalnih sluzbah govoril nek anglez(naj bi bil priznan iz tega podrocja).
Skratka, kolker se spomnim je rekel, da se mora ta fond ukinit.

Kako pa bo, pa pojma nimam.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Double_J ::

"Da se omenjene nepreverjene informacije ne bi politizirale po medijih, je bil sklep o ustanovitvi delovne skupine označen s stopnjo tajnosti interno," piše v sporočilu, ker "je bila želja vlade, da dela skupina v miru in ne pred očmi javnosti, verodostojno, strokovno in odgovorno". A je bila potem, ko se je sklep o njenem imenovanju pojavil v javnosti, prisiljena javno pojasnjevati razloge za ustanovitev skupine in vsebino vmesnih poročil – ker so se v javnosti pojavili očitki, da dela na nezakonit in političen način. "Nismo mogli dopustiti stanja, kjer bi bil tisti, ki je dolžan zagotavljati zakonitost dela vladnih služb, pri svojem delu deležen neupravičenih in neresničnih javnih očitkov od tako imenovanih prizadetih ter nanje ne bi smel odgovarjati." S podtikanjem političnih motivov, tako Hajdinjak, se je skupino poskušalo diskreditirati in ji otežiti delo.


A ni s tem dovolj povedano?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Icematxyz ::

Pa eno še morem reči kaj dokazuje da je to predvolilni boj in nič drugega:

Vsi ki kričite po demokratični državi z pravnim redom:

A ni temelj takšne države ravno dejstvo da si nedolžen dokler ti ne dokažejo krivde?

In kje se dokazuje krivda? NA SODIŠČU! In kaj rabiš za to? Jasne indice kršitve zakona in dokaze. Za dokaz krivde pa rabiš obsodbo. Ne pa baba čula baba rekla in potem tako je.

Temelj te zgodbe je le politika.

Rezultat pa bo še bolj razdeljeni strani po volitvah in to je za Slovenijo slabo saj bodo v ospredju osebne zamere in boji ne pa skupno dobro za državo Slovenija.

Raven profesionalizma je zelo nizka med našimi politiki in to je že en jasen indic da nekaj ne štima v naši politiki in da dolgoročno to nebo dobro.

Namesto da bi se ukvarjali z kvalitetnimi projekti in idejami ki nam jih bodo prestavili na volitvah da bi lahko mi dobro izbrali se obnašajo kot otroci v vrtcu in to ne vodi nikamor ker vidiš da sploh ne vejo kaj bi radi sami.

Kako bodo potem taki ljudje vodli državo?

borchi ::

> A ni s tem dovolj povedano?

ti nisi pismen, sori! še enkrat, ta delovna skupina je bila ustanovljena 1.2.2007. brskanje je bilo pa že (vsaj) novembra 2006.

je treba narisat, da bo tut double_j razumel?
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

Double_J ::

Se pravi, brez delovne skupine, se pa ne sme pregledovati SOVE?

Ta borchi je vedno bolj jezen, ker mu manjka argumentov.:D

jype ::

Double_J> Se pravi, brez delovne skupine, se pa ne sme pregledovati SOVE?

Pravzaprav ne, ker taka oblika nadzora ni zakonita (samo jaz nisem pravnik, tako da bo o tem več moral povedat kdo, ki kaj ve).

Double_J ::

Se pravi premier ne sme jit na SOVO?

Haha...

borchi ::

> Se pravi premier ne sme jit na SOVO?

na, pa je double_j preprečil kakršnokoli resno debato. če si tako zmešan, da misliš, da lahko premier dela s tajnimi podatki sove kar se mi zahoče, pol pač očitno nimaš na podstrešju vse na mestu...
l'jga

imagodei ::

@Double_J:

ne, ne sme iti. Pač nima ustreznega clearance levela.

Stvar je analogna sistemskemu administratorju, ki ima master password za bazo podatkov. Teoretično ima ogromna pooblastila in lahko s podatki dela, kar če, praktično pa ne sme dostopati do npr. kadrovskih podatkov. Sistemski admin je pravzaprav fiktivna oseba v tem smislu, da svoje pravice lahko izrablja za vzdrževanje baze, ne pa za zlorabo podatkov. Banalno.

Premier je pa v tem pogledu ista zadeva - posredno oz. teoretično lahko pride do kakršnih koli podatkov s SOVE, neposredno oz. praktično pa se ne sme sprehajati po SOVI in opazovat procesa pridobivanja in obdelave podatkov. Bo šlo skozi možgane?
- Hoc est qui sumus -

suntrace1 ::

_marko, če tlačiš Bučarja, tvorca slovenske ustave, k Mladini, ter hkrati trdiš, kako pravniki podpirajo dejanja Janše, potem je čisto umestna moja primerjava, ko je vsak, ki se ne strinja z oblastjo, nasprotnik države.

Pravtako naj bi se po tvojem POP tv sam prikopal do podatkov, kar spet ni res. Obelodanil jih je Janša na SLO, ko so bili nekje na izletu pred kratkim . Kdo glumi? Verjetno ne ti, ker ne znaš niti drame pravilo odigrati. :D

Se popravljam, Scooter Libby je izdajalec Valerie Plaine, ne Tom Delay. - klik

Double_J ::

No sej, zato je pa poslal nekega zaupnika, kajne?

Se pa ne strinjam, da premier, ki je osebno odgovoren za delovanje vlade, nebi smel nečesa osebno preveriti, brez morda lažnjivih posrednikov.

Icematxyz ::

Pomebno je kaj pravi zakon.

Če zakon dovoljuje vpogled predsednika vlade v določeno dokumentacijo lahko to tudi stori.

Če pa ne dovoljuje pa ne sme in če bi to storil kljub temu bi s tem storil kaznivo dejanje.

Zanimivo bi bilo pogledati kaj o tem pravi zakonodaja pri nas saj bi kaj kmalu lahko ugotovili kakšo pomajnkljivost ki je tudi kazniva?

In tudi o curljanju zaupnih dokumentov v javnost in pogoji kdaj neka zaupna stvar lahko postane javna.

To je tudi en zanimiv aspekt.

Kako se lahko zgodba obrne. Vse pa se drugače dela zelo površno z obeh strani kar samo po sebi dvolj pove zakaj gre.

jype ::

Double_J> Se pa ne strinjam, da premier, ki je osebno odgovoren za delovanje vlade, nebi smel nečesa osebno preveriti, brez morda lažnjivih posrednikov.

Premier ne sme gledat mojih osebnih podatkov, na primer. Lahko jih pa medicinska sestra. Tak je pač zakon (že spet: se mi zdi, vprašajte pravnike).

_marko ::

suntrace:

|O

pismo, nevem od kje mi spet podtikas, da tlacim Buvcarja. Rekel sem le, da se pravniki z njim ne strinjajo.
Tvoji zakljucki so popolnoma ne-logicni.

Odnehaj ze s tem smetenjem...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

kekz ::

Stvar je analogna sistemskemu administratorju, ki ima master password za bazo podatkov.

Očitno imamo potem v državi slab softver (algoritem).
Mi smo v firmi že naleteli na zahteve, da administrator ne bi smel imeti vpogleda v podatke. Seveda smo zadevo uspešno realizirali in sicer smo do zdaj uporabljali 2 različna pristopa:
1. šifriranje! Administrator ni imel odšifrirnega ključa.
2. audit! Administrator je sicer imel tehnični dostop, vendar administrativno prepoved. Vsak dostop je bil vestno zabeležen. Morebitni izklop beleženja bi bil tudi. Prepis na backup je bil spet šifriran.

Tudi administratorju je mogoče omejiti pravice.
Zdaj torej samo implementirati to na sistem vlada-sova :D
««
3 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SOVA še vedno skovika na vaših žicah

Oddelek: Novice / NWO
3711226 (7381) zmaugy
»

Pregon novinarjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5813088 (11442) ZaphodBB
»

Jansa - Sanader (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9813746 (10568) mtosev
»

Ustavno sodišče odločilo v zadevi SOVA

Oddelek: Novice / Zasebnost
175922 (5008) poweroff
»

Ali lahko zaupamo nadzornikom?

Oddelek: Novice / Zasebnost
323974 (3215) poweroff

Več podobnih tem