» »

Nizozemska - par nasvetov

Nizozemska - par nasvetov

DimmniBurek ::

Poleti se odpravljam na "študentsko" potovanje na Nizozemsko. Probal bi čimceneje pridt skozi, šel bom verjetno z eno deklico še.
Rad bi da mi poveste, tisti ki ste bili gor, kam se najbolj splača it, kaj pogledat. Kje prespat, kaj jest, kje, bla bla
Nekaj točk ki bi jih rad obiskal:
-Amsterdam(ker je glavno mesto)
-Rotterdam(največje pristanišče oz. 2. največje)
-Eindhoven(ustanovljena firma Philips)
-Haag(komentar menda ni potreben)

Še kaka zanimivost mogoče, ki se jo splača pogledat. Poleg tega me zanimajo cene prenočišč, hrane...
There Is No Stronger Drug Than Reality

madmitch ::

Nekaj točk ki bi jih rad obiskal:
-Amsterdam(ker je glavno mesto) Ni glavno mesto.
-Rotterdam(največje pristanišče oz. 2. največje) Odvisno, koga vprašaš.
-Eindhoven(ustanovljena firma Philips)
-Haag(komentar menda ni potreben) Najverjetneje res ne. Den Haag JE glavno mesto.


Najprej kaj preberi, kam sploh greš. Toliko, da te ne bo deklica bebavo gledala.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

Kami ::

Normalno, da je Amsterdam glavno mesto, kaj te ti sanjaš ?

The capital of the Netherlands is Amsterdam, even though the States-General and the government have both been situated in The Hague since 1584. Amsterdam is the capital by constitution and is recognized as such by the Dutch.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kami ()

Matek ::

A to je kaka novost, al si ga ti malce posračkal, madmitch? Wiki in CIA Factbook pravita, da je glavno mesto Amsterdam.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Opkow ::

Na gornjem Wiki linku v podpisu pod sliko zemljevida pise sledece...
The national capital is Amsterdam, and the national seat of government is The Hague (Den Haag)
In to dejstvo po vsej verjetnosti mesa strene... :)

Buldožer ::

No zdaj k je dilema okrog glavnega mesta rešena, bi bilo lepo slišat še kaki nasvet, kaj se splača vidt, obiskat in še kak drug nasvet glede potovanja. Sam tja odhajam čez slab teden, še z sedmimi prijatelji s kombijem. Nekakšen road trip. Gremo pa poleg Amsterdama še vsaj v Delft, obiskat kolega, ki tam študira. Najbrž bomo od njega dobili kakšen nasvet, bi bil pa hvaležen za vsako relevantno info, čeprav ne sprašujem nič določenega.

hvala
Več glav več ve. No, ni nujno!

OrkAA ::

Če kadite travo je edina smiselna lokacija Amsterdam, ki je tudi drugače veliko bolj "čaroben" kot ostala mesta. Drugje je glede tega bolj dolgčas.

Sam sem bil pred kratkim 2 dneva v Amsterdamu, potem pa še 2 dneva v Rotterdamu in mi je bilo kar malo žal da sem se premaknil. Svetujem, da si hostle rezervirate že na internetu, ker je iskanje po amsterdamskih enosmernih ulicah lahko precej moreče.

madmitch ::

Se posipam s pepelom. A se da kje omejiti, da ne pišem po polnoči, očitno škodi.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

JanK ::

Eindhoven vsaj meni ni prav nic zanimiv, razen ce si gres ogledat Philips. Drugace je pac moderno mesto, z nekaj starega dela. Ampak vsekakor si ne bi vzel enega dneva za Eindhoven.

Prav tako ne za Rotterdam (razen za ogled pristanisca z ladje). Zavedat se je treba, da je bil Rotterdam med drugo svetovno vojno vecinoma (kolikor se spomnim 60-70%) zaradi nemske objestnosti in kaznovanja Nizozemske poraziran do tal in nima cara tipicnega starega nizozemskega mesta.

Je pa nekaj stvari, ki bi jih predlagal:
- Polotok Marken blizu A'dama, kjer imas stare hise in prikazan star nacin zivljenja.
- Delta Works na zahodni obali. Fascinanten prikaz kako resno (in dobro) nizozemci obvladujejo vodo (reke, jezera, morje,...)
- Scheveningen zraven Haaga - letovisce na pesceni plazi. Ta je s tramom dosegljiv iz Delfta.

Delft je sam po sebi izjemno simpaticno mesto. Imajo cerkev (v kateri so pokopani njihovi vladarji), pred njo precej ziv market (kdaj dela ne vem tocno), okoli pa polno kanalov in ulicic - A'dam v malem.

Drugace pa itak A'dam. Splaca se vzet cas in ga prehodit, it skozi male ulice in ulicice,... Ce se zadovoljite s kampom, je severno od A'dama en, ki je iz mesta dosegljiv z javnim prevozom. Itak v mesto ni za silit z avtomobilom, ker je parkirnina bozjastno draga.

Ce vozite, se tam ni za hecat s prehitro voznjo, neplacanim parkiranjem,... V skrajnem primeru ti lahko zaplenijo avto (to so grozili ocetovemu kolegu, ko so ga na avtocesti dobili pri 25km/h nad omejitvijo, pa eni moji kolegici iz Belgije, ki ni placala parkirnine, kazni in opominov v Eindhovnu, sedaj pa se z avtom ne upa na NL, da ji ga ne bi zaplenili...)

Enjoy!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanK ()

jype ::

Vse skupaj lahko v enem tednu in pol obredeš z biciklom. Ne pozabit na Anorak.

_marko ::

Na nizozemskem ni dezevalo ze od 17.marca. Ce se prav spomnim.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

blackmumba ::

Tale Kamp je oddaljen 15 min od centra s tramvajem.

imajo tudi apartmaje.... nimaš kaj za zgrešit :D

delfinus ::

Den Haag je tudi zalosten. So samo bolj ali manj biznis cetrti. Poleg Amsterdama, ki je kul (muzeji, galerije, vandranje naokrog, distrikti) se splaca it malo v zeleno podezelje. Ce bi bil julij bi priporocal se obalo pri Haarlemu, Zandvoort ali nekaj takega, ali pa se z biciklom naokrog in s kaksno ladjico po recnih kanalih mora bittuzdi zanimivo. Sicer pa najboljse hitro premkanje je z vlakom. Fura v vse smeri na vsake 15-20 minut skoraj.

STASI ::

Namesto Eindhovna si oglej Mastricht, je veliko lepše kot tudi namesto Rotterdama si raje oglejta Utrecht. Rotterdam in Eindhoven mi nista bila všeč. Mene je impresioniral nacionalni park Hoge Veluwe, ki je blizu mesta Ede, in Delta Works (ogled muzeja in ogled nasipov), ob morju. Kar se tiča zelenja za kaditi, ga je moč dobiti tudi izven Amsterdama.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

jype ::

DimniBurek> Poleti se odpravljam na "študentsko" potovanje na Nizozemsko.
jype> Ne pozabit na Anorak.
_marko> Na nizozemskem ni dezevalo ze od 17.marca. Ce se prav spomnim.

Najbrž res ne. Razmeroma pogosto pa tam dežuje poleti. Če imaš gore-tex anorak, ni problema, ker je ves čas toplo.

Idealni čas za potovanje po Nizozemskem je ravno zdaj.

Ejsi_Disi ::

S punco sva bila v tem hotelu. Do amsterdamskega letališča, kjer je tudi avtobusna in železniška postaja vozi na vsake pol ure avtobus in to zastonj. Do letališča je pa približno 15 min. Od letališča do centra mesta pa vozi vlakna vsake 20 min, vozi se pa približno pol ure. Kar je v centru se da vse peš pregledat.
Rock n' roll ain't noise pollution!

DimmniBurek ::

Kakšne so kej cene hrane in nočitev? Seveda gledam na neko cheap varjanto(vsaj glede spanja)

Kaj je kej z ostalimi državami ki so na poti? Se splača kje prav posebej ustavit? Recimo Belgija?


Razmišljal sem da bi šel na eno đir z Thalysom:D
There Is No Stronger Drug Than Reality

|CyGNUS-x ::

Svetujem ogled nadvse zanimivega ZOO-ja v Rotterdamu ter seveda vse bližnje coffee shope.
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

STASI ::

V Belgiji se nujno ustaviti v Brugeeu.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

gfighter ::

Kot že omenjeno, je ena boljših izbira Camping Zeeburg na severu Amsterdama. Blizu mesta, relativno nizke cene, pa še najameš lahko leseno brunarico za dve, štiri ali šest oseb če nisi šotorski tip človeka. Boljše kot (pre)dragi in (pre)natrpani hostli v centru. Drugače pa mi je bil Amsterdam definitivno najbolj všeč na Nizozemskem. boljši od Benetk, IMHO...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Tear_DR0P ::

sam sem bil med 12 in 20 aprilom v Rotterdamu na Dutch Electronics Arts Festivalu (DEAF07).
Spal sem v hostlu ROOM, kjer so nam zaračunali 80 EUR za 4 nočitve za 4 osebe (smo mnenja da so premalo zaračunali).
Hrana je od 3 EUR za zajtrk v hostlu, pa do 30 EUR za suši v neki fency restavraciji.
trava je dokaj pocen in precej dobra - tud vsi povejo, da ker ni turistov je ceneje :)
za oglede pa je zanimiva moderna arhitektura v mestu, ker je bilo zradirano, kot so že omenili in je dosti na novo postavljenega, žal mi je da nisem imel časa videt živalskega vrta (no videl sem ga z vlaka in je izgledal lep), seveda pa je bil v okviru festivala v mestu cel žur, tko da sedaj verjetno ne bo isto fajn, kot je blo men :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

DimmniBurek ::

Koliko pa je cena ene brunarce za eno noč? Kaj pa hostli? Tko, rabu bom za 2 osebi... Da si malo preračunam že prej, da ne grem tja gor kot največji bebo:D
There Is No Stronger Drug Than Reality

crazy kure ::

Bebo si že izpadu k si ne znas pogledat kok pride brunarca za 1 noč, za 1 noč je 0€, ker je najmanj 2 noči za prespat:D

Buldožer ::

Jst sem se zdej že ful navdušu nad tem kampingom Zeeburg. Je pa ta hostel ROOM blazno poceni. Sem isku mal po netu za spletno stran pa nism najdu, tako da se priporočam za kake bolj natančne info Tear_DROP.
Več glav več ve. No, ni nujno!

gumby ::

razgled iz euromast-a je zanimiv, ce bos kaj hodil po rotterdamu (in te ni strah visine:D)
my brain hurts

Yohan del Sud ::

Če si slučajno WW2 fan, ali pač fan teorije zarot >:D

Približno četrino vseh V2 balističnih raket je poletelo iz izstrelišča v parku (ja tudi tedaj je bil park) Benoordenhout na severu Haaga... Cilji so bili London, vzhodna Anflija in Antwerpen. Spomenika seveda ni. Samo v info. Več na Wikiju
www.strancar.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni potovanje v Amsterdam

Oddelek: Loža
183642 (2690) Scorpia
»

Potovanje in spanje za študentski žep

Oddelek: Loža
152326 (1760) Ice-Heki
»

Kam za 4-5 dni v Evropi?

Oddelek: Loža
149044 (8613) mihco
»

Hostel v Amsterdamu...

Oddelek: Loža
124990 (4990) marsovcek
»

Kako najceneje iz Nizozemske in nazaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
509150 (7965) _marko

Več podobnih tem