» »

Energy Drink vs. Kava

Energy Drink vs. Kava

«
1
2

Michaelosz ::

Ker imam zelo natrpan urnik mnogokrat posegam po raznih energijskih napitkih, ki pa so na žalost zelo dragi. Včasih spijem tudi kakšno kavo, vendar mi kakšen Red Bull veliko bolj prija... Zdaj pa me zanima, če imate kakšne izkušnje glede raznoraznih poživil, torej kaj te bolj zbudi? Kava ali energijski napitek?

iNooby ::

Glede energijskih napitkov nevem ker jih sploh ne pijem, vem pa da me po kavi pritisne ful scat(pardon izrazu), nevem kaj te pa bol rukne kava al pa red bull...:\
Haters gonna hate...

Tic ::

Poizkusi pravi čaj s teinom/kofeinom.
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

zee ::

kozarec dva sveze stisnjenega pomarancnega soka + dve skodelici Assam caja = >:D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Fizikalko ::

Moje izkušnje:

kava: hitro in preveč butne, malo traja
pravi čaj (kak močan, npr. Assam, samo 2 min namočen): srednje hitro in ravno prav butne, traja zelo dolgo
Red Bull & shit: butne hitro, traja srednje dolgo, ampak je gnil za prebavo in IMHO obupnega okusa

DimmniBurek ::

Poizkusi Thermo Drine. Uporabljajo ga športniki, za definiranje mišic(izgubo maščobe). Vsebuje taurin, L-Karnitin, kofein, in še par stvari...
Tukaj je še link do izdelka: KLIK
There Is No Stronger Drug Than Reality

hamax ::

Amfetamini(speed) najbl butne in dolg drzi ;)
hec

js se drzim kave. je pa res, da se je, ko jo nekaj casa radno uzivas, navadis in nima vec takega ucinka, kot na zacetku.

edit: napača

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

MeGreat ::

Kje se ta assam kupi?

Gwanaroth ::

Telovadi preden greš spat in zjutraj, ko vstaneš. Hodi spat najkasneje ob 23h in ustajaj najkasneje ob 6h. Tako ne boš rabil dreka, ki je v poživilih temveč boš naravno "svež".
Lights often keep secret hypnosis..

Michaelosz ::

Gwanaroth: Tocno tako hodim spat in tocno te se vstanem, samo sem se vedno celi crknjen...

robert512 ::

zal smo ljudje tko narejeni da ce nas neki ne zanima (recimo da se mormo naucit neko dolgoooo bedarijo na pamet) te ne drzi po konci niti koka :D

sicer pa sem jaz v studentskih letih redno prakticiral s caji ... kava se mi je nekako priskutila in mi je vedno delala zelodcne tezave in notranji nemir.

caji so bili pa ravno pravsnja varianta, ni bilo tezav z zelodcem, niso prevec butnili in so dlje drzali. Sicer pa je vecina stvari s zaspanostjo vred v glavi, tko da ...

jaz ne bi prakticiral s raznimi red bulli ker je to sama svinjarija, pa se drago je !

Marabela ::

Bolj ti priporočam kavo, ker vsebuje tudi nekatere snovi, ki omilijo "slabo" delovanje kofeina in so pravzaprav telesu blagodejne. V napitku pa je čisti kofein..

Kava je kul

hamax ::

1-2 expresso kavi brez mleka na dan priporočajo celo zdravniki.
za kaj je pa koristna pa pojma nimam...

Tilen ::

V Šparu se za nekje 0.70 € dobi 1.5L T400 - energijske pijače. Coca-cola okus odsvetujem :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

WarpedGone ::

>> 1-2 expresso kavi brez mleka na dan priporočajo celo zdravniki.

Zakaj pa brez mleka?

Moj favorit zadne čase je 2 deci mleka pa malo kave notr. Njam :)
Zbogom in hvala za vse ribe

hamax ::

tud js obozujem kavo z mlekom. tud bela kava je super.
ne vem zakaj brez mleka. sm tud js to spraseval okol.

baje da mleko unici neke zdravilne ucinke kave...bla, bla bla. to je reku kirurg od fotra.

Ziga Dolhar ::

Moj (študijski) urnik traja od 8h do 20h; ponavadi me okoli treh prične zmanjkovat. Ugotovil sem, da je takrat najboljše, da takrat pač v knižnci lepo stegnem roke predse, pokrčim in se za pol ure "uležem". Ne spim, le zamižim in razmišljam o biločem.

Po kake pol ure sem prerojen, 20:00 pride še prehitro :-).
https://dolhar.si/

_marko ::

En nasvet vam naj dam... to kar pravijo zdravniki(razni "nasveti") niso vedno pravilni.

Sistemska biologija(nova veja znanosti) ravno ta čas ruši razne nasvete zdravnikov...
Vsa finta je pa v tem, da sistemska biologija pogleda celoten organizem in večino aspektov celičnih reakcij ob zaužitju neke hrane. Zdravnik pa le enega in potem dela zaključke. Ne pravim, da ni zdravnikov za poslušat, ampak tile "stranski" nasveti pa prav gotovo vedno ne držijo.

Zakaj vemo tole komaj zdaj? Ker smo komaj zdaj dobili oz dobivamo in združujemo dato iz genomike,transkriptomike, translatomike, proteomike in metabolomike.

Vam pa lahko še eno zanimivost povem:
So naredili eno študijo o soji. In so opicam dali za jest večjo količino soje. Pri ženskah je delovala soja pozitivno, pri moških pa je zelo povečala agresivnost. Opičjak je vsakega, ki je prišel blizu pretepel. No, ta količina soje je enako kot jo pojejo nekateri Američani dnevno! :8)
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

gzibret ::

Pol litra Kokakola je ful OK, butne, te nabaše s sladkorjem in drži kar nekaj časa (3-4 ure). Samo, če pretiravaš, se hitro zrediš. Če hočeš omiliši škodljive učinke kokakole primešaj zraven še nekaj rdečega vina >:D

Red bull pijem samo na žurih v kombinaciji z vodko. Ful butne, drži pa malo (1 uro, max. 2). Kava je OK, samo se telo ob rednem pitju hitro navadi in nima več učinka. Zato jo pijem samo zjutraj, bolj iz družabnosti kot potrebe.

Samo v vsakem primeru je treba tale poživila uživat zmerno, torej takrat, ko res rabiš. Definitivno ne vsak dan, prej 1X na mesec.

Sicer pa, a ni na ST enkrat bil članek na to temo? Leto 2004?
Vse je za neki dobr!

gzibret ::

Vse je za neki dobr!

_marko ::

->Pol litra Kokakola je ful OK, butne, te nabaše s sladkorjem in drži kar nekaj časa (3-4 ure)

Ženske dobijo osteoporozo, fosfatna kislina ti uničuje zobe! :)
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

gzibret ::

Heh, ti pa spere ledvične kamne :D Pa zobni kamen...
Vse je za neki dobr!

'FireSTORM' ::

am...nič
najbolj bi me verjetno zbudila petarda pod stolom ker bi se prestrašil in bi bil prebujen....
če pijem kavo še samo bolj dremam
če pijem energijski napitek se prebudim za 15-20min potem pa sem še samo bolj zaspan
Those penguins.... They sure aint normal....

_marko ::

kokain? >:D
speed?

dobro spanje, 18 stopinj max?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

BigWhale ::

Jaz ze kaksne tri leta vstajam ob sestih zjutraj, spat hodim pretezno po polnoci, okrog ene ure zjutraj. Pa zgodi se, da se kako noc tudi sredi noci zbudim.

Nic od zgoraj nastetega ne pijem. Razen kak Pepsi/Coca-Cola obcasno.

tvich ::

Kava, pravi čaj, Red Bull, Amfetamini in vsi ostali podobni kemijski in bolj naravni napitki so popolnoma brezvezni.
Rešitev za vse vaše probleme se skriva tukaj.

lp
And AC said, ''LET THERE BE LIGHT!''
And there was light--

BigWhale ::

Ce ze moram izbirati, potem bi raje vzel en drink od Chuck Norrisa. K on je pa res CAR! ;>

kixs ::

Vse je odvisno od nacina prehrane in gibanja.

Ce si bos vzel 15min za telovadbo, ne bos nic zaspan. Saj telovadba pozivi telo.

Glede prehrane je pa takole.

Ce hoces biti buden, ne jej ogljikovih hidratov. Predvsem keksov, predelane hrane, sladkor, itd. Jej puste beljakovine (piscancje meso).

Ce hoces zaspat, pa ravno obratno ;)

Kaksni energijski napitki neki :\

tvich ::

Steven lahko zbije Chuc Norrisa z levo roko, brez da jo sploh premaknil.

Drgač pa če gremo nazaj na temo; verjetno bi bilo najboljše poživilo vroča voda čez kokine liste. Verjetno je to še najboljša varijanta glede na efekt in škodljivost. Ker te nasiti in nabije z energijo. Legalnost kokinih listov je pa zelo verjetno vprašljiva.
Wikipedia
Sicer pa nisem to še nikoli probal, samo pomojem ni zelo škodljivo.

lp
And AC said, ''LET THERE BE LIGHT!''
And there was light--

BigWhale ::

When Chuck Norris does pushups, he doesn't lift himself up, he pushes the earth away!

Fizikalko ::

Pravzaprav dela oboje. Tako kot vsak, ki dela sklece.

jype ::

Mislim, da ne naredimo velike napake, če gibanje Chucka zanemarimo :)

_marko ::

->Pravzaprav dela oboje. Tako kot vsak, ki dela sklece.

Hmmmm... en primer:
Neka končno majhna masa osebka in končno velika masa planeta bi lahko tudi pomenila, da se planet sploh ne premakne.
Ni dovolj sile za premik za plankovo konstantno.

Fiziki, kje se motim?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

grex ::

Ena fajna stran, ki primerja vse kofeinske pijače in vsebnost substanc: KLJIK

Sicer pa (nelegalno) pridejo v poštev Ritalin™ in Adderal™.

Oboje zlorabljajo študentje, ki imajo poleg študija še npr. 2 službi in po možnosti otroke itd.... Vendar deluje le kaka 2 tedna,.. morda tudi več ampak slej ko prej se zložiš. (št. medicine in prava prednjačijo v zlorabi tega).

panja003 ::

Kje se kupi ta Assam čaj in kako ga je najboljše pripravit za maksimalni poživljajoči učinek.

Sam trenutno uporabljam želeni čaj iz katerega po treh minutah odstranim vrečko, saj bi se naj v prvih treh minutah izločale snovi za poživitev, v naslednjih minutah pa snovi za pomirjanje.

Assam čaj? Kot študentu bi mi prislo prav takšno naravno poživilo.

lp

lonz ::

Kafet pr kakšni extra lušni kelnerci. Garant dvigne utrip.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Fizikalko ::

Jaz kupujem Assam čaj od firme Taylors of Harrogates (dobiš v Mercator centrih in v Maximarketu spodaj), nujno kupi raztresenega (ne v vrećkah!). Ena šalca - ena žlička. Pustiš 2-3 minute, ne sladkaš, ne dodajaš mleka. Seka. Je pa drag - če kupiš dražjo varianto, je okrog 12 EUR na 100 gramov.

Fizikalko ::

Maš pa tud na netu kakšnega, npr. tule.

tvich ::

Jst osebno sem odvisen pač od kave in cigaret (verižno:), ampak sem ene parkat pil pravi čaj in mi je bil kr dober, vendar šele potem ko sem dodal mleko. Ker bi se rad odvadil tudi kadit, sm mislil, da bi prešaltal iz kave na pravi čaj. Zanima pa me zakaj vsi pravite, da je treba pravi čaj piti brez mleka?

lp
And AC said, ''LET THERE BE LIGHT!''
And there was light--

grex ::

Zato, ker baje mleko skensla vse pozitivne učinke čaja. (baba rekla, baba kazala press).

IceIceBaby ::

Nekateri čaji se pijejo z mlekom, nekateri z limono, nekateri brez vsega... Skratka, odvisno od čaja.

Načeloma je tako da se črni čaji (tisti čisti, ne aromatizirani) lahko vsi pijejo z mlekom. Tisti z dodanimi aromami se ponavadi pijejo sami ali s sladkorjem. Zeleni tudi "ne marajo" mleka, lahko pa jih sladkaš.

Ampak najboljše je da sam probaš pa vidiš kaj ti paše.

Drugače je Assam oznaka za izvor čaja. Assam je pokrajina v indiji, iz kjer so ti čaji, lahko jih pa dobiš v različnih varjantah, okusih in cenah. English breakfast recimo je Assam. Ta je najbolj znan pomoje.

Fizikalko ::

Nak, EB ima Assam le za osnovo, je pa mešanica čajev. Nikakor pa ni pure assam.

panja003 ::

Hja , sem danes iskal ta Assam čaj po trgovinah pa ga nisem našel.
A se mu kako drugače reče? Oziroma njegovi mešanici.

@zee
Kako se reče čaju, ki ga ti piješ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: panja003 ()

tvich ::

Mal sem še prebral po wikipediji real tea in malce o black tea-ju in povsod lepo piše, da bolj al man z mlekom izničiš dobre učinke raznih anti-oksidantov, oziroma nekaj podobnega. Sem si pa kupil Earl Grey čaj v merkatorju in si bom jutri privoščil zjutraj pravi čaj. Pa da vidmo :)
A kdo ve iz katere pokrajine pridejo najboljši (verjetno tudi najdražji) čaji in ali bi se jih dobilo v Čajni hiši (mislim, da se tko reče lokalu v stari Ljubljani)

lp
And AC said, ''LET THERE BE LIGHT!''
And there was light--

Tilen ::

Čajna hiša? Čajnica?:)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tic ::

Lahko jih dobiš tudi v Slamiču. Nasproti KlubK4/Kiberpipe.
persona civitas ;>

LedStorm+++ ::

V Tušu prodajajo za kakih 140 sit, ja ni napaka 1 liter "T400 ENERGY Caffeinated softdrink with Taurine" pijačo in je ist ko redbul ... :)) >:D 0:)
Pingvin :-)

Tilen ::

Samo CocaCola okusa ne kupit, če že.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Michaelosz ::

Why not?

Tilen ::

Ogaben, vsaj meni.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Red bull vs. druge energetske pijače (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7219250 (11295) Jst
»

Energy drink? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10713613 (5686) dottor
»

Koliko kave spijete na dan? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12111006 (7471) DOOM_er
»

Kofeinska abstinenca aka dan brez kave...

Oddelek: Loža
246822 (6315) mojsterleo
»

Bodo energijske pijače umaknjene iz proste prodaje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
505773 (4652) gruntfürmich

Več podobnih tem