» »

Ali lahko novi Shellov patent prinese kaj uspeha?

Ali lahko novi Shellov patent prinese kaj uspeha?

CHAOS ::

'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

keber ::

Moje mnenje je, ta ta članek pravzaprav dokazuje, da je odveč paničarjenje pred pomanjkanjem nafte, tudi če eksperiment ne uspe (pa ne vem, zakaj ne bi). Nafte je v globinah ogroooomno in je ne bo zmanjkalo kar tako. Edino njeno pridobivanje pač ni več tako preprosto kot pred 100 leti.

Thomas ::

Zanimivo je tudi to, kako global warmerji in peak oilarji paralizirajo pametno diskusijo, s svojimi neumnimi mantrami, ki obsedejo večino človeštva.

Zelo dober link tole, ja.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

WarpedGone ::

Bojim se, da je tole le "korenček". Obljube, da "nekoč bo spet lepo".
Dokler me tank nafte košta čez 50€ ne verjamem dokler me dejansko ne bo koštal 30€.
Od obljub se slabo živi.
Zbogom in hvala za vse ribe

Mobidick ::

Lušno bo te, ko avtomobili ne bodo več na naftne derivate, ne takrat, ko bomo tankali tak poceni kot so v ZDA včasih v tiste težke, super kubikažne, požrešne mašine. Prihodnost je v alternativah, ki so že sicer do določene mere na voljo. Go green!
The future is digital!

Luka Percic ::

Zakaj že?
Meni je el. pogon fajn.

Kaj pa generira elektiko mi je pa zadnja briga.
Naj bo čim cenejše.

antonija ::

Bancin je drag v EU, pa to sigutrno ne zaradi dragega transporta. V egiptu recimo je 1L bencina (95 oktanski) cenejsi od 1L vsteklenicene vode (vsteklenicene v Egiptu, ne uvozene). To znese priblizno 1 LE, kar je 1/7 EUR, torej nekaj vec kot 14 euro centov po litru.

Kako pa herojem uspe priti iz 14 centov na 1 EUR (kar je ~710 odstotna podrazitev) si pa verjetno predstavljate...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

STASI ::

antonija: Ali je egiptovski bencin enake kvalitete kot naš?
Ne glede na kvaliteto je bencin v Egiptu zastojn, kakor tudi verjetno v Iranu, ZAE, Saudovi Arabiji...
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

gruntfürmich ::

ja od kod bi pa politiki kradli, če bi še bencin bil zastonj??? dajte se malo zresnit.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

In short, don’t buy into the peak oil paranoia. It is nothing more than a fairy tale, and is dangerous in that it distracts attention from the real impending crisis within our energy policy: global warming. It makes no sense to waste our time fretting about running out of oil when we in truth should be concentrating on figuring out how to curb our usage of it. After all, even if we were running out, wouldn’t the best solution be the same?

Fun :)

BTW, tudi v Rusiji je (87 oktanski) bencin zastonj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

JutriPS3 ::

BTW, tudi v Rusiji je (87 oktanski) bencin zastonj.

Rusi že drugje plačujejo bencin:\ In ga bodo še dolgo -> v smislu bede ...... ni vse tako kot se zdi

antonija ::

V egiptu je 88 oktanski bencin 0,5 LE. Visje kot gre oktansko stevilo, drazji je, pri 95 oktanskemu se cena ustavi na 1 LE (v nekaterih mestih do 1,2 LE). Kaksna je kvaliteta bencina ne vem, imajo pa dol (tako kot se spodobi za vsako vukojebino) prekleto star vozni park in tisti avti se vedno delajo s lokalnim bencinom.

Po drugi strani imajo pa ogromno avtov ki so predelani da delujejo na zemeljski plin (recimo vecina taxijev v kairu), ki pa je nacelno se cenejsi in ga imamo kao vec v zemlji kot pa nafte.

Drzave zivijo na racun transporta nafte, za nafto se zacenjajo vojne, .... nafta vrti svet!>:D
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

STASI ::

Včeraj sem malce prelistal letna poročila Shella, Cheverona in Exxona za leto 2006. Vsa tri podjetja skupaj imajo prihodkov okoli 1000 milijard $, dobička pred davkom pa nekje 100 milijard $. Koliko dajo v razvoj se pa ne spomnim, bom pogledal doma.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

epicus ::

Ok mal bo naivno izpadlo, ampak cena nafte v EU je dražja tudi zaradi doseganja kyotskega protokola, le tega pa lahko dosegajo s subvencioniranjem alternativnih goriv, kar pomeni, da se del sredstev, ki jih pridobijo z drago nafto, prelije v subvencije k bolj zelenim virom energije
Open mind for a different view


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

95/98/100 oktanski bencin (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16442241 (21891) ...:TOMI:...
»

Petrol ultimax (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42359511 (37820) Matev
»

Peak oil? (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
56343115 (23756) guest #44
»

Re: Bencin 200 SIT (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
585058 (3525) drejc

Več podobnih tem