» »

To res ni normalno

To res ni normalno

1
2
»

joker16_7 ::

Barakuda1 > Pa dajte no it pogledat po srednjih šolah. Pa mi ja ne boste dopovedovali, da dekleta med 15., 16., 17. letom ne prakticirajo spolnosti. Problem je v tipčkih, njihovih sošolcih, ker so zanje še prezeleni.

Alo, alo. Kdo je tu zelen?:| Ne me žalit. :D Malo posplošuješ zadeve. Sam imam podatke iz prve roke, ki jih vsak dan prejemam. Sem srednješolec. 2. letnik. Približno polovico punc ma tipe stare tolk kot so same. Velikokrat kar z gimnazije. Res pa je, da je druga polovica fantov še zelenih, torej ostane tudi kar precej punc, ki so v bistvu prisiljene, da imajo dve do tri leta starejše, ker pač žal ne najdejo več sebi primernih v svojem krogu. Če bi pa bilo to možno pa bi, verjemi.

Tear_DROP
> Druga stvar je pa to, kaj 25 letnik počne s 15 letnico
> - če se pogovarja, je al 15 letnica ekstremno razvita (tudi take so, ker jih življenje prisli), ali on ekstremno zaostal (kar je bolj verjetno)
> - če pa sam seksata je pa stvar razumljiva do te mere, da so bejbe pri 15 lethi lahko prav dobre in poželenja vredne, tipi pri 25 letih pa dovolj obupani da take berjbe izkoriščajo

Se povsem strinjam s tabo. In žal, to je zelo pogosta zadeva. ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Barakuda1 ::

. Res pa je, da je druga polovica fantov še zelenih, torej ostane tudi kar precej punc, ki so v bistvu prisiljene, da imajo dve do tri leta starejše, ker pač žal ne najdejo več sebi primernih v svojem krogu. Če bi pa bilo to možno pa bi, verjemi.


8-O

Hahahahahaha :D :D :D
Bolj se že dolgo nisem nasmejal. Ne le, da mi daješ prav, pač pa si stvar še dodatno podkrepil ... kot sam praviš ..iz prve roke:P

Edina skrivnost, ki nam je še nisi zaupal je

a spadaš med tisto polovico, zaradi katerih so uboge revce prisiljene iskat tipčke izven kroga svojih sošolcev al ne8-)

Po tvojem burnem odzivo sodeč, bi sklepal, da ja >:D

OrkAA ::

Zlo v seksu iščejo predvsem tisti, ki ne seksajo. Sprijaznite se :>

_marko ::

->Zlo v seksu iščejo predvsem tisti, ki ne seksajo. Sprijaznite se :>

Mogoče je treba še dodati, ali pa ne seksajo s takšnimi puncami kot bi si želeli.:8)
Drugače pa se strinjam.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Icematxyz ::

Pedofili so zlo.

Seks pa je drugače dobra stvar.

Ampak mi se ne pogovarjamo o povprečnem seksu ampak o tem da hočejo starejši moški ali ženske seksati z pre-mladimi otroci.

To pa tudi če se komu zdi normalno niti ni tako fejst pomebno.

Važno je le to da je meja določena in da se ljudi ki v tem uživajo omejuje in se jim to preprečuje.

Drugo pa pri vsem tem niti ni pomebno.

Barakuda1 ::

Važno je le to da je meja določena in da se ljudi ki v tem uživajo omejuje in se jim to preprečuje.


Tako je; in ta meja je 15 let ;)

Matev ::

->Zlo v seksu iščejo predvsem tisti, ki ne seksajo. Sprijaznite se :>

točno tako

čistuni pač ne sexat

poweroff ::

15 let je spodnja meja pri nas. Kar je mlajše - je prepovedano, ostalo je kul. Niso vsi mladoletniki - otroci. Je pa res vprašljivo mentalno stanje 25 letnika, ki ima 13 let staro punco. To, da ga je treba kazensko preganjat, je itak jasno.
Hja, po moje ga je treba tudi zdravit. Mislim, psihološko. :D

Se pa kot napol g33k sprašujem kaj je za enega srednješolca bolj smiselno: da sexa s svojimi sošolkami, ali da se "igra" s programiranjem računalnika. Tako dolgoročno - kaj mu bolj koristi v življenju?

hmm, isto vprašanje bi lahko postavil za 25-letnika... ;)
sudo poweroff

_marko ::

->Se pa kot napol g33k sprašujem kaj je za enega srednješolca bolj smiselno: da sexa s svojimi sošolkami, ali da se "igra" s programiranjem računalnika. Tako dolgoročno - kaj mu bolj koristi v življenju?

A si pomislil, da obstajajo ljudje, ki počnejo oboje!?
In da definitivno koristi oboje.

Hecno vas je poslušat, skoraj žalostno. Dobiš vtis, da ste se vi namensko odpovedali seksu, zato da ste nekaj dosegli v življenju.
V resnici seveda to najbrž ni bilo namensko :)

Vprašanje, ki predpostavlja da ali seksaš ali pa delaš nekaj pommebnega v življenju je pa res idiotsko.:\
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Matev ::

IMHO

večina uspešnih ljudi sexa brez zadržkov in slabe vesti - ob sexu uživa

in večina neuspešnih ima omejeno (če sploh kakšno) spolno življenje v svojem obstoju

_marko ::

IMO je to preveliko posloševanje.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Icematxyz ::

@Matev

To je že čisto stran od teme ampak pač moram te vprašati (in s tem ne pritrjujem ali zanikam karkoli kar trdiš):

Imaš kakšen dokaz za to trditev?

Ali si pač si zdaj zmislil nekaj pa potem bi že naj držalo?

Ker na to vprašanje pomoje tudi razni Sigmundi si ne upajo tako konkretno opredeliti kot si ti zdaj to zatrdil. Pa me pač zanima od kod tebi tako natančne informacije?

Zgodovina sprememb…

Matev ::

mislim da tisti ki se ne sekira in razburja ob misli na sex in sex jemlje kot nekaj naravnega lahko več doseže kot pa ljudje ki zaženejo vik in krik ko vidijo parček ki je mogoče par let narazen

tu na forumu sem zasledil da če ima 18 letnik odnos s 15 letnico
da je ondefekten in pomilovanja vreden
mladoletnica pa naivna šolarka

heh...

pomilovanja je vreden tisti ki se vtika vanju

Matev ::

ciser sem pa napisal IMHO

kar ne pomeni da zadevo propagiram in jo komerkoli vsiljujem
gre zgolj za mnenje

kot imam lahko mnenje da je svet okrogel ali pa imate vi lahko mnenje da je sex nekaj grdega če ni v mejah ki so postavljene od cerkve (o cerkvi in duhovnikih ne bi)

poweroff ::

A si pomislil, da obstajajo ljudje, ki počnejo oboje!?
In da definitivno koristi oboje.


Hmm, verjetno bom zvenel hudo konzervativno, ampak kakšne hude koristi od sexa pri 13tih pa res ne vidim. Če jo vidi kdo drug, naj me pa prosim razsvetli.

Vprašanje, ki predpostavlja da ali seksaš ali pa delaš nekaj pommebnega v življenju je pa res idiotsko.
Delno se strinjam. Vprašanje sem postavil zato, ker se je zgoraj poudarjalo, da so 13-letne sošolke že precej razvite, fantje pa "otročji". Skrita predpostavka je torej bila, da se "razvite" sošolke ukvarjajo s sexom, "otročji" fantje pa z drugimi zadevami, recimo z računalniki.

Po drugi strani je pa res, da imamo ljudje omejene resource in z vsem se pač res ne moreš ukvarjat. 24-urni Casanova pač ne more biti hkrati tudi vrhunski pianist ali programer.
sudo poweroff

Matev ::

dejstvo je da se nekateri ukvarjajo z veliko stvarmi
nekateri pa z nobeno

JutriPS3 ::

Jaz sem pri 22 letih seksal s 16 letnico. Prasec kaj>:D Pa še devica je bila. Pravi pokvarjenec... (i know i know)

Verjetno majo proti tovrsnim razmerjem proti toliko le tisti ko istega niso izkusili, ko so z "junfrom" hodili še po 20 letu kaj. Am i Right?>:D
Zakonsa meja mora biti in to je 15 let.

Sicer pa je tudi mene presenetil podatek da po novem seksajo že 11,12 letna dekleta8-O Mislim WTF. Mi smo se v tistem času igrali s kartami, podili za žogo, zajebavali sošolke, a da bi komu pri 11 letih padel na pamet seks, niti pod razno. Prav tako naše sošolke. Zagotovo 10 sošolk z osnovne pri tistih letih ni zdravstvovalo. To so res še otroci. NO ja, saj je z vsako stvarjo tako, da se vse počasi spušča -> folk kadi travo pri tej starosti, pijejo alkohol, v najbolj nedolžnih letih..

Vendar tisti ki so imeli seksualne probleme (v smislu pomanjkanja le teh v najstniških časih) ne vem če so ravno največji eksperti za komentar.
Pa tudi že avtor teme bi lahko kaj več pokomentiral in ne le copy/pastal potem pa 3 besede zgražanja:\

BigWhale ::

Ce kaj, potem sem sexualno precej liberalen. Dalec od tega, da bi bil nek zahojenc, k ne sexa, ce pa ze, pa sexa v temi pod odejo... Far from that... :)

Ampak, dajte pogledati kaj se je zgodilo.

Enajstletniki so sli prakticirati sex. Pred razredom. Medtem, ko je eden gledal, da ne bo kdo prisel. V petem razredu osnovne sole, torej sestem v devetletki.

WTF?

To se vam zdi normalno in cisto ok?! Res?

Koliko vas pa sedaj sexa pred publiko? Pa ne v swinger klubih, ampak takole recimo pod presernom sredi tromostovja. Nihce? Enkrat eden, ponoci, pa se to tko na hitr? Matr ste puritanci!!!

OrkAA ::

Btw.. Na moji OŠ v Kranju sta sošolec in sošolka prakticirala seks v drugem razredu. Sicer sta si samo lizala organe, a vseeno. Imela pa sta tudi stražarje pred vrati :>

imagodei ::

Matev@:
za info: včasih so se dečve poročale pri 15-17 letih


:) Ja in poleg tega se je treba zavedat, da so bile to takrat zaradi slabše prehrane in življenjskega stila v bistvu samo dekletca na začetku pubertete...:\
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

BigWhale@
To je spolnost. Spolnost oseb, katere primernost in dozorelost za taksno dejanje je precej vprasljiva. Oziroma verjetno sploh ni vprasljiva. Enajst let stara oseba se ni dovolj zrela za spolne odnose. Mentalno vsekakor ne.


V bistvu je stvar precej bolj zakomplicirana, kot jo predstavljajo moderni zahodni samooklicani "zaščitniki otrok". Če gre za sporazumno spolnost, kako lahko trdiš, da pri enajstih letih nisi dovolj zrel? A spolni nagon (dasiravno pred puberteto ni precej močan) ni eden najmočnejših nagonov? A zadovoljitev spolnih potreb ni ena izmed temeljnih človekovih potreb? Ne vem, a za jest in za pit tudi rabiš kakšno starostno mejo doseč? A za lulat pa za kakat otrok tudi rabi izpit polagat, pred tem pa na stomo opravlja te biološke potrebe?

Pustimo zdaj STD in neželeno nosečnost ob strani - spolno obnašanje človeka od ranih nog je precej naraven pojav in to, da postavljaš neke administrativne meje, do kdaj se otroci med sabo lahko samo ogledujejo in smejčkajo, kdaj se lahko morda začnejo otipavat in kdaj je dovoljen seks, to je precejšen absurd. Najprej otrokom do 12, 14, 16 leta prepovedovat vsako obliko spolnosti in zganjat histerijo, potem pa pričakovat, da bo pri npr. 16 ali 18 letih začel funkcionirat kot normalno bitje, z normalnim pogledom na spolnost...:\
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

Taer_DROP@
moji kolegi so tud pri 11 seksal s sošolkami in sem se jaz pri 16 že kar luzerja počutil - aja pa za kolege ki so pri 11 letih seksal vem, ker so pol bejbe povedale kok so bli nesposobni, ne da bi se bli oni hvalili


Saj. Od tukaj dejansko izvira cel kup stresov, impotence, nevroz, občutkov manjvrednosti, nasilja nad ženskami, psihičnih bolezni. Že Freud je govoril, da je to najbolj pomembno področje človekovega obstoja. Danes moderne teorije v psihologiji to malo bolj na izi jemljejo, ampak še vedno gre za zelo pomembno področje.

Najprej taprvih deset let življenja skrivat obstoj seksa pred otrokom, potem še vsaj do 16 leta pridigat vzdržnost, k ima pa fant pri 16 letih prvič spolni odnos in itak v celi družbi velja za luzerja in za buzeranta, ker še ni nobene položil, pa prvi seks traja minuto in deset sekund, fantu je seveda prišlo, punca pa okrog govori, kolk je nesposoben. In marsikateri fant tako dela potem še precej dolgo časa... "Was it as good for you as it was for me?" :\ O ja, veš da... Žena nepotešena, dec stalno v gostilni, pri 40 letih je seks na sporedu enkrat na mesec...

Jasno, s tem, ko smo otroku pri šestih letih povedali o rožicah in čebelicah je do 18 leta zvedel dovolj o spolnosti. Boh ne daj, da bi se pri 11 letih med sabo žgal in se mogoče kaj naučil, k so še relativno neobremenjeni z raznimi psiho-socialnimi stiskami odraščanja, krizami identitete in dokazovanjem pred vrstniki. Boljš, da se začnejo učit takrat, ko je pomembno samo še to, koliko si jih podrl...;((
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

Icematxyz@
Ampak mi se ne pogovarjamo o povprečnem seksu ampak o tem da hočejo starejši moški ali ženske seksati z pre-mladimi otroci.


Ja, res je, da ste debato obrnili na skrajne primere, ki so jih kazensko preganja. Ampak osnovna debata teče o tem, da so se med sabo žgali 11,12 in 13 let stari otroci. Nothing wrong here, razen tega, da so to počeli v javnosti.

Ukor, obvezen pogovor s šolskim svetovalcem, obvezen referat na temo spolno prenosljivih bolezni in prezgodnje nosečnosti, pa je stvar rešena. Ne pa kazensko preganjanje. ;(( ;(( ;((
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

Matev@
IMHO večina uspešnih ljudi sexa brez zadržkov in slabe vesti - ob sexu uživa in večina neuspešnih ima omejeno (če sploh kakšno) spolno življenje v svojem obstoju


Jaz bi si upal trdit še obratno... Veliko ljudi, ki ima težave v spolnosti, je prav zaradi tega v življenju na splošno neuspešnih. Seks sprošča, daje človeku občutek samozadostnosti in zadovoljstva, boosta samozavest... Spolno zatrti ljudje (ponavadi produkt viktorijanske vzgoje :\ ) so pa tudi na drugih področjih zatrti (zavrti?)
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

JutriPS3@
Sicer pa je tudi mene presenetil podatek da po novem seksajo že 11,12 letna dekleta8-O Mislim WTF. Mi smo se v tistem času igrali s kartami, podili za žogo, zajebavali sošolke, a da bi komu pri 11 letih padel na pamet seks, niti pod razno. Prav tako naše sošolke. Zagotovo 10 sošolk z osnovne pri tistih letih ni zdravstvovalo. To so res še otroci. NO ja, saj je z vsako stvarjo tako, da se vse počasi spušča -> folk kadi travo pri tej starosti, pijejo alkohol, v najbolj nedolžnih letih..


Hahaha! :D Ja, kako smo naivni... Dej no mal na realna tla stopi, no :\ Ravno zadnjič mi je oče od punce razlagal (je star 51 let), da kadi od prvega razreda osnovne šole! Tud moj foter je poln zgodbic, kako so po šoli hodili na skrivaj kadit srobret, kasneje pa so nekateri začeli tudi bolj resno kadit. In to ne v srednji šoli... Sem lih čez veliko noč govoril z enim starejšim družinskim prijateljem, tudi tam okoli 50 let, sicer iz Bosne, ki je govoril, da redno pije alkohol od osnovne šole naprej. Za cigarete je pa rekel, da so jih tudi še pred desetim letom hodili kupovat z denarjem, ki so ga dobili od prodaje ukradenih jajc...!

Ti pa res vse verjameš starejšim, da ne rečem svojim staršem! Sej boš ti tud svojim otrokom lagal, al jim boš kar povedal, kako si se ga za svoj, npr. 15 rojstni dan nažgal? Pa kje vse si kozlal? :\

Janez Trdina, Podobe prednikov (1870-1879):
Mali otroci se tod že kavsajo pogostoma (na Dolenjskem) Učitelj preč mi pravi, da je en deček onegavil jih 9, vse imele šele od 9 - 12 let. Drugikrat je deček izgubil se v žitu s punico 12 let (on le 9 let), ko učitelj ne more nič izvedeti, naznani to reč popu. Poklicavši dečka ne izve ničesar, ko jame izpraševat deklico, kaj sta delala v žitu, reče, nekoliko časa molče od srama: Fukala sva se. In tretjikrat izvedelo se da onegavi mnogo punc in fantov . To je bilo v Toplicah in Škocijanu tudi enako. Nek deček kavsal je tolikrat ljubico čisto malo, da se jima to ni zdelo nič več kaj posebnega ali grdega. Seseda dobi ju enkrat na cesti fukajoča. Ta deček postal je pozneje naj pošteniji mladenič in se ni hotel celo oženiti ne, da snaha ne skali lepega miru in sloge, ki sta vladala v domači hiši med očetom in vso rodovino.
Spolni nagon zbuja se tod sila rano. Dečkom s 6-7 leti že napenja se žila, z 10-12 se že sploh kavsa. Stara dekla Meta trdi, da je ni device više od - tu pokaže z roko velikost kakega 5 let dekliča. Glavni razlog je brez dvombe čutnice razdražujoče vino, ki se daje otrokom brez mere piti in pa slabi izgledi staršev, ki se pred deco valjajo zl. v pijanosti. Zto pa tudi starost dan današnji nobene jedrnosti več nima. Ves sko je fuč. Tu je drugačen korenjak nek mož v Riglju nad Toplico. Oženivši se z več kot 80 let naredil je še tri otroke, dva čvrsta fanta. In zdaj z 90 l. še zmirom opravlja pošteno svojo zakonsko reč. Vzel je svojo 22 letno deklo.


Ja, ja, zgleda da se je tudi Trdina že zgražal, kako "starost dan današnji nobene jedrnosti več nima". Očitno določene stvari vsaka generacija sproti pozabi in pri mladini opaža >:D

Aja, pa preberite si roman Ljubezen od Marjana Rožanca (1979)... Je bil par let nazaj celo za maturo :)
- Hoc est qui sumus -

OrkAA ::

Ah to so ljudje šele zdaj postali pokvarjeni. Včasih se ni seksalo.

A ste vi vsi scientologi al kakšna druga čudna vera?

urban99 ::

kapo dol za tole, imagodei :)

"Aja, pa preberite si roman Ljubezen od Marjana Rožanca (1979)... Je bil par let nazaj celo za maturo"

Uuuuu, vrhunsko čtivo v večih pogledih... pa tudi film je precej dober (celo fajn milfe so noter dal, za tiste čase seveda). Vsake toliko ga zavrtijo na RTV.

BigWhale ::

> Če gre za sporazumno spolnost, kako lahko trdiš, da
> pri enajstih letih nisi dovolj zrel?

Fizicno? Ja mogoce je ze kdo dovolj zrel.

> Pustimo zdaj STD in neželeno nosečnost ob strani -
> spolno obnašanje človeka od ranih nog je precej
> naraven pojav

Ja, tega NE moremo pustiti ob strani, to spada zraven. Ravno v tem je finta. Ne pomaga ti nobena fizicna zrelost, ce oseba ni sposobna nositi VSEH posledic svojega dejanja. Se ti zdi 11 letnik sposoben nositi odgovornosti starsevstva?

Se marsikateri sestnajstletnik ni tega sposoben ampak je vsaj sposoben dojeti pojem kontracepcije in kaj je nezazeleno starsevstvo 11 letnik dvomim, da je. Pa ne zelim podcenjevati nikogar.

Pa cisto vseeno, da je spolnost prisotna ze od ranih nog. Seveda je, ze otroci v vrtcih prakticirajo neke oblike samozadovoljevanja. Ampak davno je ze od tega, kar smo ziveli v credah in je cela creda skrbela za mladice. :)

opeter ::

Zanimivo... malo sem prebral to temo. Dober primer je tudi če opazujete zadeve pri živalih, npr. odrasle živali spolno občujejo z mladimi živalmi. Recimo sosedovo staro mačko (samico) ves čas "obdelujejo" njeni vnuki, pa tudi drugi mladi samci. Mačka je stara cca. 16 let, pa nič ne izgleda, da bi jo motilo... :\
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BigWhale ::

Ja, opice tudi ena drugi bolhe obirajo...

imagodei ::

@BigWhale: Ja, pa jedo, pijejo, serjejo, ščijejo in seksajo tudi... Pa za dosego svojih ciljev uporabljajo orodje. Pa nežne znajo bit. Pa pretepajo se. Pa očitno žalujejo, ko umre nek pripadnik tropa. Znani so primeri, ko so opičje matere svoje mrtve mladiče še več dni nosile naokrog...

Ampak, imaš prav... Nage hodijo po svetu, ljudje pa ne. Pa ljudje imamo avtomobile, hiše, računalnike..., one pa ne. Pa, jasno, smo civilizirani :\ In nenazadnje, mi imamo vojne, opice pa ne... Mi smo sposobni pobiti na tisoče, stotisoče, milijone ljudi, izvajat etnična čiščenja in podobna sranja, vrhunec opic na tem področju so pa zgolj občasni umori.
- Hoc est qui sumus -

BigWhale ::

Znani so tudi primeri, ko je opica pozrla mladice sosednje opice. Zaradi zmanjsevanja konkurence pac... A ne? :)

Glej, rad bi ti dopovedal, da je clovek lahko fizicno zrel za marsikaj, a ni sposoben nositi odgovornisti in posledic svojih dejanj. In to je v spolnosti se prekleto pomembno. Ce se pa tebi zdi, da ni, potem je to tvoj problem.

imagodei ::

Tako ne bova prišla nikamor... Znani so tudi primeri (ali bolje: "niso tako redki primeri"), ko je mati svojega otroka enostavno še živega odvrgla v kanto za smeti... Kaj to dokazuje? Da smo po fiziološkem ustroju živali? What else is new?
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

BigWhale@:
> Če gre za sporazumno spolnost, kako lahko trdiš, da
> pri enajstih letih nisi dovolj zrel?

Fizicno? Ja mogoce je ze kdo dovolj zrel.


Kaj je že fizična zrelost za spolnost? To, da si kosmat okrog genitalij, pa da ti brada poganja in da imaš lahko potomce? Tako nekako knjige definirajo spolno zrelost... Hja, ne vem, no, mene je tam spodaj "srbelo" že bistveno prej, preden sem v puberteto prišel. Očitno z drugimi ni bilo tako, al kako :\

Čisto tako, IMHO - prvo je treba definirat, kaj misliš pod terminom seks. Če pod tem upoštevaš samo in zgolj penetracijo, potem imava pri 11-letnikih rahel problem, ker so običajno takrat tam spodaj še precej majhni, čeprav je vsa potrebna funkcionalnost že davno prej na razpolago... Tega menda iz svojega otroštva še nisi pozabil? ;) Kot drugo, "spolna zrelost", kot jo razume večina strokovnjakov in večina zahodnega sveta, ni niti približno isto, kot fizična zrelost, o kateri razpravljava midva. Še enkrat: 11, 12, 13 letnik ima vse fiziološke funkcije, ki definirajo spolnost, razen morda tiste, ki definira prokreacijo. Da bom natančen, pa upam da ne vulgaren - lahko mu stoji, lahko uživa, lahko mu pride, samo do izliva mogoče ne pride.

Toliko o fizični zrelosti. S psihiološkega gledišča je stvar seveda drugačna, ampak za to niso krive nizke kognitivne sposobnosti otroka, pač pa naše prepričanje, da "otroci itak niso sposobni tega doumet". Približno tako, kot smo dolgo časa mislili, da je z računalniki... Dokler se ni izkazalo, da precej otrok obvlada računalnik bolj kot starši, še predno se naučijo brati (DOBESEDNO)!

BigWhale@
Ja, tega NE moremo pustiti ob strani, to spada zraven. Ravno v tem je finta. Ne pomaga ti nobena fizicna zrelost, ce oseba ni sposobna nositi VSEH posledic svojega dejanja. Se ti zdi 11 letnik sposoben nositi odgovornosti starsevstva? Se marsikateri sestnajstletnik ni tega sposoben ampak je vsaj sposoben dojeti pojem kontracepcije in kaj je nezazeleno starsevstvo 11 letnik dvomim, da je. Pa ne zelim podcenjevati nikogar.


Kot sem rekel - za to niso krivi otroci/mladina, pač pa perspektiva, ki vlada trenutno v svetu. Dokler bomo do konca osnovne šole na otroke gledal kot na angelska bitja, ki nimajo niti ritke, kaj šele spolnega nagona, toliko dolgo jih ne bomo ustrezno pripravljali za to pomembno področje človekovega življenja. Otroci se skozi igro celotno otroštvo učijo vseh socialnih oblik udejstvovanja v družbi, učijo se vlog, ki jih ima moški, ženska, oče, mati, bolj ali manj uspešno se učijo reševati probleme - ko pa pride do spolnosti, je pa kaj več od nedolžnega "ti pokaži svojo, pa ti jaz pokažem svojega" tretirano kot svinjarija brez primere. Torej, ne samo, da otroke puščamo v temi glede spolnosti, pač pa jim celo pošiljamo celo vrsto zavestnih in podzavestnih signalov, da je to nekaj, česar se je treba sramovat in skrivat. Pa - saj ne govorim nekaj novega, ane? Saj to vidiš vsak dan v svojem življenju, v svoji okolici? :\ Se pravi, v katerem trenutku človekovega življenja pa postane ta tabu tema dovoljena?

Se mi zdi, da ga ni področja v človekovem življenju, ki bi ga tako zakomplicirali. Najprej do pubertete cela paleta negativnih signalov, od izogibanja vprašanjem, do štorkelj, do prepovedovanja in kaznovanja zaradi nesprejemljivega obnašanja, odrasle ljudi pa potem prepričevat v raznih Oprah in podobnih šovih, kako koristna in prijetna je spolnost. Na katerem področju človekovega življenja še pride do take diametralne spremembe v nazoru? Laganje, kraja, nasilje, umori, nažiranje, nespoštovanje, ustrahovanje... do vsega tega smo odklonilni celo življenje, ne samo, kadar vzgajamo otroke. Prijateljstvo, iskrenost, pogum, pomoč drugim - to so vrline, ki jih spoštujemo celo življenje, ne samo v določenem obdobju. Pri seksu se pa odnos diametralno spremeni. Torej, najprej naredimo nepopravljivo škodo, potem pa pričakujemo, da bo moški ljubeč oče, ki bo svoji partnerici zvest, jo bo pošteno "upedenal" v postelji, samozavesten v družbi in v službi, ter spoštovanja vreden življenjski sopotnik ter prijatelj... E, malo morgen.

Otrokom malo bolj zaupat in o spolno prenosljivih boleznih ter prezgodnji nosečnosti spregovorit malo prej, ne šele pri 14 letih v 9 razredu, poučit o odgovornosti (tudi na drugih področjih, ne da pri 18 letih ne zna skuhat niti enih makaronov in z avtomobilom divja 90 skozi naselje), delat na otrokovi samozavesti že od malih nog... To, ne pa vzgajat čustvene invalide. Če bodo otroci imeli lepo otroštvo, jim itak seks pri enajstih ne bo najpomembnejša briga. Če pa pride do otipavanja, oralnega seksa ali celo česa več, potem pa tudi ni treba zganjat take panike - sploh pa ne kazensko preganjat, kot je omenjeno v originalni novici... Kretenizem brez primere!;((
- Hoc est qui sumus -

robert512 ::

imagodei res pohvalni posti in izredno zrelo ter objektivno razmisljanje, kapo dol !

v bistvu nimam kaj dodat, lahko se le podpisem pot vse kar si napisal ...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mayer (Planet TV) "lovi pedofile" po TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7611159 (8775) vostok_1
»

Pedofilija- definirajmo! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12527458 (17205) Oldi
»

Dvolična Poljska (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
605814 (4273) urban99

Več podobnih tem