» »

Slovenci registrirajo premalo domen

Slovenci registrirajo premalo domen

miwche ::

Kaj mislite zakaj je temu tako?
Slišal sem, da je v Nemčiji ena domena na 8 prebivalcev, v Sloveniji pa je številka nekje okoli 50.

SO kriva pravila za registracijo, poslovanje prek interneta še ni v polni pari...?
~ there are more alpha males than beta testers ~

Tarzan ::

Kot prvo je primerjava z nemčijo nekoliko težka, pa tudi ne toliko, da bi bila taka razlika.

Nemci imajo za .de čudne pogoje, ampak pri nas so pa pogoji še precej slabši. Manjši registrarji slovenskih domen niti ponujajo ne, ker imajo take omejitve pri nakupu kompletov domen, pa še prodati jih morajo v kratkem času.

.si domen imam jaz že kakih 7, tako da že pridno višam naše povprečje. Žal me te domene pridejo nekajkrat dražje kot vsaka EU domena, da ne govorim o .net/.com/.org. Žal

DC- ::

Kriva so pravila, ki onemogočajo nakup .si domen fizičnim osebam.

Kdaj bo to sproščeno ne ve več noben

miwche ::

mislita da so potem glavni krivec pravila in pogoji?
~ there are more alpha males than beta testers ~

BuDi79 ::

V praksi itak lahko domeno dobi kdor hoče, kar nekaj registrarjev tako ali drugače na črno prodaja domene fizičnim osebam.

- Slovenija ima tudi manj podjetij in registriranih znamk na prebivalca, takih za katere bi kdorkoli hotel domeno.
- V Nemčiji vsak plačuje s kreditno kartico in ima domeno v trenutku, pri nas gre velika večina še vedno prek razmeroma neudobnih računov.

gorjanc ::

Je kdo tako dober pa pove kje lahko registriram si domeno kot fizična oseba.

BuDi79 ::

Jaz ne, ker ne podpiram tistih, ki z delom na črno odžirajo tistim ki delajo (delamo) po črki predpisov.

miwche ::

@gorjanc

zaenkrat se še ne da, v kratkem, se mi zdi predvidoma spomladi pa se bo dalo. Ne se bat sigutrno bojo oglasi vsevprek.
~ there are more alpha males than beta testers ~

AndrejS ::

In zakaj naj bi nekomu odžiral delo, če bi registriral domeno kot fizična oseba ? Imam registrirano svojo domeno in ne delam na črno... uporabljam jo le za email... je pa žal .com, ker .si ne morem registrirat...

miwche ::

@andrejS

najbrž je mislil da bi registriral .si na črno. V tem smislu. Ne strinja se s tem, da bi lahko na črno registriral domeno in mu zato noče pomagat.
~ there are more alpha males than beta testers ~

Vice ::

.si domen imam jaz že kakih 7, tako da že pridno višam naše povprečje. Žal me te domene pridejo nekajkrat dražje kot vsaka EU domena, da ne govorim o .net/.com/.org. Žal

Kdo pa tako dobro služi na tebi?

Ales ::

Domene .si se ne da registrirati "na črno", ker enostavno ni tehnično izvedljivo. Kar se da storiti je, da neko podjetje, društvo ali podobna organizacija registrira domeno v svojem imenu in jo da fizični osebi v uporabo.

Pa tole sem zasledil zgoraj - "Manjši registrarji slovenskih domen niti ponujajo ne, ker imajo take omejitve pri nakupu kompletov domen, pa še prodati jih morajo v kratkem času." - tole ne drži. Ne prodajajo se nikakršni "kompleti"... Če podjetje izpolnjuje pogoje, lahko postane akreditirani registrar za .si domene, če pa ne, pa ne. Enkrat ko si akreditirani registrar, lahko mirno za stranke pri ARNES-u kadarkoli registriraš sproti po eno domeno, če hočeš. Edina resna omejitev je to, da moraš imeti v prvem letu vsaj 100 registriranih domen in potem vsa naslednja leta tudi, česar očitno "garažni" ponudniki ne zmorejo.

ThinMan ::

Kaj pa je to drugega kot paketna prodaja. Če moraš v letu prodat 100 kosov neke opreme potem je to tudi neke vrste paketna prodaja, ali ? Ker v drugacnem primeru odletis...


lp,
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

r5r ::

Če bi hotele fizične osebe pridobiti .si domeno, se lahko obrnejo na kakšno pravno osebo, ki hvaležno proti plačilom registira domeno tega osebka. :)
And it makes me wonder.

sverde21 ::

Problem je da te firme pol še mal svojih uslug poračunajo... zato se zdi vsakm glupo plačevat za domeno 20€+, če dobiš mednarodne za okoli 10€.
<?php echo `w`; ?>

BuDi79 ::

Seveda je tehnično izvedljivo da registrarji "na črno" registrirajo domene. Jaz (mi) tega ne podpiramo ker s takim početjem na trgu ponujajo nekaj kar drugi ne morejo oziroma zaradi "delovanja po črki pravil" nočejo.

Poanta je v tem da nekateri registrarji registrirajo fizičnim osebam domene na ime svojega podjetja oziroma na svoja bolj lai manj virtualna podjetja, potem pa se z dogovorom obvežejo da bodo po sprostitvi pravil domeno prenesli na "pravega lastnika".

Na žalost poznam nekaj registrarjev, ki tako početje celo oglašujejo (oziroma so oglaševali).

jype ::

Kaj je pa pri tem "na črno" ?

To je povsem smiselno in celo pravilno. Če nekdo hoče domeno, ti mu jo pa lahko ponudiš, potem je čisto prav, da mu jo prodaš.

Itak ima ARNES zaradi takega postopanja uvedeno _izjemno debilno_ omejitev, da vsaka organizacija lahko registrira le 20 domen pod .si, kar pomeni, da če se ukvarjaš z webom ali internetom, si prej ali slej na suhem. Arnes ponavadi odgovarja, da saj lahko imaš "poddomena.domena.si". Seveda imaš lahko, a to ni tisto, kar si želiš.

Potem pač moraš imeti domene pod kakšno drugo vrhnjo domeno, česar si sicer ne želiš, a si v to prisiljen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

.SI domena - anonimnost

Oddelek: Omrežja in internet
121465 (1037) c3p0
»

Dvočrkovne .si domene razgrabljene (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8822513 (18183) Soprano
»

Registracija domen

Oddelek: Omrežja in internet
111829 (1481) jurre
»

Registrarji so v nemilost prepustili skoraj 5-tisoč domen .SI

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
304798 (3541) AtaStrumf
»

Končno .si domene tudi za navadne smrtnike! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
666700 (5357) Soprano

Več podobnih tem