» »

Samo slovenski meniji v WIN XP

Samo slovenski meniji v WIN XP

Darko ::

Pri instalaciji Win XP sem nekaj zamočil in kasneje ponovno instaliral na že obstoječe Winse. Sedaj imam nekaj menijev s slovenščini, nekaj pa v angleščini. Ker znanec, ki je uporabnik računalnika ne zna angleško, me zanima ali lahko popravim vse menije v slovenščino in ohranim sedajne podatke in nastavitve (pošta, bankanet, faxi, ...

LP Darko

Izi ::

Samo še enkrat inštaliraj Slovenski jezikovni paket iz druge plošče in bo spet vse vredu.

Darko ::

Kako misliš: z druge plošče?
Ali z drugega CD-ja. Ko namreč zaženem Slo paket je polje za Slovenski jezik že potrjeno in ga moram najprej odstranit in šele nato ponovno namestiti.
Misliš da bi vzel CD z drugo instalacijo. Ima namreč XP Home edition in potrebujejo drugačen Language pack kot profesionalci.

LP Darko

Izi ::

Ja, mislil sem z drugega CD-ja.
Ko ga vstaviš ti bo seveda napisalo, da Je Slovenščina že instalirana, ker pač program ne ve, da manjkajo samo nekatere datoteke. Slovenščino popolnoma odstrani in resetiraj računalnik.
Takrat bo vse v Angleščini in takoj nato ponovno namesti Slovenščino.
Potem bi moralo biti vredu. Nekatere programe pa moraš instalirati slovenske verzije, ker niso zajeti v Language packu.
Na primer za Windows Media Player verzija 10 ali 11 je treba posebej instalirati Slovenščino...

Darko ::

Zgoraj omenjen postopek ni deloval, zato sem poklical na MS pomoč in dobil naslednje navodilo. V varnem zagonu sem moral zamenjati tri datoteke: ACCTRES.dll, msoeres.dll in browselc.dll ter zagnati popravek registra, ki sem ga snel z njihovega naslova (tudi datoteke).
Tu pa je nastal drug problem: sistema ne morem zagnati v varnem zagonu, ker se samodejno resetira. Ko sem poskusil z repair console sem lahko dostopal do imenika WIndows in sem tam zamenjal (v System32) ustrezne datoteke. Ne morem pa zamenjati datotek v Program files, ker repair konzola ne dovoli dostopa do tega imenika, v normalnem Windowsu pa jih sistem samodejno prepiše z osnovno datoteko. Ali se da to samodejno popravljanje kje izključiti ali obiti?
Uspel sem popraviti Raziskovalec in IE, ne morem pa Outlook expressa. Če prepišem popravljeno datoteko preko stare in takoj zaženem OE, se sicer pojavijo slovenski meniji, vendar pa se čez nekaj sekund nova datoteka zamenja z originalno in pri naslednjem zagonu so meniji spet angleški.

LP Darko

Izi ::

V "windows\system32\dllcache" so dvojniki datotek z katerimi se zamenjajo pokvarjene ali na silo zamenjane datoteke.
Zamenjati moraš vedno obe. Tisto, ki se uporablja in njeno varnostno kopijo.

Vsekakor pa probaj najprej popraviti vrni zagon, ki je nujen za kakršnokoli popravljanje Windows sistema.
Z tvojim sistemom je nekaj resno narobe, če ti niti varnostni zagon ne deluje. Mogoče bi bilo pametno premisliti o backupu in novi namestitivi popolnoma od začetka oz. vsaj narediti Windows Repair iz CD-ja.
Ker če ti ne deluje varni zagon potem grem stavit, da ti tudi kaj drugega ne deluje :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Offici se ob hladnem zagonu znova in znova inštalirajo

Oddelek: Programska oprema
14937 (767) k4vz0024
»

Težave ob namestitvi in odpiranju določenih programov

Oddelek: Pomoč in nasveti
161344 (1248) Duhec
»

Pomoč - WinXp se ne zažene v normal mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
252983 (2718) Tea Time
»

outlook expres slovensčina

Oddelek: Programska oprema
126288 (5858) flukturr
»

Varen zagon v xp

Oddelek: Operacijski sistemi
72867 (2759) SkIDiver

Več podobnih tem