» »

Prenosnik na vsem lepem zmrzuje

Prenosnik na vsem lepem zmrzuje

G-man ::

Prenosniku sem zamenjal disk, ker je bil originalni v zadnjih zdihljajih vendar se mi je začel porajat problem. Po do pol ure nahajanja v svežem WinXP vse zmrzne in pomaga le še hard reset. Poizkusil sem tudi z inštalacijo Kubuntuja, vendar mi tam kmalu po 70% inštaliranega zmrzne. Memtest po osmih urah testiranja ni pokazal nobenih napak. Speedfanove statistike so bile v mejah normale. Edina sumljiva zadeva je to, da je slišat brnenje procesorja v tišini, ker tega prej (v Linuxu) ni bilo (npr. ko premikam miško je "slišat" premike).

Če pa mi ne zmrzne takoj potem mi zagotovo po zaprtju WinXP. Zmrzne pri sliki "Logging off..." lučka od diska pa kar sveti (čeprav nič več ne dela).

Dell Inspiron 8100
Pentium III 1 GHz (speedstep)
256MB RAM
Disk 20GB Samsung PATA 8MB cache 5400 rpm (prejšnji je bil Travelstar 20Gb 2MB cache 4200 rpm)
Nvidia Geforce2Go
  • spremenil: G-man ()

Gwanaroth ::

Če si prepričan, da je ram OK, potem se verjetno pregreva. Probaj razdret in spihat hladilnik procesorja.
Lights often keep secret hypnosis..

G-man ::

Izgleda da je res. Še enkrat sem zagnal kompjuter in SpeedFan kaže enormne temperature (disk 46,Temp1 69, Cpu 55, GPU 50) venilatorji pa stalno laufajo. Mogoče bi bilo kaj narobe s heatsinkom? Kaj pa če bi probal dat noter Celeron tualatin procesor 1,2 GHz?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: G-man ()

M@73Y ::

vidim da imaš priklopljeno na PATA disk. Daj poskusi obrnit priključek da dobiš SATA, seveda če ti to dovoljuje sistem. pomoje je nekej z diskom.
Lp. matej
..jump into psytrance tunnel..

G-man ::

A, ne, mašina je iz leta 2001 :) ATA-only

G-man ::

Hm, navkljub vztrajnemu hlajenju prek SpeedFana na normalne temperature in čiščenja heatpipea (nalepka med procom in heatpipom je že nekoliko zbita) računalnik še vedno zmrzuje, kadar pride do obremenitev (npr. Firefox in trije zavihki).

G-man ::

RAM ni, procesor ni.

Ko testiram komp z burn-in programom Lucifer V1.0 (UltimateBootCD) mi pri semi-defensive testu napiše za UMPCI piše "PANIC: MCB chain corrupted" system halted. Sam kompjuter pa ne zmrzne ob tem. Zmrzne mi ob optimal testu za UMPCI, še v nalaganju programa.

Bi bilo komu kaj jasno, kaj mi je storiti?

muzičar ::

Kar se tiče temperatur bo treba malo več kot samo pihanje -> nov nanos termalne paste.

Drugače pa glede zmrzovanja - mogoče je pa disk kriv. Glede na to da ti serje tudi pri Kubuntuju je čisto možno. Če nista ne proc ne ram ostane ubistvu samo še disk ali pa plata - sej nisi nič popraskal ne?

G-man ::

Hm. Naj me koklja brcne. RAM sem zamenjal iz slota A v B in sedaj že precej časa dela normalno 8-O WTF?

Na heatpipu kjer se stika s procom je še termalna nalepka, izgleda dobro. Se mi ne zdi potrebno, da bi jo odstranjeval. Ali pač?

G-man ::

Uh, sranje. Še vedno zmrzuje, samo za časa prejšnjega sporočila je zdržal precej dlje. Procesor se kar martra (niha od 0-100%), da prikaže vsako stran v FF, npr., kjer še posebej rad zmrzuje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vzrok za BSoD

Oddelek: Strojna oprema
15941 (693) McAjvar
»

Shutdown problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
231248 (1004) Meizu
»

Problem z zmrzovanjem sistema, prosim pomagajte

Oddelek: Pomoč in nasveti
111285 (1185) ufek
»

Racunalnik zamrzne pri igranju iger???

Oddelek: Pomoč in nasveti
181341 (1150) rok-tocak
»

Kako ugotoviti vzrok za zmrzovanje racunalnika?

Oddelek: Operacijski sistemi
372455 (1898) darkolord

Več podobnih tem