» »

Bi al ne bi...

Bi al ne bi...

Greenhorn ::

Pred kratkim sem nabavil svoj prvi intelov procesor (e6400). Priznam da nimam preveč izkušenj z navijanjem (intelov sploh še nisem), berem pa povsod da je Core2Duo skoraj greh NE navit ker da se blazno da... In folk tu mi deluje prijazno zato sem si mislu, klinc, vprašat ni greh...

Imam:
PROCESOR INTEL DUAL CORE E6400 (box cooler, Proc se segreje na 44/43 stopinj)
ASUS P5B
RAM SUPER TALENT – 2X512 667MHZ (tu bo hiba berem heh)

Zdaj, nekam v zvezde ne bi posegal, kolikor sem pa razbral je 3GHz možno doseč dokaj "brez problemov"... Bi šlo z tem kar imam? In glede samega postopka... je treba bit na kaj posebej pozoren razen postopnega dvigovanja fsb v biosu in testiranja z Orthos-om + spremljanja temperature (pri kolk stopinjah naj me skrbi btw?)?

Hvala za nasvete.


Neki še... ASUS AiSuite oredje... se da s tem vredu overclocat a naj se kar BIOSa držim?

Čmrlj ::

S tem boš bp prišel na 3.0 ghz.Rami tudi nebojo problem, saj grejo bp na 450-480, ker so micron D9, če slučajno nisi vedel.Temperatura pa glej ,da ti negre čez 75 stopinj pri full load-u, čeprav tudi 80c ni kritično ampak vseeno je bolje malo manj.ž

edit: Če kaj neboš vedel, komot vprašaš.Pozoren bodi na temp ,pa še kar nekaj for je glede navijanja, npr. timinge ne imet preveč zategnjene, dvignit boš moral tudi voltažo ramom ,procu in NB-ju.Rame daš za začetek na 533 ,timinge sprostiš do konca potem pa se spraviš dvigovat fsb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

Čmrlj ::

Drži se biosa

meganboj ::

Upam da ti bo kaj pomagalo
http://www.oc-lab.com/forum/viewtopic.p...

GaS ::

In od kje ti ves da so teli rami bazirani na D9 čipih?

Gajba ::

tudi jaz sem se to vprašal:)
All I found were lungs and liver

strumf666 ::

supertalenti imajo elpida čipe gor in se ne navijajo tako blazno dobro; vsaj pri Tiborrr-jevih je bilo tako.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Čmrlj ::

My mistake.DDR2 800 od st so micron d9 tli so pa elpida in tud niso slabi.Mislim da 900 ti ne uide, mogoče malo manj;)

GaS ::

Tudi podrazno ne. Kaj ko bi kdaj prej premislil, preden bleknes kaksno neumnost? Nocem tezit tuki, sam ene stvari me pa zjezijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri ram naj vzamem??

Oddelek: Kaj kupiti
473766 (1925) svetetko
»

Kere RAME za navijanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
39628406 (15141) smarty
»

asus p5w dh deluxe+e6600

Oddelek: Navijanje
332073 (1276) joker16_7
»

navijanje E630o v praksi (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
655114 (3218) Čmrlj
»

P5WDH Deluxe+Good Ram (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
585507 (3118) DrAndy

Več podobnih tem