» »

Windows 64-bit in programi 32-bit?!

Windows 64-bit in programi 32-bit?!

Bunny ::

Pozdravljeni!

Zanima me, ce delujejo na WindowsXP 64-bitnih delujejo programi 32-bitni???

Nekateri mi zagotavljajo, da ne delajo nekateri nasprotno?!
Cel sm zmeden... ja lahko bi probal... ampak cas bi zgubljal:(

Kako pa je z driverji za x64???

Hvala!
LP :\ :\

m0LN4r ::

https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Bunny ::

iskal sem ze... pa nic pametnega nasel....

ampak grem naprej iskat. . . . ... ... . .. ... . :\ |O

Bunny ::

iskal sem in nasel NIC PAMETNEGA

torej, ce ima kdo izkusnje s 64-bitnimi os in delovanjem, bi prosil za nasvet:8)

opeter ::

Jah, jaz uporabljam 64-bitni sistem, ki pa ni Windows, tak da sorry. |O
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Izi ::

Zanima me, ce delujejo na WindowsXP 64-bitnih delujejo programi 32-bitni???

Da delujejo vsi brez izjeme.
To velja samo za programe. Driverji pa morajo imeti 64-bitno podporo.
16-bitni programi pa ne delujejo in zna se zgoditi, da ima kakšen sicer 32-bitem program še vedno 16-bitni installer in ga zato ne moreš inštalirati.

Vse lahko probavaš zagnati brez bojazni, da bi kaj pokvaril, saj ob zagonu 16-bitne kode dobiš obvestilo, da se koda ni podprta in se ne more zagnati.

Torej na 64-bitnih Windowsih delujejo čisto vsi novejši programi, problem je samo pri driverjih katere pa rabiš čisto vse po vrsti nove in marsikatera naprava pač nima 64-bitnega driverja.

Bunny ::

Izi... najlepsa hvala za odgovor.

Sem tudi sam ugotovil ze kako je z driverji... zal:( :\

Kar je novih naprav, se dobijo driverji... kat imam pa staro (printer, scanner...) pa ni variante za 64-bitne driverje.

Pa tudi drugace je se 64 bitni sistem malce tak tak...
Sem gledal primerjalne teste na netu... in se trenutno pac se ne splaca tega gor devat (vsaj po moje). Pozna se samo pri graficnih programih, ampak cisto za malenkost... tako vsaj na testih... to ni na mojem zeljniku zraslo :)

LP

Mavrik ::

Da delujejo vsi brez izjeme.


To pa na žalost ni res. Vsi programi, ki čarajo kaj z napravami in driverji, morajo biti posebej napisani. Sem spadajo virtual CD pogoni, antivirusniki, programi za pečenje, tuner programi ipd.
Sicer se situacija precej popravlja, samo še vedno je precejšen kup programov ki preprosto ne bodo delali, ker morajo poganjati en obskuren več nepodprt API klic. Prav tako lahko pričakuješ težave z zadevami, ki pri inštalaciji preverjajo, če je operacijski sistem prave različice, saj sem mel z več kot enim programom problem, da se ni hotel namestiti, ker je bil sveto prepričan da to niso windowsi.

Nasvet: Uporabljaj 32-bit. Ne splača se.
The truth is rarely pure and never simple.

Izi ::

Mavrik, sicer imaš prav, ampak nisem omenjal teh programčkov, ker je že kar nekaj verzij nazaj pri vseh dodana podpora za delovanje na 64-bit in nadgradnje teh programov so zastonj za potegniti z interneta.
Se pravi je ena sama verzija programa, ki ima podporo za 32 in 64-bit.

Testiral sem Nero, Alcohol in NOD 32, ki pred pol leta res niso delovali, danes pa prav vsi delujejo brez problema.
Daemon tools ima celo ločeni verziji za 32 in 64-bit.
Probal sem tudi nujni programček TrueCrypt in tudi deluje brez problema.

Tako, da lahko rečem, da dandanes delujejo čisto vsi bolj znani programi.

Driverji za grafične in zvočne kartice so tudi že povsem vredu.
Mrežne kartice tudi že imajo vse svoje driverje, večina že v Windows.

En problem, ki sem ga našel so driverji za TV kartice. Programi za gledanje TV sicer vsi delujejo ampak brez driverjev ni slike. Bolj enostavne že imajo 64-bitne driverje, tiste, ki uporabljajo hardwaresko kodiranje pa ne.
Drugo problem zame je, da so ukinili podporo za 16-bitne programe, katere jaz še vedno nujno rabim, ker za krminjenje nekih namenski naprav niso nikoli izdelali 32-bitne programe.

Edina razloga, da ne bi prešel na 64-bitov je, da ne moreš usposobiti TV katice, ali, da nujno rabiš podporo za 16-bitne programe.
Drugače pa jaz ne najdem razloga, da bi ustrajal na 32-bitov.
32-bitni programi delujejo enako hitro na 32 ali na 64-bitnih Windows, nekaj programov je že 64-bitnih in ti delujejo tudi za četrtino hitreje.
Naj omenim, da to velja tako za 64-bitni XP kot 64-bitno Visto.

Če igrate igre je ta trenutek še bolj pametno uporabljati 64-bitni XP, ker na 64-bitni Visti večina iger ne deluje, ne zaradi iger samih ampak zradi zaščite, ki jo uporabljajo založniki proti kopiranju iger, ker 64-bitna Vista ne dovoli namestitev nobenega nepodpisanega driverja in za zaščito iger ti založniki na tvoj računalnik nameščajo svoje driverje brez tvoje vednosti, kar pa v 64-bitni Visti ne gre več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

delavec44 ::

Če igrate igre je ta trenutek še bolj pametno uporabljati 64-bitni XP, ker na 64-bitni Visti večina iger ne deluje, ne zaradi iger samih ampak zradi zaščite, ki jo uporabljajo založniki proti kopiranju iger, ker 64-bitna Vista ne dovoli namestitev nobenega nepodpisanega driverja in za zaščito iger ti založniki na tvoj računalnik nameščajo svoje driverje brez tvoje vednosti, kar pa v 64-bitni Visti ne gre več.


Tole se da IMHO lepo izklopit.

If you want to install and use this Non-WHQL driver on Windows Vista x64 edition,
Press F8 to enter the "Advanced Boot Menu" before entering the Windows Vista x64 edition and
Select the "Disable Driver Signature Enforcement" to load this Non-WHQL driver.

Izi ::

Seba, sem malo preveril in res se da namestiti nepodpisane driverje tudi na 64-bitno Visto ampak samo začasno.
Tega prej nisem našel, ker te nastavitve ni v Visti. Tisti F8 moraš pritiskati že med zagonom takoj na začetku ravno ko pride računalnik iz BIOS-a in tako prideš v "Advanced Boot Menu", kjer je res možnost, da dovoliš namestitev in zagon nepodpisanih driverjev.
Ko Visto resetiraš vsi tisti driverji brez podpisa, ki si jih prej namestil zopet ne delujejo in če hočeš da bodo delovali moraš vsakič posebej zagnati Visto iz "Advanced Boot Menuja" in ponovno dovoliti delovanje nepodpisanih driverjev.
Torej, da se, ampak to ni ravno dolgoročna rešitev, da bi uporabljal nepodpisane driverje in vsakič znova ustavljal zagon, nastavljal in zaganjal iz posebnega menuja.
Tako, da se bo treba kar navaditi, da v 64-bitni Visti rabiš podpisne driverje.

V 32-bitni Visti pa lahko uporabljaš nepodpisane driverje samo z obvestilom tako kot do sedaj v XP.

Naj še dodam, da tudi če namestiš tiste driverje za zaščito, le ti nato ne delujejo in igra pač ne najde originalne plošče.
Izgleda, da bodo morali založniki razviti nove načine zaščite za 64-bitno Visto ali pa moraš uporabiti NODVD crack >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

4GB rama na operacijskem sistemu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1008715 (7524) opeter
»

32-bit ali 64-bit XP?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71708 (1708) SasoS
»

64bit vs 32bit Vista

Oddelek: Operacijski sistemi
122480 (2185) smeks
»

kolk bit Visto

Oddelek: Pomoč in nasveti
91535 (1211) ender
»

32 in 64 bitni windowsi

Oddelek: Operacijski sistemi
121870 (1552) primzx

Več podobnih tem