» »

Posest orožja

Posest orožja

««
55 / 55
»
»»

FireSnake ::

gruntfürmich je izjavil:

kako boš dobil strelivo pomeni če ga boš kupil ali sam naredil, ter koliko si pripravljen odšteti za 1 naboj.


Kupil, sam ne morem polniti še. Mislim, da tega tudi nikoli ne bom počel.
Imam dovolj drugih dejavnosti.

Zato je ideja menjalnih cevi: trenital bi na malem kalibru. Večji kaliber pa malo bolj zares. Cena ni toliko pomembna. Zdaj, najbolj dragih nabojev bi se ognil. Če je možno.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

gruntfürmich ::

FireSnake je izjavil:

Obstaja kaj natančnega kot sem zgoraj napisal?

to misliš na AR ? morda schmeisser z dolgo in težko cevjo. pa vse kar je drago. poceni ni nikoli bilo natančno.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

FireSnake ::

Pol se bo treba stegniti, ni druge.
AR 15 se pogosto pojavlja in kar hvalijo. Zato sem začel razmišljati o tem.

Je tole vredno tega denarja?
https://www.bolha.com/strelstvo/ar-15-2...
Se da tu še kako cev zraven kupiti?

Ali kaj takega:

https://www.bolha.com/strelstvo-puske/a...

Nimam občutka koliko bo treba zapraviti.
Tisto, kar je bila prej podana slika je ugodno.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

najbolj enostaven in razširjen velik kaliber za 'natančno' je 308WIN. potem imaš specialne kot so 6BR Norma, 6,5x47 Lapua, potem pa kakšen 6,5 CreedMoor...
vse kar se da dobiti z dobro ''match'' kroglo

ar15 je širok pojem polavtomatske puške, in to se ni nikoli povezovalo s pretirano natančnostjo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Ok, super. To je že malo bolj natančno.

Kaj pa potem od rorov tu pride v poštev?

Tako tako imam občutek, da bom imel eno AR-15 izvedbo in eno bolj natančno - repetirno.
Kaj takega:
https://www.proarmis.si/guns/rifles-sho...
Mogoče bi začel z AR-15 z menjalnimi cevmi. Če je to možno.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

na AR se ne spoznam toliko. tu raje malo preberi teme na strelcu. imaš pa AR tudi v 308WIN ali 6,5 CreedMoor, da bosta za lažje streljanje na malce dlje kot 223REM.

za natančen karabin za streljanje iz ''žaklov'' pa se kupuje v 95% Sabatti TLD. za taktikul variante pa tudi tikka, morda bergara...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Bom prebral, hvala.
Da bi se kalibri pokrili bi bilo res super, da nimaš potem toliko tega doma.
Ker imam že zdaj 9x19 in .38 special za kratkocevno.
Pa z dolgocevnim nismo še niti začeli.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Comandante ::

gruntfürmich je izjavil:

na AR se ne spoznam toliko. tu raje malo preberi teme na strelcu. imaš pa AR tudi v 308WIN ali 6,5 CreedMoor, da bosta za lažje streljanje na malce dlje kot 223REM.

za natančen karabin za streljanje iz ''žaklov'' pa se kupuje v 95% Sabatti TLD. za taktikul variante pa tudi tikka, morda bergara...

Tu velja omeniti, da v kolikor ne bos sam polnil, je 308win verjetno najboljsa izbira. Razni 6,5mm kalibri so sicer balisticno superiorni, vendar pa je ponudba na trgu bolj omejena, cene pa precej visje.

AR platforma pa ni bila nikoli misljena kot ostrostrelska puska, in ze po dizajnu ni pretirano natancna. Standard je 1-2MOA. Imas boljse, imas slabse. Za resno delo se uporablja repetirka.

gruntfürmich ::

6BR Norma in 6,5x47 Lapua se da dobiti pri arteku ali pa pri bilokaterem drugem večjem ponudniku tudi po naročilu (tarča v ljubljani...), ampak je cena kvalitetne municije 2EUR/šus. za manj je po mojem ne dobiš, ker cenenski proizvajalci tega po navadi ne ponujajo.
6,5 creedmooor je že več ponudbe in malce cenejše (ampak ne preveč če kupuješ bergerjeve krogle); skoraj pri vsakem večjem trgovcu. 6,5x55 pa že bolj ali manj izumira.
308win pa je vsepovsod.
to pa je bolj ali manj to, da ni lovska krogla in da ni cenenski FMJ.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Comandante ::

FireSnake je izjavil:

Bom prebral, hvala.
Da bi se kalibri pokrili bi bilo res super, da nimaš potem toliko tega doma.
Ker imam že zdaj 9x19 in .38 special za kratkocevno.
Pa z dolgocevnim nismo še niti začeli.

Aja pa se to - razne menjalne cevi za AR (oziroma tako imenovan upper) po moje niso optimalna izbira. Tezava 22LR je, da epsko zasvinja celotno orozje. Po streljanju ostane ogromno ostankov smodnika, primerja in raznih voskov, ki jih mazejo na svincenke, da ne oksidirajo. Ce ze imas posten sef, je zagotovo dobra izbira en AR v .223 in en v 22LR - slednje imas precej izbire, Hämmerli, Smith & Wesson itd.

Po drugi strani pa .223 tudi ni tako hudo drag kaliber, stane cirka 4x vec kot 22LR, to je okoli 45 centov. Pa najbrz se da se dobiti kaksen kolicinski popust. Glavna prednost 22LR je, da lahko nataknes dusilec in z podzvocnimi kroglami streljas na vikendu tako rekoc neslisno.

mailer ::

22LR kupiš CCI, ki ima coopper plated krogle in konkretno zmanjša nalaganje saj. Navadne svinčene pa res hitro zapacajo.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

gruntfürmich ::

Meni se predvsem postavi vprašanje, zakaj bi imel AR v 22LR? Repetirka je super, če pa že polavtomat pa bo kakšen ČZ 512 bolj natančen.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Comandante ::

gruntfürmich je izjavil:

Meni se predvsem postavi vprašanje, zakaj bi imel AR v 22LR? Repetirka je super, če pa že polavtomat pa bo kakšen ČZ 512 bolj natančen.

Ker je taktikul, ima raile povsod za red dote in navoj za dusilec, ter nabojnike za 25+ nabojev.

mailer je izjavil:

22LR kupiš CCI, ki ima coopper plated krogle in konkretno zmanjša nalaganje saj. Navadne svinčene pa res hitro zapacajo.

Pri ceni, ki jo imajo, se potem skoraj splaca iti raje na .223. Saj CCI so boljsi (jaz jih tudi uporabljam), ampak svinjajo pa se vedno.

Zgodovina sprememb…

««
55 / 55
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820204335 (19650) gruntfürmich
»

Novo streljanje v Ameriki (Oregon) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18545145 (32895) c3p0
»

napad v Las Vegasu (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
41993713 (85537) Grey

Več podobnih tem