» »

Varnost v HTML form

Varnost v HTML form

Hardstyle ::

Čer!

Danes sem se spravil delati kontaktni obrazec z štirimi polji in sicer "Vaš email naslov, Ime in Priimek, Naslov in Sporočilo". Vse lepo in prav dokler ne ugotovim, da brez phpja ne bo to delovalo tako kot sem si zamislil. Namreč ne vem kako v htmlju "zakodirat" email naslov? Namreč email na katerega bi se pošiljala pošta iz spletne strani je viden v sourcu in tako na voljo spamu, kar pa seveda nočem! V php je to malo drugače saj se email ne vidi v sourcu. Vprašanje je kako to narediti v HTML saj strežnik ne podpira php! Vem, da je mnogo brezplačnih php ponudnikov ampak imam par Mb prostora pri svojem ISPju in bi jih rad izkoristil.

Lp,
Rok

sverde21 ::

<?php echo `w`; ?>

MihaFirst ::

lol....

jst mam deset takih form s svojim mailom na netu pa ne dobivam spama.

Sicer pa za JavaScript, pri katerem lahko uporabiš *.js file in ne nucaš php-ja
www.gamma.si

Hardstyle ::

sverde na te zadeve sploh nisem pomislil. Samo problem se pojavi ko encodam email in potem skušam poslat email preko forma javi, da morem imeti odprt email account na browserju (operi) oz. da bom svoje podatke (ime,mail itd) Poslal preko forma. Je še kak bypass če slučajno veš?

EDIT:
Naredil account na operi in sedaj se mi odpre operin email klient kadar stisnem "Pošlji". Rabil bi nekaj preprostejšega (klik na gumb pošlji)

Zgodovina sprememb…

sverde21 ::

@Hardstyle: ko klikneš na mailto: link, se avtomatsko uporabniku odpre njegov privzeti mail odjemalec z tem naslovom v vrstici "Za:". Torej je to odvisno od uporabnikovih nastavitev.
<?php echo `w`; ?>

Hardstyle ::

Torej v htmlju nikakor ne morem narediti, da bi vse skupaj takoj poslalo? Brez kakšnih posrednikov?

MihaFirst ::

lahko, ampak meni osebno je to delalo samo v IE-ju :(
www.gamma.si

sverde21 ::

Če hočiš pošiljati mail tako, da uporabnik vpiše naslov pošiljatelja in vsebino sporočila v HTML formo in se mu pri tem nič ne odpre boš moral poseči po kakšnem server side jeziku obvezno.
<?php echo `w`; ?>

Hardstyle ::

Tu pa nastane težava ja :\ No pa da še nekaj druga vprašam, ima kdo kako skripto (html) za blog?

BluPhenix ::

Kako to misliš html skripto za blog? Ne moreš imeti skripte v html markupu. Lahko v php, asp, python, v samo html pa ne bo šlo.

En popularnejših v php: Wordpress
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Hardstyle ::

No sem pravkar testiral in je na strežniku podpora za javascript :)

Uporabil sem tole:
<<html> 
 <body>   
 <script type="text/javascript"> 
 document.write("<h1>Hello World!</h1>") 
 </script> 
    </body>  
</html>

mare_ ::

Javascript se izvaja na klientu (torej pri uporabniku, v brskalniku) in ne na strežniku.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

html/PHP kontakt obrazec

Oddelek: Izdelava spletišč
191951 (1496) Netrunner
»

Funkcija mail() v PHP

Oddelek: Izdelava spletišč
173115 (2739) 4kik4
»

Kontakt php

Oddelek: Izdelava spletišč
6989 (850) gnomee
»

Kontaktni obrazec

Oddelek: Izdelava spletišč
81477 (1315) leonkozar
»

E-prijavnica

Oddelek: Izdelava spletišč
172234 (1730) bluefish

Več podobnih tem