» »

2X512 ram počasnejši od 512 ram

2X512 ram počasnejši od 512 ram

mcstrudl ::

Ko imam dva rama (2x512) mi winsi delajo ful počas. čeprav bios in win zaznajo 1gb rama.
Ko imam samo 1X512 rama mi vse dela tekoče.

Oba rama sta 512, 400 mhz, pc3200.
en je geil z hladilnikom, drugi pa nanya.
plata je biostar grand
procesor barthon 2600

asus ::

a imata oba iste timinge

mcstrudl ::

od geila je: CL 2.5-6-3-3
na drugem pa piše samo: CL3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mcstrudl ()

amigo_no1 ::

Razlika med CL 2.5 in CL 3 bi morala biti manjša , je pa res , da mešanje ramov z različnim timingom ni priporočljivo.

Tr0n ::

Jih imas v dual nacinu?

mcstrudl ::

hm.. to me pa preveč vprašaš.?
kje lahko to pogledam?

Tr0n ::

Ko se masina boota ti napise ce je dual interleaved, ali pa s kaksnim programckom (CPU-Z etc...). Se kar pozna malo na performanci.

marvin42 ::

ja, se pozna, ampak ne toliko da bi človek lahko rekel, da v navadnem načinu winsi delujejo počasi, v dual pa normalno.
Mostly Harmless

Tr0n ::

To morda res ne, se pa razlika kar pozna.

V mojem primeru 800 MHz DDR2 je Sandra izpljunila za vec kot 1000 MB/s vec pri Memory Bandwidth testu v primerjavi s single.

Priporocam tudi, da testiras rame kaksno urco, dve v Memtest86, da vidis, ce sta ok.

mcstrudl ::

sem pogledal pa ni nikjer videt da bi bil dual?

amigo_no1 ::

Poglej če sta rama na matični v isto obarvanih slotih (črn-črn ali kaj podobnega).

Tr0n ::

Preveri, ce tvoja plata sploh podpira dual channel, testiraj oba rama posebaj z memtest86 oz. poglej, ce ti oba samostojno delata ok v Windowsih. Preveri timinge v BIOSu ali nastavi na SPD in probaj.

Tezava je tu nekje. Nekatere plate avtomatsko downclockajo RAM takt in timinge, ce nekaj ni vredu ali so nekompatibilni/nepodprti rami etc...

Lahko tudi hitrost ramov testiras z recimo Sandro (Memory Bandwidth) in vidis, ce ti res kateri deluje pocasneje oz. kako delujeta oba skupaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

4*512RAM 512 MB DDR in navijanje

Oddelek: Navijanje
6765 (694) dzinks63
»

navijanje geil value 2x512 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
593634 (2691) GregaG
»

DDR ram z Samsung TCCD chipi! (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61134637 (19055) Tilen
»

Ram Geil in timingi

Oddelek: Strojna oprema
131258 (1013) cojss
»

Baza RAM timingov

Oddelek: Navijanje
382701 (1637) DimmniBurek

Več podobnih tem