» »

Povečanje št. procesorjev - reinstall LINUXa?

Povečanje št. procesorjev - reinstall LINUXa?

Adrijan0 ::

Mislim da naslov pove vse. Torej zanima me ali kdo ve, kaj se zgodi, če dodam še en procesor v sistem. Ali je potrebno na novo inštalirati? Ali bi se linux kaj zmedel itd.. Gre pa za dvojedrna procesor(ja) XEON.

LP.

kekz ::

Koliko procesorjev (in jeder) si imel zdaj notri?
Če več kot enega, potem še en dodatni nič ne spremeni pri konfiguraciji. Preveri /proc/cpuinfo, če vidiš vse procesorje in jedra.

Če si imel do zdaj samo en procesor z enim jedrom, si najbrž imel non-SMP kernel. Potem dodanega prcesorja sistem ne bo zaznal in izkoristil (delovalo bo enako kot do zdaj). Zamenjati je treba le kernel, da bo SMP in bo v redu.

Tido v SMP kernelu je mogoče omejiti število prcosorjev, ampak ponavadi je nastavljeno dovolj visoko.

Adrijan0 ::

Ta Xeon trenutno je dvojederni. Torej se dvojedernost v linuxu že šteje kot da bi imel dva procesorja (torej že imam podporo "SMP")?

kekz ::

Bo držalo.
Poglej:
cat /proc/cpuinfo

b ::

/proc/cpuinfo ti pove, koliko procesorjev (=jeder) ti trenutni kernel zazna. Ce vidis vec kot enega, potem ne rabis spremenit nic, razen mogoce kaksno foro s schedulingom, ampak s tem se ti verjetno ne bo treba ukvarjat. Ce ga ne vidis, pa si imel dosedaj pol procesorja neizkoriscenega :)

Ce bi imel trenutno samo eno jedro, ti pogled v /proc/cpuinfo nic ne pomaga. Lahko dodas procesor in potem preveris, ce ga kernel zazna, lahko pa ze prej preveris. Rabis datoteko s konfiguracijo jedra. Kernel 2.6 lahko ima datoteko /proc/kconfig (ali nekaj podobnega, jaz je tu nimam), nekateredistribucije pa config shranijo v direktorij /boot, poleg jedra. Z ukazom uname -r ugotovis verzijo jedra, in potem je config verjetno v /boot/config-verzija.

V konfiguraciji je "magic word" CONFIG_SMP.

# CONFIG_SMP is not set

ali pa

CONFIG_SMP=y

drola ::

V konzolo vpiši:
zcat /proc/config.gz | grep CONFIG_SMP


in izpiše se ti # CONFIG_SMP is not set ali pa CONFIG_SMP=y.

Če je drugo, potem enostavno vgradiš še en procesor in delovati bi moralo brez problema.
https://drola.si

b ::

E, to je to. Pozabu sem tocno ime datoteke, tam kjer sem gledal je pa default Debian kernel, kjer ta moznost ni vkljucena.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux za MIPS

Oddelek: Operacijski sistemi
81246 (1103) čuhalev
»

kako mountat USB ključ v linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
492422 (1929) Senzacionale
»

Apache in obremenjenost CPUja

Oddelek: Programska oprema
91025 (923) uros678
»

NVIDIA gonilnik za Linix

Oddelek: Operacijski sistemi
161312 (1183) borchi
»

Suse 9.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
664812 (4098) moj_nick

Več podobnih tem