» »

Mnenja o DELL 6400 Inspiron

Mnenja o DELL 6400 Inspiron

1
2
»

leinad ::

A je kje kakšna primerjava med Core duo 1,6GHz in P4 3,2GHz? Vem, da Core Duo ni enak 3,2GHz, samo tako iz firbca bi rad videl.

EDIT: Jap očitno ga dvoglavi sesuje8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leinad ()

leinad ::

Koliko pomnilnika pa tale Intel GMA 950 grafa zasede min., torej ko delaš s Officeom ali pa si na netu?

Skull_ ::

ja čeprov tle primerja dva ekstremno navita procesorja..

Zheegec ::

8MB dinamično.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Satelit ::

Tudi sam se zanimam za nakup omenjenega prenosnika. Odločam se pa med njim in pa HP Compaq nx6325 TL-52. Specifikacija HP-ja:

Procesor AMD Turion 64 X2 Mobile TL-52 (1.6-GHz, 2 x 512-KB L2 cache)

- Nabor vezij ATI RADEON Xpress 1150

- Pomnilnik 1024MB DDRII 667MHz 1 DIMM do 2048MB (1 slot prost)

- 100.0GB SMART ATA HDD 5400rpm

- Fiksni dvoslojni pogon DVD+/-RW

- Brez disketnega pogona

- Grafična kartica ATI Radeon Xpress 1150 do 128MB shared

- Zaslon 15.0'' SXGA+ wide viewing angle (1400 x 1050)

- Vgrajen biometrični bralnik prstnih odtisov HP

- Integrated TPM 1.2 Security Module

- Sledilna ploščica z drsnim območjem

- Omrežni vmesnik NetLink Gigabit Ethernet 10/100/1000

- Bluetooth

- Brezžična komunikacija Broadcom 802.11 a/b/g

- Integriran modem 56 Kbps

- 7 v 1 čitalec kartic

- Baterija High Capacity LiON 6-celična do 4 ure avtonomije

- Vmesniki: 3xUSB 2.0, 1xmodem RJ11, RJ45, VGA, 2xAudio,

S-video TV-out, reža za port replikator, Firewire 1394a, 1x PCMCIA Type I/II,

1 x Express Card Slot

- Dimenzije: 30,3x328,6x247,3, teža: 2,6Kg

- MS Windows XP Home

Cene so enake zato nevem za katerega se odločiti. Ima pa dell boljši procesor in zaslon.

Hvala za vaše odgovore in lep pozdrav
Lep pozdrav

carpenter ::

Procesor je nekje v istem rangu. Zaslon pa tudi ni slabši kakor pri dellu, vsaj meni 1400x1050 bolj paše kot 1280x800, vprašanje pa je kako je z barvami, svetilnostjo. Ima pa za odtenek boljšo grafično. Vsekakor vredno premislit..v smeri HP-ja ;)

KandazaR ::

Sem ravno danes bil v big bangu pa niso imeli več dellov na zalogi, zato me zanima če kdo točno ve kdaj jih bodo spet dobili in v kolikšnem številu?

BaNdWiDtH ::

Pozdravljeni!

Mene pa zanima če se da temu prenosniku tudi kasneje dogradit pomnilnik ? Ima kaksno prosto režo "perajt" za to?

Namreč ob prihajajoči Visti tut kakšen dodaten GB pomnilnika nebo škodil... Morda je tut grafična kartica zaradi omenjenega razloga malce "prešvoh"!

LP!

Zheegec ::

Sem ravno danes bil v big bangu pa niso imeli več dellov na zalogi, zato me zanima če kdo točno ve kdaj jih bodo spet dobili in v kolikšnem številu?

Sicer samo ugibam (torej se lahko tudi motim), ampak rekel bi da nekje 04.09.2006 do 15h bi znali priti (Giga pa Mega v BTC jih dobita največ, kakšnih 20kom vsaka (lahko tudi manj), kar je zelo malo). Ampak to so čiste špekulacije :D

Sicer pa če bi vprašal bi ti povedali da se zbira prednaročila...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Skull_ ::

bandwidth: tudi če prenosniku dodaš še giga rama bodo grafične zmogljivosti praktično iste..

BaNdWiDtH ::

SKull__ : drži

Saj nisem imel tega v mislih.. Dejal sem to kot ugotovitev.

Skratka razmisljam o nakupu tega prenosnika, vendar sem malce v dvomih... Upam da je graficna kos Windows Areo..

Za igre mi pa itak "dol visi", rabim racunalnik za bolj resno delo.. Zato me tut zanima ce je mogoce dogradit pomnilnik?

Zheegec ::

Znalo bi se zgoditi da ima ta prenosnik še eno prosto režo za RAM, 2GB RAMa res ni problem za 945 čipset.

Grafika seveda je kos Windows Aero, zato tudi "Vista ready" nalepka. Aero ne rabi uber-super-duper grafike, nekaj povprečnega.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

leinad ::

No to ne drži čisto najbolj. Tale Dell 6400 ima nalepko Vista Capable, kar pomeni da bo lahko uporabljal vse novosti Viste(nov način iskanja itd.), ni pa zagotovljeno, da bo lahko poganjal Aero oz. ga bo lahko vendar brez dvseh efektov, ampak samo na nivoju XP looka .
Računalniki, ki pa bodo sposobni poganjati Aero pa dobijo nalepko Vista Premium Ready.

Tukaj je to natančneje razloženo. Sicer pa bo Aero samo šminka, glavno da dobiš funkcionalnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leinad ()

spitbox ::

Mene zanima kako ravnat z baterijo pri tem prenosniku. Večinoma ga uporabljam za mizo tako da imam napajanje preko elektriko skoraj vedno dosegljivo.
Ali naj prenosnik napolnim pa ga imam na bateriji dokler se ne sprazni, ali pa naj ga imam na elektriki neglede na to če je baterija polna?
LP Marko

leinad ::

Prenosnik sam preveri, če je baterija polna, če ni jo polni, če je pa jo pusti pri miru, tak da to nimaš kaj skrbet. Svetujem ti pa, da ga imaš ko se le da na el. omrežju, ker baterija ima življenjsko dobo in njena avtonomija s časom uporabe začne tudi pešati.

BaNdWiDtH ::

vga : int.Intel 950 do 224MB

In koliko ima dejansko pomnilnika tale graficna kartica??

Hvala!

alum ::

Prenosnik sam preveri, če je baterija polna, če ni jo polni, če je pa jo pusti pri miru, tak da to nimaš kaj skrbet. Svetujem ti pa, da ga imaš ko se le da na el. omrežju, ker baterija ima življenjsko dobo in njena avtonomija s časom uporabe začne tudi pešati.


Na tej točki imam jaz eno vprašanje. Če je baterija polna teče napajanje prenosnika mimo nje ali skozi njo? V kolikor teče mimo nje, se, vsaj tako si predstavljam, baterija "obrablja" le zaradi gretja. Ali obstajajo še kakšni drugi dejavniki, ki vplivajo na obrabo?

SepoX ::

Baterijo, če je polna oziroma je nimaš namena polnit, daš ven, ko si na elektriki, zaradi segrevanja, ki krajša življenje bateriji.

alum ::

No saj to me je zanimalo. Ker v omenjenem modelu prenosnika je baterija nameščena v spodnjem desnem kotu, le-ta pa se ne greje.

To pomeni, da faktor toplote ne vpliva na življenjsko dobo baterije? Ali je tu posredi še kaj drugega?

Zheegec ::

BaNdWiDtH: Preberi si celo temo, grafična si od sistema izposodi od 8MB do 224MB spomina, sama ima pa 0 (nič) spomina.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

SepoX ::

@wakum - ne da se mi n-tič pisat zakaj ven baterijo, je sigurno boljše:D

alum ::

SepoX potem pač bodi tiho. Razumem, da je boljše, če se baterija ne greje, kot da se greje. Ne razumem pa zakaj bi bilo boljše da se ne greje, kot da se ne greje (Štekaš? Baterija na otip ni topla, če je v prenosniku priključenem na štrom).

Zato me zanima, če je še kak drug drawback, kot samo gretje. Mogoče teče skozi njo štrom, medtem ko je na napajanju? To za njo ne bi bilo ravno blagodejno.

Sicer pa ne vidim razloga za tvoje preseravanje in delanje pametnega. Če veš kako deluje povej v nasprotnem primeru pa bodi tiho. Na tvoju avtoriteto v smislu sigurno je boljše pač ne palim. Žal.

To ni čisto off-topic, ker se baterija v omenjenem prenosniku ne greje. Kako je to urejeno v drugih prenosnikih?

BaNdWiDtH ::

ALIeN3001: A tako torej.. Hvala za pojasnilo.

Potem takem.. ce si dokupim se GB pomnilnika, bo tudi bodoci Windows Areo tekel brez problemov .. ce malo spekuliram :)

LP!

Skull_ ::

wakum: če je prenosnik priključen na omrežje in se da dat baterijo ven, brez da bi ugasnil, potem očitno ne teče tok skozi njo=) in mislm da jo lahk kr not puščaš če vidiš da se ne greje..

bandwith: najdi mal višje poste v katerih teče beseda o aeru in boš vidu da tisti tvoj gigabajt dodatnega pomnilnika nebo imel vpliva na grafična novodobna čuda aerotova=)

alum ::

@Skull_, ni nujno. Baterija se namreč lahko tudi polni medtem ko računalnik dela. Torej računalnik nekako mora ugotovit če je baterija polna ali prazna. Pojma nimam, kako to deluje. Je pa res, da je najverjetneje zanemarljivo. Sam jo puščam kar v prenosniku. V končni fazi ima tudi mehanizem za odstranitev baterije nek rok trajanja.

SepoX ::

@wakum: Če bi mal prebrskal po slo-techu bi že našel odgovore. Evo samo zate - optimalna temperatura za delovanje baterije je nekje od 15-25 stopinj, kar je več ji počasi a vztrajno zmanjšuje kapaciteto. Ponavadi se segreje okoliški zrak oz. ohišje na kake 35-40 stopinj, kar vpliva na padec kapacitete (če je baterija 100% polna) na celih 65% v enem letu.

Google is our friend, najdeš strani kot je http://www.batteryuniversity.com

leinad ::

Zanimivo, tega nisem vedel. V navodilih pa klinci nič tega ne omenjajo, samo opišejo kdaj se polni in kdaj ne.

globe ::

a je ze razprodan, ne? :) sm gledal katalog na bofovem pagu pa ga ni vec na izbiro.

Yohan del Sud ::

Informacije iz ozadja. Prodaja je za nekaj x krat presenetila tudi najbolj optimistične kadre pri uvozniku. Normalizacija v roku dva tri tedne (beri - čakalna doba brez vez v tem trenutku). Se bo kar poznalo pri naslednjem IDC poročilu.
www.strancar.com

Zheegec ::

Ja, pridejo na zalogo spet ta teden, ampak so tudi že razprodani, potem bo pa najbrž že OK z dobavo čez cca 2 tedna kot rečeno.

Povpraševanje ni presenetilo samo dobavitelja... >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

globe ::

Kako je s sharano grafiko pri tem prenosniku? Ali je res da grafika, ki si deli spomin s cpujem upocasni cel sistem. Kako je s tem? Pa zanima me se, ce ima prenosnik taksen vhod: PCMCIA Type II CardBus. Potreboval bi ga za taksno zvocno kartico.

TommyLee ::

Mam eno vprasanje. Frend si je nabavu tale laptop in sedaj ga zanima kak lahko pride v biose, da si nastima 1st boot device?
www.dornik.si

m.i.h.a. ::

F2 za bios
F12 za boot menu

PS: tole tudi napiše ob bootu:\

TommyLee ::

Ne vem kaj napise, ker ni moj laptop.

Sicer pa najlepsa hvala za odgovor!
www.dornik.si

steev ::

Ja piše že, boota se ti pa 0,5 sekunde. Sem mogu ene trikrat restartat da sem dojeu.
:|

Zheegec ::

Echo - ne, nima več, ta prenosnik ima Express Card Slot (novejši), tako da bo treba ali drugo zvočno (USB mogoče?) ali pa drug prenosnik.

"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

globe ::

@ ALIEn3001: se mi je zdelo ja da nima vec taksnega slota...kako je s sharanim ramom? se fejst pozna pri delovanju racunalnika? kateri notesniki pa imajo tale slot, ki bi ga jest rabu? prevsem tiste bi rad vedu, ki nimajo integrirane graficne.

Zheegec ::

Pozna se pri igrah in 3D programih, drugje itaq ni razlik.

Velika večina prenosnikov ima še PCMCIA,...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

amaze646 ::

Tudi js sm lasnik tega prenosnika. Komp dela super in lepo stabilno tud ce ga mal bol obremenis. Zanima me pa sledece. A je mozno pri teh prenosnikih kasneje vgraditi kaksno graficno kartico. Se pravi, da nimas vec integrirane?

KandazaR ::

NE

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

amaze646 ::

sem se pozanimal na dellovi strani.Da se nadgraditi samo z "ATI x1400 ali 1300. Drugace pa je potrebna zamenjava celotnje plate. Torej ta prenosnik ni namenjen gejmerjim.Namenjen je poslovnim namenom za solo in skoraj karkoli. Ni pa primeren za igranje iger.

m.i.h.a. ::

Nekako dvomim, da se da nadgraditi. Dobi pa se točno taka konfiguracija in oblika notesnika le da je noter x1400.

Špili ala warcraft3 in world of warcraf delujejo povsem solidno (samo tedve sem videl na tem notesniku v akciji).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

piskotk ::

Torej kupil sem Inspiron 6400, trenutno sem zelo zadovoljen z prenosnikom. Kar se tiče tem o baterijah in stalnem napajanju še vedno ne vem ali imeti prenosnik stalno na elektriko priklopljen(ko je elektrika na voljo ali ne).

Me pa zanima sledeče. Imam to varjanto 6400, da imam notri grafično ATI-X1400 in me zanima, s katero (bolj zmogljivo) grafično kartico bi jo lahko zamenjal?

Ali so vse grafične kartice, katere se vgradi v prenosnik možne za vgradit v katerikoli prenosnik ali je to kako omejeno na določene tipe prenosnikov ipd.?


Hvala ter LP

steev ::

Bom ker tuki prasu. Fotr ma tega della, kupljenga pre enmu letom (1gb rama, int. grafa, proc core duo).

Pa me zanima: Če premaknem okno (my computer, ...) ga premakne v redu. Samo potem rabi 1 sekundo da zgine okno s stare pozicije. Tako kot nekakšna sled, ki se pri premikanju pojavalja vsako 1 sekudno in tudi po eni sekundi zgine.

Je to zaradi integrirane grafične? Verjetno je. Se da kej naštimat mogoče, da bi bilo prmikanje oken čisto.
:|
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Micro$oft in slovenščina 2018

Oddelek: Operacijski sistemi
111695 (990) Leaker49
»

SQL uporaba imena spremenljivke stringu

Oddelek: Programiranje
7877 (771) BlueKnight
»

nakup prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
655922 (4652) sw0rdfish
»

[c++] & Win32 API?

Oddelek: Programiranje
131685 (1490) 64202
»

VB6 - ne zaključi proces programa - pomoč !!!

Oddelek: Programiranje
131329 (1170) Mavrik

Več podobnih tem