» »

Diski in ohišja ... ata sata usb ... kaj vzeti in kaj sploh to je

Diski in ohišja ... ata sata usb ... kaj vzeti in kaj sploh to je

Netrunner ::

Problem 1: moj pc se je rahlo pregreval pa sem nabavil zalmanov fan control in še 1 ventilator.. Ma to ni važno.. Bistvo je to da sem odpru mojo chieftec mašino vzel nosilec z diski ven.. Ga dal nekam na varno... Montiral kar sen kupil in diske dal nazaj noter.. In mimogrede sem še prah spihal dol z njih... In ko sem priklopil moj 120 gigabajtni maxtor je mrknil... Bios ga vidi... Win tudi ma piše unreadadble... :nicjasno:... Ok z data recovery si lahko poberem podatke dol... Samo glede na to da nimam jih kam skopirat sem se odločil v nakup novegha diska in ga vtaknit v eno prenosno ohišje. Pa imam par vprašanj glede tega...

Problem2: kaj je zdaj s temi ata sata sata2.. Je kakšna bistvena razlika?.. Je tisti sata2 kaj extra?. Pa zanima me tudi kje se pozna ali ma 8 ali 16 mega... V čem je fora.. Glede na to da bo prenosni disk rabim bolj za shranjevanje audio in video sranja.. Ne rabim neke extra hitrosti.. Samo me vseeno zanima ali naj kupim ata sata sata 2... Cene so 2k gor ali dol. Predlog? Obrazložitev?

Problem3: kar se tiče pa ohišji... Za diske ne. Ok.. Kot prvo je dobro da podpira ata in sata... A če podpira sata podpira tudi sata2?... Kako pa kaj glede prenosa?.. Usb 2. 0 je standard.. Ali se mi splača vzet tistega ki ima še firmware?... Je kaka bistvena razlika med usb in firmware v praksi?.

Predloge in nasvete prosim
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.
  • polepsal: Zheegec ()

Mr_Globus ::

2. Ata ima 80 žililni kabel, ki dela samo gužvo v ohišju. Poleg tega imajo nove matične malo Pata konektorjev zato se novega ne splača kupit.

SATA ima sexy tanek kabel in teoretično večje prenose (praktično iste)

SATA2 isti kabel kot SATA ampak teoretično še večje prenose, ki se v praksi ne poznajo

razlike med 8 in 16MB osebno ne opazim

3. USB ali Firewire ni praktične razlike v hitrosti. Firewire je rahlo hitrejši. Ampak ker ti ne boš imel 2,5" diska ti Firewire ne rabi, ker potrebuje 3,5" disk vseeno eksterno napajanje. SATA2 je združljiv za nazaj tako, da SATA2 disk dela tudi v SATA ohišju.

Najboljše vzet en SATA disk in ohišje, ki ga omogoča

Netrunner ::

hvala za odgovor samo tega nisem razumel --> Ampak ker ti ne boš imel 2,5" diska ti Firewire ne rabi, ker potrebuje 3,5" disk vseeno eksterno napajanje. --> ok sem razumel samo firmware pravijo da je boljši ker ne obremenjuje procesorja kot usb ... glede napajanja pa nisem razumel .. ohišje ima svoje in to je to a ne ..
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Mr_Globus ::

Ja prednost Firewire (ne firmware ;) je da pri 2,5" diskih daje dovolj toka, tako da dodatno napajanje ni potrebno. Ker pa boš mel 3,5" ni bistvene razlike med USB pa FW

jest10 ::

Tudi USB ima dovolj toka za 2,5" diske...
Če boš imel disk v zunanjem ohišju je čisto vseeno ali je ATA ali SATA.

Gronder ::

No jz bi sam neki se tukile vprasu. Ca mas maticno plosco ki podpira SATA disk, a pol podpira tudi STAT2?
Hvala

antonija ::

SATA2 so kompatibilni za nazaj s SATA. Vse kar bo po tem standardu prislo ven (SATAkrneki) bo delalo na SATA.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

_Beast ::

En ansvet, kakšen disk 2,5" in 250 Gb mi priporočate.

Zahteve, 16Mb in zelo tiho delovanje.

pravtako mi priporočajte kakšno ohišje paše zraven oziroma na kaj morma biti pozoren pri izbiri ohišja da bo le to kompatibilno? ;)


hvala za odg.
www.lukalavrisa.com - kreativne rešitve.

antonija ::

A obstajajo sploh 250GB 2,5" diski?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

steev ::

Jah tudi če obstaja, bo stal ogromno. To so diski za prenosnike, tako da dobis tiste od 60, 80 pa do 120 GB. AFAIK
:|

antonija ::

Geizhals.at ima med 2,5" diski najvecjega 200GB od Toshibe, vsi ostali delajo do 160GB. Toshibin stane 182EUR (1 ponudnik brez zaloge), 160GB so od 150-170EUR. Pri nas pa nimam pojma kaksne so cene, sklepan da priblizno za postnino + par jurjev visje.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Ursus ::

Če hočem v zunanje usb ohišje za disk dat prvo pata, kasneje pa sata (2) disk mora na ohišju biti navedeno da podpira ATA in SATA?

Nekaj takega sem gledal:
http://www.esvet.com/komponenta_39_112_...

hvala

Kato ::

Tale podpira samo ata, imam praktično istega. klik

Ursus ::

Tale podpira ATA=PATA=IDE, ne podpira pa SATA in stane več le zaradi firewire ki ga ne potrebujem?!!?

brdi ::

LP mene pa zanima tocno v tem racku http://www.esvet.com/komponenta_39_112_... mi crkujejo diski preverjeno z 2 diskoma! Kr particija se zruši. Kaj bi lahko bilo to krivo ? isto na obeh diskih. Napise pa mi F:\is not acesible. oba diska sta ATA100 120GB in 320 GB.

MrStein ::

Meni je tudi brisalo podatke v enem drugem ohišju.
Pomagal je firmware update.
Priporočam, da ga vrneš in drugega kupiš. Škoda živcev.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

brdi ::

ja samo meni se je ze to 1x zgodlo samo z drugim ohišjem ko sem ga imel sposojeniga od frenda. A bi bilo mozno da bi bil kriv napajalnik v računalniku?

brdi ::

No glede na to da mi sedaj disk ze 2 dni dela BP mislim da sem tezavo res resil tako kot si predlagal z updajtom firmwara. Ce pa bodo kaksne spremembe pa se om porocal!

Za enkrat

Lp pa tnx


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATA, SATA

Oddelek: Strojna oprema
161607 (1118) woman
»

ZUNANJI trdi disk naredim sam

Oddelek: Strojna oprema
224086 (3471) Bodiny
»

Sestava računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
192136 (1583) PrimozR
»

Grafična do 25k

Oddelek: Kaj kupiti
10921 (793) Bato|\|
»

Zunanji disk - napajanje

Oddelek: Kaj kupiti
183688 (3273) SimplTech

Več podobnih tem