» »

[Linux] mlayer in podnapisi

[Linux] mlayer in podnapisi

deemax ::

Uporabljam SuSE 10.1 :)

1)
V mplayer-u mi ne delujejo 'pravilno' podnapisi. Namesto šumnikov mi prikaže neke xy znakce.

Vsak nasvet (link) dobrodošel.

2)
Imam glasbeni stolp priključen na usb, na katerem ne dela zvok. Slušalke pa mi delajo.

Vsak nasvet (link) dobrodošel.

LP
DeeMax

Roadkill ::

Glasbeni stolp prikljucen na USB?!
Kaj?

Če ti delajo slušalke, potem ti bo delal tudi stolp. Preko istega priključka z "Y kablom" na aux-in na stolpu.
Ü

deemax ::

Ne..Glasbeni stolp ima priključek samo za usb (vsaj mislim)--->nima istega vhoda kot slušalke ali zvočniki
DeeMax

linuxdady ::

V Mplayerju odpri Preferences - Fonts in nastavi kodiranje:
Slavic/Central European Windows (CP1250)

Če ne pomaga, poskusi s
Slavic/Central European Languages (ISO-8859-2).

Večina podnapisov je ustvarjenih v Oknih, zato večinoma cp1250 kar ustreza.

deemax ::

ja sem poskusil pa mi še vedno ne prikazuje šumnikov:(

in pa ma kdo kako idejo kako usposobit glasbeni stolp->imam stolp na usb priklop
DeeMax

linuxdady ::

Poskusi še unicode, pa preveri, če imaš nameščen paket mplayer-fonts.

deemax ::

Kolikor vem jih mam, saj sem se ravnal po tem in potem v yastu namestil vse kar je našlo na besedo mplayer.
DeeMax

BigWhale ::

Namescene moras imeti tudi nase fonte, tako za 8859-2 kot za bloody CP1250.

deemax ::

In s katerega linka si naj te fonte namestim(downloadam)?
DeeMax

BigWhale ::

Nimam pojma. Zgooglah homepage od mplayerja in tam poisci fonte. Je vse gor.

ank ::

S tega http://www.mplayerhq.hu/design7/dload.html Čudno, da v suse ni to že narejeno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ank ()

deemax ::

Še zmeraj ne dela in moja teorija je da mogoče ne dela zaradi tega ker ko odperem podnapise z Konqueror-em ali pa z open office mi niti tam ne kaže šumnikov kako bi mi potem lahko kazalo šumnike v mplayerju.Mogoče kdo ve zakaj mi jih niti open officu in konqueror-ju ne pokaže(naštimam mam vse glede regionalnosti in dostopnosti->se pravi slovenskega jezika in seveda tipkovnico z 105 tipkami).

Vsak nasvet dobrodošel

LP
DeeMax

ank ::

Če v podnapisih ni šumnikov potem ti jih res ne more kazati kjerkoli.

deemax ::

Jah vem to jaz h3h3 samo kaj pa naj naredim da jih sploh bo prikazoval...poskusil sem še enx downloadat podnapise iz www.podnapisi.net in slodivx.net pa spet ista finta da mi ne prikazuje šumnikov.Kaj bi to blo za problem da mi jih ne????Res newem:((((


In pa plis ve kdo kak bi si skonfiguriro glasbeni stolp ker ga mam na usb vhod pa mi nikakor ne rata--->poskusil sem že veliko možnosti pa vedno brez učinka

Vsak nasvet dobrodošel:)
DeeMax

linuxdady ::

Preveri podnapise s Kwrite ali Kate. (Orodja->kodiranje)Če šumnikov ni videti v Kwrite ali v Kate, potem jih ni videti zato, ker ne obstajajo.

Delček podnapisov filma As good as it gets (Nikoli ne bo bolje), prekopirano iz Kwrite, cp 1250, SuSE 10.1:
{13269}{13412}Tudi, če slišiš zamolkel zvok|iz mojega stanovanja,

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Kako si pa instaliral fonte in kako si mplayerju povedal, da jih naj ponuca?

linuxdady ::

Pisav nisem posebej nič nastavljal, mislim pa, da uporablja privzeto neserifno pisavo albany.
(Vključena je na add-ons zgoščenki, paket agfa-fonts).

Karlos ::

.....downloadat podnapise iz www.podnapisi.net in slodivx.net pa spet ista finta da mi ne prikazuje šumnikov.Kaj bi to blo za problem da mi jih ne????Res newem:((((


odpri podnapise s kate -> Orodja -> kodiranje -> Srednjeevropsko (cp1250)-> Save as ...

Zadeva rašena.
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

kriko1 ::

Dodaj v ~/.mplayer/config:
subfont-encoding=CP1250

konec za vedno. V mapo ~/.mplayer/font pa daš fonte ki si jih stankal z mplayer strani, lahko pa uporabiš tudi ttf fonte, tako da jih linkaš v ~/.mplayer/subfont.ttf, primer:
ln -s /fonts/moj.ttf ~/.mplayer/subfont.ttf

deemax ::

Karlos tnx you very much....Pravkar sem sprobo to kaj si svetoval in mi je ratal....yupi:)) Samo to sem rabo saj mi jih prav zaradi tega ni v mplayerju predvajal(kako bi mi jh v playerju predvajal če mi že prej ni kazalo šumnikov) .Še enkrat hvala


LP
DeeMax

BozidarB ::

Zivjo! sm pregledvou malo googla in naletel na to temo. Moj problem je isti kot pri deemaxu. Imam stolp kateri se prikluci preko usb-ja. Seveda lahko tudi preko aux kabla ampak je kvaliteta zvoka obcudno slabsa. Prej sem imel windowse in je delalo vse lepo. Zdej mam Debian-a. Kaksne ideje?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

download podnapisov - linux locale

Oddelek: Pomoč in nasveti
91280 (1111) Zvezdica27
»

Linux - problemi, problemi,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
755231 (3992) M.B.
»

Mplayer in slovenski podnapisi

Oddelek: Programska oprema
172782 (2373) Kankan
»

Omejitev hitrosti CD-roma v Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
111150 (912) Pithlit
»

Gentoo install (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
524874 (4294) HerrBaron

Več podobnih tem