» »

Upravičenost grdega ravnanja z živalmi?

Upravičenost grdega ravnanja z živalmi?

1 2
3
4

Trololololo1 ::

Matthai najbolje, da greš na ulico pa mal protestiraš proti neenakopravnosti ljudi in živali itd. Boš vidu kirga bo folk čudno gledu.

Življenje ni pravljica in je včasih pač tud kruto. Kruto je pa včasih do mene, do tebe in vseh prizadetih otrok, prašičev, regrata itd.

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Kruto je blo tud v Srebrenici, pa je nekdo zaradi tega končal v zaporu in v splošnem odziv javnosti ni zaničeval žrtev.
On the journey of life, I chose the psycho path.

poweroff ::

Problem je v tem, da jaz nisem nikjer rekel, ad se s temi pogledi strinjam. Rekel sem le, da so mi dali misliti in da se mi zdijo provokativni. Ampak nekaterim že RAZMIŠLJANJE o stvareh, o katerih se "ne sme" misliti že povzroča preglavice...
sudo poweroff

Trololololo1 ::

Ma to nekateri komplicirajo preveč. Na nekaterih otokih ubijajo divje prašiče še z loki. Njhovi noži še nabrušeni niso verjetno. Par tisoč let nazaj so ubijali živali s kamni ali palicami al karkol so našli. Do zdaj je vedno blo vse vredu. Eni so pobijali živali za hrano, drugi za obleko, tretji za denar, četrti za šport, nekateri pa iz dolgčasa. Zdaj pa se najde ena bedna filozofinja, ki bi kar prepovedala pobijanje živali in želi, da vsi postanemo vegeterijanci, ker je verjetno tudi ona vegeterijanka. Pol se najdejo še kamermani, ki verjetno niso nikoli snemali nobenega pametnega filma in so začeli snemat kk se pobija živali drugod po svetu. Tisti, ki se jim to pobijanje zdi brezvezno, nej pa postane vegeterijanec. Večina živali je na hitro pobitih zaradi tega, ker imajo normo koliko jih morajo pobiti na dan. Če bi si za vsako žival, ki bi jo ubli vzeli čas bi verjetno meso bilo ZELO drago. Potem bi se pa spet vsi pritoževali.

Zgodovina sprememb…

Saladin ::

Nekateri nimajo absolutno nobenega občutka za pojem humanost.
Prva stvar, preden gre bilokatera žival v predelavo je njena hitra in učinkovita usmrtitev. Ohranjanje je žive med postopkom predelave je zanemarljive ekonomske vrednosti in ni nič drugega kot nepotrebno mučenje živali.

Dejte si za trenutek predstavljat , da vas žive oderejo, vam odrežejo ude. iztrgajo drobovje in vam šele po smrti odsekajo glavo.
ali
Potopitev v vrelo vodo, odsekanje glave, prerezan vrat, strel v glavo, udarec po tilniku, takojšnja zamrznitev,...

A ni takoj jasno, katera odločitev je neprimerno bolj humana in edina pravilna?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

WarpedGone ::

Ni problem humanost, problem je sočutje. Nekaterim trpljenje ne pomeni nič, dokler oni sami ne trpijo.
Zbogom in hvala za vse ribe

Daedalus ::

Tista "bedna filozofinja" ma čisto enako pravico do izražanja svojega mnenja, kot jo imaš ti, al pa katerakoli persona rudis tule naokrog. Kamermani pa naj kr snemajo tud "politično nekorektne" stvari, mogoče si bo kdo posledično vzel za premislek kakih 5 minut, o stvareh, ki se mu zdijo povsem samoumnevne, kot je recimo kila šniclov za familijo ob nedeljskem kosilu, z govejo župo pa restanim krompirjem in solato vred. Nič slabega ni v tem. V preprostem poznavanju stari in dogodkov in odnosov med njimi v svetu okoli nas.

In ubijanje živali z lokom ne more biti izgovor za karkoli. Tudi preteklost ne. Če lahko trpljenje olajšaš, minimiziraš - je tvoja dolžnost, ravnati tako. Pa ni važno, al se gre za regrat, prašiča al pa človeka.IMO.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

poweroff ::

Tudi so pred stoletji imeli sužnje in je bilo to samoumevno. potem so pa prišli eni fiolozofi in so začeli kar nekaj tumbat, da je treba suženjstvo prepovedati...

Morda čez 200 let ne bo več ubijanja živali. Morda.
sudo poweroff

Brane2 ::


Brane2 - ti primerjaš pse z delavci. Sram te bodi :| Zakaj smatraš druge pglede na sebe?


Psi so lahko delavci. So vdani, se učijo in tudi trudijo pri opravljanju svojega dela. Ne glede na to, da nimajo svojega sindikata in "prava žalbe", če jim razmere ne ustrezajo. Tega ne moreš reči recimo za vse človeške delavce...

Mislim, da vsaj iz tega vidika lahko šolanega psa mirno postaviš ob bok delavcu.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Trololololo1 ::

Ni problem humanost, problem je sočutje. Nekaterim trpljenje ne pomeni nič, dokler oni sami ne trpijo.


Probaj it s krokodilom mal v reko, pa boš videl kako bo sočuten in human do tebe.

Dragače pa če žival še miga, ne pomeni da je živa in da je pri zavesti. Večina mesnih izdelkov, ki jih jeste je od živali, ki niso bile vse usmrčene z metkom ali štromom. Drugače pa kmet je verjetno še najbolj human in sočuten s svojimi živalmi, ki ubije eno na enkrat ponavadi. Ko pa pobijajo več kot 10 živali na enkrat pa verjetno ni pri vseh hitra smrt. Ampak dokler bomo želeli kupovati poceni meso bomo morali tudi ti prenašati.

BigWhale ::

No, jaz filma nisem pogledal. Vem priblizno kaj se dogaja, vem kako gledajo koline, vem kaj se dogaja po klavnicah in pri transportu zivali.

Mesna industrija je v veliko primerov 'svinjarija'. Tako je. Brez mesne industrije ne bi bili lacni in tudi pocrkali ne bi, sem pa preprican, da bi bilo precej manj mesojedcev, ce bi moral vsak sam ujeti svoj zrezek in ga zaklati. :)

Trololololo1 ::

Brez mesne industrije bi bila brezposelnost ZELO velika. Poslednično bi jih pa zaradi tega veliko bilo lačno ali pa bi jih "pocrkalo".

Brane2 ::

Obene pa smo danes prenažrti- dobesedno. Smo predebeli in hranimo se nezdravo.

Videti je , da bi malo regulacije na tem področju lahko prineslo veliko koristi...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Daedalus ::

Probaj it s krokodilom mal v reko, pa boš videl kako bo sočuten in human do tebe.

Krokodila fura nagon, tebe (kao) razum. Kdo ima nujne in zadostne pogoje za humanost?

povedano preprosto - ne nakladaj, prosim.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

WarpedGone ::

Probaj it s krokodilom mal v reko, pa boš videl kako bo sočuten in human do tebe.


Koliko let šteješ? Resno...
Zbogom in hvala za vse ribe

Saladin ::

Probaj it s krokodilom mal v reko, pa boš videl kako bo sočuten in human do tebe.

Bolj human bo od tebe.
Raztrga te v 10tih sekudah, kar je relativno hitra smrt. In krokodilu pač ne moreš zamerit, da je žival in se ravna po svojih nagonih.

Človeku pa lahko zameriš, če se ne ravna po razumu.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Trololololo1 ::

Krokodila fura nagon, tebe (kao) razum.


Zato pa pravim, da ljudje in živali nismo isto, kar nekateri trdijo. Ampak tukaj se tk s tem večina ne strinja. Večina misli, da je življenje človeka isto vredno kot življenje živali. In da je prizadet otrok isto kot žival in nekateri so še regrat omenjali. Zato je treba z debilnimi primeri pokazat, da nismo enaki.

Brane2 ::


Probaj it s krokodilom mal v reko, pa boš videl kako bo sočuten in human do tebe.


Saj ne gre za to, da bi sedaj zagovarjal neko religiozno oboževanje vsakega življenja, objemanje dreves itd.

Gre samo za sistem enačb in dejstvo, da si določene enačbe v tem trenutku nasprotujejo.

Ne gre neposredno za pravice aligatorja ampak za reševanje stvari in nasploh percepcijo v družbi.

(tudi) za definicijo vrednosti življenja. Meni se ne zdi nujno, da moramo vsi tako pasti v neke verske transe in zahtevati neskončno vrednost življenja, pravice mravelj in bakterij itd. Gre samo za to, da določimo neko vrednost življenja. Nekasko tako, kot guverner banke določa obrestne mere. Ni magične, božje cifre, ampak neka praktična, ki je določena glede na to, kaj bi radi dosegli. Ni videti razloga, da ne bi funkcioniral sistem, kjer bi bila ta vrednost višja ali nižja- seveda pa ta vrednost za sabo potegne konsekvence. Ko je enkrat določena, ostale spremenljivke niso več povsem prosto določljive.

Z drugimi besedami: IMHO ni nič fundamentalno narobe, če bi življenje cenili nizko. Ampak takrt bi se morali pomiriti s tem, da te lahko napade kdorkoli, tudi recimo poštar ob dostavi pošte in da si itak neprimeren predstavnik svoje vrste, če napad uspe. Ob "poceni" posameznikih postane prežoivetje dober filter za čiščenje genskega bazena vrste.

Narobe pa je iracionalno mešanje obeh krajnosti brez reševanja enačb, ker se tak sistem lahko katastrofalno podre.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

poweroff ::

Saj zato pa živalim ne moremo dati vseh pravic, ki jih imamo ljudje. Damo pa jim lahko vse tiste pravice, ki gredo "živim bitjem z namenom".

Valjda krokodilu ne bomo dali penzije... lahko mu pa damo pravico, da ga pustimo pri miru v njegovem okolju.
sudo poweroff

Trololololo1 ::

Fer bi bilo, da če ne druga bi se ponudila živalim vsaj hitra smrt. Sam kokr sm vidu kaj delajo v farmah je smrt tudi če je daljša vseeno odrešitev, ker je največje mučenje tam življenje. Drugače pa se v tej smeri že tak vse razvija. V Sloveniji bikov ne smejo več doma klati, razen če imajo vse porihtano tk kot je treba. Drugače je treba vse v klavnici.

WarpedGone ::

Ni dobro govoriti le o pravici do življenja, ker se hitro privleče protiprimere tipa regrat, bakterija in vse zapelje v absurd. Da ne omenjamo slabe definicje življenja samega in nejasnosti okrog njega.

Enostavno se prizna, da je človek "le" najvišje razvit biološki sistem v katerem je razum v neki meri prevladal nad nagoni. V drugih nižje razvitih vrstah je vloga razuma manjša oz. o njemu sploh ne moremo več govoriti, ostanejo le še nagoni oz. še enostavnejši avtomatizmi. Nobenega problema ni z ugašanjem bitj, ki ne vedo da so, ne čutijo bolečine, nimajo želja. Enako kot ni nobenga problema ugasnit avtomobila na parkirišču.

Ljudje v komi niso enaki bitjem brez razuma, ki ne vedo da obstajajo. Da se ne bo spet kdo našu....
Zbogom in hvala za vse ribe

Trololololo1 ::

WarpedOne tole si pa lepo povedu. 8-)

Drugače je pa zanimivo gledat kolk folka cele dopoldneve zabije na forumu. Bi Blo bojš da bi šli na hamburger pa pir. :)) :)) :)) Na tist hamburger, ki ga delajo tud iz onih krav mlekaric.

Zgodovina sprememb…

Tero ::

Zdaj nisem cele teme prebral... Ampak bom samo to povedal:
Prijatelj ki dela v mesnopredelovani industriji mi je povedal da so včasih ko niso meli kaj za delat igrali nogomet z malimi pujski...
Ko sem mu rekel kako vendar lahko počne kaj tako krutega je rekel, da in tak tole ne vpliva na kvaliteto mesa.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

klemen22 ::

To ti je on pomojem buče prodajal.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Trololololo1 ::

Tero imaš pa zanimive prijatelje. Nevem pa kako bi lahko igrali z malimi prašiči fuzbal. A jih majo kao za žoge al kaj? :))

BigWhale ::

namo:

Daj ne bluzi o brezposelnosti no. A za tisto meso, ki ga ne bi pojedli oziroma, bi ga pojedli manj, pa ne bi potrebovali nadomestka? A mislis, da bi nam bog poslal mano iz neba, ker bi bli tko pridni in bi pojedli toliko manj zivali?

Bo dovolj, da se samo vlezemo na tla in odpremo usta...

Jah, kaj, pol mesarjev bi slo traktorje vozit, druga polovica bi sla pa krompir prebirat, tadrobnga za seme, tadebelga pa vza v stacune, tagnilga pa za na kompostnik.

Dej ze nehi nagone poslusat, pa uporab mal glavo... al kaj? :P

;-) ::

@Tero tvojga kolega k bi mi to reku bi prefukal k zajca iz prve.

@WarpedOne vse je lepo in prav kar si povedal sam to da je človek naj naj še ne opravičuje dejstva da lahk živali mučmo-res je

Tud če živali se ne zavedajo da živijo-pomoje pa se! čutijo bolečino!!! to je zgodovinsko dejstvo.

klemen22 ::

Tud če živali se ne zavedajo da živijo-pomoje pa se! čutijo bolečino!!! to je zgodovinsko dejstvo.

Imaš kakšne trdne dokaze da drevesa ne čutijo nič?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

WarpedGone ::

@WarpedOne vse je lepo in prav kar si povedal sam to da je človek naj naj še ne opravičuje dejstva da lahk živali mučmo-res je


Mučenje spada u isto kategorijo kot ubijanje. S tem da ubiješ lahko vsako živo bitje, mučiš lahko le bitja ki občutijo bolečino. S tem kakšno mučenje regrata verjetno odpade.

Klemen22: no povej s čim naj bi drevesa čutila? S čim naj bi procesirala dražljaje iz okolja?
Zbogom in hvala za vse ribe

;-) ::

klemen če bolš prebereš vidiš da piše da pomoje se !

Kak lahk WarpedOne trdi da se živali ne zavedajo da živijo???kak lahk trdi da ne čutjo bolečine???

zakaj pa pes zacvili če mu stopiš na rep???

[perci: ob naslednji tovrstni kršitvi, bo padel naziv]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

WarpedGone ::

eweer: najprej se nauč brat potem pa komentiraj
Zbogom in hvala za vse ribe

klemen22 ::

zakaj pa pes zacvili če mu stopiš na rep???

Morda mu paše? :D
(samo mal heca)
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Trololololo1 ::

Jah, kaj, pol mesarjev bi slo traktorje vozit, druga polovica bi sla pa krompir prebirat, tadrobnga za seme, tadebelga pa vza v stacune, tagnilga pa za na kompostnik.


Danes ste me že drugič nasmejali.:D :D :D :D :D :D

Tukaj pridejo zraven tudi trgovine, ki v večini prodajajo mesne izdelke. Koliko ljudi je kej samo v McDonald’s-u zaposlenih. A ti bojo šli pa grah prebirat? :D :D :D :D

Tukaj!
Tukaj!

Sej bi verjetno še polno linkov našel. Kje boš nabavu pa grah za te prodajalce?

;-) ::

@WarpedOne
"eweer: najprej se nauč brat potem pa komentiraj"


ti se nauči brat preberi 2posta nazaj al pa enga kaj si napisal ko nisi omenjal regrada! pol pa preberi naslov teme pa se boma naprej pogovarjala.

pa govorimo o mučenju živali ne pa o mučenju REGRADA l00l kaki primeri

PS.: @namo2 McDonald’s bi pa lahka mel hamburgerje z zelenjavo, pmfri, in druge izdelke brez mesa bi lahk obdržal- to sploh ni problem no

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Trololololo1 ::

Pred sodišče vse pse, ki ščijejo po regradu in ga mučijo.>:D >:D >:D

WarpedGone ::

O razsvetli me, modri eweer, s kakšno nespretnostjo sem izrazil to grdo misel?

Zahtevam citat kjer sm reku, da (višje razvite) živali ne čutijo bolečine.

Ker pa ga ne boš našel, zahtevam opravičilo.
Zbogom in hvala za vse ribe

perci ::

Ste zaključil? Ste vse povedal? Potem lahko zaklenem?

EWEER: Ti pa brzdaj jezik kar se zaljivk tice.

Trololololo1 ::

PS.: @namo2 McDonald’s bi pa lahka mel hamburgerje z zelenjavo, pmfri, in druge izdelke brez mesa bi lahk obdržal- to sploh ni problem no


Največ zaslužijo z mesom in močno dvomim, da se bo našel kakšne slo-techovec, ki bo kavbojce prepričal naj jedo hamburgerje z zelenjavo.

Drugače pa v mesni industriji je verjetno še veliko drugih, ki se jih trenutno ne spomnim. Bom pa pobrskal, ko bom imel čas.

BigWhale ::

Namo,

Ti enostavno ne dojames, da se taka sprememba ne more zgoditi cez noc in, da bi se ljudje pac prestrukturirali, tako kot se vedno, ko se kaka taka stvar spremeni. Trg dela je dinamicna stvar, ce ni povprasevanja za nekaj, je pa za kaj drugega.

Ja, tisti, ki so jezdili za Pony Express, so pa potem luknjali karte na vlakih oziroma se ucili morsejeve abecede, da so lahko telegrame oddajali. :)


Warped:

Regrat mogoce mucis, ce mu obracas izvor svetlobe, tako zacne avtomatsko rasti v krogih... ;> (j/k)

Trololololo1 ::

Dokler se bodo v tej industriji obračale milijarde se bodo živali množično pobijale. Mogoče pa kdo pogrunta način, kako bi rastline hitreje ratle oz. kaj podobnega. Drugače pa sam dvomim, da bi lahko postal vegeterijanec in jih poznam malo, ki so pravi vegeterijanci. Vsi jedo zraven ribe. Ribe pa so edine živali, ki se jih najbolj muči saj se večina zaduši.

WarpedGone ::

Zdej poznaš enga več.

Res ne razumem, kako ti lahko kdo z resnim obrazom ponudi ribo, ko mu poveš da ne ješ mesa.
A se delajo norca iz mene al iz sebe?
Zbogom in hvala za vse ribe

;-) ::

WarpedOne, ni pomembno če je nižje razvita..žival je! in nemoreš mi dokazat da ne čuti bolečine8-O
no lahk mi rečeš da plankton ne čuti...heh
sicer pa tema ni namenjena ne regradu, ne planktonu, ne takim extremom ne drugim...lahk bi govorili o psih, mačkah in ostalem da nebi iskali lukenj.


regrat še pa vedno ni žival

opravičila ne dobiš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

somebody16 ::

Nekateri prevečkrat omenjate mesno industrijo in množično pobijanje. Saj ni problem v temu. Ljudje smo pač mesojedi in rastlinojedi. Eni pa samo eno ali drugo. Ne moti me če pobijejo triljon živali zato da bodo nahranili svet. Če to delajo naj naredijo to tako da bo smrt humana kolikor je le lahko. Brez nepotrebne bolečine. Ljudje se pač moramo prehranjevati. Tudi testiranja zdravil podpiram saj te stvari kolikor jaz vem ni mogoče drugače opraviti. Razen če bi imeli dovolj št. prostovolcev. Mislim da jih ni. To so pač stvari ki so nekako nujne, da lahko človek normalno živi.

Bolj me moti pobijanje za lastni užitek in zabavo. Kaj je treba živali mučiti da se bo folk lahko potem čudil in se režal kaj vse zmorejo živali. Zakaj je treba živemu psu hoditi po glavi. Zakaj je treba tjulna živega odreti. Zakaj je treba svinjo živo z brenarejm žgati. No naj mi nekdo odgovori na ta vprašanja.

Folk je treba naučiti da spoštuje življenje pa ni važno kakšno je. Življenje regrada al pa svinje in nenazadnje sočloveka.

Konec koncev pa so se te stvari dogajale še ne tako dolgo nazaj med ljudmi oz se še sedaj na nekaterih koncih sveta. Točno take kot jih prikaže film.

Torej problem je v človeku, kar pa ste do sedaj že ugotovili. :)

To je samo moje mnenje.

PS: Ne gledat slovničnih napak.

Zgodovina sprememb…

klemen22 ::

Torej vam daje pravico, da jeste REGRAT le to, da za razliko od prašiča ne čuti bolečine? LOL smešni ste vegetarijanci. Regrat je prav tako živo bitje.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

Trololololo1 ::

Zakaj je treba tjulna živega odreti. Zakaj je treba svinjo živo z brenarejm žgati.


Tjulna se živega odre, da spusti več adrenalina. Svinjo se brenarjem žge, da se mu požge vse dlake. Ko se ga žge z brenarjem je svinja že zdavnaj mrtva. Še pred žganjem mora it pa v krop oz. v filmu so jih mal poparil. Ne bom pa trdil, da kak butast američan ni spustil še napol žive svinje v paro. To pa se pri zelo veliki količini in premajhni pozornosti verjetno lahko hitro naredi.

;-) ::

somebody16 lepo si to povedal SPOŠTOVANJE JE VAŽNO!

zadel si bistvo.

btree ::

Torej vam daje pravico, da jeste REGRAT le to, da za razliko od prašiča ne čuti bolečine? LOL smešni ste vegetarijanci. Regrat je prav tako živo bitje.

Regrat lahko utrgaš z golili rokami.

WarpedGone ::

Torej vam daje pravico, da jeste REGRAT le to, da za razliko od prašiča ne čuti bolečine? LOL smešni ste vegetarijanci.


Ne maram da drugi trpijo zarad mene po ne potrebnem. Kdo je smešen?

Regrat je prav tako živo bitje.


In? Kaj je tako posebnega na enostavnem samoreplikacijskem sistemu, da se ga nebi smelo ustavit?
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Tear_DR0P ::

vi še niste vidl gnusnih filmov - sm zadnjič bil v muzeju moderne umetnosti na dunaju - tam so bli pa taki gravži - na nekem performansu so ubijaliživali in se obmetavali z drobovino, polivali s krvjo, montiral gole ljudi v očiščena trupla itd. sam sem že ubil žival in prisostvoval kolinam - ampak če žival ubiješ z namenom da jo poješ, se mi zdi vseen mal bolje, kot pa za obmetavanje
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Fizikalko ::

klemen22, očitno si prešprical vso biologijo v življenju. Naj te razsvetlim, da regrat nima živčevja in ne more trpeti bolečin. Da ne govorim o tvojem enačenju borcev proti mučenju in vegetarjancev. Ja, morda bi bilo dobro v šole uvesti kak predmet ala "osnove logičnega razmišljanja" in pa " Diskutiranje z argumenti".
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegetarijanci in "umetno" meso (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
44458213 (3052) m0LN4r

A je klanje v klavnicah mučenje živali? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
645109948 (101631) noraguta
»

Corrida - bikoborbe (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
799011 (6242) tsh2
»

Trpljenje živali pred smrtjo in kvaliteta mesa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
677421 (5953) PacificBlue
»

Mletje piščancev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1078717 (6325) SomethingEls

Več podobnih tem