» »

Vgradit bluetooth v noteboka?

Vgradit bluetooth v noteboka?

Tero ::

Torej imam notebooka in velikokrat potrebujem bluetooth povezavo. Kupil sem si usb ključek, ampak jeba je ker to tak ven štrli in sem se že velikrat gor naslono z celo težo;(

Pa sem dobil idejo da bi odprl notebooka in vezje od ključka zalotal not. Seveda na usb. Kaj mislite o tej ideji? Malo sem že gor odpiral notebook in bi se našlo mesto kamor bi lahko vezje stlačil.(in kable povezal do usb)
Mislite da bi lahko prišlo do kake težave?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

PrimozR ::

Če maš plac, skorajda ne bi smelo biti problemov (edino z dometom). Če placa ni, well, there's your prob :)

Tero ::

OK zadeva mi je ratala! Čeprav sem se mučil nekaj ur :)
Če se slučajno loti kdo kaj podobnega naj povem kako sem zadevo usposobo:
Najprej USB ima 4 priključke +5V, +D -D in GND, Tako da je treba pazit na pravilno razporeditev. Razdrl sem bluetooth, oz odstrano plstiko, in odščipnil konektor za usb. Tukaj gor sem previdno zalotal 4 žičke. Najtežje je seveda bilo razdret notebook in najt primerno mesto kam blueooth postavit :) Zato sem našel mesto in zalotal te žičke na zadnjo stran usb konektorja. Čeprav se zdaj to bere zelo enostavno, je zadeva bolj komplicirana ker tile priključki so precej majhni, poleg tega pa moraš pazit da se z spajkalnikom slučajno ne dotakneš česa drugega.
Tukaj je nekaj slik. Prvi dve sliki kažeta samo notranjost. Drugi dve pa ko je bila zadeva končana.



Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

BigWhale ::

In range?

steev ::

Dela?

Verjetno dela, samo kakšen je doseg?
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

Tero ::

Dela normalno. Doseg je pa praktično isti kot pa prej ko sem ga imel vštekanega v USB. Res pa da prej nisem posebej testiral doseg. Saj zadevo samo potrebujem v avtu, sobi in tako manjših prostorih v katerih mi je tako prej kot zdaj delalo normalnlo.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tero ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB IR Sprejemnik za amaterje (IgorPlug-USB) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12127712 (10956) eVro
»

Recovery podatkov na trdem disku

Oddelek: Strojna oprema
462580 (2013) Pyr0Beast
»

Razlika med pic in dspic

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
332195 (1744) tonic
»

SO d.o.o

Oddelek: Kaj kupiti
315572 (4519) trzenje
»

wireless mreža (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10412390 (8944) pujsek_

Več podobnih tem