» »

Izstop iz katoliške Cerkve

Izstop iz katoliške Cerkve

Temo vidijo: vsi
««
9 / 12
»»

AmokRun ::

So ga. Ker drugače smo nastali iz niča, zato življenje nima smisla in grem lahko posiljevat in morit ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AmokRun ()

Ha'kiv ::

Normalno. Škoda časa to razlagat ljudem, ki trdijo, da smo se razvili iz živali, ki še vedno tekajo naokoli. Doh, ateisti, zdrava pamet. Herp derp.

Zheegec ::

AmokRun je izjavil:

So ga. Ker drugače smo nastali iz niča, zato življenje nima smisla in grem lahko posiljevat in morit ljudi.

A zato so verniki bolj nasilni od ateistov? to je težava slabe vzgoje, potem ko pa čez leta ugotovijo da boga res ni, pa grejo crazy.
Druga možnost je pa to, da si mislijo, da jim bo Bog odpustil vsako neumnost, saj hodi v cerkev in k spovedi... Tako, kot to redno počne Hilda T., mogoče pa upa, da bo Bog popravil njene neumnosti namesto nje...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Gray_Warden ::

mislim da se je v 2000 letih dovolj velikokrat jasno pokazalo da boga _ni_. Ob vsem izživljanju ki ga izvajajo ljudje me preseneča da še vedno obstajajo ljudje ki verjamejo v boga.


Sam verujem v druge stvari, nikakor pa ne v glavnega junaka neke knjige. Zakaj potem ne ustvarimo Frodizma? Pač bi vsi verovali v boga Frodota, ki je trpel da je rešil srednji svet ko je nesel prstan v vulkan, na koncu pa je šel v nebesa.
Why so serious?

gruntfürmich ::

Gray_Warden je izjavil:

mislim da se je v 2000 letih dovolj velikokrat jasno pokazalo da boga _ni_. Ob vsem izživljanju ki ga izvajajo ljudje me preseneča da še vedno obstajajo ljudje ki verjamejo v boga...


in spoznal si da človeška neumnost nima meja...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

Ha'kiv> Saj so ga?

Ja, govoreče jagode so ustvarile vesolje!

Auš reku, de ne? A? A?

BigWhale ::

Gray_Warden je izjavil:

mislim da se je v 2000 letih dovolj velikokrat jasno pokazalo da boga _ni_. Ob vsem izživljanju ki ga izvajajo ljudje me preseneča da še vedno obstajajo ljudje ki verjamejo v boga.


Kako tocno pa se je to pokazalo?

jype ::

BigWhale> Kako tocno pa se je to pokazalo?

Izumili smo internet in so se pojavile naprave, ki lahko na taka vprašanja odgovorijo. Točnega naslova za vprašanje o bogu ne poznam, je pa verjetno podoben kot

http://hasthelargehadroncolliderdestroy...

Ha'kiv ::

Gray_Warden je izjavil:

Sam verujem v druge stvari, nikakor pa ne v glavnega junaka neke knjige. Zakaj potem ne ustvarimo Frodizma? Pač bi vsi verovali v boga Frodota, ki je trpel da je rešil srednji svet ko je nesel prstan v vulkan, na koncu pa je šel v nebesa.


Because LOTR sucks, doh.


jype> Naum reku, ne. Če sem agnostična glede ostalih ver, bom pa tudi glede govorečih jagod. A so vsaj gozdne?

Gray_Warden ::

bigwhale


če bi bog obstajal, misliš da bi dovolil
-tole: Torture @ Wikipedia ?
-ali pa tole: Rape @ Wikipedia
-ali pa tole: Murder @ Wikipedia
-ali pa tole: War @ Wikipedia
-ali pa tole: Animal testing @ Wikipedia
-zakaj bi dovolil da cerkev v njegovem imenu služi takolea: Cerkveni odpustki @ Wikipedia
-zakaj bi dovolil da cerkev popolnoma zaustavi razvoj človeštva v srednjem veku? takrat so vsakega znanstvenika ki si je upal trditi da Zemlja ni središče sveta enostavno odstranili.
-citiram: "Ker je podpiral Kopernikov sistem, ki je edini pravilen in resničen, je prišel v spor s cerkvenim naukom in mu je leta 1616 inkvizicija prepovedala učenje, da se Zemlja vrti okoli Sonca in, da je Sonce središče sveta. Leta 1632 (1638) je v svojem delu Dvogovor o dveh glavnih svetovnih sestavih, Ptolemejevem in Kopernikovem (Dialogo Sopra I Due Massimi Sistemi Del Mondo, Tolemaico E Copernicano...) izdal svoj heliocentrični sistem, ki je bilo obsojeno kot heretično. Leta 1633 je bil v Rimu proces proti Galileju, ki je bil takrat v 70.-letu življenja. Galilei se je moral javno odreči svojim nazorom in preživeti zadnja leta življenja v hišnem zaporu" , vir: Galileo Galilei @ Wikipedia

-in nazadnje, zakaj bi moral biti bog ravno moškega spola in zakaj ravno belec? zakaj ne azijec ali pa recimo črnka?
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

Ha'kiv ::

Gray_Warden
Glede na to da je Bog žival na Zemljo poslal, da služijo človeku, sem dokaj prepričana, da bi testiranje na živalih sprejel z odprtimi rokami.

Gray_Warden ::

Bog ima za nas pripravljenih 10 božjih zapovedi, katerih ne smemo prekršiti (če jih kdo ne pozna, so napisane tukaj: Deset Božjih zapovedi) @ Wikipedia. Če jih prekršimo ima za nas pripravljeno gorečo sobo, kjer bomo goreli in trpeli do konca časa, vendar nas ima bog rad=)
Vera je ljudi prepričala da obstaja neviden človek, ki gleda 6 milijard ljudi vsako sekundo na vsakem koraku.


poglej si ta posnetek...=)
Why so serious?

AmokRun ::

če bi bog obstajal, misliš da bi dovolil

Zakaj bi pa bog moral biti dober?

Gray_Warden ::

na tem služi krščanska cerkev.

Kristjani verujejo, da je bil Jezus Kristus več kot samo navaden človek. Spodaj navedene verske resnice so se izoblikovale v prvih stoletjih na ekumenskih koncilih vseh krščanskih Cerkva in so skupne za (skoraj) vse kristjane: katolike, pravoslavne in protestante.
Kristjani verujejo, da je bil Jezus Božji izbranec oziroma Maziljenec (grško: ??????? [Hristos], latinsko: Christus), ki so o njem govorili starozavezni preroki.
Kristjani verujejo, da je Jezus neposredni Božji sin - da je bil spočet brez biološke prisotnosti moškega.
Kristjani verujejo, da je Jezus hkrati pravi Bog in pravi človek.
Kristjani verujejo, da je Jezus ustanovil zakramente ali svete skrivnosti, ki so znamenja nove zaveze med Bogom in ljudmi. (Skoraj) vsi kristjani poznajo zakrament krsta in evharistije (svete večerje), mnogi pa poleg tega še zakrament birme (maziljenja z miro), spovedi (odpuščanja grehov), duhovniškega posvečenja, zakona (poroke) in bolniškega maziljenja.
Kristjani verujejo, da je Jezus kot mučenik umrl na križu, potem pa je vstal od mrtvih in s tem pokazal, da smrt ni konec.
Kristjani verujejo, da je Jezus s svojo mučeniško smrtjo odrešil človeštvo.

vir: Krščanstvo @ Wikipedia

če bog ne bi bil dober, zakaj bi rešil človeštvo? teoretično, če bi dejansko obstajal. Ne bi bilo bolje da bi pustil človeštvo propasti, če bi bil zloben?
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

zee ::

če bog ne bi bil dober, zakaj bi rešil človeštvo?


Vseeno mu je.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Gray_Warden ::

zato verujem v sonce ki me vsak dan lepo zbudi zjutraj, zaradi njega mi raste zelenjava na vrtu, zaradi njega imamo padavine, sonce nam je omogočilo življenje.

Pravzaprav so sonca umirala da smo mi zdaj lahko tu. vir: Cosmic dust @ Wikipedia , stardust.

saj v Bibliji obstaja stavek ki to lepo prizna: Prah si in v prah se povrneš.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

Tero ::

Sicer vidim da je tale tema predvsem "križarska vojna" mene predvsem zanima kaj je napisano v naslovu. Kako se izpisati iz katoliške Cerkve? Sam sem bil kot dojenček krščen drugih obredov pa nisem dal skozi. Torej ima kdo kake prvosebne izkušnje kako to poteka? Je možno to kar preko interneta uredit? V cerkev ne hodim in tudi ne misim iti.
Hvala za vaš nasvet.
LP
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tero ()

BigWhale ::

Pojma nimas o cem govoris.

Gray_Warden je izjavil:

bigwhale
če bi bog obstajal, misliš da bi dovolil
-tole: Torture @ Wikipedia ?
-ali pa tole: Rape @ Wikipedia
-ali pa tole: Murder @ Wikipedia
-ali pa tole: War @ Wikipedia
-ali pa tole: Animal testing @ Wikipedia


Saj ne dovoli tega. Kje si pa to prebral? Animal testing ni sporen. Po bibliji so zivali na zemlji zato, da sluzijo cloveku.

Na vsa tvoja vprasanja je odgovor precej preprost. Bog je dal cloveku svobodno voljo in clovek se o teh stvareh sam odloca. Bog je dal navodila za zivljenje in kako naj zivimo in to je to. Ce teh navodil ne upostevamo potem nas bo ustrezno kaznoval.

Gray_Warden je izjavil:

-in nazadnje, zakaj bi moral biti bog ravno moškega spola in zakaj ravno belec? zakaj ne azijec ali pa recimo črnka?


O kakih traparijah pa zdaj govoris in o katerem bogu se pogovarjamo? Krscanskem? Bolj specificno katoliskem? Katoliski bog je troedini, oce, sin in sveti tud. Kaksnega spola naj bi bil bog v resnici ne vem. Bog oce je oce zato, ker ocetovska figura predstavlja neko avtoriteto. Bog sin je samo uclovecenje boga, kaksne rase je bil lahko sam ugibas, ce je bil uclovecen v jeruzalemu. Kako ga sedaj upodabljajo je popolnoma irelevantno. Zakaj se je uclovecil kot moski? Bi rekel, da zato, da ga je vsaj kdo poslusal. Takrat zenske niso veljale za blazno pametne in spostovane. V tistih krajih se marsikje dandanes niso spostovane. Bog sveti duh je pa omnipresentno bitje, ki je povsod in v vsakem izmed nas. Dvomim, da ima kak spol.

Gray_Warden je izjavil:

Bog ima za nas pripravljenih 10 božjih zapovedi, katerih ne smemo prekršiti (če jih kdo ne pozna, so napisane tukaj: Deset Božjih zapovedi) @ Wikipedia. Če jih prekršimo ima za nas pripravljeno gorečo sobo, kjer bomo goreli in trpeli do konca časa, vendar nas ima bog rad=)
Vera je ljudi prepričala da obstaja neviden človek, ki gleda 6 milijard ljudi vsako sekundo na vsakem koraku.


George Carlin je bil sicer zabaven ampak o teologiji, bolj natacno o krscanstvu, ni imel pojma. To, da ponavljas te stvari o gorecih sobah, nevidnem mozu in kaj vem kaksne traparije, tudi sam, pa samo pomeni, da ne ves ravno dosti o tem, kaj sele, da bi razmisljal kaj o tem s svojo glavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

BigWhale ::

Gray_Warden je izjavil:

na tem služi krščanska cerkev.

Kristjani verujejo, da je bil Jezus Kristus več kot samo navaden človek. Spodaj navedene verske resnice so se izoblikovale v prvih stoletjih na ekumenskih koncilih vseh krščanskih Cerkva in so skupne za (skoraj) vse kristjane: katolike, pravoslavne in protestante.


Ne samo to, da nimas pojma kaj je krscanstvo in kaksne so razlike med kristjani, tudi matematika ti ne gre prav dobro.

Tvoj (skoraj) pomeni nekaj manj kot 50% kristjanov.

Ti kar naprej verjemi v sonce in se raje ogibaj taksnih debat, ker kvasis neumnosti, ki izhajajo iz neznanja. Lahko se pa kaj naucis in potem prides nazaj, pa kaksno konstruktivno poves. :)

Tero je izjavil:

Sicer vidim da je tale tema predvsem "križarska vojna" mene predvsem zanima kaj je napisano v naslovu. Kako se izpisati iz katoliške Cerkve? Sam sem bil kot dojenček krščen drugih obredov pa nisem dal skozi. Torej ima kdo kake prvosebne izkušnje kako to poteka? Je možno to kar preko interneta uredit? V cerkev ne hodim in tudi ne misim iti.
Hvala za vaš nasvet.
LP


Gres v zupnisce kjer si bil krscen in reces, da bi rad, da te izbrisejo iz krstne knjige. Da nisi nikoli prakticiral vere, da ne verjames itd, itd. Ce se bodo upirali reces, da bi rad postal musliman in da verjames v Alaha. :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

AmokRun ::

če bog ne bi bil dober, zakaj bi rešil človeštvo? teoretično, če bi dejansko obstajal. Ne bi bilo bolje da bi pustil človeštvo propasti, če bi bil zloben?

Zato, da se zabava ob neumnostih, ki jih počnemo?
Sadistični norec pač.:D

Gray_Warden ::

na svetu sta 2 milijardi ljudi. torej moj "skoraj" pokrije 1 milijardo ljudi na tem svetu.

Sicer pa obstaja več kot dovolj znansvetnih razlag kako je nastal človek, tako da niti ne razumem zakaj poizkušaš dokazati da je človeka ustvaril bog.

že slišal za evolucijo?
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

AmokRun ::

Na vsa tvoja vprasanja je odgovor precej preprost. Bog je dal cloveku svobodno voljo in clovek se o teh stvareh sam odloca. Bog je dal navodila za zivljenje in kako naj zivimo in to je to. Ce teh navodil ne upostevamo potem nas bo ustrezno kaznoval.

Kaj pa stvari na katere nimamo vpliva? Na primer naravne nesreče.
So se Japonci zadnjič svobodovoljno odločili za potres?

jype ::

Ha'kiv> Naum reku, ne. Če sem agnostična glede ostalih ver, bom pa tudi glede govorečih jagod. A so vsaj gozdne?

Upam. Nisem prebral tiste svete knjige.

ender ::

BigWhale je izjavil:

Bog je dal navodila za zivljenje in kako naj zivimo in to je to. Ce teh navodil ne upostevamo potem nas bo ustrezno kaznoval.
Ampak, a ni bog vseveden, in je torej vedel, da se teh navodil ogromno ljudi ne bo držalo. Kaj nam to pove o njem?
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

solatko ::

Gray_Warden - 2 miljardi je samo Kitajcev, bo potrebno malo statistiko pogledat.
Delo krepa človeka

jype ::

solatko> Gray_Warden - 2 miljardi je samo Kitajcev, bo potrebno malo statistiko pogledat.

Res jo bo treba, ker kitajcev ni 2 miljardi.

Saladin ::

Skeptiki naj se malo zamislijo nad možnostjo, da se morda nahajamo v simulaciji.

Zlo in trpljenje na svetu s tem dobi jasnejši pomen, če ti ga že sama fizika ne daje.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Gray_Warden ::

Demographics
Main article: Christianity by country

As of the early 21st century, Christianity has around 2.2 billion adherents.[23][24][25] The faith represents about a quarter to a third of the world's population and is the largest religion in the world, with approximately 38,000 Christian denominations.[26] Christians have composed about 33 percent of the world's population for around 100 years. The largest Christian denomination is the Roman Catholic Church, with 1.166 billion adherents, representing half of all Christians.[27]

vir: Christian @ Wikipedia

piše da jih je 2.2 milijardi. če imaš ti boljši vir od wikipedije mi ga lepo prosim pokaži.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

jype ::

Saladin> Skeptiki naj se malo zamislijo nad možnostjo, da se morda nahajamo v simulaciji.

Smo se že. Tisti, ki poganja simulacijo, nima skoraj nobene od lastnosti, ki jih ljudje pripisujejo bogu.

Ha'kiv ::

Reasoning with religious apologetics, warp factor Pointless.

Saladin ::

Smo se že. Tisti, ki poganja simulacijo, nima skoraj nobene od lastnosti, ki jih ljudje pripisujejo bogu.

Čisto odvisno od perspektive in obširnosti simulacije. Z malce simbolizma mu lahko pripičeš praktično vse lastnosti.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

solatko ::

jype - 1,3mrd - 1,5mrd
Gray_Warden -
http://didyouknow.org/slovenija/billion...
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Gray_Warden ::

solatko ne razumem tvojega posta? Kitajcev je 1.3 milijarde ja, to piše tudi na wikipediji: List of countries by population @ Wikipedia

tukaj pa piše koliko članov ima kakšna religija: Major religious groups @ Wikipedia

jype pa je zgoraj samo napisal da Kitajcev ni 2 milijardi, pri čemer je imel prav. Imel pa sem prav jaz ki sem napiasl da je članov krščanske religije 2 milijardi.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Gray_Warden - Ljudi je na svetu 6 mrd, torej je katoličanov v najboljšem primeru 1/3, vendar so to statistike popisov, saj je v nekaterih državah, pri popisu, vera dodeljena avtomatično, tudi tistim, ki ne verujejo. Torej če jih je 1,5mrd je to veliko.
Delo krepa človeka

Gray_Warden ::

solatko je izjavil:

Gray_Warden - Ljudi je na svetu 6 mrd, torej je katoličanov v najboljšem primeru 1/3, vendar so to statistike popisov, saj je v nekaterih državah, pri popisu, vera dodeljena avtomatično, tudi tistim, ki ne verujejo. Torej če jih je 1,5mrd je to veliko.



Ljudi naj bi bilo skoraj že 7 milijard (piše na linku ki sem ga podal zgoraj) vendar iz tega podatka ne moreš sklepat koliko je vernih in koliko ne. Jaz sem sklepal le po podatku navedenem v wikipediji. Lahko da tam narobe piše, vendar tako je navedeno tudi na vseh drugih straneh kamor sem pogledat...

Je pa res da velikokrat avtomatično rečejo da je neka država te in te vere in kot verne ljudi štejejo kar vse prebivalce. Vendar ne moreš sklepat koliko je takšnih, niti to ni pomembno v tem pogovoru.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

jype ::

Saladin> Čisto odvisno od perspektive in obširnosti simulacije. Z malce simbolizma mu lahko pripičeš praktično vse lastnosti.

Nikakor ne - benevolence in omnipotence ne moreš pripisati bogu, ki ne intervenira, na primer - čeprav morda ima to možnost.

BigWhale ::

Gray_Warden je izjavil:

na svetu sta 2 milijardi ljudi. torej moj "skoraj" pokrije 1 milijardo ljudi na tem svetu.


A bejz no? Na svetu je sedem milijard ljudi, govoril si o kristjanih, katerih sta dve milijardi. In 1 milijarda ni nikoli "skoraj 2 milijardi".

Gray_Warden je izjavil:

Sicer pa obstaja več kot dovolj znansvetnih razlag kako je nastal človek, tako da niti ne razumem zakaj poizkušaš dokazati da je človeka ustvaril bog.


Prosim, ce me citiras kje sem zapisal, da poizkusam dokazati, da je cloveka ustvaril bog. Jaz sem ti samo povedal, da nimas pojma o teologiji, bolj natancno o krscanstvu in katoliski veri. Bluzis v tri dni s svojimi prispevki in semle not limas filme preminulega komika, ki je bil komik. Na teologijo se je pa verjetno tako dobro spoznal, kot se jaz spoznam na sinhrono plavanje. Priblizno nic.

Gray_Warden je izjavil:

že slišal za evolucijo?


Ne.

ender je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Bog je dal navodila za zivljenje in kako naj zivimo in to je to. Ce teh navodil ne upostevamo potem nas bo ustrezno kaznoval.
Ampak, a ni bog vseveden, in je torej vedel, da se teh navodil ogromno ljudi ne bo držalo. Kaj nam to pove o njem?


Nevem kaj nam to pove o bogu ampak ja. Bog je vedel, se vedno ve, kako se bo stvar koncala. Vedel je, da ga bo clovek izdal, kaj se bo zgodilo po tem in tudi ve kako bo sodil na koncni sodbi. Prav tako hudic ve, da bo svojo bitko z bogom izgubil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Saladin ::

Nikakor ne - benevolence in omnipotence ne moreš pripisati bogu, ki ne intervenira, na primer - čeprav morda ima to možnost.

Ne moreš mu pripisati OMNIbenevolence. Vkomot pa je benevolenten, saj omogoča obstoj inteligentnih entitet pored njega in skoraj vsem daje možnost obstoja in vsaj neke mere užitka. Da ne intervenira pa je, med ostalim, lahko nujnost svobodne volje.

Seveda ne more biti nelogično omnipotenten - lahko pa je potenten do maksimuma, kar pač fizika/logika dopušča. Če je simulacija finitna in lokalna ima vsekakor lahko popolno kontrolo nad to simulacijo.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

nevone ::

Da ne intervenira pa je, med ostalim, lahko nujnost svobodne volje.


Sta svobodna volja in interveniranje sploh kompatibilna, do te mere, da sta logično kompatibilna? Ali ni vsaka intervencija kršenje svobodne volje. Če se arbitrarno odloča, kdaj bo interveniral in kdaj ne, potem avtomatsko krši princip svobodne volje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

Saladin ::

Sta svobodna volja in interveniranje sploh kompatibilna, do te mere, da sta logično kompatibilna?

Ja, lahko sta.
Ampak prav toliko obrazložitev kot jih lahko podaš v prid temu jih lahko podaš tudi proti. Occam preferira proti, ampak načeloma ni težav v sami logiki.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

BigWhale ::

nevone je izjavil:

Da ne intervenira pa je, med ostalim, lahko nujnost svobodne volje.


Sta svobodna volja in interveniranje sploh kompatibilna, do te mere, da sta logično kompatibilna? Ali ni vsaka intervencija kršenje svobodne volje. Če se arbitrarno odloča, kdaj bo interveniral in kdaj ne, potem avtomatsko krši princip svobodne volje.

o+ nevone


Ce je bog, potem ga lahko krsi kadar se mu zljubi. Saj je bog. Povsem razumljivo.

nevone ::

Ce je bog, potem ga lahko krsi kadar se mu zljubi. Saj je bog. Povsem razumljivo.


Že, že, ampak Saladin govori o logičnem Bogu, in potemtakem ne sme kršiti principa svobodne volje z arbitrarno intervencijo.

Ja, lahko sta.


Na kakšen način?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Saladin ::

Sta svobodna volja in interveniranje sploh kompatibilna, do te mere, da sta logično kompatibilna?


Če pustimo determinizem povsem nn strani - bog lahko vkomot ohranja življenje na zemlji (z manipulacijo fizikalnih dogodkov) tako, da ne pride do katastrofalne globalne kataklizme, bodisi man-made, bodisi naravene ala meteor.

V smislu - če smo edina inteligenca v vesolju, potem vesolje brez nas nima smisla. Dosedaj smo se razvili in preživeli.

Ali pa, meni ljuba, teorija da je Bog dejansko omejen z svojo logiko in mu je edini izhod iz te "zagate", da ustvari "manj perfektna" bitja skozi katera lahko (bodisi iz prvoosebnega bodisi tretjeosebnag pogleda) doživlja vse tiste "imperfektne" scenarije, ki jih sam z sabo in svojo logiko ne bi mogel.
Bog ne more umreti - lahko pa doživi smrt skozi oči umrljive svobodne inteligence.
Bog ne more trpeti - lahko pa doživi trpljenje skozi take entitete.
Bog ne more seksati - lahko pa doživi seks skozi take entitete,...

Če neka taka inteligenca pretežno trpi, se ji lahko "oddolži" z kako reinkarnacijo, nebesi, whatever.

Scenarijev je mnogo in lahko so logični. Težava je, da so v detajle nespoznavni. Postinteligenten Bog je precej enostavnejši in spoznavnejši.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

nevone ::

Ali pa, meni ljuba, teorija da je Bog dejansko omejen z svojo logiko in mu je edini izhod iz te "zagate", da ustvari "manj perfektna" bitja skozi katera lahko (bodisi iz prvoosebnega bodisi tretjeosebnag pogleda) doživlja vse tiste "imperfektne" scenarije, ki jih sam z sabo in svojo logiko ne bi mogel.
Bog ne more umreti - lahko pa doživi smrt skozi oči umrljive svobodne inteligence.
Bog ne more trpeti - lahko pa doživi trpljenje skozi take entitete.
Bog ne more seksati - lahko pa doživi seks skozi take entitete,...


Ali ni nekoliko za lase privlečeno to, da je vse skupaj ustvaril in dal sebi neke omejitve? Od kje njemu izbira/odločitev za te svoje lastnosti/omejitve?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Saladin ::

Ali ni nekoliko za lase privlečeno to, da je vse skupaj ustvaril in dal sebi neke omejitve?

Ni sam sebi dal omejitve - že po svoji naravi je omejen. Z svojo fiksno mogočnostjo, logiko in svojim "ustrojem".

Ne more umreti, ne more ustvariti in živeti v svetu "sebi enakovrednih", pravzaprav sam sploh ne more živeti tudi napreprostejšega življenja.

Bog kot en ultimativen absolut zgolj "je" - pač ena večna inteligenca, ki lahko zgolj kontemplira samo sebe ali pa poljubno ustvarja svetove in bitja nižjega ranga. Z namenom max. p/p.
V tem primeru za maks. raznovrsnost scenarijev, s katerim skompenzira nezmožnost doživljanja teh scenarijev na svojem nivoju.

Potrebno je le podati izhodišče, da je celo Bog omejen z logiko in da ni "nad" njo.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

Jeronimo ::

Če se lahko dotaknem teme.

Zakaj izstopiti iz nečesa kar ne obstaja? Če so te včlanili starši in veš, da nič ne obstaja, potem je iztopiti iz nič absurd. Sicer lahko rečemo, da gre za princip, vendar če veš, da ni nič, potem se s tem ni vredno ukvarjati popolnoma nič. :)
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

nevone ::

Zakaj izstopiti iz nečesa kar ne obstaja?


Saj obstaja. Ljudje so vpisani med kristjane, oni pa tega nočejo, preprosto zato, ker ne verujejo. Gre za to, da bi uradna Cerkvina evidenca kazala bolj realno število verujočih kristjanov.

Nekaterim je to motiv.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Jeronimo ::

nevone je izjavil:

Zakaj izstopiti iz nečesa kar ne obstaja?


Saj obstaja. Ljudje so vpisani med kristjane, oni pa tega nočejo, preprosto zato, ker ne verujejo. Gre za to, da bi uradna Cerkvina evidenca kazala bolj realno število verujočih kristjanov.

Nekaterim je to motiv.

o+ nevone


OK. To je lahko tudi motiv. Vendar če želimo realno evidenco, bi moralo izstopiti večino vpisanih kandidatov za raj. Ker to, da vpiješ verjamem, še ni zadosti, da si kristjan. Treba je živeti v skladu s tem.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

nevone ::

Vendar če želimo realno evidenco, bi moralo izstopiti večino vpisanih kandidatov za raj.


Toliko realno v resnici niti ne želimo. Želimo samo, da se tisti, ki izrecno povedo, da "s kristjani nočejo imeti nič", da niso zavedeni kot eni od članov.

Tisti, ki ne verujejo, želijo pa biti člani, naj pa kar štejejo.

Ker to, da vpiješ verjamem, še ni zadosti, da si kristjan. Treba je živeti v skladu s tem.


Hja, seveda, to je problem članov, ampak tukaj je govora o tistih, ki to nočejo biti.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

nevone ::

Ne more umreti, ne more ustvariti in živeti v svetu "sebi enakovrednih", pravzaprav sam sploh ne more živeti tudi napreprostejšega življenja.

Bog kot en ultimativen absolut zgolj "je" - pač ena večna inteligenca, ki lahko zgolj kontemplira samo sebe ali pa poljubno ustvarja svetove in bitja nižjega ranga. Z namenom max. p/p.
V tem primeru za maks. raznovrsnost scenarijev, s katerim skompenzira nezmožnost doživljanja teh scenarijev na svojem nivoju.

Potrebno je le podati izhodišče, da je celo Bog omejen z logiko in da ni "nad" njo.


Iz tega vsega skupaj jaz sklepam, da je Bog preprosto Logika Obstoja.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.
««
9 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se pogovarjati z vernikom? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1084141360 (124476) Mrakw
»

[fork] Krščanstvo je v bistvu poganska vera (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
992118566 (103176) PacificBlue
»

Odnosi do Krščanstva v Sloveniji (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
55279294 (69052) gruntfürmich
»

Ali koran res poziva k terorizmu/nasilju do nevernikov? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14930239 (27570) JanK

Več podobnih tem