» »

Opozorilo pred vstopom v sistem.

Opozorilo pred vstopom v sistem.

Lincolin ::

Pozdrav.
Že dolko tega sem si sestavil računalnik ter namestitev sistema samo odlašal, ter ga pospravil pod mizo. Danes pa sem si želel postaviti strežnik in nanj naložiti Windows XP pa mi napiše sledeče:
SMART failure Predicted on Secondary Master: Maxtor 91020D6
Waring: Immediately back-up your data and replace hard disk drive. A failure maybe imminent.


To mi izpiše ko računalnik prižgem. Potem imam opcijo F1-dokončaj ter DEL-Setup (bios)
Imam pa ASUS-ovo matično ploščo.

L.P. Grega

Microsoft ::

1. V BIOSu si izklopi SMART, pa te ne bo vec na to opozarjalo.
2. V Command Prompt napisi chkdsk, te povej, ce imas kaj bad sektorjev
3. Ce jih imas, je priporocljivo, da zamenjas disk


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Person ::

Pa SMARTa kar ne izklapljaj, raje samo preveri disk, pa podatkovni kabel ...

Za pregled diska pa pojd na Maxtorjevo uradno stran, pa potegni dol njihovo orodje za diagnostiko diskov ...
Let's make something useful!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Person ()

Lincolin ::

Funkcije SMRAT v BIOS-u ni ali je mogoče ne najdem.
Za slabe sektorje še nisem preveril.
Bom Pa!

L.P. Grega

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lincolin ()

Lincolin ::

Napake za omenjeni disk mi ni našel ne CHKDSK in ne SCANDISK mi prosim poveste kako lahko izključim SMART funkcijo oz. kje v BIOS-u jo najdem?

bobby ::

ej, če ti SMART javlja čudn disk, nared backup pa se ne jebaj več ker je pač z diskom nekaj narobe. mimogrede, če maš ntfs potem sploh ne boš našel bad sektorjev ker jih eliminira in NE prikaže!
maxtor tool pa čekiraj!!
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

berta ::

Lincolin ::

Kam naj pa shranim če nimam nobenega sistema naloženega?

berta ::

Sej maš navodila na strani ki sem ti jo dal. Pač extract na disketo nardiš in potem bootaš s te diskete. Extract pa nared z mašine kjer pišeš tole. :\

CCfly ::

Tole si dol poberi: Ultimate boot CD
SMART-a ne izklapljaj !
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Daedalus ::

SMART failure Predicted on Secondary Master: Maxtor 91020D6
Waring: Immediately back-up your data and replace hard disk drive. A failure maybe imminent.


A ti lahko sploh še kdo bolj direktno pove, da ma disk namen crknit? SMART je namenjen samonadzoru diska in če ti javlja napake je disk pred poginom. Vseeno ga preveri s programom proizvajalca, čeprav je skor 100%, da ne bo več doglo delal. Pa napiši kak HW uporablaš...nismo jasnovidni.

MS - ti pa prosim ne dajat nasvetov v stilu "izklopi, da ne bo več težil" ker s tem ne pomagaš, kvečjemu škodiš. Računalo se verjetno ne pritožuje, ker bi mu blo dolgcajt...

p.s. - pa ne postavlat strežnika na prastar disk...ker ne bo dolgo delal. Rajš prihrani nekaj časa pa živcev in lepo kupi nov disk.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Microsoft ::

Daedalus, pojma nimas. Zadeva zna bit zelo moteca, ker mores vsakic, ko prizges PC ali pa ga restartas, tam stat da enter pritisnes. Ves, da je disk u kurcu in to je tudi vse, kar rabis vedit. Opozorilo ti ne bo zamenjalo diska. Zamenjas si ga lahko samo sam. K vem, sem mel tole pol leta na enem PCju.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Person ::

MS: ... ja in potem boš pa menjal disk, pa boš imel po tvoje izklopljen SMART ...
Let's make something useful!

Microsoft ::

Ce si nasel, kje ga izklopit, potem bos tudi nasel, kje ga vklopit.:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Daedalus ::

Ma nemoj. Bi rekel, da je opozorilo o skorajšnjem crkotu diska precej moteča reč. Še bolj moteče pa je, da nekomu svetuješ, naj to ignorira in kr lepo postavi server na defektnem hardveru, s tem pa ne samo da tvega ne preveč zanesljivo delovanje, tvega tudi izgubo morebiti pomembnih podatkov. Se vprašam, kdo tu pojma nima... To je nekako tako, kot da nekomu, ki mu v avtu sveti opozorilna lučka za olje v motorju rečeš - "Pa potegni kable iz opozorilne lučke, sej kr neki teži." Pol pa ko zmele motor pa?

Če bi tip vedal, kaj pomeni SMART opozorilo ob zagonu/reštartu ne bi tu spraševal. Če bi ti vedel, kaj pomeni to opozorilo, mu ne bi deval napačnega nasveta. Tisti, ki pa vemo kaj to pomeni, mu pa pravimo, naj zamenja disk, ker bo tak na minimum zmanjšal možnosti za napako. Kdo zdaj tu nima pojma in kdo tu širi krivo vero?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Microsoft ::

Verjetno slabo vidis (po avatarju sodec imas ocala), zato ti povem, da sem mu to svetoval pod tocko 3.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Lincolin ::

Disk bom najverjetneje kupil nov.
Napisal sem že oglas v Male Oglase na Slo-Techu.

L.P. Grega

Dead_Eye ::

Sem že imel en tak primer, bil pa je Maxtor disk, 40GB se mi zdi. SMART je veselo javljal da je nekaj narobe, bla bla, ampak disk kar ni hotel crknit, res da je bil počasen za znoret, ampak je delal. Še vsi diski, ki so mi crknili so šli brez opozoril, toliko o SMART-u....

Vsekakor pa je pametno, da kupiš nov/drugi disk...
The one and only

Lincolin ::

Še vedno mi deluje 24ur na dan.
:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

win 7 zagon

Oddelek: Operacijski sistemi
5734 (633) amigo_no1
»

Ko zagonm računalnik mi prikaže tole opozorilo

Oddelek: Operacijski sistemi
71267 (946) marko1000
»

SMART failure predicted.

Oddelek: Pomoč in nasveti
141242 (1034) jype
»

Tezave z diskom, nujna pomoc zazeljena!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
7842 (805) OmegaM
»

Napaka na Fujicu disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
51077 (994) PIAS

Več podobnih tem