» »

Sam svoj router (embedded pc)

Sam svoj router (embedded pc)

shock ::

Zamislil sem si, da bi si naredil router oz AP na majnem (mini) pcju oziroma embadded pc (osnovna plošča z integriranim procesorjem in par mini-pci in lan vmesnikov). Zanima če je kdo od vas se lotil tega, oziroma kako ste gor naložili operacijski sistem na CF. Aja kje pa bi lahko kupil tako ploščo najceneje na spletu?
  • spremenil: BigWhale ()

CCfly ::

Preveč denarja boš zmetal za tole. Najcenejša bi bila VIA Epia z dvema LAN vmesnikoma, plus še nekaj mrežnih kartic.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

shock ::

Jaz sem mislil bolj na to varjanto.

CCfly ::

Jaz sem ti pa povedal, da boš za SBC preveč denarja skeširal. Če že vztrajaš si poglej stran podjetja Compulab.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

shock ::

To vem da bom dal kake 20k več za navaden router, ampak glede na "moč" procesorja, funkcionalnosti in še kaj bo vreden svojega denarja. Tisto stran ki si dal ti so kao mini pc. Če pogledaš pa tisto stran ki sem ti dal jez je malo drugače. Tisti embadded pc-ji so prov namenjeni za majno uporabo, nimajo neke grafične vmesnike in imajo mini-pci slote.

CCfly ::

Mislil sem na tole.
Tudi gumstix bi znal biti zanimiv, vendar boš ostal brez miniPCI-ja.

•Power: Not much! About 3 to 5W at 12V DC (excluding miniPCI cards), supplied through DC jack or passive Power over Ethernet. Acceptable range +7V to +18V DC.
Kakor vem ima ARM porabe do 1W, 400 MHz XSCale pa se lahko pri celoštevilčnih operacijah primerja z AMD K6 233 MHz. Vsekakor bolje od Geode procesorja, preden ga je dobil AMD v roke.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Liker ::

Glede na moje izkusnje, se mi zdi da lahko tu pomagam.
Ukvarjam se namrec z razvojem in support-om za OS, ki poganja tak embedded PC.
Kaj uporabljamo in zakaj:
PC104 based SBC: Wafer 5823
PC104 je uporaben ker je izjemno razsirljiv, cesar pa ti verjetno sploh ne potrebujes, zato priporocam ogled podobnih zadev, a ne PC104. Na kaj je dobro pazit: taka rec mora nujno biti brez mehanskih delov. Edino tako se lahko zagotovi dobra zanesljivost. In pa nizka raven suma seveda ^_^

OS: Debian woody (kernel 2.4) ali sarge (kernel 2.4, 2.6)
Zakaj Debian?
Ima prirocno orodje imenovano debootstrap, ki ustvari nekje na disku now barebone linux sistem. V ta sistem se da potem logirat z orodjem chroot. Ko si enkrat logiran lahko z apt-get (in podobno saro) spravis debiana v tako obliko kot si zelis.

Preden se stvar da na CF je potrebno kar nekaj konfiguracije.
popravit je treba file kot fstab, interfaces, serports, etc...
Za boot mi je zaenkrat uspelo usposobit le lilo. V tem primeru moras narediti svoj lilo.conf, ki mora kazat taksno stanje kot bo potem, ko bo CF ze v embedded PCju. Potrebno je tudi pognati lilo pred po kopiranju sistema na CF.
Z malo srece zadeva deluje :)

Sem pa mnenja da bi znal priti en posten router (cisco ali kaj podobnega) za majckeno vec denarja bolj prav.

Ce pa vseeno zelis naredit kaj takega sem na voljo za pomoc. Lahko pa tudi pripravim kak demo na nasem SBCju da vidimo kako se stvar obnese.


Lp,
Borut

PS: Odgovor prosim tu, ker se na ST logiram le ob redkih priloznostih.:\

Liker ::

Sem vprasal HW oddelek koliko priblizno nas stane en tak SBC board.
So rekli da cca 100 Euro. S tem da zadevo narocamo iz Madzarske se mi zdi.
Ce bos potreboval vec info, kar na mail (saj je v profilu).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PCI reža

Oddelek: Strojna oprema
61589 (1375) kixs
»

Nadgradnja laptopa (mrezna/wireless/RAM)

Oddelek: Strojna oprema
141601 (1288) tony1
»

Kako dati RAM v laptop (prenosnik)

Oddelek: Strojna oprema
395361 (4222) Pyr0Beast
»

Intel Little Valley (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
8311604 (5464) Pyr0Beast
»

Prenosnik, rami, sloti? in podpora

Oddelek: Strojna oprema
7983 (895) OmegaBlue

Več podobnih tem