» »

Katerikoli disk je označen kot D: dela sranje??????

Katerikoli disk je označen kot D: dela sranje??????

mat11 ::

Imam Asusu A8n SLI, 3200 amd, 6600gt, 2x512 rama, Boot disk Raptor 74, in še dva diska 250/16 Maxtor in WD 160/8. Slednjega imam označenega kot D: disk in imam na njemu DC++ z down in temp direktoriji, napolnjenega na 3/4.
Kakšen teden dni nazaj sem začel opažati da je včasih zjutraj računalnik(ki drugače laufa 24ur) resetiran ali pa zablokiran, no to se je pojavljalo vedno bolj pogosto. Tako da sem začel raziskovati in opazil da kadarkolihočem defragmetirati disk D: računalnik zablokira isto mi je naredilo če sem ga hotel skenirati za viruse. Ok sem rekel verjetno je disk pokvarjen in uspešno vse prekopiral na drugi disk in tam pregledal in ni bilo virusov. Dodam novi disk 300/16 Maxtor skopiram iste fajle nazaj, skeniram vse uredu, ko ga označim kot diska D: se začenjajo spet reseti in blokade.
Kaj se dogaja, virusa očitno ni, kaj nagaja?

P.s. Tole sem pozabil povedati, ker se je bivši disk kar naenkrat obnašal kot zelo počasen disk sem mu šel gledati nasastavitve in je bil preklopljen na PIO način, ne na serial DMA, kdaj je to preklopilo ne vem. Ja še to prejšni disk je vil SATA ta pa ATA
mat
  • spremenil: mat11 ()

~Speed ::

Kaj ti pravi administrative toosl > comp. manager > storage > disk management?

kako zgleda zadeva tam?
~~~~~~~~
www.resevanje-podatkov.net | www.icteam.info

mat11 ::

Vse uredu. ???
mat

~Speed ::

Hmm.
Si pogledal konektorje, IDE kable?
So jumperji prav naštimani?

Kako maš konfiguracijo postavljeno?

Aja, lahko skupiraš sem sliko storage managerja, pls?
~~~~~~~~
www.resevanje-podatkov.net | www.icteam.info

mat11 ::

Imam vse ok, naštimano vsaj tako na prvo oko. :) Problem je da imam v računalniku cel kup kablov(uravnavanje 8 ventilatorjev) , sem pa menjal kable in priključno mesto tega diska(d:) prej sata sedaj ata. Sliko ti bi poslal pa me tudi SIOL za...... nič ne morem uploadati na svojih 10mb prostora.
mat

Klemenn ::

sigurno je siol kriv :\

~Speed ::

Ma ja, mal čudno se mi zdi, da se le d: disk tko obnaša.

Kabli so šit, ja.
Se spomnem kolk sm se jst enkrat doma za**bvu z enim diskom ej! Pa gor in dol, pa kot master pa kot slave, pa jumperje prekladal not in ven, pa klel zraven in potem še molil.
In vse ex-hackerje kjih poznam spraševal za pomoč ku en greenhorn... in potem, na koncu sm sam IDE kabl zamenjal in voila! vse je delal ok.

Nič, probi nekak to slikco sem napopat pa da vidimo kaj je na stvari.
~~~~~~~~
www.resevanje-podatkov.net | www.icteam.info


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Recovery podatkov na trdem disku

Oddelek: Strojna oprema
462581 (2014) Pyr0Beast
»

Ali gre priklopit SATA II disk na ploščo Asus P4C800-Deluxe?? pomoč prosim...+ Še ne

Oddelek: Strojna oprema
262645 (2317) muzičar
»

ne zazna diska

Oddelek: Strojna oprema
13891 (776) Gwanaroth
»

Predstavljene specifikacije Serial ATA-300

Oddelek: Novice / Diski
212337 (2337) Boeing
»

Ultra DMA mode 2 VS Multiword DMA mode 2 (33Mb/s VS 16 Mb/s)

Oddelek: Strojna oprema
221584 (1370) Hux

Več podobnih tem