» »

Nakup tipkovnice ?

Nakup tipkovnice ?

Suhy ::

Kupujem novo tipkovnico za domači računalnik.

Zelo zanimiva(sem testiral en dan) mi je tipkovnica "Logitech Ultrax media keyboard".
Ultrax media logitech
Posebnost tipkovnice je, da so tipke enake kot na prenosnikih, torej nizke in imajo tudi majhen vdor.
Kaj zna biti to kaj slabega v smislu, da me bodo po nekaj urah bolj boleli prsti?
Ali so kake druge slabosti takih tipkovnic napram navadmin desktop tipkovnicam?

Osebno, kar sem opazil je to, da pri recimo igranju cod-ja sem malo večkrat falil kako tipko, ko sem roko odmaknil, ker so pač nižje tipke, manj grbin... Torej sem moral pogledat, kam dajem prste.. samo to se pomoje navadiš...

dodatno vprašanje: naturale keyboard, kako je s tipkovnicami, ki imajo razmaknjeno levo in desno polovico, se z njimi v praksi res bolj udobno tipka(slepo tipkanje)?
In kako je s tipkovnicami, ki imajo samo poštevno obrnjene tipke, so boljše od natural in navadnih, nekje vmes, neuporabno??:
Poštevne tipke - a4 tech

jurre ::

jaz imam tako ultrax pa se mi zdi super. Se navadis tipkat, pa se precej tiha je. Tako, da ce tipkam na navadni tipkovnici kakor zdle se kar malo lomim. Mislim da te prsti zaradi tega ne bodo boleli, saj jaz nimam nobenih tezav. Edina slabost, da ne grejo tipke tako enostavno dol, kot pri navadni tako da jo tezje spucas:D
kako je s tistimi tipkovncami pa ne vem...meni so cudne:D res pa, da jih se nism sprobal, vendar me tudi ne mika da bi jih.

Suhy ::

full hvala za info... zdej rabim sam še kak komentar za naturale, sam pomoje bom kar to nabavu....

Jan987 ::

jah jest mam tud ultra-x pa je za tipkat zlo vredu. da pa nebom nove teme odpiral, pa me zanima, katera miška in katera tipkovnia, skupno do 15k oz. rajši manj bi bila kolikor toliko dobra za igre.

Saladin ::

Naturale je dobra, ko se enkrat na njo navadiš in če samo njo uporabljaš.
Slaba pa, če moraš nekaj časa delat na klasični, nekaj časa pa na ergonomski, ker so pozicije tipk precej drugačne.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

paperdoll ::

js mam lih tako... super je res :D edini blem je (kt ze povedano) da pol ne preneseč več navadnih tipkovnic :))

Suhy ::

Saladin: to to, take argumente rabim, to bi znal pa res bit problem, ki sem sistemc+support burekom, pa velik delam z svojim prenosnikom še več pa pri strankah, tako da, hvala za to..

paperdoll: to je pa tud hud plus, da ne bom več prenašal prazgodovine, si bom nabijal ego, ko bom klofal tam eno navadno nekje pr enmu..:)

Turboslav ::

RPG: Ti si d3f0

Suhy: Vzami Logitech Ultra X flat, saj se navadiš, vsaj jaz sem se ;)
Sir je dober

Suhy ::

Tale post pa že pišem z mojo novo Ultrax tipkovnico, ..

skratka, super lubico sem si ubodu, pa res fulll hvala za pomoč.

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

looka ::

alo.
mene tud matra tale ultrax zadeva....
zdj pa mal razmišljam med eno low cost genius slimstar, al pa kr ultrax media desktop -

kakšne so sploh prednosti brezžične tipkovnice? okej, lahko greš srat z njo... sam itak, č egreš prov deleč od monitorja, niti ne vidiš črk...
a miš se kj zatika? baje so wireless povezave tko... mal smotane za miši... se baje dostkrat zgubvijo, če nimajo repa:)


lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: looka ()

StajercSSS ::

Jaz bi pa vprašal,če se da z nizko tipkovnico hitreje tipkat,kot pa z navadno klasično?
Do tega vprašanja sem prišel,ker pri nizki tipkovnici ni treba tolk potisnit not tipk in bi lažje drsel prsti po njej...
Je boljše kupit nizko?
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

nomad ::

Lp.

Nimam obcutka, da bi na kaksni tipkovnici tipkal hitreje. Pomojem je vse stvar navajenosti, sicer pa pri desetprstnem vsak prst pac pokriva svoje podrocje in vecjih odstopanj (ce si tipkovnice navajen) ne bi smelo biti.

Zanima me pa, kako se tale logitech ultra-x obnese pri igranju iger. Kaksni problemi?

Srecno, jZ
noMad

looka ::

mene pa zanima, če kak uporabnik pozna kako je s programabilnimi tipkami. so ali niso kakšne na ultrax tipkovnici?

snajper_SLO ::

Prej sem imel to UltraX zdaj pa imam prenosnika in lahko rečem da bi rajši mel UltraX kot pa tole kot ji ima prenosnik. Ker UltraX je bla razred zase!
~Q6600 G0 + Mugen ~ ASUS P5KC ~ Crucial 2x1GB D9~
~XFX 8800GTX ~ Logitech G15 ~ MX518 ~ LG 22" Wide~
~Antec P182 EU ~ Logitech X-230 ~ X-Ray Thunder 8~

roli ::

Jaz imam Genius Slimstar in mi je čisto všeč tako,da kaj več za Ultra X ne bi dajal.Ne zdi se mi vredno.Pišem pa tukaj veliko hitreje kot pa na navadni tipkovnici.Edina slabost je morda zaradi tega potem naredim več napak.Sicer ne,če se trudim ampak dobro.Tako,da navadne tipkovnice nikoli več.Edino nekko napako velikokrat naredim.Namesto črke A pristisnem Caps lock.

Kar pa se iger tiče.Se jih,da igrati tudi z flat tipkovnico čisto normalno.Seveda pa se moraš navadit.In tipkovnica mora biti nujno priklopljena na USB,ker drugače lhko sprejme ukaze samo od ene tipke.
http://www.r00li.com

looka ::

ena zadeva - ultrax tipkovnici, tista z repom in pa tista v wireless kompletu imata baje da različna vodila za tipke - tista repata ima baje boljše (one neke na škarje), mi kdo to lahko potrdi / ovrže ?

miha22 ::

Zanima me kako ste zadovoljni s tipkovnico od Microsofta Natural Keyboard Ergo 4000. Odločam se za nakup pa me zanima kake so vaše izkušnje z njimi ?

Turtle ::

Je res...tike so "vpete" na X se prav na dve liniji.. imam doma in v službi in ne menjam več.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Išče se tipkovnica...

Oddelek: Strojna oprema
272874 (2164) dba
»

nakup tipkovnice

Oddelek: Kaj kupiti
352796 (2239) snajper_SLO
»

Kje prodajajo kvalitetne tipkovnice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556869 (5649) Jan987
»

Flat tipkovnice

Oddelek: Strojna oprema
192571 (1981) PlayTheGame
»

Tipkovnice - katero predlagate za dobro tipkanje!?

Oddelek: Kaj kupiti
212029 (1783) ginekolog

Več podobnih tem