» »

OpenOffice.org 2.0 in razvrščanje

OpenOffice.org 2.0 in razvrščanje

marvin42 ::

Kot uporabnik Excela sem v Calc-u naletel na eno težavo. Imam npr dva stolpca in zdaj hočem zadevo razvrstiti po abecedi in sicer po desnem stolpcu. Če označim oba stolpca in kliknem tisto ikono za razvrščanje, mi vedno razvrsti po levem stolpcu. V Excelu je to rešeno tako, da označiš z druge strani (z desne na levo, namesto z leve na desno) in zadeva deluje. Ko sem bral help, naj bi bilo to možno tudi v Calcu:

Sort Ascending/Descending
Sorts the selection from the highest to the lowest value, or from the lowest to the highest value using the column that contains the cursor.

Se pravi, razvrščalo naj bi se po tistem delu kjer je kurzor. Ampak meni vedno razvršča po desnem, pa se lahko na glavo postavim. Kaj delam narobe?

p.s.
da ne bo nesporazumov, zadevo znam razvrstiti tako, da v menijih poiščem pravi ukaz. Ampak jaz iščem rešitev samo z eno ikono, torej na en klik. Čisto prevečkrat na dan moram kaj razvrščati, da bi se mi dalo vsakič skakati po menijih.
Mostly Harmless

nekajn ::

Ze v Excelu je najlazje da sortiras tako da stopis v celico v stolpu po katerem zelis sortirati. In nato kliknes gumb sort. tako se ti najlazje posortira cela tabela na podlagi mesta kjer si stal.

V calc-u je podobno.

marvin42 ::

ne, v calcu ni podobno :)
Mostly Harmless

nodrim ::

brez označevanja deluje tako kot je rekel, samo da mora biti precej enostavna tabela, da zna program sam poiskat naslove stolpcev in jih ločiti od podatkov itd.

marvin42 ::

evo enostavne tabele:

x y
4 5
3 6
2 2
1 9
5 5

označi vse številke in samo s klikom na "razvrsti" tabelo razvrsti po y.
v excelu bi označil z desne na levo in zadeva bi se lepo razvrstila.
v calcu pa to ne gre, treba iti klikotat po menujih.
Mostly Harmless

nodrim ::

v excelu je že dovolj, če klikneš v celico z vrednostjo v stolpcu y in ti bo že razvrstilo ... poskusi to še v calcu ...

ta način v excelu deluje tudi za tabele z več kot dvemi stolpci

marvin42 ::

Kolikokrat moram še reči, da v calcu temu ni tako? Že v prvem postu sem to pojasnil.
Mostly Harmless

nodrim ::

govoril si o označevanju z druge strani, kar ti omogoča samo razvrščanje po zadnjem stolpcu ...

kar sem ti pa jaz povedal je pa samo klik v poljubni stolpec v tabeli in razvrščanje po njem ... (brez označevanje celotne tabele)

marvin42 ::

aha, razumem.
Ampak take zadeve pridejo v poštev samo pri enostavnih tabelah, tako da zame odpade.

Zadeva rešena v OOO 3.1 :)
Mostly Harmless

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: marvin42 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[EXCEL] Ogromne količine podatkov

Oddelek: Programiranje
293303 (2465) videc
»

Excel pomoč

Oddelek: Programska oprema
142243 (1546) smetko
»

Calc/excel delo s tabelo

Oddelek: Programiranje
131362 (1129) salabajs
»

razvrstitev števil (za genije k to iz glave)

Oddelek: Programiranje
61048 (805) Mercier
»

Razvrscanje podatkov v VB

Oddelek: Programiranje
5985 (873) Mercier

Več podobnih tem