» »

[divxvid] Commax predvajalniki

[divxvid] Commax predvajalniki

qwe ::

Živjo!

Zanima me vaše mnenje o divx predvajalniku CMX 3000, ki se prodaja v LeClercu, Anni pa je distributer? Podnapisi, kvaliteta slike, firmware,.. A spada vsaj v isti koš kot Bellagio, Yamada and co?
lp

[popravljen naslov teme, podtalje]
  • spremenil: podtalje ()

Alec999 ::

Bellagio, Yamada temeljita na MTK procesorju

CMX3000 pa na ESS Vibratto II čipovju.
Podnapise treba popravt (mal povečat).
V menuju je omejitev 10/11 znakov.
Slika je super.

Mal poglej ostale Vibratto II predvajalnike pa doš dobil občutek, kako deluje.

madra ::

Alec999, ali pa kdo drug...

Necak je dobil pri CMX-a v zameno za reklamiranega Bellagia...
Dela ok,le podnapisi so res mali...

Preverit kaksen cip je gor in potem vzet enega od updatov od Mercurya ali cesa podobnega?

Tks!
Lp!
Madra

Alec999 ::

madra >> predvajalnik temelji na ESS Vibratto II čipovju, podnapisi notri so veliki 26px. Zgradba firmware-a je primerna za povečanje fontov na vsaj 32px. NE poskušaj pa nadgraditi s kakšnim od mojih že obstoječih modifikacij za druge predvajalnike, ker niso komaptibilne s tem predvajalnikom! Rezultat bo zagotovo mrtev predvajalnik.

Lp,
Alec999

Alec999 ::

Mi lahko nekdo pove, kakšni so podnapisi notri. Rumeni, beli, s podlago, brez?

P.S.
Pa če lahko kdo naslov teme popravi .. predvajalniki so Commax in ne CMX!
Predvajalnik o katerem je govora je Commax CMX-3000.

Lp,
Alec999

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alec999 ()

icecube ::

alec999: podnapisi so rumeni. Podlage mislim da ni.

Alec999 ::

icecube >> Najlepša hvala.

Kontrec22 ::

So podnapisi skoz rumeni, se jih ne da spremenit na recimo belo? Kaj pa pozicija podnapisov, so zadovoljivo nizko ali so bolj na sredini ekrana?
Pa še glede VGA outa me zanima če je kdo sprobal. In sicer kakšna je resolucija na PAL/NTSC načinu delovanja?

lp

icecube ::

Alec999: bos naredil firmware? ...bi bil izredno vesel!

Kontrec22: Trenutno so samo rumeni, so bolj proti sredini ekrana, poleg tega so tudi nekam premajhni.

sportaš ::

tale Commax je men čist isti šmorn kt Yamada & stuff. Sej cene so pa tud od vseh iste.
Po moje tle ni kej velik za gruntat, kupš enga, pa če kej ne štima druzga nabavš :p

icecube ::

in potem... jih na koncu kupis 10?
Naceloma je vse isti smorn, vendar je problem pri podpori. Nekateri so bolj podprti s firmware-i in so zato bolj smatrn nakup. Ce bi vedel da je tako slaba podpora za ta player, bi se raje odlocil za katerega drugega. ....ker pa je ze preteklo 8 dni, te moznosti nimam vec! :(

Alec999 ::

icecube >> kako si uganil :D

Sicer mam cajta 0, ampak ob prvi priložnosti je na seznamu sedaj prav ta predvajalnik.
Čudežev nažalost ne morem delat :\ ampak po pregledu ocenjujem da se bo dalo in bi bilo najbolje
povečat podnapise iz 26px na 32px ... spremeniti pisavo in dodati malo več razmaka med črkami.
Namesto obrobe pa po izkušnjah za to velikost najbolje pride transparentna podlaga.

Lp,
Alec999

Alec999 ::

Kdor je čaku je dočaku modificiran firmware za Commax CMX-3000 je tukaj.

Novosti so podnapisi bele barve na transparentni podlagi. Velikosti 32px v (meni všečni) Tahoma pisavi.

//------- v1.0 --------//
+ Windows code page 1250/1252 mix
+ white Tahoma fonts on transparent background
+ character size 32px
+ srt, sub, txt
+ fw. ver: 4.1.44.2
+ built on firmware dated 10.08.2004
//---------------------//

Upam da boste sedaj vsaj malo bolje videli. :D

Lp,
Alec999

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alec999 ()

icecube ::

ej d'best!!!
Hvala ti ....najlepsa ti dala!:D

K pridem domov, preci sprobam!

icecube ::

Super je!
...ce bos morda se kaj popravljal, me zanima ce se mogoce se da za malenkost nizje spustit podnapise?

Drugace je super! Hvala!

Alec999 ::

icecube >> me veseli da ti deluje. Če imaš kakšen fotkič se priporočam za sliko podnapisov v 2 ali 3 vrsticah.

Podnapise se nažalost neda znižati mogoče kdaj v prihodnosti, ko bo kšn Kitajec leeknu informacijo kje se nahaja ali pa če bo kdo najdu iglo v senu.

Lp,
Alec999

icecube ::

alec999: kaj pa ce se uporabi visino od DVD-jev, ki so vredu (ce se to sploh da)?

Evo ti nekaj primerov:

Tole je screenshot dvd-ja:




Tole pa so screenshoti divx-ov (2 in 3 vrstice):









...upam da bo kaj v pomoc. Slike niso lih ravno blescece, vendar za ponazoritev bodo vredu (upam).


p.s.-polinkat pa zal ne znam

Alec999 ::

icecube >> slike so super. Nažalost podnapisi pri DVD-ju nimajo nič skupnega s podnapisi pri divXvid filmih. Osebe ki se neposredno ukvarjajo z odkrivanjem takih stvari pa lahko preštejem na prste 1 roke.

icecube ::

aha, razumem. Hudic je to k je tolk playerjev. Ce bi jih bilo samo par, bi se sigurno lahko vec ljudi osredotocili nanj.
....no ja, je pa vsaj konkurenca in je tako cena lahko nizja :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Gorenje predvajalniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14133388 (7219) copkacopi
»

[DivXvid] Majestic Predvajalniki

Oddelek: Zvok in slika
315795 (2860) zelek
»

[divXvid] Daewoo predvajalniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10317088 (8127) Rašo
»

[divxvid] Matrix predvajalniki

Oddelek: Zvok in slika
266122 (2999) ringalori
»

[divXvid] Mercury predvajalniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6912162 (7249) Alec999

Več podobnih tem