» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
21 / 1133
»»

PrimozR ::

Če misliš resize in podobne zadeve, brez skrbi, to je OpenGL :)

icemare ::

Še sam sem se malce poigral...

Antec Three Hundred Črna 51,12EUR
LC Power LC6600GP2 "Silent Giant" v2.3 52,46EUR
ASUS P7P55D 138,56EUR
Intel(R) Core™ i5 750 180,26EUR
Mushkin PC3-12800 "High Performance" KIT 6144MB 1600 MHz DDR III 130,96EUR
Gainward GeForce 9500 GT "Silent" 1024MB GDDR 2 PCI-Express™ 16x 51,12EUR
Western Digital WD1001FALS "Caviar(R) Black™" 1000GB 7200RPM 32MB Serial ATAII 92,15EUR
Samsung SH-S223B BEBE Črna 22,87EUR

skupaj: 719,5 EUR

Kaj pravte na to?

M-XXXX ::

Da procesor ne podpira triple chanel-a:)

galu ::

Ja, vzemi 4GB, ali pa 8GB. Čeprav jaz nisem opazil nobene razlike med RAMom v Dual in "no" channel.
Drugače pa če če je CPU power res nujno potreben vzemi i7 860 (bo še vseeno v budgetu).;)
Tako to gre.

Lonsarg ::

@icemare.V primeru da grafike ne rabiš je brezveze neko sranje za 50EUR nabavit, ampak raje integrirano grafično kartico. čeprov je sploh kak chipset, ki ima dobro integrirano in podporo za intel procesorje? Torej nvidia chipset za core i7?

PrimozR ::

Nope.

cvetko2005 ::

Živjo!

V kratkem bom kupil namizni PC. Sedanji Athlon Xp ne opravlja vec svoje naloge... Kupil ga bom za obdobje 4-5 let. V glavnem ga rabim za 3D modeliranje(proengineer,solidworks)... zato bo 4gb nuja, sploh zaradi velikih assemblyev, pa seveda office, iger se ne bo igralo. Rabim pa tudi grafo s HDMI in dvema dvi-jema, ker bom gledal FullHD(1920x1080) filme na 42" TV. Nagibam se k ATI-ju, ker ima tudi 7.1 zvok preko HDMIja.. Budget je 700€ (+-).

Primer sestavljen na AGT-ju:

Gigabyte GA-P55-UD3 - 110,31€
IntelŸ Core™ i5 750 - 180,26€
Sapphire Radeon HD 4770 512MB - 99,99€
Team Group PC3-12800 "Xtreem" KIT 4096 MB - 106,71€
Western Digital WD6401AALS "CaviarŸ Black™" - 63,90€
Antec Three Hundred - 51,12€
LC Power LC6600GP2 "Silent Giant" v2.3 - 52,46€
Samsung SH-S223L BEBE LightScribe™ - 24,21€

Skupaj: 688,96€



Ker se mi z nakupom ne mudi prevec, me zanima ce se splaca pocakati en mesec na radeona hd5770, bom na cem pridobil? ker racunalnik mora zdrzati najmanj 4 leta…
Med drugimi mi je pomembna tudi tisina "kiste". bo katera komponenta prevec izstopala po dB? mogoce antec 300 s svojimi ventilatorji?

Zelo bom vesel vasih popravkov.

LP

PrimozR ::

HD 5770 oz. 5750. Počakati se bo DEFINITIVNO izplačalo. Sicer pa kul setup, razen nekoliko majhnega diska (če ti zadostuje, pač kul ;)

Lonsarg ::

če je za obdobje 4-5 let kar počakaj na DX11 grafične, ker je čisto mogoče, da pridejo programi za 3D modeliranje z DX11 podporo, namreč DX11 ima notri nekaj podobnega CUDA od Nvidie, kar se zna dosti bolj prijeti, kot CUDA, ker dela na vseh DX11 grafičnih. SIcer jebolj loto, nikol ne veš v katero smer bo šel razvoj, ampak vseeno, zakaj pa ne bi. Pa še cene bodo šle dol nasploh za grafe, zdej se greta mal vojno Ati pa Nvidia.

PrimozR ::

V vsakem primeru se splača počakati in vzeti 5750 za 150 EUR, ker bo verjetno nekje tam-tam s 4890 oz. hitrejša od nje. Ne gre se za DX11 podporo ampak zgolj zmogljjivost in price/performance.

defed63 ::

Zdravo!

Kupujem računalnik za manj zahtevno uporabo (word, excel...) za približno 500 evrov, ki bo prižgan po 12 ur na dan.
Sicer word in podobni programi niso tako požrešni, vendar imam ponavadi odprtih veliko datotek istočasno.

Zanima me kakšna se vam zdi tale konfiguracija:

Mushkin PC2-6400 "Essential" KIT 4096MB 800 MHz DDR II 63,22EUR
Cooler Master RC-331-KKN2-GP "Elite 331" Črno-Srebrna 33,63EUR
LC Power LC6550GP "Silent Giant" v2.2 44,14EUR
Intel(R) Core™ 2 Duo E7400 100,89EUR
ASUS P5QL Pro 75,33EUR
Gigabyte GeForce 9600 GT "UDV" 1024MB GDDR 3 PCI-Express™ 16x 108,99EUR
Samsung SH-S223B BEBE Črna 22,87EUR
Western Digital WD10EADS "Caviar (R) Green™" 1000GB 7200RPM 32MB Serial ATAII 84,75EUR

Skupaj
533,82EUR

clix ::

Za isti denar dobiš štirijedernega athlona II 620 in pa grafo HD4770.
lp

frly ::

Živjo,

kupujem računalnik za domačo rabo, Office, kak film, pač nič zahtevnega. Budget naj bi bil tja do 600EUR z monitorjem (zaželjeno 22"), kupil pa bi ga nekje kjer je možno čim več obrokov (če se komu sanja o temu):)...

Torej, imate kak predlog kje in kaj naj vzamem?

Hvala za odgovor:)

Dragi ::

Pozdrav,

Nedolgo nazaj sem se začel ukvarjati z video obdelavo (sony vegas, adobe after effect) kjer mi trenutni prenosnik (acer aspire 5920G, core2duo t7300, nvidia 8600m GT, 4GB ram) ne zadošča več.

Od starega namiznega sistema mi je ostal Tagan 480W (en pci-e priključek).
Od trenutnega lahko porabim tipkovnico, miško in dva monitorja (24" dvi/vga/hdmi in 19dvi/vga").

Ohišje bi vzel mogoče:
tole rabljeno xigmatek-asgard-midi-tower-black
ali
tole rabljeno lc-z-napajalnikom
ali nov, malo dražji
antec three hundred
Nočem bit škrt tukej, sem se dosti zafrknil z nekim plehatim"scorpio" v preteklosti (ropotalo kot hudič zaradi vibracij pri vodni pumpi), nočem ga pa tud preplačat. Izgled mi ni pomemben.

Za diske sem slišal da so zelo hitri ti novi samsungi SAMSUNG 500GB SATA2, 16/7200 tako da bi vzel dva ta za 100€ skupaj in ju vezal v RAID 0

Rami mi niso važni. Mislim da bi morali biti XY noname 4GB dovolj, po možnosti lahko še vedno nadgradim.

Ostane še matična plošča, procesor in grafična kartica (če je sploh potrebna. novejših igric ne igram, do sedaj mi je popolnoma zadoščala integrirana 8600m GT
na prenosniku).

Sistem, če se da naj ne bi bil dražji od 500evrov. Rajši malo manj kot več.
Komponente so lahko tudi rabljene.

Najlepša hvala za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

PrimozR ::

mehanskih diskov ne dajaj v RAID 0, razen če ti pdoatki res niso vredni popolnoma nič.

Ohišje pa poglej Antec 300. Definitivno obdrži napajlnik, saj je razen 'le' enega PCIe priključka popolnoma kul.

Dragi ::

mehanskih diskov ne dajaj v RAID 0, razen če ti pdoatki res niso vredni popolnoma nič.

SSDji itak ne rabijo raid polja, drugih diskov kot mehanskih pa itak ni na trgu.
Obstaja še kaki RAID ki pohitri delovanje diskov? Dop***i mi namreč škrtanje, neodzivnost in polurno nalaganje (skratka bottleneck z diski) tako, da razen če ne obstaja kako drugi raid, bom šel kar z RAID 0.

Še vedno se iščejo informacije iz prejšnjega posta.

M-XXXX ::

mehanskih diskov ne dajaj v RAID 0, razen če ti pdoatki res niso vredni popolnoma nič.

Možnost da ti gredo podatki je zanemarljivo majhna, tako da je RAID0 definitivno odlična izbira. Kašnih pomembnih in občutljivih podatkov pa tako ali tako ne smeš imet na samo enem mestu..

bluefish ::

Itak pa diski v RAID0 niso namenjeni hrambi pomembnih podatkov in se gre bolj za sistemski pogon.

arhi257 ::

Živjo
Kupujem prenosnika za faks arhitekture. Kako velik ram pa kakšno grafično rabim, da mi bo laufal autoCAD in programi za 3D modeliranje?

Hvala za pomoč

bluefish ::

4GB ne bi bilo odveč. Grafična pa nekaj iz serije Quadro ali FireGL. Za rendiranje pa je dobro, da imaš kar se da dober procesor.
Seveda zraven paše še velik zaslon - glej v smeri HP EliteBook.

PrimozR ::

mehanskih diskov ne dajaj v RAID 0, razen če ti pdoatki res niso vredni popolnoma nič.

SSDji itak ne rabijo raid polja, drugih diskov kot mehanskih pa itak ni na trgu.
Obstaja še kaki RAID ki pohitri delovanje diskov? Dop***i mi namreč škrtanje, neodzivnost in polurno nalaganje (skratka bottleneck z diski) tako, da razen če ne obstaja kako drugi raid, bom šel kar z RAID 0.

Še vedno se iščejo informacije iz prejšnjega posta.

Potem kupi SSD, RAID pomaga samo pri hitrostih prenosa, dostopni čas pa ostane enak. Za veliko majhnih fajlov (nalaganje OSa, programov) je tako najboljša izbira SSD.

Aja pa grafa za gradben faks je nepomembna, vsaj do takrat, ko bo ta prenosnik itak že popolnoma zastarel ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Dragi ::

Dva diska v raid polju ostaneta. SSDji so predragi za kar ponujajo. 250EUR za 120GB. Ne hvala.
Raje kupim velociraptor 300GB (4ms dostopni čas). Bi boljše naredu.

Še enkrat. Rabim pomoč pri izbiri PROCESORJA, MATIČNE plošče, TRDIH DISKOV (HDD, katera firma/model) in grafične kartice (če je sploh potrebna).

Pc se bo uporabljal za:

Medijska obdelava:
-After Effects in Sony vegas (delno bo tukej pri končnem rendiranju pomagal Laptop, sam še vedno rabim dost moči za sprotni preview);
- Malenkost photoshopa;
- Camtasia Studio in Fraps (zaslonski posnetki);

Server:
-Lineage2 server v Javi (RAM poraba 1-2GB);
-Mysql server, web, ftp in svn server;

Druge drobnarije:
-HD vsebine, Dreamweaver, flash, office, eclipse, opera z biljon zavihki, etc.

Od prejšnjega sistema bi mi mogoče še ratalo modificirat vodne bloke (po tem sem spraševal tukej tako da bi mel še funkctionalno vodno hlajenje s čimer bi rad procesor tudi navil (se da na novejših sistemih navijat samo procesor in pustit ram pri miru?)

Se pravi, velik poudarek na trashanju diska (to smo predelal), velika poraba rama (8GB je že malo drago, spet 4GB je malo malo) in dosti računske moči (nimam pojma kako je z grafičnimi karticami tukej. Enkrat slišim da vplivajo na performanse, drugič da nima veze :O).

edit: Ne se prosm zapičit v "server + domača uporaba".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

Malgaj ::

Prijatelj kupuje prenosnik do 600 eu.

Je nezahteven uporabnik, začetnik. Uporabljal ga bo za internet (facebook, MSN,...), mogoče office, glasba in za gledanje kakšnega filma. Igrice ga ne zanimajo. Rad pa bi, da bi računalnik zdržal čimveč časa, torej čimboljše specifikacije za ta denar.

Lahko priporočate?
Hvala

PrimozR ::

Angel kar se tiče rpaskanja in podobnega, ne, ne bi naredu bolje. Lahko imaš še tako velik RAID, pa bo sistem na SSDju bootal hitreje. Ker potrebuješ dostop do ogromno fajlov, kar je pa na SSD neprimerno hitreje. Okej, so dragi na gigabajt (približno 5x dražji, če ne še več), ampak za to nekaj tudi ponudijo. Samo toliko,d a ne boš jokal potem, da ni spremembe. Okej, velociraptor ima 4 ms dostopni čas. SSDji imajo pa pod 0,1. Več kot 40x hitreje :P

Za bloke bo pa težka. Prodaj baker in kupi nove :P Problem je, da imaš tako stare bloke, da se ne da samo zamenjati pokrova.

Dragi ::

Pipi, dejmo se prosm osredotočt na stvari pri katerih sem prosu za pomoč, prosim.

SSDjev NE GREM kupovat. P/P se mi ne izzide. Nič mi ne pomaga če so hitri, če pa potem ne morem imet nč gor. En raw 5 minutni "frapsan" video ima po 1-3GB. Na trenutnem prenosniku imam za 150GB frapsov katere morem sprot brisat zaradi pomankanja prostora. Ko ta fajl obdelujem v AE mi najprej melje pol ure da ga sploh doda v clip in nato zatrokira sistem zarad diska + cpuja ko ga obdelujem. Kaj mi pomaga 30GB ssd (120-150EUR, več denarja ne morem strošit za diske, se računica ne izzide), če bi pa na njem lahko imel čisto in samo sistemski disk + programe, če pa potem vse druge bedarije vlečem iz počasnega 7200rpm diska. Ni logike.

janezkac ::

Na kaj je treba bit pozoren pri nakupo novega računalnika in kakšni so današni standardi za igranje današnjih in novejših iger?

Hvala

_njc ::

Rabim pomoč pri izbiri komponent za nov računalnik.
Uporabljal ga bom predvsem za obdelavo slik in videa. Gledanje HD vsebin, glasba, internet. Mogoče kdaj kakšna igra.
Imam dva 22" ekrana, ohišje in diske. Navijal ne bom.
Budget je tam do 800€.

Gledal sem nekaj v tej smeri:
- Asus P6T
- Intel Core i7 860
Katere rame (3x2GB 1600MHz), grafično in napajalnik?

Mogoče kdo priporoča kaj drugega?

Hvala!

PrimozR ::

Plata in CPU se ne skladata. Če hočeš iti v to smer, glej serijo 9x0, sicer pa menjaj plato za eno s P55 čipsetom in vzemi dve palčki RAMa. Grafično ATIjevo DX11 (5850 ali 5870, odvisno od budgeta), PSU pa nekaj v rangu 500 W, kak Corsair, Enermax, itd.

galu ::

Če ne navijaš, vzemi kar najcenejšo P55.
Tako to gre.

_njc ::

Točno, na P6T paše i7 920.
Kaj je boljše/se bolj splača, i7 920 ali i7 860?

PrimozR ::

860.

frly ::

Živjo,

kupujem računalnik za domačo rabo, Office, kak film, pač nič zahtevnega. Budget naj bi bil tja do 600EUR z monitorjem (zaželjeno 22"), kupil pa bi ga nekje kjer je možno čim več obrokov (če se komu sanja o temu):)...

Torej, imate kak predlog kje in kaj naj vzamem?

Hvala za odgovor:)


anyone?

Matej_K ::

V hoferju imaš enega čisto za dosti dobrega za 500€, samo je brez monitorja, pa problem je ker kokr jest vem ni na obroke...
... .. .

Dragi ::

Ga ni junaka da bi odgovoru na moj post?

Lepo prosm.

dzinks63 ::

@Angel478 :

Nedolgo nazaj sem se začel ukvarjati z video obdelavo (sony vegas, adobe after effect)

Nočem bit škrt tukej,

Sistem, če se da naj ne bi bil dražji od 500evrov. Rajši malo manj kot več.

Komponente so lahko tudi rabljene.
Rabljenih komponent za resno delo ne priporočam

Težka kombinacija, pa vseeno poskusimo, npr:
1 X GMC H70, ATX MIDDLE, 1x120mm,1x140mm, 4XUSB 57,80€
1 X MBD ASUS P7P55D S1156/PCIE/GL/S/ 146,02€
1 X INTEL CORE I5 750, 2.66 GHz 8MB LGA1156 BOX 188,05€
1 X PATRIOT 2x 2GB DDR3 1333MHZ SECTOR5 6-6-6-20 99,00€
2 X SAMSUNG 500GB SATA2, 16/7200 - Spinpoint F3 (HD502HJ) 102,54€
1 X DVD/RW SAMSUNG SH-S223B/BEBE SATA BULK BLACK 21,30€
1 X Grafična kartica Sapphire HD 4670 512M DDR3 PCIE 2xDVI/TVO LITE 61,97€
Skupaj676,68€

Tvoje želje so malo čez tvoj zahtevani znesek. Za kaj takega je potrebno narediti kompromis:
npr:

1 X Ohišje LC Pro-907B, ATX/mATX, črn, brez napajalnika 29,80€
1 X Osnovna plošča ASUS M4A78 AM2/PCIE/S/R/GL/HT3 72,25€
1 X AMD Phenom II X4 920 2.8GHz AM2+ BOX 156,95€
1 X RAM PATRIOT.DDR2 2x 2GB 800MHZ VIPER 4-4-4-12 59,56€
2 X SAMSUNG 500GB SATA2, 16/7200 - Spinpoint F3 (HD502HJ) 102,54€
1 X DVD/RW SAMSUNG SH-S223B/BEBE SATA BULK BLACK 21,30€
1 X Grafična kartica Sapphire HD 4670 512M DDR3 PCIE 2DVI/TVO LITE 61,97€
nakupi.net, skupaj: 504,37€

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Dragi ::

Cena prve konfiguracije (bolj specifično procesor + plata + rami) je dosti višja napram drugi. Ali cena i5 opravičuje zmogljivost ki jo dobiš? Nočem kupovat prazne slame...

Od znanca sem danes dobil 2x250GB wdc za male pare, tako da diska ne bom kupil.
Ohišje bo 1x Antec 300 za 51,12EUR

Je grafična sploh potrebna? Kot vidim ima matična iz druge konfiguracije že integriran hdmi in dvi/vga. Ni sicer nevem kako super ampak sej lahko vseen dokupim kasnej če rabim.
Jo bom sicer vzel ČE se odločim za i5.

Amd phenom II x4 920. V čem je recimo razlika v primerjavi z 940, 955,965, 810?
Na amazonu so dost poceni. 920 se dobi že za 134EUR (najceneje pri nas za 156EUR).

Procesor + rami + plata naj bi skupej znesli nekje 350EUR.

Edit: Kako to da so tile rami tako poceni?
Conrad shop - Transcend 2x2GB pomnilnik DDR2-RAM 800 MHz 36.95 EUR

Pa tile?
KINGSTON RAM DDR2, PC2-8500, 1066MHZ, HYPERX (KHX8500D2K2/4G), 2 x 2GB 62,90 €

Še vedno bi rad zvedu, se da posebej navijat samo procesor brez ramov?

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

st0jko ::

Živjo,

kupujem računalnik za domačo rabo, Office, kak film, pač nič zahtevnega. Budget naj bi bil tja do 600EUR z monitorjem (zaželjeno 22"), kupil pa bi ga nekje kjer je možno čim več obrokov (če se komu sanja o temu):)...

Torej, imate kak predlog kje in kaj naj vzamem?

Hvala za odgovor:)


anyone?



Nimam pojma glede obrokov. Če imaš možnost osebnega prevzema v kateri spletni trgovini si lahko urediš bankredit. Povej če imaš in za katero trgovino, pa bomo tam nekaj sestavili...

Sicer pa za tako nezahtevno rabo lahko greš v lokalno trgovino in vzameš nekaj že v naprej sestavljenega. Dobil boš sicer manj kot bi, če bi sam sestavil, ampak za tvoje delo bo dovolj.
keks?

Leks ::

Poglej katere trgovine omogočajo bankkredit. Mislim pa da je pogoj da prejemaš redne prihodke.

PrimozR ::

Mimovrste in ja, redno dohodki. Itak pa kdo ti bo dal kredit brez rednih dohodkov?

Dragi ::

Ga ni junaka da mal pove kar me zanima? :O

Nočem glih nove teme odpirat sam zato da jo bo kdo vidu.

bluefish ::

Ali cena i5 opravičuje zmogljivost ki jo dobiš?
Pri igrah in manj zahtevnih opravilih v primerjavi z AMD ne.

Je grafična sploh potrebna?
Če boš igral igre, potem so integrirane bolj pogojno uporabne.

Kako to da so tile rami tako poceni?
Znamka, brez hladilnikov etc.

Še vedno bi rad zvedu, se da posebej navijat samo procesor brez ramov?
Če ima procesor odklenjen množilnik, potem ja. i5 ga nima, AMD BE procesorji pa se mi zdi, da ga imajo.

Lonsarg ::


Če ima procesor odklenjen množilnik, potem ja. i5 ga nima, AMD BE procesorji pa se mi zdi, da ga imajo.


Nima veze, že ene 5 let obstajajo stvari, kot je delilnik za rame, torej je navijanje RAMov neodvisno od procesorja. Itk pa lahko skoraj vsak RAM naviješ, če mu primerno zvišaš latence. Povišaša latence za 50%, pa zvišaš frkvenco za 50%, no kgre do neke meje, pa eni rami lažje sprejmejo večje latence, eni pa lažje vece ferkvence. (višja ltenca pomeni slabše, da ne bo pomote)

Dragi ::

http://www.hardwaresecrets.com/article/...

On After Effects CS4 Core i5-750 was 21.79% faster than Phenom II X4 965 and 25.87% faster than Phenom II X4 955.
 performance

performance




http://www.hardwaresecrets.com/article/...
In most scenarios Core i5 and Phenom II X4 achieved the same performance level and in most cases when one particular CPU was faster than the other the performance difference was practically negligible.

There were three important exceptions, however. When converting a full-length movie from a DVD (MPEG2) to DivX format Core i5-750 was 16% faster than Phenom II X4 965 and 20% faster than Phenom II X4 955; rendering a sample project on After Effects CS4 Core i5-750 was 22% faster than Phenom II X4 965 and 26% faster than Phenom II 955; and compressing files with WinRAR Core i5-750 was 19% faster than Phenom II X4 965 and 22% faster than Phenom II X4 955.

So for the user working professionally with video editing, Core i5 is the CPU to go and there is no question about it.


:))

Zgleda bom kar na i5 šel. I7 je drag ko svina in glih ne opravičuje cene, vsaj ne za moje pojme. I5 se baje dost boljše navija od PII, vsaj na tistih straneh kjer sem bral.

--------

Tako da:
1x Intel® Core™ i5 750 180,26EUR
1x ASUS P7P55D 138,56EUR
1x Antec Three Hundred 51,12EUR
Sapphire Radeon HD 4670 61,54EUR

Rame bom pa verjetno kar rabljene vzel.
OCZ Platinum 6GB 1333Mhz cl7 KIT - NOVI, nerabljeni, gar. Doživljenska - 90€

Skupna cena: 520€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

PrimozR ::

Dobiš 4 GB kit ceneje, pa še v dual channel bo deloval.

Dragi ::

Ravnokar sem prebral tole Cuda significantly accelerates Photoshop CS4 and Premiere CS4

Lahko kdo pripopa najboljšo P/P NVIDIA grafično do 70€?

zlabo ::

No, po dolgem času se spet oglašam na slo-techu:)
In sicer je napočil čas da zamenjam svoj PC, ki mi je dokaj uspešno služil zadnjih skoraj 6let (pentium 4 2,4GHz, ati radeon 9500pro).
Potrebujem ga predvsem za fax in delo (hobi), in sicer od zahtevnejših aplikacij bodo CAD/CAM/CAE programi, vendar ne gre za profesionalno uporabo. Zdajšni računalnik mi je postal enostavno prešibek, pa še neki me heca...
Seveda bi pa rad po dolgem času preizkusil tudi kako novejšo igro, nisem pa nek gamer (iger nisem igral že kaki 2leti)
Aja, pa ne mislim nič overclockat, tko da ne mi sedaj z nekimi hudimi overclockarskimi komponentami ven hodit.

Ker sem totalno "out" iz strojne opreme, se skoraj da ne znajdem v poplavi procesorjev in grafičnih.

Malo sem gledal tole konfiguracijo, kakšna se vam zdi glede na ceno? Mejo http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

Hvala vsem za pomoč!

dzinks63 ::

Veliko predrago, za to vrednost imaš zelo pestro izbiro v drugi temi: komp za 600EUR

zlabo ::

tam je spet en cel kup enih konfiguracij in se spet ne znajdem. Poleg tega ne mislim kupovati komponent v 10 različnih trgovinah, kot sem opazil da fantje dajo iz različnih trgovin gor linke. Rad bi imel fertik sestavljen računalnik...
A pol je tistle iz bofa predrago? Kaj pa drugače konfiguracija je ok, če bi dobil kje ceneje?

dzinks63 ::

@zlabo
Za cca 600€, robustna, preiskušena in zanesljiva zadeva, primerna za CAD,..., tudi za kakšno igro bp,...,
npr1:
Ohišje Enermax CS- 040 ECA3150- B NAPPA 47.20€
Napajalnik Enermax ATX 460W AL -019R EG465AX -VE( G ) +12V 2x22A 59.84€
MAINBOARD S-775 ASUS P5QL PRO, ATX 76,30 €
Procesor INTEL Core 2 Quad Q9550, 2,83GHz, 12MB Cache, S - 775, Boxed 211.07 €
Crucial 4GB kit (2GBx2 ),Ballistix 240 -pin DIMM, DDR2PC2 - 6400BL2KIT25664AA80A 59.66€
SAMSUNG 500GB SATA2, 16/7200 -Spinpoint F3(HD502HJ) 52.75€
DVD/RW SAMSUNG SH- S223B/BEBE SATA BULK BLACK 21.50€
Grafična kartica XpertVision GF 9800GT SUPER 512MB DDR3 PCIE TVO/DVI 89.68 €
Skupaj: 618.00€

Lahko pa tudi drugače,
npr2:
Ohišje Enermax CS- 040 ECA3150- B NAPPA 47.20€
Napajalnik Enermax ATX 460W AL -019R EG465AX -VE( G ) +12V 2x22A 59.84€
MBD ASUS M4A78 AM2/PCIE/S/R/GL/HT3 71.35€
Procesor AMD Phenom II X4 955Black Edition,3,2GHz, Quad -Core, S - AM3,Boxed 174.36€
Crucial 4GB kit (2GBx2 ),Ballistix 240 -pin DIMM, DDR2PC2 - 6400BL2KIT25664AA80A 59.66€
SAMSUNG 500GBSATA2, 16/7200 -Spinpoint F3(HD502HJ) 52.75€
DVD/RW SAMSUNG SH- S223B/BEBESATA BULK BLACK 21.50€
VGA HD 4850 1GB DDR3 PCIE DVI/HDMILITE 1 105.17€
Skupaj: 593.83€

kubanc ::

Pozdravljeni. Zanima me kaj mislite o naslednji konfiguraciji racunalnika: racunalnik se bo potreboval za obdelavo ter izdelavo slik v photoshopu CS4. tukaj je pomembno da graficna kartica podpira minimalno openGL 2.0 in shader model 3.0, kar so minimalne zahteve, da lahko CS4 uporablja tudi GPU. Slike za obdelavo ne bodo visoke locljivosti, recimo da bodo velikost < 300 MB, DPI=75 ...
Torej_______

ohisje : Cooler Master RC-331-KKN2-GP "Elite 331" Črno-Srebrna¸
napajalnik: Antec Signature 650
Mat.Pl : ASUS Striker II Extreme
proc : Intel® Core™ 2 Duo E7600
pom : Mushkin PC3-12800 "Extreme" KIT 3072MB 1600 MHz DDR III
Graf.kart : Gigabyte GeForce 9600 GT "UDV" 512MB GDDR 3 PCI-Express™ 16x
disk : Western Digital WD3000HLFS "VelociRaptor™" 300GB 10000RPM 16MB Serial ATAII
DVD-rw : NEC AD-7240S Črna
««
21 / 1133
»»