» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
12 / 1136
»»

mojcica54 ::

Ojla! js mam pa eno vprašanje, imam racunalnik hp (compaq Nx6125) pomnilnik 256M, sedaj bi rada nadgradila pomnilnik. Na netu sem nasla da se da nadgraditi do 2056M. A se to da nadgradit in koliko to priblozno stane? Hvala za nasvet! :D

Flyer ::

Zanima me mnenje o naslednjem desktop sistemu?

GIGABYTE GA-EP31-DS3L P31
INTEL Core 2 Duo E7300 2.66/1066 3MB
THERMALTAKE Strike MX VI6001BNS črn + fan
3x SuperTalent T800UB1GC5 1GB PC6400
WD WD5000AACS 500GB 7.2/16M/S300 GreenPower
SAPPHIRE Radeon HD4850 512MB
LC Power LC6550GP2 v2.2 550W (140mm)
NEC DVD-+RW
LOGITECH Deluxe 250 črna SLO
LOGITECH RX300 Premium Optical OEM

ZA 611,21 EUR

Zelo se v p.... z denarjem tako da kaj več ne bo šlo. Sam sem skeptičen glede napajalnika
Za LC Power me zanima če kdo ve kakšna je razlika med v2.0 in v2.2, ali je res tako slab napajalnik kot se govori, je res glasen?. Je pasivni PFC zelo slabši od aktivnega ???
Ali bi z milejšim 470W napajalnikom bilo dovolj za nemoteno delovanje sistema, ter pri novih igrah ob full nastavitvah.
Še to, ali je z SAPPHIRE Radeon HD4850 512MB zdej vse v redu z preteklimi težavami, je hlajenje poštimano ali še vedno zmrzuje v določenih igrah?
HVALA ZA POMOČ OZ. NASVET

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Flyer ()

dasooo ::

Lep pozdrav vsem članom slo-tech.

Bliža se božič in s tem tudi nakup novega računalnika. Zanima me ali so te komoponente komapatibilne in uredu za ceno 850 euro.
Namenjen pa bi bil predvsem igranju iger.
Na elektronika.si sem si sestavil računalnik po komponentah in sedaj me zanima vaše mnenje ali bo to uredu.

INTEL - Procesor Intel Core 2 DUO E8500 (samo 12 m garanc.) 184euro
Sapphire - Grafična kartica HD 4870 512M DDR5 PCIE 2DVI/TVO LITE 245euro
Asus - Matična plošča Asus P5Q-pro 129euro
CORSAIR - TWIN2X2048-6400C5DHX 55euro
Samsung 26euro
Future Power 650W Ultra Silent 60euro
Antec Nine hundred 95euro
SATA2 WESTERN DIGITAL 640GB 16MB 72euro

Glede napajalnika,pomnilnika in optične enote nisem siguren kaj izbrati s te strani.Pomnilnik in optično enoto lahko kupim drugje saj to znam sam vstavit v računalnik, napajalnil pa bi še kupil v tej trgovini ker bi rad da mi vse druge komponente oni sestavijo.

Najlepša hvala za odgovore in mnenja.

Steinkauz ::

Tisti samo z 12 meseci je brez hladilnika, tko da morš vzet box ki ima 3 leta ali pa si kupi extra hladilnik. No v vsakem primeru kupi box, ker imaš za drobiž 2 leti več garancije. Dvd rom bi jst vzel pioneer k je 29 eur pa je precej tih in baje tut dober. Napaajalnik raje kupi neki zanesljivega v stilu Corsair 650W za 92 eur. Je neslišen pa tudi dobro ocenjen :).
Če nočeš imeti lightshowa od ohišja kupi antec three hundred za 53 eur, ki ima protiprašne filtre(nine hundred jih nima).
Drugač pa super sestavljen komp.

MrStein ::

A Asus P5Q je res tak dobra plata ? Zgleda, kot da vsi to kupujejo in priporočajo. (Imam žal slabe izkušnje s P5K)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fishy ::

ewo tut jst kupujm nov komp pa me zanima neki kaj pravte tisti k se bl spoznate...ewo tole sm sestavu na elektronika.si
ASUS P5Q - P45
Intel Core 2 Duo E8500 - BOX
Patriot Viper Series 4096MB KIT cl4/Geil Ultra 4096MB 800Mhz KIT cl4
SATA2 WESTERN DIGITAL 640GB 16MB
Sapphire Radeon HD 4850 512MB Dual Slot/Palit Radeon HD 4870 512MB Sonic Dual Edition
ANTEC Three Hundred
Corsair 650W
SATA2 Pioneer DVR-216DBK
cena: 766.00 €

al kupt Palit Radeon HD 4870 512MB Sonic Dual Edition za 220€ al Sapphire Radeon HD 4850 512MB Dual Slot za 150€???Se splača kupt 4870 za razliko 70€??pa še neki kaj bi priporočal Patriot Viper Series 4096MB KIT cl4 k pride 65€ al Geil Ultra 4096MB 800Mhz KIT cl4 za 70€ oz. če veste še za kake druge v temu rangu cene.aja pa še če ma kdo kake izkušnje z naročanjem preko elektronika.si...

hvala za odgovore...lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fishy ()

tilinho20 ::

Rame daj Geil, grafo 4870, pa napajalnik zamenjaj za LC.

Zgodovina sprememb…

fishy ::

aha...hvala...sam neki še...lc u elektronika.si nimajo dau sm corsair ker je edn predlagu to nekomu...se ti ne zdi ql??

tilinho20 ::

LC so boljši (čeporav ti bojo najbrž tukaj rekl da je Corsair boljši --> odvisno tudi od modela). Če kupiš kaj od LC, kupi katerikoli napajalnik iz Metatron serije. Sam ti priporočam Arkangel 850W.

Steinkauz ::

Corsair 650w je eden bolj priporočanih modelov...
http://www.google.si/search?hl=sl&q=cor...

dasooo ::

Steinkauz hvala za odgovor.

Za nakup se nisem odločil pri elektronika.si ker sem iz Ljubljane in bom raje kupil pri Funtechu ker je 200m daleč od mene.

Pa tudi ne vem, računalnika se mi zdi da ni za zaupat poštarjem da ga kr tko nosijo naokoli se mi zdi. Pa še zarad garancije sem se odloču da kupim računalnik v Ljubljani,ker ni treba ga dajat spet na pošto in tdi.. Pa čeprav me bo stalo 50eurov več.
Kaj pa vi pravite glede tega?

Zanima me še mnenje ali je za tak računalnik (hd 4870,c2d e5000,p5q-pro) dovolj samo dva ventilatroja v ohišju Three Hundred od Anteca? Al raje kupim Nine hundred,čeprav je 55eurov več?

Ali je ta pomnilniška kartica pa napajalnik vredu?
-Ram DDR2 TeamGroup 4GB (2*2GB) PC6400 800 Elite CL5 DualChannel kit s hladilnikom retail
-Napajalnik LC 650W LC8650, 140mm Fan, črn ATXVer2.2 24pin + 8pin EPS, 6pin PCIe, SATA

Najlepša hvala za odgovore.

Steinkauz ::

Jah če jst bi potem kupu še ene 2 ventilatorja pa dal v three hundred. Poglej še agt.si(tut v lj) ki je kolker sm gledu povečini cnej... Edin izbiro napajalnikov majo precej bedno...
Aja pa skor škoda bi bla, če nebi tega navil, tko da mogoče nebi blo slabo investirat 20 eur v en cooler za cpu.

tilinho20 ::

Corsair 650w je eden bolj priporočanih modelov...
http://www.google.si/search?hl=sl&q=cor...


Corsair can't quite keep up on the 12V rails, where we can see ripple heading for 70mV on 12V2

Tole ne vem če je glih dober napajalnik.

dasooo ::

Pri funtech pravijo da nimajo na zalogi matične plošče asus p5q pro in so mi ponudili p5q p45. Zanima me v čem je razlika med tema dvema ploščama. Neki sem bral pa pravjo da je za navijat procesor slaba p5q p45. Kaj vi praviste? Mi predlagaste katero drugo ploščo iz serije p5q za navijanje.?

tilinho20 ::

Ja lahko pa počakaš da dobijo p5q pro.

Kostnik ::

Lepo pozdravljeni vsi skupaj.

Sem nov uporabnik na forumu zato bi vas prosil za pomoč, saj sam o tej zadevi ne vem kaj dosti. Namreč želel bi si kupit prenosni računalnik. Cena se naj giblje od 1000-1200 eurov. Od prenosnika pričakujem zmogljivost, kvaliteto, da se lahko kaka novejša igra gor igra, pa kakšni programi za slike.

Lepo bi vas prosil za pomoč in nasvet.
Lep pozdrav.

Voip ::

Napiši katere igre bi igral ter velikost ( 15, 17... )?

Ali bi rabil multimedijsko podporo ( B-Ray... )?

Kakšne programe za slike si imel v mislih ( pro ali amatersko )?

Kostnik ::

Hey, amm 15.4, potem B-Ray ni pomemben je pa zaželjen. Sta pa eSata in HDMI, potem garafa naj bo vsaj v rangu ATI Mobility Radeon HD3650. Rač bi rabo bolj kot z ono, za kake programske programe (visual studijo C# in java). LP

Mirabella ::

Kakšne imate izkušnje z nabavo prenosnikov iz Nemčije?

Trenutno se namreč mudim v Münchnu za dlje časa in me zanima, če se mi bolj splača nabavati kaj tam. V rangu 1000 - 1200€. Nemška tipkovnica me ne moti, vendar ne vem kako je kaj z garancijo (načeloma denimo HP garancija velja tudi v SLO?).

Hvala za odgovore


Veš kaj, kolikor sem slišala in videla so tukaj veliko bolj ugodne variante z garancijo.
who cares?

Voip ::

Kostnik :

1. http://www.mimovrste.com/artikel/275008...

2.http://www.mimovrste.com/artikel/275013...

Sam bi vzel spodnjega - ni sicer tako strojno močan ima pa dober zaslon, tipkovnico in ohišje + B-Ray.

http://www.vshop.si/132/podrobnosti/Son...

Res pa je, da boš najboljši price/performance dobil pri kakšnem Asusu brez OS.

Sam raje kupim "manj zmogljiv" prenosnik Sony/HP(ne S serije!!!)/Toshiba kot močnejši Acer oz. Asus za enak denar.

Kostnik ::

Hvala lepa. Vsi so vredi, samo pri prvih dveh me moti, da imata Enhanced Dual point (Point stick, touch pad). Saj s tem nebi delo in bi bilo samo odveč. LP Sonyev, pa je že malo predrag. Hvala vseeno za odgovore. LP

MrStein ::

Kaj te moti ?
Če ne rabiš, ne uporabljaš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mikimisek ::

Pozdravljeni!

Zanima me kako sestaviti best buy racunalnik za okrog 600 evrov. Vcasih sem spremljal dogajanje, zdaj pa mi je enostavno zmanjkalo casa. Upam, da mi lahko kdo, ki spremlja cene in konfiguracije pomaga. Proizvajalec ni pomemben, ker nisem pristas nobenega tabora =)

Lp, Marko

dzinks63 ::

Za cca 600€ si poglej malo tole temo

dugi ::

Pozdravljeni;
odločam se za nakup novega računalnika, rabil bi ga predvsem za brskanje (internet), gledanje fimov in mogoče tu pa tam kakšno igro in vas sedaj prosim za mneje tega računalnika:
- Namizni računalnik
- Tip in hitrost procesorja: AMD Athlon64 X2 5000+, 2.6Ghz
- Velikost delovnega pomnilnika: 2GB, DDR2
- Velikost trdega diska: 500GB Sata2
- Grafična kartica: Samostojna, Nvidia Geforce 9400GT, 512MB
- Optična enota: DVD-RW
- Operacijski sistem: Brez operacijskega sistema
- Priklopi: 2xUSB 2.0 spredaj, 4xUSB 2.0 zadaj, VGA Out, DVI Out, Mrežna kartica 10/100, Priklop za zunanje zvočnike, mikrofon in tretjo zvočno napravo
- Dodatna oprema: Priložena miška in tipkovnica

Voip ::

Kostnik : Sem ti predlagal najdražjega Sony-ja. Drugače so cene takšnega modela od 850EUR naprej!

http://www.vshop.si/18/Sony-Vaio-Prenos...

hribovec ::

Pozdravljeni;
Zanima me vase mnenje o nakupu prenosnika. Proracun sem si zastavil do 600€, potrebujem pa ga za delo (VisualStudio, office), wireless dostop v "Eduroam" in pa obvezno igralnistvo =).

Soliden kandidat je:
HP Compaq 6730s
in pa
Asus X59SL T3200
zaenkrat pa se nagibam k
HP Compaq 6735s

Hvala za vase odgovore in mnenja.

conquistador ::

Mene pa zanima, kateri laptop ima po vasih izkusnjah najtisje ventilatorje ? To me namrec precej moti. Sicer se nagibam k Toshibi.

kiFni ::

Kako se vam zdi tale? Kake iskušnje. Do zdaj smo imeli samo HP.

Prenosnik Fujitsu Siemens 18.4” Li 3910

INTEL Dual Core T3200 DVOJEDRNI PROCESOR 2.00 GHz
• RAM 3072 MB DDR2
• 320 GB SATA • DVD-RW
• LCD 18.4” 16:9 HD format Brilliant View
• grafika INTEL GMA 4500 do 1.277 MB(DirectX 10.0 podpora)
• brezžična povezava WLAN Draft-N
• čitalec kartic
• Bluetooth 2.1
• HDMI • eSATA
• IEEE
• spletna kamera 1.3MP
• 8 celična baterija
• GARANCIJA 24 mesecev

cena:649.90 €

niaeva ::

Pozdravljeni.

Že nekaj časa kupujem prenosnik nekje do 700€.
Rač naj bi imel Intel Core 2 duo, min 3 GB del. spomin, min 250 GB trdega diska in grafična kartica naj ne bi bila integrirana.

Zanimajo me vaša menja o firmi Fujitsu Siemens
http://www.mimovrste.com/artikel/275008...

razmišljala sem tudi o nakupu HP, samo sem slišala, da se baje zadnje čase dosti kvarijo.

Firma Lenovo naj bi izdelovala zelo slabe prenosnike in prav tako Asus..
Acer naj bi bil cenovno dober računalnik.

Kakšno je vaše mnenje?

Ali ima tale Toshiba http://www.mimovrste.com/artikel/275013...
dovolj dobro grafično kartico za odelovanje slik z razminimi programi, kot so Photoshop, Illustrator, AC itd. saj ima gr. kartico 128 mb

lp

bond007 ::

@videofrik: Kje ga dobiš za 650€?

Voip ::

Firma Lenovo naj bi izdelovala zelo slabe prenosnike in prav tako Asus..



????

Steinkauz ::

Haha lenovo like najbolš firma :))

kiFni ::

@videofrik: Kje ga dobiš za 650€?


Ej ne vem točno katera štacuna, vem da nekje proti Celju. Kolega ima doma reklamo. Bom vprašu.
Samo naj kdo pove če se to splača, meni na HPju počasi sapo jemlje, pa moram nabavt neki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

niaeva ::

Haha lenovo like najbolš firma :))


Ljudje imajo zelo različna mnenja. Da lenovo izdeluje slabe rač. mi je celo rekel prodajalec.

Prav tako je rekel za HP in Asus, da jih dosti prejemajo kot reklamacijo...
kaj menite vi oz izkušnje?

Shegevara ::

HP sigurno niso in res niso top quality. Asus pa lenovo pa nista tako zanič, sigurno ne tako priznana kot toshiba recimo ampak na nivoju.

Planetarium ::

Pozdravljeni!

Mene pa zanima kater notebook bi priporočali do 900€. Uporabljal bi se večinoma za programe kot so proengi/acad ter mogoče zraven še za kakšno igro.

Trenutno sem gledal sledeče:

http://www.mimovrste.com/artikel/275013...
http://www.mimovrste.com/artikel/275012...
http://so-doo.si/detail.php?page_lang=s...

nimam pojma o prenosnikih zato me zanima vaše mnenje. Če ima kdo povezavo do drugih spletnih trgovin ki bi ponujale cenejše/boljše P/P notebooke pa kr!

Lep pozdrav!

Zgodovina sprememb…

Blue3D ::

Zanima me vaše mnenje o tem sistemu:
Potrebujem ga za 3D modeliranje in da zalaufam kaki novi špil.

Osnovna plošča MSI P43 S775,dual DDR2
Procesor INTEL Core 2 Duo E8400 6mb 3.0Ghz
Grafična kartica CONNECT 3D RADEON HD4830 512MB PCi-e
Pomnilnik DDR2 4GB PC6400 800 z hladilnikom
Trdi disk SEAGATE 500Gb SATA-II 32mb 7200rpm
Optična enota NEC AD-5200S DL 18x B
Ohišje Midi Tower TT -MAMBO 460W 12cm,ATX

Za 625 eu
Tested on Quakers
I5 13600K 6800XT

Steinkauz ::

20 eur dražji pa precej bolš :)

niaeva ::

sem tik pred nakupom prenosnika, pa bi rada še kakšen vaš komentar, lepo prosim:

http://www.mimovrste.com/artikel/275010...

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

kaj menite o procesorjih med temi računalniki.

Upam na vaše odgovore in nasvete, lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: niaeva ()

AnubisOfDoom ::

Zanima me za 3 racunalnike.

1. bo uporabljala teta in se bo uporabljal za nezahtevno delo, predvsem internet, urejanje slik, pisanje v wordu, tu in tam kaksen film... Sestavil sem nekaj takega

Maticna plošca Gigabyte GA-G31M-S2L, VGA, 775
Procesor Intel Core2 Duo E7300 2,66GHz, 775
Pomnilnik (RAM) Kingston Hyperx DDR2 2GB 800MHz
Trdi disk WD Caviar Blue (WD2500AAKS) 250GB, SATAII
Graficna kartica Leadtek WinFast PX9600 GT, 512Mb
Ohišje Spire BlackFin V SP-3005B, brez napajalnika
Napajalnik Power LC6600 600W
Monitor LCD 22" Samsung 2233BW
Skupaj: 609,42 EUR

To je bilo na mimovrste. Zanima me nekaj v tem cenovnem razredu (skupaj z monitorjem).

2. racunalnik bo uporabljala punca, bo njen edini racunalnik. Uporaba bo malo corela, autocada, mejl, internet, muzika, download, filmi...

ali bi se ta obnesel?
http://www.notesniki.si/artikel/318/Son...

Punco omenjam zato, ker laptop MORA bit lep (kar ji ta vaio je). Noce da bi bil ekran vecji kot 15" in zaslon naj bi bil "nesvetlec". Ali je ta vaio v redu, al se da dobit kaj boljsega za podoben denar (ne nad 1000€, raje manj)

3. racunalnik pa kupujem zase. Doma imam ze PC, sicer star, ampak mi dobro sluzi. Laptopa pa se nimam in se zanimam za netbooka, konkretneje za Lenovo ideapad s10. Ali je ta za kaj? Ali je kaksen drug boljsi? Zanimata me predvsem baterija in zaslon, ki ne sme bit svetleci. Gledal sem verzijo z linuxom, 1.5 gb rama in 160 gb diskom. Baterije v nemciji naj bi bile 6 celicne, tako da mu okrog 5 ur ne uide?

Blue3D ::

To si poglej.

 Tukaj

Tukaj

Tested on Quakers
I5 13600K 6800XT

AnubisOfDoom ::

hvala, verjetno pa bom vzel kar tistega, saj ni velike razlike. Pa se nvidio imam raje kot pa ati, s katerim nisem nikoli imel dobrih izkusenj.

Kaj pa glede laptopov?

šernk ::

zanima me kateri od naslednjih računalnikov je boljši nakup:

Fusion namizni računalnik XT6615 (Core2Quad, 4GB, 750GB)

ali

TRON EXTREME C2Q + Far Cry 2Intel Core 2 Quad Q8

predvsem mi delajo probleme grafični kartici, ker glede ati plavam v temi. vendar po ceni je precej dražja od geforce v drugem PCju
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Galaxy ::

Tron.

osumljen ::

Zdravo,

zanima me kaj se da kej dobit pametnega do 400 €. Uporabljal bi ga za splošno uporabo (faks, internet,muzka,...).

Hvala za komentarje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: osumljen ()

jest10 ::

Zanima me, če ima kdo kaj izkušenj s prenosnikom ASUS X58C C-M 220? Je ohišje dovolj solidno? Občutek pri delu z njim?
Pa ne zapikujte se v procesor, ker je le ta za net, office in ogled slik čez glavo dovolj:P

MEDENA2 ::

@osumljen:

Če iščeš prenosnik do 400€ bi bil tale kar kul:
KLIK ;)
MSI P45 Neo3-FR, Intel E8300+Mugen@3,40Ghz, Corsair DHX 4GB cl4 @1020Mhz cl5
Sapphire 4850 512MB, 2X WD6400AAKS, Pioneer DVR-215DBK
ANTEC Three Hundred + 3X120mm ANTEC FAN, Corsair TX650W

mtosev ::

Zanima me, če ima kdo kaj izkušenj s prenosnikom ASUS X58C C-M 220? Je ohišje dovolj solidno? Občutek pri delu z njim?
Pa ne zapikujte se v procesor, ker je le ta za net, office in ogled slik čez glavo dovolj:P
http://so-doo.si/detail.php?page_lang=s...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ferewuz ::

Kaj pravite na ta računalnik:

Bi kaj spremenili?
Napajalnik je dost močan?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferewuz ()
««
12 / 1136
»»