» »

Pariz on fire!

Pariz on fire!

1
2
3 4 5

Thomas ::

> Sem proti nasilnemu ''izvažanju kulture'' kamorkoli.

Glede tega bo potrebno še debatirati. Zame je to taktično vprašanje. Če smo prešibki, da bi preprečili mutilacijo deklic v Alžiriji - to je možno edinole z eradikacijo tradicionalizma - potem smo žal prešibki. Ko bomo imeli SAI, bomo pa to naredili, jasno.

Mutilacijo deklic pa smo dopuščali v vseh teh predmestjih, kjer so zdaj vstaje, desetletja.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Saladin ::

Če se že gremo izkoreninjenja barbarstva, potem bodimo konsistentni v tem.
Ni problem samo fundamentalizem, problem je revščina, neizobraženost, kriminal, lakota, genocid, mučenje, kapitalizem, komunizem, sovraštvo,...

Če bi verjel, da bo zid popravil zadevo, bi bil takoj ZA.
Zid je samo flajšter na vneti rani. Od zunaj zgleda vse normalno, znotraj pa se kuha infekcija.

Zid ti bo prinesel novo hladno vojno, ki bo kmalu prišla do kubanske krize (in verjetnost racionalnega razmišljanja v primeru ekstremistov je drastično manjša od ponosnih rusov)
Ima talking WW3 here.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Thomas ::

> kapitalizem, komunizem

......

---------------------

Spoštovani uporabnik Thomas


Skladno z moderatorskimi pooblastili, sem vaš post zaradi dela vsebine, ki nasprotuje pravilom ST ( 2.točka 1. člena ) v celoti izbrisal.

V kolikor menite, da je prišlo do izbrisa neupravičeno, se lahko zoper mojo odločitev pritoži, v zato ustreznem oddelku.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Do tega nasinja je prišlo zaradi tega, ker ljudje niso bili dobro upeljani v družbo in nekatere ljudi je strah islama zaradi teroristov.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

jype ::

Thomas ne le da sovraznika ne pozna, celo drasticno ga podcenjuje.

Svetoval sem ti ze, da svoja mnenja postavljaj malo manj absolutno. Vrstice se berejo kot blodnje kakega diktatorja, ki mu sodi sodisce, ki ga on ne priznava. Izkrivljas podobe in hujskas (kar je v nasi drzavi, mimogrede, prepovedano).

Ker nasveta ocitno ne sprejemas menim, da te lahko brez skrbi ignoriramo, dokler ne bos postal motec, ali pa sel predalec s svojim pozivanjem k narodnostni, rasni, verski, kulturni ali kaksni drugi diskriminaciji ter v skrajnejsih primerih kar k takojsnjemu zacetku sovraznosti do tistih, ki imajo scitnik na sportnem pokrivalu obrnjen v napacno smer.

Ja, you're talking WW3 here. Upam, da bodo tisti, ki tvojemu zgledu sledijo, v prvih bojnih linijah, ko bo treba s tal pobirat koscke trupel sorodnikov in prehraniti miljardo ljudi, ki bo zaradi napacne lokalne in svetovne politike preplavila tudi moje dvorisce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

ecikapecika ::

Jaz pa mislim, da je poglavitni problem v tem da je islamska vera (in kultura) za časom. Preprosto se ne more prilagajat sodobnemu okolju in to je tisto kar povzroča probleme, Recimo krščanska cerkev se prilagaja "novemu svetu", čeprav počasi vendar se. Islam pa je še zmeraj na takem nivoju kot je bil ob "ustanovitvi" torej daljnega leta 800 (če se prav spomnim). Današnji svet se pa močno razlikuje od tistega leta 800 in predvsem zaradi globalizacije je to za islam en velik, ma ne ogromen šok!

Kako rešiti to zagato si pa ne predstavljam, ali bo šel islam v korak z časom, ali pa se islamske dežele ogradi in izolira. Vendar v izolaciji jaz vidim le še večje probleme.

Naj se proba kdo postavit v okvir nekega zagretega islamskega vernika in naj si proba predstavljat kaj si "oni" pravzaprav mislijo o "nas". Pa da smo si na jasnem jaz sem ateist in ne odobravam niti katoliške cerkve, niti islama.

Utk ::

Sigurno je za časom ja, za našim časom, da ne bo pomote. Samo kdo se bo komu prilagodu? Mi njim že ne...

mtosev ::

Če se nemoreje prilagodit naj grejo od kje so prišli.

PS Nisem nestrpen do drugačnih.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

En primer kak so se nekateri prilagodili.

Dosti turkov v Turčiji meče smeti čez okno. V Nemčiji 100% to ne delajo, ker bi oni čez okno leteli.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

veteran ::

Naj se proba kdo postavit v okvir nekega zagretega islamskega vernika in naj si proba predstavljat kaj si "oni" pravzaprav mislijo o "nas".

Aja? Zakaj pa to?! Saj nisem jaz emigriral v savdsko arabijo, hudirja!

Če fanatiku ni kaj všeč, če ima kakršnekoli pomisleke glede življenja v Evropi, gre lahko kam drugam. Npr, v Sahari je dovolj prostora za vse, toplo je pa tud dost, ne bo treba kurit. No, vsaj čez dan, ponoči si bodo pa hladili razgrete glave. ;)

Francozi so riti. Že deseti dan drhal požiga, oni pa nič, samo mal gasijo, letajo s helikopterji in snemajo...

Nekaj oklepnikov, nekaj mitraljezov, pa bi hitro umirili huligane.

AndrejS ::

Te vandali bi morali nazaj poslati, pa magari v lesenih škatlah! Pa naj tam sranje delajo od koder so prišli. Divjaki.

Thomas ::

Izgon za državljane nikakor ne pride v poštev. Mislim, da to ne bi bilo niti pametno, celo če bi spravili skozi zakonodajni postopek, kar je pa praktično nemogoče.

Mogoče pa je zaostriti antiteroristično zakonodajo tako, da bodo spravljeni takile primerki za desetletja v areste, brez možnosti prihoda na prostost.

To je po mojem tudi zelo realna možnost, samo še ene 10000 avtomobilov ali 100 šol morajo prej zažgati v Franciji in drugod po Evropi, da se bo javnost masovno obrnila proti "strpnežem" tipa Danica Simšič.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Daedalus ::

Francoska policija je v soboto pozno zvečer v južnem pariškem predmestju Evry odkrila delavnico, kjer so izgredniki izdelovali zažigalne bombe molotovke. V prostorih so nato zasegli 150 steklenic, napolnjenih z bencinom, našli pa so tudi kapuce, s katerimi si izgredniki zakrivajo obraze, je povedal predstavnik francoskega pravosodnega ministrstva Jean-Marie Huet. V delavnici molotovk je policija aretirala tudi šest mladoletnikov. “Odkritje kaže, da zažigalne bombe, ki jih uporabljajo izgredniki, niso naredili otroci v svojih kopalnicah," je dejal Huet.

Vir

Torej? Jaz pravim, tanke na ulice, mladoletni gor al dol. Seveda ne strelat po folku, ste pa lahko precej prepičani, da ko bojo tisti izgredniki zagledali, kak se proti njim obrača cev topa - se bojo usrali. Plus mnogo solzilca in dimne zavese. Če jih dobro prestrašiš, bojo drugič malo pomislili. Ker kak zgleda - je nekdo samo čakal svojo priložnost...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

leinad ::

Tako kot se v Iraqu oserjejo? Sem na Reutersu pred dvema tednoma gledal sliko dveh gorečih tankistov, ki sta skakala ven iz tanka, kar na glavo. Pa so jima to naredili "protestniki" z navadnimi molotovkami.

Alec999 ::

Tank bi blo res nespametno posiljat v mestne ulice! Sploh ce ga ne miseljo uporabt :D
Policijsko uro uvest pa vojake poklicat, ce se bodo razmere se stopnjevale.
Se dobr da v Franciji ni tko k v Ameriki k ma skoraj usak lahko strelno orozje, ker bi lastniki zazganih avtomobilov zacel strelat po folxu, ker se pocutijo ogrozene in jim tujci unicujejo lastnino. To bi sele blo "zabavno" :8)

WarpedGone ::

Ampak dejansko, kej podobnega u amerik? Po dveh dneh je državljanska vojna in par sto mrtvih....
Zbogom in hvala za vse ribe

jype ::

Ne. V Ameriki bi bilo enako. Prekleto bi pazili, kaj delajo, ker nocejo, da se nemiri razsirijo, ampak jih hocejo ustavit. Vzigalico se da upihnit, ce pa pihas v taborni ogenj, pa gori bolje, ne?

Thomas ima prav. Protiteroristicna zakonodaja bi morala ucinkovito onemogociti vse tisto, kar ni v skladu z vrednotami pravne in socialne drzave (v priznanih mejah, seveda ne mislim da je treba vsaki lenobi brisat rit). Ce se znajde mularija z molotovkami na ulici, se jih pac rehabilitira v ustreznem zavodu. Vsekakor francoska policija odlicno in kolikor je v takih razmerah mozno profesionalno opravlja svoje delo (plus minus cloveski faktor, temu se zal ne moremo izogniti na nobenem podrocju). Manj izurjeni policisti bi zagotovo ze naredili kako napako ali dve, potem pa vemo da je pot do pomiritve mnozice vedno tezja. Ce se delikvente zapre in se jim ustrezno dokaze, da pravna drzava funkcionira, bo psiholoski efekt na mnozice, ki danes pravijo, da nimajo cesa izgubiti, ogromen.

Pri spremembah pooblastil pa moramo biti zelo previdni: se spomnite demonstracij za demokratizacijo vzhodne nemcije? Tisti ljudje niso vrgli niti enega predmeta, pa so mnogim polomili kosti. Surovo obracunavanje policije z udelezenci demonstracij pac ni dopustno, ce demonstranti niso oborozeni. Pa ne govorit da je to znacilno za komunisticne rezime. Spomnite se tudi Ohia na zacetku sedemdesetih, ko je vojska streljala na mirne protestnike proti vojni v Vietnamu.

S policijsko uro se bolj malo doseze: v sodobnem mestu se med policijsko uro le redko pripre dejanske delikvente, pogosto pa ljudi z nujnimi opravki. Spet lahko pobrskate po izkusnjah severne Irske.

leinad ::

Te tvoje primerjave s komunisti so en bulšit. Sploh, da ven mečeš take češ, da ni značilno za komuniste bilo, da so stvari urejali z orožjem. Čehi, Slovaki(60eta), Madžari(50eta), vzhodni Nemci(50eta in 80eta), Romuni(80eta), Kitajci(80eta) in navsezadnje jaz kot slovenec(91' JLA ni prišla k nam na vojaško parado) se ne bi ravno strinjali s tabo. To kar so STASIjevci izvajali 89' je bilo še blago proti tistim ruskim "tank rushom", ki so jih tako radi prakticirali.
Ja že, da se pri demokratičnih režimih tudi lahko pripeti kak incident, ampak verjemi, da ti niso podprti s strani vlade, ker bi si sama zategnila zanko okoli vratu. Pri komunajzerjih pa ni bilo volitev in straha pred njihovo izgubitvijo.

jarre ::

Uuuu... kako lepo znamo Slovenci skrivati, da smo v resnici hudo konzervativni in "mehko" rasistični. Fantje umirite se, malce pobrskajte naokrog (mogoče bo uspelo kakšnemu od vas celo prebrati uvodnik v prilogi Sobotnega Dela...) in poskusite doumeti ozadje tega kar se dogaja v Franciji.

Vi naj bi postali bodoči slovenski intelektualci?! Odlični računalničarji ste, pa vseeno ne znate iz interneta izluščiti ter razumeti stvari na več nivojih!

Ah, ja. NIKAKOR NE PODPIRAM TEGA kar se dogaja v Franciji!

Upirati se je mogoče tudi na druge načine, nasilje stvari samo še poslabša! Če bi posplošil vaša razmišljanja, bi morali v osemdesetih in začetku devetdesetih, ko je bil v Mariboru velik val stavk (ko so propadali TAM, pa Jeklotehna in še nekaj velikih podjetij), ki so bile blizu preskoka v nasilje, tudi poslati tanke, mar ne?! Da ne boste takoj ponoreli... samo močno posplošujem in vas poskušam "dregniti", da bi prebrali še kaj več o tem kaj se dogaja v Parizu...

Thomas ::

Takele jamrarije kot v Sobotni Prilogi, bodo počasi izginile. Tudi posti tipa jarre, kjer išče neke za lase privlečene analogije in patronizira udeležence foruma.

|O
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jarre ::

Hm. Kaj se dogaja s Slovenijo?! Bodoči intelektualci?!

Thomas ::

Niso več v akordu z levičarskimi blejanji.

To je.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mati ::

Če ste že vsi tako napaljeni proti nogometnim navijačem ko so v akciji, da bi najraje kar pobijali, ne vem kako lahko sploh simpatizirate in iščete opravičila tem musličem, ki divjajo po Parizu?
Dvojna merila?

Tile francozi so pa tudi eni pussy-ji. Če bi se to dogajalo v kakšnem predmestju Maribora (Dogošah :)) ) bi hitro prišlo do Auf biks, čreve na plot! :)

Moje mnenje, nagnat golazen čez gibraltar! ;) En podoben zakon so sprejeli nemci se mi zdi 10 let nazaj. Da so lahko priseljence in njihove otroke nagnali iz države, če se niso lepo obnašali in mislim, da je celo par turkov s solznimi očmi stopilo iz letala v Istanbulu! Od takrat ni bilo resnejših problemov s Turki v Nemčiji!

WarpedGone ::

Glede amerike je razlika to da je tam navadn John Doe oborožen. Tipičnemu francozu lahk zapalš avto pred njegovo hišo, med tem ko bo on maximalno klical policijo. Poskus to narest pred tipičnim američanom. Dobil boš kroglo v rit.

Sicer pa obstaja razlika med mirnim protestom in pobesnelo drhaljo, ki je na ulici zato da uničuje. V taki situaciji je moraliziranje rahlo neprimerno. Barabe je treba najprej in čimprej ohladit in vpostavit red. Nastavljanje drugega lica in čakanje da se bo tisti, ki te tepe utrudil je rahlo jalovo.
Zbogom in hvala za vse ribe

Azrael ::

V režimu trde roke bi problem teh razbojniških tolp rešili hitro in enostavno. Kolovodje pred zid, ostalo bando pa v delovne brigade, energije imajo tako ali preveč, naj plačajo z obrestmi vso škodo, ki so jo naredili. Samo v demokraciji baje to še ne gre. Po drugi strani ima Francija Tujsko legijo, tako da imajo vsaj en backup plan.

Mislim, da je problem v Franciji po eni strani popuščanje ideji o kulturni raznolikosti. Zakoni neke države morajo veljati za vse ljudi na njenem območju. Govorjenje, da je neka etnična skupina izjema, kar se tiče enakosti pred zakonoom, je zelo slabo. Drugi problem je šikaniranje poštenih ljudi iz te etnične skupine, s strani lokalnih šerifov.

Ljudje iz take etnične skupine, ki spoštujrjo zakone tako izpadejo kot tepci in slabiči, tisti, ki so nad zakonom so frajerji, junaki in heroji. Ko se potem takim dokončnmo strga, je veliko s*anje.
Nekoč je bil Slo-tech.

jype ::

Z dostavkom kaj ni znacilno za komunisticne rezime sem ciljal na zlorabe pooblastil policije pri zatiranju legitimne politicne pobude, ne pa na to da se reci takrat niso kar pocez urejale s tanki in orozjem. Take zlorabe so prepogoste tudi na zahodu, ceprav v zadnjem casu manj, ker si danes razen norcev le redki upajo na ulice (in ne zato ker ne bi bilo proti cemu za protestirat).

V rezimu trde roke bi problem resili hitro in enostavno, potem bi pa rezim napadla najvecja demokracija sveta in kot collateral damage bi pomrlo se nekaj 10.000 civilistov. Odlicna resitev. Skoraj boljsa od bloody sunday.

Ce ti v ZDA nekdo poskusa zazgat avto, pa streljas nanj, potem je dobro, da imas ustrezno utrjeno prebivalisce, ker praviloma streljajo nazaj. Ker so nepridipravi "od foha" imajo praviloma tudi bolj nevarno orozje. Spomnite se, da ameriski revezi streljajo tudi na resevalne helikopterje, ker zivijo s podobno paradigmo kot vecina francoskih izgrednikov: "We've nothing to lose, so why not?" Pa vseeno vojska ni streljala nazaj, ker so begunska taborisca ljudi, ki bezijo pred tornadom, odlicen lonec, ki lahko pod pritiskom bede eksplodira, ce se ga primerno vzpodbuja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

BlackHole ::

Tole me spomni na Nostradamusa, ko je napovedal, da bo Francija (ali Pariz, ne spomnim se) gorel(a).8-)
LP Marko

AndrejS ::

Vsakemu so dali državljanstvo, zdaj pa imajo. Upam da pri nas ne bo enako , ker dosti ...... že dobi državljanstvo.

Tear_DR0P ::

boli me kurac za nostradamusa - ko sem delal leta 2003 nalogo za antropologijo o rasizmu ne-belcev, sem bil šokiran, ugotovil sem, da so rioti precej pogost pojav v revnejših četrtih ameriških velemest - ne vem točno ob katerem električnem mrku, vendar v razdobju zadnjih 5 let, so črnci požgal večino korejskih četrti v LAju. zdej pa eni pišejo, da se v ameriki kaj takega ne more zgodit. Lahko se, samo da je riot v ameriki še bolj nevaren, ker nimajo zgolj molotovk in kamnov, ampak so noro oboroženi ti izgredniki.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Tear_DR0P ::

aja pa še neki - po mojem lahko dobi državljanstvo za slovenijo vsak - thomas pridiga o tem, kako je človeška delovna sila nepotrebna, obenem se pa ne zaveda, da so roboti mnogo dražji od turkov - nej si mal pogleda, kako je nemško gospodarstvo cevetelo in kakšno gospodarsko rast so imeli nemci v času ilegalnih turških priseljencev - ti so bli za razliko od robotov potrošna roba

pa da nebi kdo tega brisu al pa mislu da jst podpiram takšno ravnanje - bilo je mišljeno sarkastično za vse poste, ki skrivaj namigujejo, da so priseljenci krivi za izgrede in bognedaj, da bi še pri nas mel kake priseljence - stvar je dvostranska in na obeh straneh je treba enpar ludi dvakrat okol uhov in zapret
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Daedalus ::

Pariz – Francoski predsednik Jacques Chirac je po izrednem sestanku sveta za nacionalno varnost obljubil, da bodo mladi nasilneži, ki so že enajsto noč uničevali lastnino po francoskih predmestjih, ustrezno kaznovani. Besede pa očitno ne zaležejo kaj dosti, saj se je ponoči nadaljevalo streljanje na policiste – predvsem v južni pariški soseski Grigny –, pri čemer je bilo 34 policistov ranjenih, dva od njih huje.

Kje je vojska? Ker tole jim bo vsak čas eksplodiralo - pol pa bo res sranje.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jype ::

Hja, po moje napake z vojsko ne bodo naredili. So jo ze Britanci, pa so imeli potem 30 let sranje. Pa so bili vsi, ki so se tepli, belci in kristjani.

Francozi si pac kljub temu da se odlicno delajo francoze ne morejo privoscit vzpostavit izrednih razmer, dokler se njihovo ljudstvo za to prakticno enoglasno ne opredeli. Ker so demokraticna drzava, remember? To, da je vecina Francozov do takega pocetja bolj strpnih kot je povprecje na temle forumu, je super, ker se mogoce konec divjanja revne mularije ne bo sprevrgel v splosno nasilje proti priseljencem, temvec v hitrejso in trajnejso resitev vprasanja priseljencev z dolgorocnimi programi.

Vanich ::

Kratek filmček o neredih v Franciji:

French Riots

Zame je zanimiv sam začetek filma kjer demonstranti izražajo svoje nezadovoljstvo nad svojimi socialnimi problemi z sinhronizinarinm večglasnim vzklikanjem "Allah'u akbar" , poleg metanja molotovk in drugih predmetov na policijo in zažiganja avtomobilov.

cirecire ::

Rioters fired at police and burned schools and churches in an 11th night of violence in France, despite words from the president that restoring order was a top priority.

Damage from protests across France hit a new peak overnight, as rioters burned 1,408 vehicles, France's national police chief said. More than 4,300 vehicles have been burned since the riots began.

The figure was an increase from the night before, when 1,295 vehicles were burned, Michel Gaudin told a news conference. He said that police made 395 arrests overnight Sunday-Monday, up from 345 the night before.


Zdej so se pa spravili še na šole in cerkve...

Očitno uporabljajo enake metode, kot njihovi bratje na Bližnjem vzhodu....
In sedaj ta fanatični Arabec, ki je sosedu Francozu zažgal šolo in cerkev pričakuje, da mu bo taisti Francoz dal še več socialne pomoči.....

Ravnanje francoskih oblasti pa je milorečeno sramotno, da niso v stanju obračunati s temi arabskimi primitivci....

Daedalus ::

Francozi si pac kljub temu da se odlicno delajo francoze ne morejo privoscit vzpostavit izrednih razmer, dokler se njihovo ljudstvo za to prakticno enoglasno ne opredeli. Ker so demokraticna drzava, remember? To, da je vecina Francozov do takega pocetja bolj strpnih kot je povprecje na temle forumu, je super, ker se mogoce konec divjanja revne mularije ne bo sprevrgel v splosno nasilje proti priseljencem, temvec v hitrejso in trajnejso resitev vprasanja priseljencev z dolgorocnimi programi.

Ja, ljudstvo naj se še kr opredeljuje, tisti, ki pa pelejo sranje, bojo pa medtem pridobivali na pogumu in rekrutih. Krasno, ker se delajo Francoze, se zna hitro zgodit, da se bo zadeva razpletla dosti bolj krvavo, kot bi se sicer. Kaj pa rabiš? Eno pregreto glavo z primerno oboroživijo (obojega majo dovolj) v kombinaciji z napadom na kak "poln" civilni cilj. Poleg tega nisem nikol napisal, da podpiram splošno nasilje prosti naseljencem. Ga pa proti tistim, ki mečejo molotovke, strelajo na policiste in zažigajo avte ter stavbe. Za začetek vojska in blokade cest, pol pa solzilec fešta, taka, da bi si jo vsak zapomnil do konca življenja. Vojska vsaj v moji terminologiji namreč ne pomeni brezumnega nažigavanja z Fvstavi po želji] po folku (kot mi tule eni podtikajo), je pa precej bolj usposobljena za lov na oborožene, kot pa policija. Plus to, da ima veliko večji "strašilni faktor" kot policija. Ko je v igri vojska, je lahko še tak noremu jasno, da od tu naprej ni več šale.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

AndrejS ::

Naj pošlejo svojo tujsko legijo pa naj naredi mir. Potem pa se naredijo francoze.. in ne vejo kdo je naredil mir.

kopernik ::

O izgredih tudi iz Berlina in Bruslja

gzibret ::

Tako veselo požigajo McDonald's-e (iz linka, pa vedno, ko so kakšni neredi, priložijo sliko razbitega in zažganega "disneylanda").

Me zanima kaj bi bilo, če bi razbili še kakšno kebabđinico - teh je povsod vse polno? Kdorkoli pač. IMO bi nastal cel revolt, pa še socialisti bi takoj prihiteli in se že drli kakšni neonacisti s(m)o.
Vse je za neki dobr!

RatipoK ::

Jasno je, da priseljenci v Franciji ne živijo dobro. Jasno je tudi, da tile nemiri nimajo veliko skupnega z jezo nad razmerami. Zakaj?

Kot prvo divja sama testestorona polna mladina, ki pred kamerami izjavlja kako so jezni nad razmerami in izjavami premiera. Kar je itak samo izgovor. Gre se za nič drugega kot živalsko divjanje.
Psihologija nemirov pravi, da se nemiri lahko začnejo zaradi česarkoli (teoretično tudi pokvarjenega bureka). Potreben je le nek "trigger" zaradi katerega se ljudje začnejo zbirati na neki lokaciji (ulici). V tem primeru je bil to pač smrt dveh gang-bangerjev, ki sta tako glupa, da sta se skrila v transformator. Prav lahko bi "trigger" bil tudi, da bi nekemu črncu spodrsnilo z Eifflovega stolpa.
No, ljudje se pač zberejo na neki lokaciji. In posameznik se v množici obnaša drugače kot bi se sam. Vsak posameznik skrit v množici se počuti varnega še posebej če je prepričan, da je obkrožen z enako mislečimi ljudmi. Tako kot se riba počuti varnejšo pred plenilci, ko je v jati.

No, in v množici imamo nekoga, ki se nameni vržti prvi kamen. Če ima ta oseba občutek, da mu bodo drugi sledili bo kamen tudi vrgla. In obnašanje v množici je takšno, da mu bodo drugi sledili čeprav na ulico niso prišli s slabimi nameni. Eno sledi drugemu in nastane pizdarija.
Dobimo divjajočo množico, ki se sploh ne spomni več zakaj je poletel prvi kamen in zgorel prvi avto in slabe razmere so odličen izgovor.
V Franciji ni nemirov zaradi jeznih priseljencev, ki hočejo pravico ampak gre samo za divjanje mladine, ki izkorišča občutek varnosti v množici in posledično nemoči policije (ker se država boji kritike ob uporabi večje sile) za požiganje, razbijanje in sploh za vse kar se vsakemu človeku globoko znotraj zdi zabavno. Kar je tudi razvidno iz tega, da je večina avtomobilov bila zažgana v revnem delu predmestja. Se pravi, da so ogorčeni nad razmerami in revščino zažgali avtomobile že tako revnim ljudem.

Point tega posta? Izgredniki so prepotentni mladostniki, ki izkoriščajo okoliščine. Naj pošljejo vojsko, uporabijo tono gumijastih nabojev in solzilca ter jih strpajo vse v zapor.

Daedalus ::

Jap, pa še to - kaj ima dretje Allah je velik s protestom zaradi revščine? Bore malo...ima pa s čim drugim.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Thomas ::

Res je tako! Ne bodimo trapasti in ne sledimo neumni floskuli, kako "je smrt dveh mladih v transformatorju, ko sta bežala pred policijo" sploh lahko kakšenkoli legitimni povod za karkoli.

Beži pred policajem, ki te lovi zaradi prečkanja ceste na neoznačenem mestu in pri tem stopi pod kamion!

Tvoja smrt gre na tvoj konto. Edinoprav.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Vanich ::

Jap, pa še to - kaj ima dretje Allah je velik s protestom zaradi revščine? Bore malo...ima pa s čim drugim.

That's my point exactly.
Sem bil samo sarkastičen, po svoji navadi.

Nobene veze nima "Allah'u ekber" in goreča molotovka v roki pred
policijskim kordonom in pa neustrezne socialne razmere.

Tukaj je nekaj čisto drugega v igri.

RatipoK ::

Tukaj je nekaj čisto drugega v igri.

Jap. Mladostniški vandalizem in nič drugega.


- Me pa zanima zakaj v medijih poročajo samo o Franciji. Istočasno so bili/ali so še, kar hudi neredi na Danskem.

bili_39 ::

Takšni vandali običajno ne poslušajo kaj dosti novic ...
Tukaj pa je šlo za dokaj usklajeno akcijo na različnih koncih države (in širše - vsaj poskusi). Zdaj pa seštej ena in ena.

IMHO je (so) tisti trigger bil pripadnik(i) Al Kaide.

Hammer123 ::

Jst pa mislim, da bi bilo treba iti samo po stanovanjih(ala hišna preiskava), pa kdor ima kakršnokoli strelno orožje neprijavljeno, ga doleti huda kazen(v zaporniško celico, kjer bi bili sami anti-muslim znaki).

Izgrednikom pa dat odplačila na njihova pleča, pa naj bodo vse svoje življenje zapufani do amena!

Pa sam nimam nič proti muslimanom, samo jezi me da za čisto vsaki drek omenjajo kako je Alah car in pol! Pa naj bo! Samo naj se nanj tudi zgovarjajo, ko je potrebno kaj dobrega narediti za narod!

Vanich ::

Jap. Mladostniški vandalizem in nič drugega

Niti slučajno ne.

FastWIND ::

Ste prepričani, da gre samo za muslimane in priseljence jaz nisem. Nemiri se pojavljajo v revnih četrtih, kjer niso samo muslimani in priseljenci ampak predvsem prebivalci z nižnjimi dohohki ali brez... Vam to kaj pove?

RatipoK ::

Takšni vandali običajno ne poslušajo kaj dosti novic ...
Tukaj pa je šlo za dokaj usklajeno akcijo na različnih koncih države (in širše - vsaj poskusi). Zdaj pa seštej ena in ena.

IMHO je (so) tisti trigger bil pripadnik(i) Al Kaide.


In kateri element usklajene akcije vidiš v teh nemirih? Tukaj lahko definitivno vlečemo vzporednice z nemiri v LA. Kjer so kriminalca Rodneya Kinga (če se ne motim) policaji namlatili kar je bil izgovor za vsesplošno ropanje in požiganje. Oblasti v svoji nemoči pravijo, da je nemire nekdo organiziral. S temi nemiri bodo dosegli le nasprotno. Kaj bi ti nagradil nekoga, ki ti zažge pol države?
1+1=2

Al Kaide bi bilo sram teh nemirov. Oni imajo večje načrte. :))

....All of these explanations have some truth in them, but are evidently incomplete. First, they explain too much. The predisposing social conditions are with us all the time, yet riots are episodic. Second, they explain too little. Many mob actions, like European soccer riots or the increasingly predictable civil meltdowns in the home cities of National Basketball Association champions, are triggered by good news, and not obviously related to social injustice or existential anomie. Indeed, during the Los Angeles riots, anyone with a TV set could see that jubilation rather than fury best characterized the mood of the people in the streets. It is hard to credit that these exhilarated looters with their new VCR's and cameras were protesting the jury system, the state of race relations in Southern California, or anything else. They were, in fact, having a party. Moreover, many of those who risked life and limb opposing the more outrageous excesses of the rioters were themselves poor, unemployed, and victims of racism.


Niti slučajno ne.

Kaj torej?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RatipoK ()

Hammer123 ::

FastWIND: se popolnoma strinjam, samo bi se npr.revni pravoslavci/judje/budnisti,... priključili vzkilikom Allah....?

FastWIND ::

Si mogoče bil tam, da si ob vsakem zagorelem avtomobilu zaslišal še vzklik alah?
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

FRANCOSKI KOLONIALIZEM

Oddelek: Problemi človeštva
72550 (2390) zee
»

Francija, predsedniške volitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
585296 (3564) Ziga Dolhar
»

Arabski memplex

Oddelek: Problemi človeštva
291946 (1457) BigWhale

Več podobnih tem