» »

T-2: Informacije

T-2: Informacije

Temo vidijo: vsi
««
158 / 236
»»

MrStein ::

tsh2
- kabli so ok
- enostavnost je odvisna kak imaš zdaj. A so vsi PC na "Automatic Settings" za TCP/IP ?
- načeloma menjava modema
- ping je odvisen od več faktorjev

PS: Naj nekdo preveri, če še vedno imajo 4 IP-ja na stranko.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matheeew ::

Mislim, da nikoli niso imeli 4 IP je na stranko. Mislim, da 2 ali pa mogoče 3.

Za poklicat in vprašat, v najslabšem primeru pa router kupit.

MrStein ::

Ja, na T-2 Vprašanja in odgovori/Splošno piše, da sta dva dinamična IP naslova.
Šparajo, Gorenjci.... ;)

PS: A nimajo kake ponudbe ruterja ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tsh2 ::

Zdaj imam tako da se vsak računalnik poveže na internet z dialup dialogom. V nastavitvah povezave TC/ICP pa je "Obtain an IP address automatically".

Router je 25 evrov, mesečna naročnina pa je za 10 evrov ceneje (31 vs 21 evrov) pri t2 kot pri tušu za približno isto hitrost. Škoda da nisem pred tremi leti namesto switcha kupil routerja. Od centrale sem oddaljeen 1150 metrov, nisem siguren če se splača. Če bi bil upload velik bi se splačalo ampak pravijo da pri tej razdalji ne bo čez 1Mbps.

PINki ::

Pri T-2 vdsl sem imel 8-9ms do centrale kar je odlično. Ping je nižji kot pri siolu (za tuš nevem). Vendar spet odvisno od kvalitete linije itd. koliko ms imas do centrale..

MrStein ::

Pri T-2 ni dial-upa.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BCSman ::

izpolnjujem naročilnico za t-2 pa me zanima glede števila email predalov - a jih lahko izbereš vseh 5, ni nobenega doplačila?
edit: baje naj bi jih imel zastonj toliko, kolikor je članov gospodinjstva. Kje oni dobijo "dokaz" koliko je članov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

antonija ::

Obstaja veliko drugih zastonj email servisov ce ze zelis imeti n postnih predalov... ce ti je pa ***@t-2.net res tako pri srcu, ti bojo pa verjetno omogocili vseh pet naslovov in si lahko das duska :p
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

backbone ::

upam da mi bo znal tu kdo pomagat...na novo sem se preselil v najemniško stanovanje, kjer je T2 net, ni še optike, ampak baje bo v naslednjih 2 mescih. Zanima me kako bi lahk gledal TV programe prek neta. Bral sem kako se priklopi če maš router, sam jaz ga nimam, ampak je že preko routerja speljan net po hiši.

madog ::

Prvi in odločilni pogoj je da router podpira multicast, če ga ne podpira ne moreš stremat TV preko ruterja

backbone ::

tega na žalost ne vem in tudi ne vem, če lahk grem kar k preverjat kak router majo. Lahk to na kak naččin preverim iz laptopa?

KoMar- ::

Če nimaš dostopa do routerja, nimaš šans.

MrStein ::

Dvomim, da sploh kateri domači ruter ne podpira multicast.
Sploh v tovarniških nastavitvah.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gruntfürmich ::

mi lahko kdo pomaga/svetuje pri Linksys wrt 54 GL in FW dd-wrt kok dobim ip televizijo gor? ker mi je ne uspe, brez modema pa gre ok.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

buneech ::

Poglej v nastavitvah, če imaš obkljukano Filter Multicast. Tega ne sme biti.

cegu ::

A kdo ve, kje je kakšna skica za omejitev Upload/Download v razmerju z razdaljo. Al pa če en na pameto pove za 1km (malo manj v realnosti).

PINki ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

dejanslo ::

Pričakuj dosti manj, kot je na tem grafu.

Jaz imam na 800m zračne 21/0,5 (VDSL2).
There`s More Than One Way To Do It

MrStein ::

Pa je to max mozno na tvoji liniji ? Si kaj sprobaval ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

markk1 ::

kot sem videl danes na računu oz obvestilu, ki je bil priložen, bo t-2 začel kmalu z e-računi. :)

dejanslo ::

MrStein, ja, sem klical, če se da stvar kaj popravit, pa čeprav na račun DL, pa so mi rekli, da je to to. Tehnik je bil tudi pri meni, domača inštalacija je bp, probala sma tud nek drug modem, ki bi se naj včasih malo bolje povezal, pa tudi ni bilo bistvene razlike..
There`s More Than One Way To Do It

nekikr ::

Jaz sem 600m od centrale (Mengeš), pa imam max. DL 16MB. Baje je centrala iz davnega leta pešnajst, tako da ne VDSL2, ne žica po cesti, ne nova napeljava po hiši nima kaj dosti vpliva na hitrost. Beda.

mmmato ::

Imam optiko v LJ že več kot 1 leto, varnostni paket je na "nizka varnost" že od začetka in nisem nič spreminjal. Opažam pa zadnje cajte v uTorrentu da sem "not connectable", isto pravijo nekateri trackerji. Sicer torrente vleče s polno hitrostjo vendar je to vseeno čudno. Se je še komu pojavil ta problem?
http://www.turnofftheinternet.com/

blackbfm ::

To je sigurno napaka na tvoji strani. Poglej kako je nastavljen router če ga imaš.

mmmato ::

Pa res, windows firewall si nekaj zmišljuje ...
http://www.turnofftheinternet.com/

kmetek ::

TUJINA DOWN ??????

Tr0n ::

Jap.

borchi ::

ja.
l'jga

#000000 ::

DA DA DA

kmetek ::

Obvestilo: Zaradi fizično prekinjenih povezav pri Dunaju, so v izpadu vse mednarodne storitve interneta in telefonije. Napako se bo odpravilo v najkrajšem možnem času.

madmitch ::

Kaj pa redundanca?
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Jan ::

Samo za koritnike.

Tilen ::

Zaradi pretrganih obeh redundantnih mednarodnih vodov pri Dunaju, Avstrija, so vse storitve mednarodnega interneta in mednarodne telefonije v izpadu.

T-2
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Izi ::

Zaradi pretrganih obeh redundantnih mednarodnih vodov pri Dunaju, Avstrija, so vse storitve mednarodnega interneta in mednarodne telefonije v izpadu.

T-2

Smo opazili, da se ne da priti na Google in da najnovejših tračev na 24ur.com ne moremo prebrati ob jutranji kavici.
Se pa že dolgo ni zgodilo, da bi bili takole odrezani od sveta :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Tilen ::

Malo neodgovorno, da se obe (edini!) redundantni povezavi izbere na isti lokaciji oz. me zanima kako je prislo do tega :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Vlady ::

Tole pomoje še do večera ne bo interneta...
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vlady ()

gruntfürmich ::

hehe, očitno samo slovenski serverji delujejo :D prava poteza slo-tech.a:))

btw: kaj je samo 1 povezava na vzven iz SI ??? na sliki t2 vidim 2 v aut, lahko bi bila kakšna v IT:|

kwa tu se lahko vidi kdo ima server zunaj???
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Tilen:
Malo neodgovorno, da se obe (edini!) redundantni povezavi izbere na isti lokaciji oz. me zanima kako je prislo do tega :)

It's cheaper that way :|
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

c3p0 ::

Proxy saves the day...

Izi ::

Proxy saves the day...

Malo si zamešal. Tukaj ne gre za pokvarjene DNS strežnike ampak za fizično pretrgan kabel v tujino, kar pomeni, da se tudi na noben tuj proxy ne moreš povezati.

Se pa zadeve počasi premikajo.
Vse skupaj se je pretrgalo on 7:37 zjutraj. Telefon so ob 10:40 že uspeli prevezati na neko alternativno linijo.
Glede interneta pa se ravno trudijo z prevezavo.

Me pa zanima kdo so ti "Strokovnjaki podjetja, ki nam zagotavlja mednarodno povezljivost" na katere se sklicuje T-2.

#000000 ::

Najdi.si tud ne odpre, kva zdej bo vse šlo cu grunt

Vlady ::

Nekaterim bojda dela internet BP.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

DeletedUser ::

Proxy saves the day...

Malo si zamešal. Tukaj ne gre za pokvarjene DNS strežnike ampak za fizično pretrgan kabel v tujino, kar pomeni, da se tudi na noben tuj proxy ne moreš povezati.


Lahko pa pomaga slovenski proxy.

gjural ::

to je podjetje telia.

blackmack ::

Sm si kuj mislo. Pa še verjetno kak avstrijski UPC pa smo tam.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Izi: .si proxy pri drugem ponudniku, konkretno na kolokaciji v Tušu ;)

MrStein ::

Manual routing FTW!
To sem že na faksu počel.

Pa naj kdo reče "Internet routes around the damage" :\
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

globoko grlo ::

zakaj pa najdi.si ne dela?
jao, a kdo igra travian? mene bo konc :)

c3p0 ::

MrStein: tudi tako gre, a če ne rabiš druga kot mail in web...

gjural ::

hehe, očitno samo slovenski serverji delujejo :D prava poteza slo-tech.a:))

btw: kaj je samo 1 povezava na vzven iz SI ??? na sliki t2 vidim 2 v aut, lahko bi bila kakšna v IT:|

kwa tu se lahko vidi kdo ima server zunaj???

še boljše bi jih blo če bi jih blo 32 navzven, pa da bi še v Sloveniji imeli strežnik.... seveda bi to vse pomoje dvignilo ceno interneta da bi 1/256 bilo 143€, ampak tisti 1 dan v letu ko ti ne dela net za 7 ur bi pa bil rešen.
««
158 / 236
»»