» »

T-2

T-2

««
4 / 17
»»

sreckom ::

Kanali so običajno speljani pod cestami in ne kar povprek parcel, kjer je "paperwork" precej bolj kompleksen (pridobivanje dovoljenj lastnikov). Tehnična dokumentacija je trenutno še v papirnati obliki in še ni informatizirana, zato ni točnih meritev. Tudi po informatizaciji pa, kolikor mi je znano, še ne bo natančno do metra določena dolžina, ampak le trasa, kjer vodi potekajo.

zu_dre ::

Točno meritev boš dobil sm z inštrumetom do centina točno sreckom če si od foha bo že vedu o čem govorim

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zu_dre ()

Hux ::

Hux: Kakšne motnje? Ne meči peska v oči drugim. Po mojem je del problema tudi v nedobavljivosti WiMax opreme, ker je Intel šparoven s talanjem čipov Tajvancem.


Megla, sneg, nevihte... Sej poznas to z kabelske ze. Tu bo se bolj ocitno.

Hux ::

sem poslal email na siol dans na njihov info kjer moras username pa stevilko narocnika vpisat in vpraso na keri centrali sem in kje je pa so rekli da nevejo to moram na telekom klicat lol.

Telekom pa mi je reko zadnic da te stevilke nevodijo v njihovem imeniku in nemore nic pomagat :\
Jutri bom eno drugo stevilko poiskal od soseda ki nima ADSLa pa je v imeniku. Me zanima kaj bo reko a mi bo kr htel ADSL prodat lol. Verjetno tak nena niti preverja ce je ze ADSL na stevilki ali ne. Pomoje je rabi samo da tvojo lokacijo pinpointa na TISu kot je ze blade reko. So par preleni da bi ulico poiskali na roko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Urajmal ::

Mogoče kdo ve kakšni so pogoji, da postavijo čisto novo centralo? Se pravi, pri nas imamo čist novo pošto in me zanima če morajo bit kakšni posebni kabli položeni, ali optika, da lahko postavjo centralo? Morda razdalja od najbližje centrale ali število novih naročnikov telefonske linije? Ve kdo?

Hux ::

Niso v vsaki posti centrale. Tukaj mam dve posti blizu in nasledna najblizja centrala je v oni posti direkt pred telekomom lol. Pogooji so zelo slabi :D tak da bos prej na kablu mel 10/10Mbit

Sem poslal email seenkrat na T2 in so mi to odgovorili.

Čisto različno kje se centrale nahajajo, uporabnika to ne bo treba skrbet kje in kako.


Po takem odgovoru se moras sploh vprasat ali vejo oni kak dalec sploh VDSL nese? :\

Anyway moje VDSL sanje so zanekrat over. ADSL2 pa bi nej neso se okol 20Mbit down tukaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

ar4743 ::

Hux še lahko napišeš, kakšno si dal vprašanje, da vidimo zakaj si dobil tak odgovor.

chucki ::

@hux cist lepo so ti odgovoril. Oni so za to tam da razmisljajo ali bo mozno ali ne, ne pa ti.

Hux ::

Ja kje bo pac kaka T2 podprta centrala v MBju :D. Ulico, hisna stevilka etc.

Ampak zdaj je tak ze brezpomensko ko sem zvedo da je prva ADSL centrala v MBju od mene oddaljena 1600metrov zracne. 2300 metrov cestne. :\ Kabelske se kakih 500 metrov ker so 3x okol bajte vlekli lol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Vanquish ::

Hux: lahko tukaj napišeš če veš kje so v MB-ju centrale? Če ne vse te vsaj tiste, ki veš kje so.

Gregor P ::

Hux: lahko tukaj napišeš če veš kje so v MB-ju centrale?


Da se še jaz malo:D vmešam v debato. Če sem vse skupaj prav razumel je T-2 zakupil 122 Telekomovih delujočih lokacij. Kar pomeni, da bi moral vse relevatne podatke dobiti že pri Telekomu;)

Telemach in T-2 skupaj proti Siolu?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Hux ::

Lih sem dobil se en emajl od T2. Ena cetrala je GRAD Betnava. To je pa tudi vse kaj sem zvedo glede na mojo lokacijo. Vse skupaj pa imajo 6 central v mariboru.

Zdaj nevem ali to oni kr obstojece vzemejo ali si celo sovje postavijo. Ali je mozno da me prestavijo z te 1600meterov oddaljene na to betnavsko fizicno sploh etc.

Pomoje bo najbolse pocakat in potem seenkrat se prijavit ce gre ali ne. Nevem no nimam znanja okoli teh kak deluje to kompletno telefonsko omrezje.

baker ::

Cene, ki jih je nekdo omenil(1/1Mbps-5k, 10/10-10k) so resnicne (izvedel prek maila).
Balgor vam ki boste lahko imeli vdsl.

goba ::

Poklices 080 8000, izberes opcijo 2.
Prijazni osebi na drugi strani poves kaj te muci in svojo tel. stevilko. Pa ti koj povejo na katero centralo si priklopljen in do metra natancno kolk si od nje oddaljen. (1187m)

lp,
goba

Hux ::

opcija dva te na delovno mesto 6 fukne po dolgi muziki. Drugace pa nic nepovejo lepo.
Prvo te poskusajo prepricati da te informacije nerabis sploh. :D

2x sem mu mugo rect kolko je razdalja zdaj on pa nekaj bluzi da to uporabnika nerabi zanimat lol.
Potem pa mu recem ja hocem vedet ali bom mel kabelsko ali ADSL pa je takoj poisko :8)

Nakoncu mi tip rece 1600 metrov kaj sem sumo sam ze z telefonskim imenikom. Zracna razdalja. Zelo neuporaben podatek.

Potem pa T2 rece da je najblizja centrala meni za njihov net Betnavski grad tisto pa je tudi nekak tak 1000 metrov zracne. Od mene gre preko ene vlke njive do grada. Lokacija je zelo cudna sej je okoli in okoli sama suma ali njive tak da po pravico povedano nevem zakaj bi kdo tja htel centralo postavit.
Edino kaj bi lahko je opiko polozli po njivi,sumi in ravnini okoli do naslednih najblizjih stanovanj. :D. Noja dvomim da je to tak easy.

Verjetno sem se lih v 1m/1m dosegu. Ali pa ne tesko rect kak je speljano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

pumaxx ::

Če si oddaljen od centrale 300-350m, je to slabo ali dobro? :D

globoko grlo ::

ka pa če si 200 m :D :D :D

10/10 hir aj come

oCTANE95 ::

Da ne boste tečnarli non stop na 080 8000 si lahko s pomočjo NVATLASA (Slovenskega naravovarstvenega atlasa) izračunate razdaljo do centrale, in to zračno ali pa cestno/ulično.
NVATLAS: http://kremen.arso.gov.si/NVatlas/

Pa še kako zgleda to v Kopru do železniške postaje, kjer je čisto zravn Telekom in pa pošta. Moja cestno/ulična razdalje je približno 1100m.

Hux ::

U mater pa to sem isko :D. Zdaj lahko google earth zbrisem z diska >:D

chucki ::

Pa kaj vi mislite da bo v vsaki vasi mogoc vdsl al kaj?:\

Brane2 ::

KO je kolega testiral linijo scentrale, je reku da je do mene nekih 1.700 m efektivno, torej merjeno po kablu.

Še zmeri upam na 10 M VDSL... :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Hux ::

Ce pa samo do 1500 metrov po kablu nese pa se nakoncu je le 1Mbit mozno.

OldSkul ::

Sam nevem zakaj bodo kao samo dva paketa ponujam. Slaba odločitev.

Brane2 ::

Hux:

Bah. Ne verjamem. Bolj bi verjel Ozzyjevim podatkom (glej 1. stran).

Telekomovci so bili par dni nazaj pri meni in smo z obstoječim ADSLom nažvižgali linijo do kolikor je šel modem (8M/768k?). Tanovi modemi so pa valjda boljši od starih...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Kami ::

adsl != vdsl

Brane2 ::

Vem, hočem reč, da valjda novi VDSL modemi zmorejo več ko stari ADSL.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Hux ::

Ja sej pa sem ti povedo za Ozzjeve podatke. 1.5Mbit uploada na 1500 metrov max. In to samo ce je 0.5mm kabel. Ce je 0.4 te se to nevlece.

13Mbit down. in 1.5-2.3Mbit up. Torej paket 10/10 ze takoj odpade a nebi reko. :8)

Ti pa govoris ze o 1700 metrih. To pa sploh nevlece vec VDSL.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Brane2 ::

NEki mi ni jasno pri teh zadevah. VDSL je simetričen. Parica je simetrična.

Zakaj prenos ni simetričen ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Hux ::

ker je manjsi frekvencni spekter rezerviran za upload. Praviloma se uporablja VDSL kot simetricna tehnologija ceprav v resnici je asimetricna ampak ker eliki upload omogoca da nareidjo simetricne pakete pac ponujajo take. Pri kabelskem netu bi tudi lahko simetricne ponujali ze zdavnaj a nena. Ista fora.

Brane2 ::

Sicer pa- bumo videli. Tudi 10M/1M je bistveno več kot imam sedaj (4M/512K).

Ker mi SiOL zaenkrat ne more napeljat TVja, se stvari pracej izenačijo in postane prvladujoči faktor hitrost, a pa bi sedaj ostala ista tudi v novem paketu, torej 4M/512K.

Če dobim pri T-2 10M/1M za enak ali manjšši denar, sem kljub vsemu v plusu.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Hux ::

Sej v tem je lih fora. Ce smo ze izven teh 1500 metrov se niti nesplaca VDSL vzeti vec. Te pa res reje siolov ADSL2+ vzemem. Tam pa lahko mas vec kot 10Mbit downloada na 1700 metrov kot pri VDSL torej TV bolse dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Brane2 ::

Že, a TVja mi SiOL ne da, ker nimajo več "TV zmogljivosti na naši centrali".

Se pravi, koristi od večje hitrosti ne bom imel, ker pač nad 4M/512K nimajo paketov.

Ma jaz sem še vedno optimist. SiOL mi je zavrnil pogodbo za Triple in mi go te dni poslal v podpis pogodbo za Duo. Kaj me stane če počakam še teh nekaj dni na ponudbo T-2 ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Hux ::

nic :D.
Samo kot je ze reko T2 da nebo ponujam nic druga kot internet na zacetku tak da 0:)

Heh jaz bi zveseljem vedo da se gre na 1700m 10/10m ampak nazalost treba z fantaziskega sveta stopit.
Razen ce bojo z optiko stuklali :8)

zu_dre ::

VDSL v praksi na telekom omrežju ni bil nikjer proban- testeran

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zu_dre ()

Brane2 ::


Heh jaz bi zveseljem vedo da se gre na 1700m 10/10m ampak nazalost treba z fantaziskega sveta stopit.


Ček diz aut:




Po tem sodeč doseže VDSL-2 na 5kfeetih (cca 1600-1700m ?) vsaj 10+10Mbit/s ali več.



/Me mrzlično išče natančno velikost ameriške noge... :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

Aja, in to je iz materialov od lanskega leta.

In ker ameri počasi a vztrajno rastejo... :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Hux ::

Jah mapak T2 se odloca za VDSL in ne VDSL2 nazalost :D.
Siol se je odloco za ADSL2+, T2 za VDSL. Cez kake 2-3 leta bota pa oba na VDSL2+ :8)
Tak da to nima veze zaj.

btw. Download ja. Upload ne! Upload pada 100x bol kot download z razdaljo tak da tudi takrat dvomim v 10M simetrijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Brane2 ::

Kot je videt, pride tudi VDSL na tej razdalji čez 15 MBit (= recimo 8+8Mbit)...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Hux ::

Ne ker nemores ti vzeti celi bandwidth pa enostavno razdeliti na polovico. Eno je upload spekter drugo download. Uploada nisem se vido na doben grafu taksnem kot je ta in je bistveno manjsi kot download.
Ce je upload pri 1500 metrih nekje med max 1.5 do 2.3 pri idealni liniji je pri 1700 verjetno ze pod 500kbps pri idealni liniji. Tak da edina simetrija ki jo lahko upas na tej razdalje je verjetno 500/500kbps :D

No pocakajmo sej bodo na T2 zmerili pa povedlai kaj lahko mas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Brane2 ::

Ni mi jasno zakaj te zadeve delijo bandwidth na "glavnik", torej prenašajo stvari v več pasovih.

Zakaj ne "raspalijo" od enosmerne pa dokler parica prenese, tako kot recimo 56 kmodem ?

:\
On the journey of life, I chose the psycho path.

zu_dre ::

Hux pri današnji tehnologiji primer IPBAN ni noben problem zamenjaš naročniško ploščo evo VDSL ,SDSL kolkim bo pa to delovalo je pa drugo vprašanje t-2 bo zadevo ponudil vključil ko bojo problemi ratal se bom začeli znimi ukvarjat. Ti kot naročnik boš pa jebena stranka, pa te bojo pošiljal sm pa tja .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zu_dre ()

Hux ::

Zaenrkat nebom njihova stranka ker mi je 1M/1M premalo downloada. :D 10M pa na 1000m zracne razdalje tak nemorem met vec. Tak da bom zaenrkat na siolu in ADSL2+ ostal oz se to ni ziher.
Sej T2 mi je reko da je ta njihova centrala drugje kot je ta na keri sem zdaj za ADSL. Tak da se to niti nevem kaj je mogoce sploh tu. Ce lahko kr tak stranke presaltas na drugo centralo etc.
Na tej centrali ko sem zaj 1700M zracna razdalja in cca 2500 po cesti je bol bogo se za ADSL2+ lol.
Tak da bo edina alternativa kabelska za vecje pakete pomoje. Nazalost pa mam tukaj smao Triera ki so znani po pocasnosti in 1 letni zamudi pri prakticno vsem kaj naredijo.

Pol se pa je Wimax samo mam obcutek da bo vse drugo pred tem pa se standardni problemi ki se pojavijo pri brezicnem prenosu mi ne disijo prevec :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Brane2 ::


Hux pri današnji tehnologiji primer IPBAN ni noben problem zamenjaš naročniško ploščo evo VDSL ,SDSL...



To je blo moje naslednje vprašanje.

Zakaj zaboga ne morejo uporabit zate optimalne tehnologije ?

Valjda bi po toliko letih lahko imeli rack, kamor paše vse. Saj na drugi strani kartice je verjetno vse isto. Kaj briga switching network, kako se de/modulirajo podatki na analogni strani ?

Pa še nekaj- zakaja sta upstream in downstream frekvenčno ločena ?

Pri navadnem modemu ni tako. Tako upstream kot downstrem uporabljata celotno pasovno širino, signal pa ločujeta z odštevanjem signala parice od signala svojega oddajnika.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

PunkDude ::

88m stran od centrale!

:d

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

575 m zračne, okoli 800 realno:\
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

ToniT ::

@Brane2
Upload in download sta frekvenčno ločena, da ostane prostor za govor. Vsaj pri ADSL je tako!

Brane2 ::

Ne bo to res. Tudi če bi bilo tako, bi pač pustili na dnu placa nekaj kHz in to je to.

Preostalih (vsaj) nekaj 1.000 kHz bi ostalo za DSL.

Pri filtru je vedno tako, da rabiš nekaj "lufta" že za samo delovanje filtra itd, to pa pomeni zgubljen bandwidth. Če pa še frekvenčno ločuješ UL in DL, potem si pa sploh delil razpoložljvo hitrost z 2...

Je že res da po Shannonovem teoremu pomeni nekaj tudi šum, a diferenciatorji že ne morjo šumet tolk velik...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

ToniT ::

Očitno so me pred leti zavedli. To, kar sem trdil zgoraj, sem slišal na enem predavanju pred leti, ko še o komercialnem ADSL-ju ni bilo govora.
Razloge sem šel preveriti na Wikipedio.
Meni so kar smiselni!

Brane2 ::

Meni pa ne.

Cela fora Widebanda in podobnih for je v tem, da klasičnega filtriranja ne rabiš, amapk lahko zajameš signal v polni prepustnosti kanala in potem digitalno uštimaš zadeve.

Če se frekvenčno raztegneš, boš vsake frekvenčno lokalizirane motnje videl pač kot nekaj večji šum.

To pa zate samo pomeni da rabiš nekaj večjo Hammingovo distanco med kodami in to je vse.

Mam jaz zelo močan feeling, da nas tu industrija namenoma nateguje, ker nam hoče prodat čimveč generacij tega šrota, dokler stvari ne izčrpa do konca ( a'la 33k/56k modem)...
On the journey of life, I chose the psycho path.

fahrenGONE ::

Bomo videli koliko kruha bo iz te K-2 moke... Verjetno bomo kar stradali se en cas. Vegi je tudi banan zmanjkalo, ce se spomenete.
««
4 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol VDSL2 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
25136123 (20069) Bug
»

T-2: Splošna debata in iskanje zarote (strani: 1 2 3 459 60 61 62 )

Oddelek: Omrežja in internet
3075270168 (66383) beta1
»

SIOL ADSL2+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
31036679 (16086) Primoz78
»

SiOL ponudil ADSL2+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7610883 (6857) Dragi
»

Nov ponudnik širokopasovnega dostopa - T2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
18961827 (43199) OmegaBlue

Več podobnih tem