» »

Postavitev routerja

Postavitev routerja

AbbaTh^eK ::

Lp,

Frend me je prosu, da mu nastavim router...
Tega prej nism še nikol delu... zato sem seveda uporabljal navodila :)


Šel se točno po tistih korakih, ki so napisani in stvar ne deluje...
2 računalnika se tudi med sabo ne vidita prek routerja med sabo... kabl zihr ni kriv!

Nastavil sem IP-je potem na internetnem protocolu (TCP/IP) nastavil privzeti prehod 192.168.1.1, DNS strežnika za SiOL

Potem, sem tudi napisal v Command prompt C:ipconfig /release ter C:ipconfig /renew
In mi je pri obeh napisalo

Operacija ni uspela, ker nobena kartica ni v stanju, ki je dowoljeno za to operacijo



Sam mam tudi router in sem tudi sam probal tedva ukaza vpisat, vendar mi napiše isto kot pri njemu... pa se mi vseeno vpiše na internet in komot dostopam do routerja

Aja tam v "omrežnih povezavah" ne znam ustvarit, da bi mi tam pisalo kot vsem vam piše npr. "local area connection" da bi bila tudi povezava Internetni prehod kot je pri meni, pa mam tud router

Ne vem kje je težava :( plz help

p.s.: Na router se tud ne morem konektat, da bi ga konfiguriru

Tnx že vnaprej

SaXsIm ::

amm, kabli so crossover ali straight? Poglej če ti na mrežnih karticah svetijo lučke. Če ti ne, potem zamenjaj kabel.
Glede ipjev: nobena izmed mašin ne sme imeti ipja xxx.xxx.xxx.1. Tega ima router. Potem, računalniki in router morajo biti v istem subnetu (se pravi 192.168.0.x). V kolikor imaš na klientih firewall, ga izključi. Če boš naredil rečeno, mora 100% delovati
SaXsIm

AbbaTh^eK ::

Zkaj pol tam napiše, da >Operacija ni bila uspešna.... ???

Pa če kdo ve kako naredit tist "Internetni prehod" v omrežnih povezavah...

BlazP ::

Mogoce pa DHCP na routerju ni vkloplen

AbbaTh^eK ::

Končno je frendu ratal do routerja pridt... in se konektat gor
pol pa vpiše basic setup
in klikne gumbek APPLY

pa ga vrže na stran===> Page cannot be displayed :(

any ideas?

sinko999 ::

kaj če bi napisal kateri router je to, pa ponavadi za začetek imajo routerji omogočen DHCP in ga pustiš na miru potem pa greš nastavljati vse ostalo, potem je tudi možnost da je router crknil, potem poglej če imaš od proizvajalca novi FW, potem se spraviš na google pa probaš poiskati enake napake ki so se pojavile tudi drugim uporabnikom in kako so jih rešili.
internetni prehod daj na ip routerja

Moj primer recimo:
DHCP je off ;)
IP Address. . . . . . . . . . . . : 192.168.1.200
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.1
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 193.189.160.11
193.189.160.12

LP
Ni? ni ve?no !

ToniT ::

Operacija ni bila uspešna, ker že imaš nastavljene IP-je. Ne moreš imeti hkrati nastavljenega IP-ja na računalniku in potem še dobiti drugega od routerja (DHCP serverja). Nastavi na vseh računalnikih, da dobijo avtomatsko IP in vklopi DHCP server na routerju in bi zadeva morala delovati


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spor naslovov IP (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6611565 (10341) turob2
»

Domače omrežje - linija in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
354324 (3803) amigo_no1
»

Službeni prenosnik VS. domače omrežje

Oddelek: Pomoč in nasveti
8826 (627) tomb
»

Wireles internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
191810 (1476) Mitch
»

Kako priklopit 2 računalnika na isti adsl račun?

Oddelek: Omrežja in internet
212385 (2034) gumby

Več podobnih tem