» »

PaintShop Pro vprašanje

PaintShop Pro vprašanje

Srachko ::

Pozdravljeni !

Že nekaj časa se mučim, da bi v PaintShop pro naredil skico, ki bi jo potem natisnil, obrezal in malce polepil in prepognil, da bi na ta način dobil preprost papirnat ovitek za zgoščenke. Muči pa me to, da ne vem, kako bi določenemu liku določil dimenzije v centimetrih (sprašujem se, če je to sploh izvedljivo).
Npr. rad bi narisal pravokotnik, ki bi bil visok 12,5 cm in širok 12,7 cm, pa ne vem kako ?

Za pomoč že vnaprej hvala

srachko

P.S.: Probal sem pogledat v knjigo Paint Shop Pro for Dummies, pa nisem našel nič kaj uporabnega... :\
I can see clearly now, the brain has gone...

Brilko ::

Ja nared že sliko take velikosti ane. Pol pa sam čez celo sliko okvir. :)

Srachko ::

Saj sama velikost slike mi ne dela preglavic. Uspelo mi je nagruntati način, da se da velikost celotne slike določit v centimetrih. Na ta način sem potem nastavil, da je slika široka 28 cm in visoka 16,5 cm.

Jaz bi pa rad spreminjal dimenzije pravokotnika, ki ga narišem na podlago.

Sicer sem pa že tudi razmišljal, da bi lahko določil širino in višino pravokotnika relativno. Npr., da bi si preračunal, koliko pikslov v bistvu pomeni en centimeter pri resoluciji x pikslov/cm in si nato izračunal, koliko pikslov mora biti pravokotnik širok, če bi hotel meti npr 15 centimetersko stranico pravokotnika.
I can see clearly now, the brain has gone...

Highlag ::

Žal Paintshop Pro programa ne poznam. V Photoshopu pa lahko potegnem pomožne črte, ki se dajo na piksel natančno postavit. (Guides)
Potem se liki, ki jih rišem "lepijo" na te črte.
Never trust a computer you can't throw out a window

Brilko ::

Ja točno. Saj v paint shop pro-ju se tudi da črte narisati. Grids se imenuje to, pa si nastavi na cm.

Srachko ::

Super. Hvala za pomoč. Sem probal z grid-om, pa se zadeva še kar obnese. Zraven rabim še natančno roko (mogoče tudi miško) in to je to. :D

Hvala za pomoč
I can see clearly now, the brain has gone...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Združevanje slik

Oddelek: Pomoč in nasveti
65324 (5063) eva
»

GIF ozadje

Oddelek: Zvok in slika
131174 (1067) Xgroznik
»

Microsoft z Acrylicom, beta 1

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
253907 (2817) Ziga Dolhar
»

Kako najlažje obrezat sliko? -da ni kvadratna

Oddelek: Pomoč in nasveti
7938 (891) nodrim
»

Kakovostne slike

Oddelek: Programska oprema
131927 (1657) Matev

Več podobnih tem