» »

Menjava rama pri prenosniku

Menjava rama pri prenosniku

vuki ::

Zanima me, če lahko sam dodaš 512 Mb rama pri prenosniku? Ali ima tudi preko te reže nalepljeno garancijsko nalepko!
Gre za Acerja TM 8102 (ki bi ga kupil, vendar v tej trgovini ne nadgrajujejo rama)

billy ::

Ponavadi lahko menjaš sam. Če pa je nalepka pa jo lepo odpeli in ponovno zalepi.

Drugače pa ima ziher Acer nekje servis v SLO, pozanimaj se in nesi tja, če nisi prepričan v svoje sposobnosti.

vuki ::

Heheh! Ne da nebi bil sposoben, le garancijo bi rad obdržal ;) ! Vem pa da ene firme prek ramov nimajo nič nalepljeno, ker itak ne moreš nič narobe narediti, spet druge firme pa majo nalepko preko ploščice, kjer ram zamenjaš!
Prenosnik bi seveda kupil v nemčiji, toda v tej trgovini pač ne menjajo rama! Zato bi dodaten modul kupil in ga zamenjal sam!

billy ::

Bo pomagalo če bi povedal model.

Ampak v pricnipu je tako, vse kar je zalepleno in se da odlepit se lahko tudi ponovno zalepi :)

vuki ::

:D :D
To verjamem, gre pa za model ACER TravelMAte 8102 model! V osnovi ma 1x512 Mb rama!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vuki ()

Brilko ::

Saj si povedal že v prvem postu!

Zheegec ::

Ma greš v trgovino kot je BOF, Big Bang, ComShop, Harvey Norman,... prineseš prenosnik, se pogleda ali rabiš DDR1 ali DDR2, pa se da noter in to je to.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mih@ ::

Samo v BOFu pazi kdo ti bo to delal. Tudi jaz sem pri njih nadgrajeval RAM pa prodajalec sploh ni vedu kje se ga da notr, mi je začel narazn šraufat celo ohišje in da ne omenim da je strgu tut garancijsko nalepko(na srečo je garancija potekla)... Sem mu reku nej pogleda pod tipkovnico- ne, ne tm pa sigurno ni. in ko je obupu mi je še napačno šravfke notr dal in dal perdolg šrauf v prekratko luknjo- izboklina na drugi strani;(( ... no RAM je bil pod tipkovnico, BOF pa ne vidi več mojega prenosnika...
Rajš pri uradnem servisu vsaj upraši kje je ram:)

Zheegec ::

Em, a to BOF Ljubljana? Kako pa je izgledal prodajalec??
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

VASkO ::

@mih@

skoraj vsak malo bolj znan proizvajalec laptopov ima na netu service manual v obliki pdf, kjer je tocno opisano, kako se laptop razstavi in nadgrajuje (s slikami) :)).

za v prihodnje torej, ce bos se kaj nadgrajeval, ni treba glih na servis nest (itak nimas vec garancije)

nurmaln ::

@ALIEN
amm sorry za offtopic ampak ko glih sprašuješ po prodajalcih ti morm jest tud mal potarnat

Zanč sm skoču u bof po printer pa zraven en mulo prodajalca sprašuje kaj rabi če hoče brezžično povezat prenosnik ki ima vgrajen WLAN in domači stacionarni računalnik. Prodajalec mu je gladko porinil v roke komplet Routerja in PCMCIA WLAN kartice, ki so bili na polički in ga poslal na blagajno. Ker sem ga glih preslišal sem ga (stranko) pred blagajno ustavil in mu razložil zadeve.

Kakšno šolanje za nove prodajalce ne bi škodilo.

nurmaln ::

@mih@

pri 8100 seriji samo odšraufaš enega od treh pokrovčkov na spodnji strani prenosnika (tisti ki je najbližje bateriji) in vstaviš RAM. To je vsa znanost, garancijskih nalepk ni. Prenosnik uporablja DDR2 ram tako da pazi kakšnega kupiš, priporočam ti da kupiš kingston "branded" ram, ki bo 100% delal.

mih@ ::

@VASkO

imam Gericom Webshox Per4mance in se priporočam če kje najdeš Service Manual:)
bi mi kdaj prišel prav... Na uradni strani sem iskal ampak ga ne najdem?

nurmaln ::

Mislim, da velika večina proizvajalcev nima service manual-ov prosto objavljenih, ker jim ni v interesu da vsak lahko razstavlja prenosnik. Sicer pa je pri vseh prenosnikih načeloma tako da ima dve reži za RAM

Nekateri imajo obe reži skupaj in lahko do njiju prideš tako kot sem napisal zgoraj (odpreš enega od pokrovčkov na spodnji strani prenosnika) in enostavno vstaviš ram, nekateri pa imajo eno režo tako kot je napisano zgoraj, drugo pa zakopano nekje pod tipkovnico. Če se moraš prebiti do tiste reže prenosnikraje odnesi na servis in naj to naredijo tam, ker je ponavadi treba razkopat cel prenosnik, kar pa nekomu ki tega še ni počel ni tako preprosto.

Pač moj nasvet, vsak naj pa po svoje

neoto ::

Imel sem že računalnik v rokah, kjer je bila tipkovnica pritrjena s ploščico pod zaslonom, ki je ob strani celo imela gumb za odstranjevanje. Si prišel do RAM-ov v parih sekundah, pa brez orodja!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako dati RAM v laptop (prenosnik)

Oddelek: Strojna oprema
395344 (4205) Pyr0Beast
»

Ali se mi splača nadgradit laptop?

Oddelek: Strojna oprema
152016 (1710) Tim Burton
»

Dobil drugacen prenosnik kot je pisalo na racunu.

Oddelek: Kaj kupiti
27941 (941) Kibby
»

Odpiranje prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
71327 (1327) zk_eu
»

Laptopu občasno pada frekvenca procesorja ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575617 (4343) venetu

Več podobnih tem