» »

Tega pa nikoli ne bo

Tega pa nikoli ne bo

nevone ::

Tega pa nikoli ne bo, ali pa vsaj še zelo dolgo ne.

Zakaj imamo ta stavek tako radi? Zakaj nam tako odleže, če neko potencialno možno ne pa na prvi pogled očitno stvar preprosto odpravimo s tem stavkom?

Veliko ljudi ima vgrajen mehanizem, ki stvari, za katere imajo občutek, da nanje ne morejo vplivati, ali pa, da se zagotovo ne bodo zgodile za časa njihovega življenja enostavno odpravijo s stavkom: Tega pa nikoli ne bo.

Očitno je za povprečen človeški razum predrago razmišljat preveč dolgoročno. Kar je po svoje razumljivo. Če imaš premalo "resorsov", da bi razmišljal o dolgoročnih ali manj očitno verjetnih stvareh, je zagotovo bolje, da tiste "resorse" porabiš za kaj bolj kratkoročnega.

Kaj pa vi? Vam je ta stavek blizu?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

CWIZO ::

Morm rečt, da ga nikol še nisem uporabil. Ali pa se ne spomnem, da bi ga. Vendar mislim, da bo prvo.
Tut v družbi nevem če sem kdaj zasledil to...
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Jst ::

To je en takšen trik možganov, oziroma response, na situacijo, za katero nismo pripravljeni ali je prilagajanje izven možnosti, kateri so v trenutnem miselnem toku dane.

SavoKovac ::

Bi rekel da poznavalec tako odgovarja neukemu idealistu. Verjetno je poznavalec tut sam nekoč bil idealist, pa ga je življenje izučilo.

nevone ::

In kaj je poznavalce življenje naučilo? Mogoče to, da če nekaj ni bilo izpeljano do roka, ki so ga oni določili za še sprejemljivega, da potem je stvar za vse večne čase pokopana. Mogoče to, da če se stvari razvijajo nekoliko počasneje kot bi si želeli, da si potem ne zaslužijo, da bi jih sploh resno obravnavali v svojih kalkulacijah. Je v tem vsa modrost poznavalcev?

In kaj naj bi na nasprotnem bregu počel neuki idealist? Na nasprotnem bregu stoji kvečjemu dobro podkovan vizionar.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Saladin ::

Bolj ko si izobražen, boljše predstave imaš o človeških zmožostih, o mejah možnega.

Neuk bo rekel - Nesmrtni ne bomo nikoli, bolj poučen pa bo odgovoril, da obstaja dobra možnost, da bo naša zavest preživela v določenem okolju.

Treba je biti pazljiv in poskušat objektivno določit meje možnega. Seveda ne boš mogel točno vedeti, kaj bo možno čez 10.000 let, lahko pa z veliko mero sigurnosti trdiš, da ne nikoli možno oditi Izven Vesolja, oditi v črno luknjo ali sredino supernove in preživeti in podobno.

Če je ta mera sigurnosti dovolj velika, lahko rečeš, da nekaj dolgo ali nikoli ne bo možno.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Boeing ::

Fantje, brezveze da filozofirate.

Nikoli ni bilo, ni in nikoli ne bo - lesenega šparherta namreč :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

flipflop ::

Kaj da ne bo.0:)

Barakuda1 ::

:|

A bi lohk bli malce bolj resni, prosim.

mattadox ::

Oj;
Jaz se na take debate ponavadi odzovem z vprašanjem "Kaj pa če že je?" in potem se začne debata o zarotah.

LP.

PS.
Lesen "šporhet" drgač ostaja. Za koliko kratno uporabo je, je pa druga zgodba. Glede na cene kurilca bodo leseni šli kar dobro v promet.

Thomas ::

- To pa nikoli ne bo!

- Nikoli ... je dolga doba!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

perci ::

Kot je ze Thomas rekel, nikoli je res dolga doba, zato nikoli ne reci nikoli.

Utk ::

No, po mojih izkušnjah in opazovanjih sveta, je ta fraza priljubljena predvsem pri ženskah. Njim je marsikaj "nikoli", "brez smisla" in še kaj. Moški (no, vsaj "ta pravi") smo malo bolj...kako bi se temu reklo..."nori":) Ne sprejmemo kar tako besede nemogoče in podobnih. Vse je potrebno vsaj probat naredit, tudi če je brez nekega smisla. Večini žensk še zmeraj ni jasno zakaj bi sploh raziskovali vesolje (če imamo pa že tu dost problemov in podobne neumnosti:), medtem ko pri moških te debate skoraj da ni. No, ko bojo nehale govorit nemogoče, nikoli in podobno, bomo pa res enakopravni, prej ne:)

Thomas ::

Nekej je na tem. Sorry dame!

Razen seveda, da je tudi večina dedcev totalno zacmeranih in hitro rečejo "to pa nikoli ne bo!".

No, smo izjeme, obeh spolov. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Daedalus ::

Zakaj imamo ta stavek tako radi? Zakaj nam tako odleže, če neko potencialno možno ne pa na prvi pogled očitno stvar preprosto odpravimo s tem stavkom?

Ah, obrambni mehanizem pred zadevami, ki bi lahko temeljito pretresle način dojemanja sveta nekega posameznika. Jaz sem zadnjič lih z lektorco nekaj malega razpravlal o totalno dosadnem prevodu, ki ga delam, pa sem ji omeno, da bom prav vesel časa, ko bom lahko take zadeve prepustil računalu. Odgovor je bil - ja, ja, sej računalnik tega nikol ne bo zmogel. Nekako je prepričana (kljub predavanju, ki ga bila pol deležna na to temo), da to naši mlinčki nikol ne bojo zmogli. Če bi htela to sprejeti, bi ji vzelo veliko časa, energije in mozganja na to temo. Tako pa je lažje odpraviti z enim stavkom - iti po liniji najmanjšega odpora. Zakaj bi trošla energijo na (njenemu razumu) nesmislenih zadevah?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

SavoKovac ::

>>In kaj naj bi na nasprotnem bregu počel neuki idealist? Na nasprotnem bregu stoji kvečjemu dobro podkovan vizionar.

Dobro podkovan vizionar navadno ne podaja prevzetih idej, ampak tut zna svoje napovedi podkrepiti z znanim in pričakovanim.

Idealist pravi: Gremo na Mars z ionskim motorjem pa hladno fuzijo pa s trelijem za radiacijo, komunicirali pa bomo kar telepatsko.

BigWhale ::

Jaz pa vem, cesa nikoli ne bo ampak ne bom nikoli povedal! ;)

TESKAn ::

Enkrat sem gledal eno oddajo o raketnih motorjih. So Američani rekli 'tega pa ni možno naredit!' in se z tem niso več ukvarjali. Rusom pa tega ni nihče povedal in so šli lepo ta motor naredit in sedaj ta (izboljšan) ruski motor poganja nekatere ameriške rakete:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

nevone ::

>Ah, obrambni mehanizem pred zadevami, ki bi lahko temeljito pretresle način dojemanja sveta nekega posameznika.

Se kar strinjam. Edino to bi še pripomnila, da se tega običajno ne zavedamo ali pa nočemo priznati. V bistvu to misel, da nam stvar tisti trenutek ne paše v naše dojemanje sveta, potem skušamo na vse možne načine opravičiti, tudi z argumenti ki sploh ne držijo vode.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Saladin ::

Če rečem, da nikoli ne bomo prišli nespremenjeni skozi črno luknjo, sem potem naiven? Bedast?
ALi lahko z razumnim dvomom trdiš, da moja trditev ne drži, ker obstaja "le" 99,999999999% možnost, da imam prav?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Utk ::

O takih samoumevnih stvareh se ponavadi niti ne pogovarja kaj dost, za vse drugo je pa težko rečt nikoli.

Gundolf ::

Lesen štedilnik. Tega pa nikoli ne bo.
In jutri nadobudni moderni umetnik ustvari performans kuhanja kosila na lesenem štedilniku. Smola.

Možgani so pač narejni za racionalizacijo inputa. Glede štedilnika - povsem sprejemljiva racionalizacija. Le slaba izbira stavka za izražanje mnenja o iracionalnem pač. Jaz recimo namesto tistega nikoli ne bo rekel enostavno - bedarija. Čeprav bo lahko čez 100 let prava modna muha.

Drugače gre pa mani na živce izraz "najboljši/večji/hitrejši/... vseh časov!". Ja halo, a bomo že jutri navsezgodaj zjutraj prišli do konca časa?

Tear_DR0P ::

nikol ne bo aluminjastga eisnwikla, pa tud kuglvikl kr težko nardiš :D
as thomas said nikoli je predolga doba, da lahko z veliko verjetnostjo napoveš kaj se bo v tej dobi dogajal
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Božič spet prinaša stavke v nemškem Amazonu

Oddelek: Novice / Rezultati
259191 (7056) freezby
»

osvetlitev brunarice

Oddelek: Loža
396318 (4353) nurse013
»

Kako premostiti ideološke/osebne razlike na forumu. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7111719 (9506) Unknown_001
»

Kaj je narobe z ljudmi?

Oddelek: Loža
452860 (1303) edge540
»

Logične napake v razmišljanju in govorjenju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
1276674 (5109) Thomas

Več podobnih tem