» »

Delo (takšno ali drugačno), samo delal bi rad =)

Delo (takšno ali drugačno), samo delal bi rad =)

Myth ::

No, včasih ne morem zaspat pa malce teoriziram. Pa bom kar napisal kaj takole bluzim. Seveda želim slišati potem konkretne predloge, kje bi lahko našel kakšno delo. :)

Pa recimo da je tole res. Recimo da sem to jaz. Recimo da me to muči:

Sem xx mlad. Imam izkušnje v trgovini (delal v xxxxxx eno leto), z sestavljanjem računalnikov (delal v xxxxxx kar dolgo) . Za hoby se ukvarjam z raziskovanjem novih tehnologij (prebiranje člankov, testov, etc) , tako da veliko vem o računalniški robi. Zanimam se tudi za novejši software (zelo tudi za MS produkte). Imam mnogo izkušenj z nameščanjem različnih aplikacij (leta prakse :) ) in formatiranji, etc. Programirat znam v Javi, TP, C++, C. Spoznam se tudi na MS Office. Željan sem osvojiti še več znanja in tudi hitro se učim.

Še drugi del. Tukaj me bolj zanimajo vaši komentarji , saj verjamem da se da delati kar tako, da pomagaš in ti zato plačajo (če želite lahko rečete tudi delo na črno, čeprav se sliši bolj slabšalno, kakor jaz mislim). Ekola...

Znam ogromno stvari. Od barvanja lesa, do pomoči pri vinogradništvu. (nekako mi ni da bi zares našteval vsa dela tukaj). Zelo rad pomagam oz. delam pri komu, tudi za mali denar. (kar ne pomeni najmanjši keš). Zanima me veliko stvari , je pa problem da ko enkrat delo obvladam me začne dolgočasit (tudi v računalniški industriji je tako) . Želim si novih znanj in spoznati različne ljudi. (če bi moral še kaj napisati, povejte)

To je nekako en mali življenjepis kar takole... čisto bluženje. Zanima me od vas kam pa bi se lahko obrnil, s kom naj govorim, preko koga bi lahko dobil dobro delo za dolgo časa, etc.
V glavnem, nekako bi rad čimveč delal in s tem zaslužil. Kajti doma je delo, ampak ne dobim za to nič keša. Programiram tako in tako večinoma ponoči, pa še to, če kaj novega ugotovim oz. sem motiviran da speljem neko stvar do neke mere. V glavnem, programiram postopoma.

Pravijo, da delo krepi človeka. Pravijo, da če imaš delo ne misliš in ne skrbiš preveč. Pravijo, da če delaš hitreje mine življenje, ampak vseeno dlje živiš. (to so v bistvu kar dejstva, ki so preverjena :) )

vaši nasveti so zaželjeni
pazite na tematiko (ne zaidite izven konteksta)
želim vam lep dan in BZ
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

whatever ::

offtopic: No, včasih ne morem zaspat pa malce teoriziram.
Ti teorizator ti:D Ne morn rečt terorist, ker tisto bi bilo teroriziranje. Ti si pa verjetno mislil teoretiziranje.:)

ontopic:
Hja, moja področja zanimanja in izkušnje so dosti podobne tvojim, tak da jst če ne dokončam faksa bom iskal delo v kaki računalniški trgovini kot prodajalec/serviser, ker sem podobno kot ti vešč sestavljanja kišt in postavljanja OS, tudi nekaj malega znam programirat v C++ in javi (edin Linuxa še ne znam kej preveč:8) ), pa kadar mam čas si z zanimanjem ogledam teste novih plat, procesorjev, grafičnih,... in na podlagi tega svetujem znancem kaj naj kupijo. Tak da če na faxu zabluzim, pol bi najprej iskal en tak šiht. BTW, a se misliš zdej zaposlit al se še šolaš?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Microsoft ::

Po moje je sestavlanje racunalnika, instaliranje programov, formatiranje diskete, zamenjava ide kabla, instaliranje gonilnikov za misko, spreminjanje podlage miske, ... tako malo vredno, da se sploh ne omenja, da to znas. Ker je to samoumevno in so ostala znanja "nad" temi znanji.

Sicer pa, ce isces delo, se zaveda, da te bodo vzeli, ce te bodo rabili. Ti lahko znas stvar A, ampak ce oni rabijo, da znas B, z sluzbo ne bo nic. Tako da, ce ze isces, potem poisci malo za podjetji in poglej, ce iscejo koga. In kaj pricakujejo od njega. Tudi izkusnje dosti stejejo.

Potem je moje mnenje glede tega, ko nekdo rece, da zna programirat C++, zelo nezaupljiva, dokler ne vidis, kaj res znas. Sicer ne poznam nic drugega, kot sintakso, samo mislim, da je zmoznost C++ tako sirkoda, da ce reces, da znas dobro programirat v C++, pol... pol si res ze ekspert na dosti drugih stvari in ti COM(+), DCOM, ATL, WIN32, MFC, ... niso tuje stvari.

Bom se pol kej napisu, ce se bom spomnu.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Tody ::

Hey !
Če si iz lj ali njene okolice ali te vožnja v lj vsaj enkrat na teden (oz po potrebi) vesli se oglasi na info@cosylab.com Mislim da te bodo tam lahko zaposlil, seveda se moreš malce potrudit in jim malce morit. Drugače je to ena IT firma ki pa dela sve i svašta.

Myth ::

whatever, pardon. :) Je pa to tudi tako mišljeno ker vem, da se marsikdo znajde v takšni situaciji kakor jaz oz. da je več takšnih ko nimajo čisto vse do potankosti naštudirano pa te stvari. Amm... jaz zaenkrat študiram (bolj slabo :\ , ampak bomo jeseni vidli, zdaj se učim) in zaradi pp (personal problems) me vleče nekam v tujino oz. delat, če se le da, čimprej redno. Hja...

MS wrote:
Po moje je sestavlanje racunalnika, instaliranje programov, formatiranje diskete, zamenjava ide kabla, instaliranje gonilnikov za misko, spreminjanje podlage miske, ... tako malo vredno, da se sploh ne omenja, da to znas. Ker je to samoumevno in so ostala znanja "nad" temi znanji.
Seveda , točno tako. Se strinjam.
Sicer pa, ce isces delo, se zaveda, da te bodo vzeli, ce te bodo rabili. Ti lahko znas stvar A, ampak ce oni rabijo, da znas B, z sluzbo ne bo nic. Tako da, ce ze isces, potem poisci malo za podjetji in poglej, ce iscejo koga. In kaj pricakujejo od njega. Tudi izkusnje dosti stejejo.
Zavedam se tega, da podjetja iščejo prave programerje in to. Prijavljen sem na ess.gov.si in tam je nekaj ponudb. Ampak kolikor se jaz zavedam, iščejo to in pika. Nekateri še znajo narediti kompromis če si delal nekaj približno istega oz. v podobnem programu. Ne bodo pa dali začetniku možnosti. To me malce moti. Že toliko ko morš vedeti na faxu, se moraš še dodatno izobraževati recimo MySql ali pa Perl ali pa administrativna dela moraš obvladat, da te vzamejo. Tak da ti tista diploma, tudi če jo maš bore malo pomaga. Mogoče ti dajo možnost, da se čimprej naučiš osnov da lahko vsaj nekaj delaš in se tako hkrati ko delaš tudi učiš v teh programih, smereh.
Potem je moje mnenje glede tega, ko nekdo rece, da zna programirat C++, zelo nezaupljiva, dokler ne vidis, kaj res znas. Sicer ne poznam nic drugega, kot sintakso, samo mislim, da je zmoznost C++ tako sirkoda, da ce reces, da znas dobro programirat v C++, pol... pol si res ze ekspert na dosti drugih stvari in ti COM(+), DCOM, ATL, WIN32, MFC, ... niso tuje stvari.
Prav imaš, ampak jaz to bolj mislim kot znam narediti programe (enostavne, malce težje, težke) odvisno od zahtevnosti. Zdaj jaz verjamem, da če bi dobil nalogo narediti en velik težki program, da bi z njim dobil tudi čas. In tako si potem lepo narediš načrt, si analiziraš zadevo, opišeš, ter potem po zahtevnosti prerazporediš kako boš stvar naredil. Verjamem, da se vse da. Tukaj bi bolj izpostavil problem sintakse. Zdaj ko sem na faxu sem "ugotovil" da želijo da obvladaš sintakso , "kodo" v nulo. Točno moraš vedeti kaj moraš #includat pa te zadeve. (recimo pišemo izpit, moraš v bistvu napisat 3 kar (rečimo) srednje težke programe in moraš torej vedeti vso kodo iz glave). Muči me to, kajti zakaj nebi smel v službi / doma / bilokje imeti pomoči, ko kaj delaš? Recimo da če česa resnično ne veš, pogooglaš pa imaš rešitev pa lahko nadaljuješ. Tako da za moje pojme, je problem to da preveč pričakujejo. To je kot da bi recimo zahteval da imaš večji spomin, kajti moraš vedeti VSO sintakso , nakar še moraš vedeti na pamet če je v sintaksi kaj narobe pa to. :\ Pa dovolj o tem... to ni o tem debata! Da sploh ne omenjam, da tisto kar si na koncu napisal v zadnjem stavku , nič ne poznam.:)

Tody, ne bodi skop z informacijami. Povej malo več. Kaj moraš znat recimo pa to. Kaj zahtevajo. In kaj so naredili takšnega? :) Btw, a sobota ali nedelja šteje med te dni? :)

Pa še to. Kaj pa navadna dela? Vem, da jih je veliko. Ampak tistih zares dobrih nekako ne moreš dobiti. Recimo kakšen receptor, ali kaj takšnega.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Tody ::

Podjetje se uglavnem ukvarja z Inforamcijsko tehnologiji, iščejo tako programerje, kot štromarje, ki znajo kaj spajkat al pa kej. Programira se ugalvnem v JAVA in C(++).

Firma je sestavljena iz veliko študentov, kaj točno pa bi delal pa res nevem, ker je nekdo drug za to zaposlen. Napiši kaj delaš, kaj bi rad delal in boš dobil odgovor pristojnega, oz se zmenu za sestank ali karkoli. Drugače pa www.cosylab.com

OwcA ::

Ja, Cosylab se ukvarja res s celo paleto zanimivih stvari. Malo poklikaj po njihovi strani.
Na določenih projektih lahko delaš tudi od doma, upoštevajo, da imamo študenti izpite, vedno imaš na voljo mentorja, da ti pomaga, organizirajo predavanja o novih tehnologijah za svoje ljudi. Skratka, če so te pripravljeni vzeti, so odlična izbira.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Myth ::

No, zadnje čase veliko brskam za novimi deli. Pa sem našel eno lepo stran ki ima kar nekaj dobrih ponudb. Me pa zdaj zanima nekaj drugega. Mi poveste kje lahko za malo keša greš delat izpit iz česa? Like programiranje iz jave, c++ ... administrativna dela. Pač da maš v rokah nekaj, kar te potrjuje. Linki so priporočljivi.

Prav tako me zanima, če veste za kakšno pripravniško delo? Kajti zares nisem expert bilokje in zares dvomim, da bi z eno prošnjo takoj dobil delo. Čeprav zahtevajo včasih malo izkušenj, etc. ... i dunno... mogoče me je strah zavrnitve. :\

Še nekaj stvari. Kaj tak na črno pa ne veste kdo išče pomoč kje ? Pri grajenju hiše ali pri barvanju, ali karkoli... (priporočeno da je blizu ali v mb)

I need MoneY :D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()

Tody ::

Hmm diplome za malo keša so brezveze, nevem če ti kej pomeni ali komu če ti neko podjetej recimor HOUSING, ki se sicer ukvarja z tem da diplomo da znaš WORD ali EXCEL ali pač da si naredil šolo LINUXA. Torej če rabiš kaj takega poišči jih na netu in boš dobil po tečaju pač nek plonk.

Myth ::

V mislih sem imel bolj priznane certifikate. Poudarek je samo na tem za malo denarja. :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

OwcA ::

Večina priznanih certifikatov je priznanih predvsem zato, ker pomeni, da se je nekomu (lahko tudi tebi) zdelo vredno vložiti toliko vate. Posledično stvar ni poceni.

Kar se tiče programiranja je dobra in zasatonj referenca viden uspeh na ACM tekmovanjih in kakšnih olimpijadah. Onkraj tega ti ostane neka kombinacija, izkušenj, projektov za katerimi si stal in za koga si delal.

Če si prspektiven, bodo pripravljeni tudi vlagati vate. Ne sicer računati na tečaje, ampak mentor in več časa za projekt kot bi bilo potrebno je pa že kar realen up.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

SkIDiver ::

Če si iz NM al pa okolice ti lahko pr stricu zrihtam delo. Ni slabo plačano in naučil se boš nekaj novega. Restavrirat kamen na 1000 in 1 način. Seveda samo kot počitniško delo. Dela pa se sam delavnike, vikendi pa so prosti.

Jz osebno bi šel ampak delam pri fotru na gredbenih strojih. Je še bolj zanimivo pa dost se dogaja pa mal vidš našo "malo" Slovenijo.

Daedalus ::

Mr|ce, če bi rad mel kako referenco za programiranje se priključi kakemu open source projektu. Tam si boš nabral dosti izkušenj, pa še kakim bodočim delodajalcem boš lahko dobesedno pred nos postavil svoj izdelek. Kar IMO pomeni vsaj tolko, kot kak izpit...

Tale cosylab pa zgleda zanimivo... Bo treba enkrat probat, če potrebujejo kakega linux znalca wannabe0:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Myth ::

eno "neumno" vprašanje. A v prošnji lahko navedem, da sem moderator na slo-techu in pomagam uporabnikom pri raznolikih problemih v Windows okolju in programih? :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

SebaR ::

Napišeš lahko karkoli - mogoče bojo pa šli celo pogledat kak kul forum urejaš :P
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

alum ::

rajsi ne pisi, da ne bo res sel kdo gledat:P

cerber ::

pomoje (čeprav se ne spoznam glih) loh napišeš to (urejanje slo-techa) kot primer dela sam jz bi pol raj navedu še kaj bol "resnega", al pa če te pol povabjo na razgovor jim naštej kaj vse delaš...

Myth ::

to je bilo mišljeno kot dodatno navedeno. A misliš da resnih stvari v prošnjo ne pišem? :D
Nisem taki šaljivec, kot se tukaj kažem. :P

pa lepo bi bilo če bi še na ostala vprašanja odgovorili, saj to je loža... in v naslovu piše da iščem bilokako delo. :)

en LP in BZ
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

nokia6310 ::

MRC nisi edini tudi jaz iščem delo pravzaprav kakšno službo faksa sicer nimam pa ga tudi nebom delal ker mi noben ne zagotavlja da bom službo res dobil in po končanem faksu.
Ja drugače pa na mobitelu bi se splačalo malo vprašat mene tudi zanimajo take stvari čeprav rajši delam na telefoniji.

kopernik ::

Služb je kar nekaj. Vsaj pri nas bi rabili enih 5 ljudi. Žal popolni začetniki odpadejo (se je prevečkrat izkazalo, da so že po mesecu, dveh odšli ...). Če znaš kaj programirati in če so ti zadeve okrog omrežij vsaj malo jasne (pa ne neke low-level stvari, dovolj je vsaj http, ldap dodaten plus), me kontaktiraj na ZS.

theBurek ::

Sicer je tole precej staro, ne vem koliko je sploh interesantno, a vseeno. Naj samo povem, da na Cosylabu na primer, ko je bil že ravno omenjen, absolutno iščemo tudi novince študente, ki jih to zanima. Ne samo to, celo ponudimo jim, da se sami učijo preden jih damo na produkcijsko nalogo. Študent tako lahko dela s svojim tempom. No, čisto slučajno sem videl omembo pa sem napisal :-). Da ne bo kdo rekel, da delam reklamo ali kaj podobnega ;-).

lp, Anže

Microsoft ::

OK, ki se ze kle pa napis se malo vec. Kaj se tam dela, kake ljudi iscete, kako zgleda povprecen dan, kaj pricakujete od ljudi, ...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Poldi112 ::

Ne vem ce si perspektiven kader, ce niti njihove strani ne znas najti...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

whatever ::

@theBurek: Mene bi zanimalo, če potrebujete pri Cosylabu recimo kader, ki zna programirati v assemblyju (znam osnove x86- NASM, ampak me zanimajo tudi assemblyji drugih mikroprocesorjev) ali pa na primer načrtovanje digitalnih vezij v LogicWorksu oziroma DesignWorksu (tudi pri tem znam osnove), Abelu, ipd. Bi se našlo mesto za recimo kaj takega v vaši firmi? To me zanima zgolj informativno, trenutno še delam fax in verjetno ne bom mel časa še za službo, ampak to delo mi je povšeči in bi rad po diplomi delal nekaj podobnega.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Microsoft ::

Poldi112, nevem, ce bi ti sploh odgovoril, ker mas prov podn izjave.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

theBurek ::

Živijo!

Ja definitivno nas zanima :-). Imamo tudi HW oddelek, ki se prav s tem ukvarja -- za pospeševalnike sestavljamo vse, od kontrolnih sistemov do krmilnikov, ki jih sami delamo in programiramo. V kraktem bomo pa še nekaj delal, ravno v mojem oddelku, ko bomo rabili nekoga, ki bi znal točno to delat. Ukvarjamo se pa še z veliko drugimi projekti, med drugim smo tudi v avtomobilski industriji in telekomunikacijah.

Drugače pa predlagam, da če koga zanima delo pri nas - gre zraven s faxom, ker nikoli ne zahtevamo preveč od študentov, večina pa je tako ali tako diplomirala z eno temo, ki so jo delali tu (na primer naši so zgradili pospeševalnik ANKA in sta dva diplomirala na tem :-) ) - piše našemu HRMju na miha.kozuh pri cosylab.com :-). Pa se zmenite za razgovor, da pridete pogledat kaj se tukaj dela in kako (lahko mu rečete, da bi prišli kak dan na ogled)...

No, uživajte še naprej!

lp, Anže

tx-z ::

Same here....

če gledam po teh študentskih servisih,krkol delaš, morš bit polnoletn, al morš met izpit za avto...al pa izkušne..torj avtomatično izpadm :\ (če odštejm da natakar neb rad biu, kr sm totaln les pr temu) :))

kakšn predlog?:)) ...do konca avgusta... ;)
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

tx-z ::

Magar da pridm do koga pa mu pometm okol hiše al pa kje :))
tx-z

flipflop ::

Pomoje si preveč zbirčen. Jaz sem vedno našel kakšno delo preko študenta, je pa res da nisem ravno sedel za računalnikom.

tx-z ::

Preveč zbirčen?:\ fora je da večina del ni za 2 tedna..če je izpadm pr pogoju zgori:\
tx-z

flipflop ::

Kakšno občasno delo se ziher dobi. Kakšno razkladanje šleparjev recimo, to vem da na veliko delajo študentje.

tx-z ::

to kr sm prek neta gledu ne:\ bi mogu it tja na študentski servis..bom vidu no:\
tx-z

flipflop ::

Če ti ni odveč tako delo, lahko pokličeš na kako firmo, recimo na Intereuropo v skladišča.

tx-z ::

rečm nj pa kaj?

Dober dan, mene pa zanima če rabite kakšnega za zaposlit za do konca avgusta..:\
tx-z

Poldi112 ::

Ja, zakaj pa ne? Firmi je zadnja stvar, ko isce novega cloveka, da da oglas. Prej se trudi kaksnega znanega. In ce ti brez oglasa, samoiniciativno vprasas za delo si IMO za njih v izhodiscu boljsa izbira kot tisti, ki pridejo na oglas.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

flipflop ::

Ja, reč da maš do konc avgusta čas, pol bojo pa že povedal al ja al ne. Če boš pa sam po forumu jamral boš pa bolj malo dobil.|O Sam tolk ti pravim, da za tak kratek čas kaj več od kakih priložnostnih del ne pričakuj.:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flipflop ()

tx-z ::

Kaj je pa priložnostno delo?:\
tx-z


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaposlitev programerja brez dokončane fakultete?

Oddelek: Izdelava spletišč
449405 (2885) shadeX
»

FRI vs FE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10124195 (18986) Invictus
»

Kam po FRI-ju

Oddelek: Šola
266348 (5063) Ciklamen

Delo: Iščem čistilca(M/Ž). Zahtevano znanje programiranja. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7412886 (9324) Mavrik
»

Studentsko delo za Javanca

Oddelek: Programiranje
71428 (1047) JDK6

Več podobnih tem