» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
146 / 658
»»

misek ::

Recordman ::


6735s nima matt zaslona


In to veš od kje? So ti povedali na HP-ju ali si videl en model z bright view zaslonom in posplošil, da so vsi takšni? Oznaki 6735s sledi še dodatna koda, ki ti pove konfiguracijo prenosnika (disk, RAM, CPU, zaslon...), z drugimi besedami: niso vsi 6735s med seboj enaki. Moj ima matt zaslon, ker je bil to pogoj, da ga sploh kupim. Je pa res, da ima večina pri nas prodajanih bright view zaslon.

"Moj" model imajo trenutno v ponudbi tule.

Revenant ::

Obstaja primerjalni test vseh mobilnih grafičnih in link do njega je bil v tej temi objavljen še neštetokrat. Pobrskaj kakšno stran nazaj.

ne najdem! pls pomagite!
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

AaBoy ::

IVo ::

Vsi nekaj govorite o pokvarljivih nvidia grafah... Pa se je mogoče komu katera pokvarila? Osebno ne poznam nobenega ki bi se mu, pa poznam kar veliko št. računalniških navdušencev ki imajo grafiko iz te "pokvarljive" serije. Možnost da ste dobili pokvarjeno grafično v notebooku je taka kot da dobite pokvarjen disk ali kaj drugega.

mtosev ::

Vsi nekaj govorite o pokvarljivih nvidia grafah... Pa se je mogoče komu katera pokvarila? Osebno ne poznam nobenega ki bi se mu, pa poznam kar veliko št. računalniških navdušencev ki imajo grafiko iz te "pokvarljive" serije. Možnost da ste dobili pokvarjeno grafično v notebooku je taka kot da dobite pokvarjen disk ali kaj drugega.

dell i1520 kupljen FEB08 dela cisto normalno. se folding@home gpu sn laufal. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

quartz ::


dell i1520 kupljen FEB08


Garancija torej se velja?;)

Sam ne poznam nikogar s tem problemom, lahko pa malo pobrskas po tujih forumih...najdes kr nekaj problemov s staro serijo 84, kjer je GPU crknla po izteku garancije...res pa lahko to primerjas s statistiko kvarjenja diskkov, kjer pa mislim da je ze v startu pricakovana zivljenjska doba precej krajsa kot za GPU?

mtosev ::

bom spet ponovil:

Inspiron 1520 not affected. na dell supportu je to.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Enzo` ::

Zgoraj je že bilo vprašanje za mnenja za Lenovo 3000 N500, pa do zdaj ni bilo nobenega.
Kakšna je kvaliteta izdelave, zaslona, glasnost ventilatorja, pregrevanje, koliko zdrži baterija, so priloženi driverji za XP-je? Kakršnakoli informacija bi bila dobrodošla.


Jaz sem ga kupil za 550€ pri mimovrste (en dan potem so spustil ceno na 500) in o njem lahko govorimo samo v presezkih. Kvaliteta izdelave je nadstandardna, nic ne skriplje itd. (lenovo pac), tipkovnica je super, ventilator prakticno neslisen, pregreva se sploh ne, baterija je pa zdrzala 2 uri 30 min na balanced modu v visti (zadaj je laufal se ubuntu prek vmware). Zraven pa ne dobis nobenega cd-ja z driverji, sicer pa imas na ibm lenovo strani vse driverje. Ima tudi HDMI in 720p bluray na 42" plazmi zgleda svetovno :D Pa da se malo pokritiziram, DVD rom je glasen (sicer je pri vecini laptopov), ampak mene to niti ne moti, ker ga uporabljam le kaksnih enkrat na mesec. Kolegi so vsi kupili tiste asuse (x59/x50sl) in razlika v kvaliteti je vec kot ocitna...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Enzo` ()

kmetek ::

no se mi je zdelo da je dober laptop.

radeonx8 ::

Hm na mojo temo ni pa kar noben odgovoril, mogoče bi moral vprašanje postaviti tukaj, samo nisem prej opazil te teme.
Ali ima asus x59sl potem slabo kvaliteto izdelave?

Veteran007 ::

Prosim če mi pomagate, mogoče je že bilo kakšno tako vprašanje, no vseeno.Odločam se med prenosnikom Asus A7sn in A7sn-blu ray.Mislite da se splača dati tistih dodatnih 100 evrov za blu ray model z blu ray enoto al ne.Ima model blu ray sploh še kakšno drugo razliko v primerjavi z osnovnim modelom???

Leks ::

@minimu
s COM portom je tale HP 6735b, sem že delal z serijo 6735b in jo morem pohvaliti.


Pravkar pa "obdeluje" Lenovo N500, za 485 € več kot soliden prenosnik. Moram pa povedat da me moti ker nima zatiča za ekran, ter na prvi pogled je izgled ohišja dokaj cenen. Kaj več bom lahko povedal jutri, ko ga bom še bolj podrobno stestira. Če koga kaj zanima naj vpraša.

XsenO ::

Kupujemo prenosnik za firmo, pa med pregledanjem mnogih različnih modelov sem se ustalil na temu



Acer Aspire AS7730G T5800


Ima kdo kakšne izkušnje s tem ali kakšna druga priporočila? :D
1 + 1 = 1

kmetek ::

tegale ma COMSHOP za 899€.

XsenO ::

Hmm kje sem pobrskav po njihovi ponudbi prenosnikov pa ga nisem zasledil.
1 + 1 = 1

kmetek ::

ja ni še na splet, lahko pa bo :)

nurmaln ::

@veteran

razlika je samo v optični enoti
če boš gledal bluray filme pol se splača, ma namreč tud FULL HD zaslon
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Reloaded ::

Aloha
Kaj pa menite na Fujitsu Siemens laptopa , natančneje Amilo xa3530
Ma turiona 2.1 proc, 3GB rama, 17, 320 disk ... za 900E
Kak je kaj po kvaliteti ta ?
LP
Reloaded!!!

MadMax ::

Kakšno pa je kaj trenutno stanje glede glasnosti prenosnikov? Pri tem mislim na ventilator in s povečanim gretjem povezan hrup.


Trenutno imam na tapeti naslednje:

Acer Extensa 5620: http://www.teal.si/si/notebook-acer-ext...

Acer Extensa 5630: http://www.ceneje.si/acer-prenosnik-ex5...

Acer Travelmate 5720: http://www.ceneje.si/acer-prenosnik-tra...

HP 6730b: http://www.siris.si/artikli.php?sifra=8...

Toshiba Satellite A300-1GT: http://www.akcija.si/izdelek/67184/Pren...


Cenovno računam nekje do max 800EUR z ddv, izjemoma (licenca Vista B.+XP downgrade) še nekoliko več...

Zahteve so nekako naslednje: 15.4", core2duo, vsaj 2GB RAM, 250 ali 320GB HDD, WLAN, BT, winXP-capable, ostali bombončki so seveda dobrodošli.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

misek ::

Mene pa zanima, če lahko kakšen lastnik modela HP 8530w FU461 pove, kako velik (kakšne mere) napajalnik ima? Sem na enih 17" 8730w videl, da je napajalnik prav gromozanski (prava opeka :D).

KandazaR ::

To je odvisno ali prilagajo 90W ali 120W (tista opeka, ki si jo videl). Seveda lahko tudi če dobiš 120W uporabljaš 90W (pač dokupiš).

keba ::

napajalnik je istimot pri 17"!

misek ::

A to pomeni en tak velik cigel? Pol moram še kupiti en manjši napajalnik. Groza.

Zheegec ::

Ja, 120W napajalnik je kar velik. Sem ga danes za foro vzel v roke in je nekje tako velik, kot pri kakšnemu Dell XPSu 1730 :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tomson ::

Iščem med Toshiba 15" prenosniki, pa ne najdem neki pametnega. Kaj mogoče kdo pozna kakšen model od Toshibe, okoli 1000€, da je bolj multimedijsko usmerjen (se pravi tudi TVOut), pa da ni črne barve?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

quartz ::

Se da kje v Lj videt razstavljene Sony Vaio prenosnike (serije Z, SZ, TZ, TT)? Tako da je mozno videt, sprobat/stestirat tipkovnico...

Tomson ::

Ok, sem našel Toshibo ki ima vse kar iščem, za strokovnjake, je Toshiba Satellite Pro A300-1NT za 1024EUR poštena kupčija?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

billy ::

quartz, SR, Z in TT imajo vsi enako tipkovnico, tako da rabiš samo en izmed teh modelov za testirat :)

quartz ::

Billy, točno tko...ne vem pa če je kje...?;) V mislih imam 13" notebook, čakam le recesijo oz. novoletne ponudbe, da naredijo svoje glede cene... tako da me zanima bolj Z, SZ, SR serija, da vidim če mi sede v živo. Postavlja se mi vprašanje glede trpežnosti, tipkovnice in baterije, ko berem takele zadeve (sploh ker je tole precej bolj preplačano kot...):

http://forum.thinkpads.com/viewtopic.ph...


http://forum.notebookreview.com/showthr...

...in me Lenovo vedno bolj vleče! Razmišljam o X200 (menda super trajanje baterije - do 9h? in pač ThinkPad...), na žalost pa je model dobavljiv s SLO tipkovnico malce preveč okleščen glede bonbončkov (amapak bi šlo skozi), bi pa rad prej prečekiral kak Sony... (in mogoče še HP 2530, HP 2510p in 13" Dell E4300, kjer bi blo zanimivo videt Latitude ON in backlight keyboard, sam na žalost je kle cena še bolj navita kot pri Sonyu...)!

Kar se še dodatne konkurence, ki jo imam v mislih tiče prihajata Lenovo U330 in Lenovo SL300 ...any idea kdaj bosta nabavljiva pri nas s SLO tipkovnico? Oz. kak dodaten kandidat?

Zahteve:
...poleg standardnih zadev
- cca. 13" mat zaslon (preživel bi sicer tudi z glossy, če pretehta konkurenco) - LED BL zaslon (1280x800 will do) (...po možnosti z webcam)
- core 2 duo (npr. P8400) procesor
- grafa je lahko integrirana (npr. GMA 4500)
- long battery life
- solidna gradnja (preferably conservative look - black mat ohišje)
- optična enota ni nuja, je pa +
- trackpad tudi ni nuja, je pa +
- HDMI
- wireless
- bluetooth
- čitalec kartic
- docking port
- HDD >160Gb disk

Uporabljal bi se naslednjih 4 in več let za potovanja, fax in zajbancijo (multimedija)...ker večkrat delam ponoči, bi bila zaželjiva možnost osvetlitve tipkovnice:) Je še kj podobnega na tržišču?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: quartz ()

misek ::

čakam le recesijo oz. novoletne ponudbe, da naredijo svoje glede cene...
In kdaj to pričakuješ? Tudi sam nekaj nabavljam. Smo pa že globoko v decembru, tako da ne vem, če bodo kaj spustili cene.

Leks ::

@Tomson
V bistvu ima skoraj vse (HDMI pogrešam) kar potrebuje navaden uporabnik. Fino bi bilo če bi bil prenosnik pod 1000€. Mogoče ti to uspe s kakšnimi boni v BBju ali z lepo besedo v insertu ali laptopshopu .

Lp

billy ::

quartz, kot prvo predlagam, da zapustil tale forum in se registriras vsaj na notebookreview, prenosniki o katerih govoriš so daleč nad tistimi, ki večina uporabnikov tu uporablja ali se sploh pogovarja.

Glede sony:
Osebni uporabljam SZ in lahko s prve roke povem, da je baterija realno nekje 4 ure, razen če bi vse izklopil in dal monitor na najnižjo osvetlitev, bi prišel do 5.

TT sony je naslednik TZ, TZ je (po mojih testih) trajal na bateriji 6 ur. Manjsi zaslon in pa low voltage procesor naredita svoje.

Z in SR nisem testiral, ampak glede na to da je SR nekako bolj naslednik SZ, je trajanje baterije nekje tam. Z pa je pravi mobilni monster, kateri trenutno nima primerjave in je brez konkurnce. Glede na pisanje uporabnikov na notebookreview pa bi naj trajala baterija 5 ur.

Mi je pa nova tipkovnica bolj všeč, kot stara. Torej tale, ki je na Z, TT in pa SR je dosti bolj prijazna do uporabnika, kot pa tale, ki jo imam na SZ.

IBM X200 me nekako ne navduši, oz pritegne. Močno dvomim o 9h trajanja baterije, glede na to da je baterija 6 celična - enako kot pri sony. Razen če si gledal kakšne modele z 9 celično baterijo?

Imajo pa sony prenosniki možnost nakupa "long life" baterije, s katero se TT model približa meji 10 ur, Z pa 8. Na japonskem so še imeli "extra long life" s katero je TZ mode dosegel 15 ur, ampak to je bolano ;)

Kot pravim, prijavi se rajši na oni forum, je tudi veliko napisanega o primerjavi med IBM in Sony, a moje osebno mnenje je da je Z trenutno primat (še posebaj zaslon je razred zase) in upam, da bo kmalu moj ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

quartz ::

In kdaj to pričakuješ?


Pomoje bo na novejših modelih cena malce padla šele drugo leto, kdaj? Upam, da pridejo novejši modeli na SLO trg že v začetku leta?, kar dvomim, bi pa pripomoglo k postavljanju cen... (bolj realnih cen trenutno novejših modelov, takrat že starih in bomo najbrž že gledali nove:), med našimi trgovci, ki so pomojem še vedno v oblakih in še lep čas ne bodo padli na realna tla... mislim ravno včeraj sm nekje opazil EEE 701 za 299 eu, drugje v eu ali celo na ceneje.si pa ga dobiš za pol te cene, wtf?...in pol nakladajo, da jim proizvajalec/dobavitelj postavlja ceno za trg/za trg oddaljen 50km pa je cena 10% nižja že sedaj? Očitno se dobro zavedajo, da je folk dandanes precej naiven in zabit! Kar se pomojem še lep čas ne bo spremenilo, tako da najbrž le preveč upam/o glede ugodnih znižanj v letu 2009, vrjetno celo konec leta 2010 ne bo več kot 10-20% znižanja, sodeč po...)


Razen če si gledal kakšne modele z 9 celično baterijo?


Jap, tist je mišljen z 9 celično...je pa njbrž bolj realno 7-8h;) Medtem, ko naj bi s 6 celično dobil med 4-6h, kar se X200 tiče...sodeč po reviewih, medtem za Z serijo govorijo o 3-5h (še zmer ql, če vsj delno drži)...

Hvala za nasvet, mogoče bom celo tm postavil vpr., čeprav je bilo že 10x pisano na to temo, tako da je pomoje zadosti, da znaš brati, ker bi dobil podoben odg.! Problem je bolj, da bi si stvar rad pred nakupom ogledal v živo in me zanima če je kje...?

Če bi šel na Z, bi njbrž vzel tole:
http://www.vshop.si/136/podrobnosti/Son...

Ne vem, zgleda pa, da ima Sony precej slabši glas kot Lenovo kar se tiče podpore in kvalitete (čeprav ima tale malček vse kar rabim in še več, za seveda precej denarcev, ki glede na ta glas ne opravičujejo izvedbe) in se mi pojavlja dvom o tem in tipkovnici, tako da je X200 opcija za 300eurov manj (s postajo in DVDjem) ali mogoče kakšna cenejša konkurenčna izvedba še bolj dobrodošla in v premisleku, konec koncev je nad 1000 eu nakup laptopa le metanje denarja stran (pomojem), škoda le ker z omenjenimi karakteristikami ni 13.3" zadev pri nas za ta budget...imam pa še čas, tako da lahko še kak mesec, dva počakam z nakupom in berem vaše odgovore!:)

parasit ::

HP 6730s P8400 z ločeno grafiko za 699€ kaj mislite o tem, a grejo tu gor špili? Cena je res huda, pa še koda za popust je 5% dodatno
To je to!

peglezn ::

HP 6730s P8400 z ločeno grafiko za 699€ kaj mislite o tem, a grejo tu gor špili? Cena je res huda, pa še koda za popust je 5% dodatno


Sam si lastim tega ..cena je kr ugodna jz sm dov pred 1mescom pa pov zanga u bigbangu 800€ + se ene 50zravn za 3letno garancijo

Drgac pa zaenkat sm zadovoljen ni blo se nbenih problemov z njem
kar se pa igr tice ...ti neznam kej dost povedat ker nism špilu še nč novejšiga
-na njem sm igrov nfs:ps, wow, cod4
Za kšne novejše špile pa pomojm glih ni ..ker grafična kartica ni nevem kaj

ce te se kej zanima pa vpras
LP

Leks ::

predrag za "s" serijo, raje vzamem nekoliko slabši procesor in brez OSa v "b" seriji. Raje se odločim za 6735b serijo kot za 6730s.

stojko1 ::

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

kaj pa tale zadeva?

komentarji dobrodošli !!


cena je 709EUR (s kodo enaa seveda ;) )

p.s. se te Amiloti dobro obnesejo
p.s.2 kakih hudih iger oseba ki bo dobila ta prenosnik ne bo igrala
stojko

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stojko1 ()

marnit ::

Katero kodo pa maš to? 2% meni da "samo" 10evr popusta.

Leks ::

Očitno ima 4% kodo. Čestitke!

FSC so očitno kar trpežni, res pa je, da poznam samo 2 lastnika, ki si lastita FSCja. Oba sta zadovoljna z izborom.
Rok uporabe cca 2 leti, do sedaj še nobeden z okvaro.

Lp

billy ::

Nekako tako je, FSC ima dve seriji, aminote in pa lifebook. Amino je "made in china", lifebook pa "made in japan". Kje se dela esprimo pa ne vem.

Na strani katerega je kvaliteta lahko vsak presodi, velja pa zlato pravilo, da ne pomeni, da so aminoti zanič in se bodo vsi kvarli, le več možnosti je za kaj takega.

stojko1 ::

lahko da jih samo sestavljajo tam ampak deli pa so narejeni v Nemčiji,ZDa,Japonski itd .......

dej mi povej Billy kaj pa danes ni narejeno v "made in asia"
stojko

billy ::

Sestavljajo ja. Ampak rajši imam laptop sestavljen na japonskem, kot na kitajskem.

Določeni deli so pa vseeno made in japan in to predvsem vitalni deli prenosnika. Ohišje in hlajenje.

Japan je tudi asia.

Klamzi ::

Klamzi ::

Se opravičujem, ta post lahko zbrišete :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klamzi ()

Zigyc ::

Amm js mam pa neki za vprašat, č bi kdo vedu nej prosm odgovori oz. pove kaj narest. Js bi pač rad installeral dva windowsa in sicer xp in linux ter se nato ob vsakem zagonu odločil, katerega bi uporabil. Če kdo ve kako se to naredi naj mi prosim odgovori.

Hvala!

nurmaln ::

:D inštaliral dva windowsa :D

ti si lepo namesti windows xp in ko bo namestitev končana, si normalno namesti še linux - ob zagonu te bo računalnik vprašal kater OS bi želel uporabljati

če boš najprej namestil linux in potem xp boš imel nekaj več dela in težav zato se tega vrstnega reda izogibaj
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zigyc ::

aha ok tnx

marnit ::

V eni drugi temi smo se že dotaknili Medion Akoye S5610, ki jo Hofer ponuja za 800evr - link. Ker zadeva vklučuje 12-celično baterijo, nebleščeč zaslon (=nonglossy?), HDMI etc me malo mika, da bi ga šel pogledat in ga kupil.

Minusi so pač, da Medion ni ravno nekaj poznanega v Sloveniji (že res da dobim 3-letno garancijo, samo kako je s kvalitetno servisa?), 800 evr pa tudi ni ravno poceni. Za tak denar se da dobiti tudi že dobrega HPja, ali pa kakega Asusa, Acerja... Testi sicer govorijo, da je kvaliteta izdelave na nivoju, slab naj bi bil le zaslon, kar pa je praktično pri vseh laptopih tega razreda.

Torej, se splača ubavit tega Mediona, ali naj rajši še malo počakam oz. ubavim kaj drugega?

Zheegec ::

Tale Medion sploh ne izgleda slabo po konfiguraciji. Treba pogledati ekran in ohišje, konfig sam je OK. Drugače je Hofer servis menda večinoma direktna menjava, če pa se kaj pošilja v popravilo pa zna kar trajati. Samo ponavadi traja povsod, tako da si skoraj na istem :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014
««
146 / 658
»»