» »

Plazma ali LCD televizor?

Plazma ali LCD televizor?

««
133 / 154
»»

BigSmoke ::

dajte raje fingerlingu pomagat :DDDD
pomoje je ta tvoja ogledana plazam cisto uredu saj je zgoraj veckrat omenjena kot dober TV

gorann ::

seveda je v redu, se posebej za to ceno

sam imam predhodnika 50pv250 in mi je dober, filmi zgledajo lepo, siol tv preko pcja je tudi dober, sumim da je preko komunikatorja se lepsa slika

fingerling ::

torej za ceno 700€ je bestbuy LG 50PV350

mihco ::

fingerling je izjavil:

torej za ceno 700€ je bestbuy LG 50PV350

ne! za 550-600&#8364 je 50pv350 definitivno best buy.

djordjevic ::

Kaj pa ta plazma, je za kaj?

http://www.ceneje.si/avdio-video/televi...
No grave is deep enough to keep us in chains.

gorann ::

s panasonicovo plazmo nimas kaj falit, vsaj tako pravijo testi, odvisno pa zakaj bi jo uporabljal

djordjevic ::

Večinoma HD serije, filmi, PS3, in še tu in tam malo navadnega TV-ja. Ni mi dajati nekih ogromnih vsot za TV, ker jo bom itak v roku 5 let spet menjal, 42 col pa mi je ravno dovolj za na dobra 2 metra. 32-ka mi je že malo premala, pa bi romala v spalnico. Panasonicove plazme so mi na splošno zelo všeč, ker imajo od vseh, kar sem jih videl meni osebno najbolj všečno sliko, za G serijo ali više pa se mi ne nekako ni za stegovati, tako da če že, potem S ali U. Vprašanje je samo, kaj je boljše. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

gorann ::

http://hdtelevizija.com/2011/05/11/rece...

kle mas revju od S

za U nisem nasel

djordjevic ::

Kul, kul. Sem letel na zaključak in vidim, da je res kul. Ko sem malo primerjal modele na panasonicovem sajtu in zdajle ko sem pogledal, kaj plazmi manjka v primerjavi z G30, bi si mogoče človek rekel, da je vredno dati 300 kosov več za G, po drugi strani pa mi kot multimedia player služi PS3, stvari s teveja ne snemam like nikoli, potem pa se slabosti bolj ali manj že končajo. Hm, hm. Bom še dal v pac za kak mesec ali dva, potem pa mogoče v nakup. Se nagradim za rojstni dan. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

gorann ::

kaksne slabosti? tv je primarno za igre in filme:D vec ne rabis

djordjevic ::

Povezljivost jo hebe. :) DLNA, media playback, media snemanje in backlit pilot (res pa lahko sprogramiram trenutnega philipsa, pa smo na istem ;)). Drugač pa je za ta denar imo top.
No grave is deep enough to keep us in chains.

gorann ::

to je dobesedno nepotrebna sara, ki je normalen uporabnik ne potrebuje

na svojo plazm imam priklopljen wd tv live, ps3 in pc, ne vidim potrebe po nicemer, da bi zato dajal tolk denarja:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorann ()

djordjevic ::

Sej pravim. 300 evrov za to in malenkost boljši panel nima smisla dajati. In točno te stvari kot ti imam priheftane na trenutni lcd. Ajde, WD je čist prvi, ne-live. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

BigSmoke ::

Kaj pa primerjava LG 50PV350 in LG 50PK750???

fingerling ::

aha hvala za odgovore sem se ze odlocil za nakup LG 50PV350....
Zanima me samo se nekaj ce bi šel na siol box, ali je opazna razlika med sagemom in siol boxom (kvaliteta slike)
in ali je razlike ce je sagem komunikator priklopljen preko scart kabla ali hdmi???
BTW: sem na optiki

Zgodovina sprememb…

Zico4 ::

BigSmoke je izjavil:

Kaj pa primerjava LG 50PV350 in LG 50PK750???

Imel sem LG 50PV350, zdaj imam LG 50PK950. Žal mi je, da sem prodal LG 50PV350. Je precej cenejši in ima vsaj tako dobro sliko kot 50PK950, ima pa samo dva HDMI.

BigSmoke ::

kaksna pa je slika preko siola (sem na optiki), ker tudi jaz razmisljam o nakupu te plazme :D

gorann ::

slika preko sila je najslabsa od vseh teh iptv ponudnikov, na moji pv250 je slika solidna, pa se to je odvisno, kateri program gledas

eni so res lepi, pri drugih se pa spet vprasas, ce je sploh se mozno tako grdo sliko dat naprej do gledalca:D


@fingerling
razlike naj ne bi bilo, ker oba sta sposobna sd signal prebavit bp, problem je ce hoces hd gledat, takrat rabis nujno hdmi (pogojno komponentni)

BigSmoke ::

aha hvala za odgovor, verjeno jo grem u petek iskat :D

Okapi ::

slika preko sila je najslabsa od vseh teh iptv ponudnikov
Siol na optiki ima digitalno kabelsko in slika je odlična.

O.

roCkY ::

Polni SIOL IP je OK. Slika je zadovoljiva pri večeni kanalov. Nekaj pa jih je iz vira zelo slabih.
Zadeva uradno nedosegljiva na bakru. Gre edino po varianti "znajdi se" (PC) vkolikor je sinhronizacija zadostna.

gorann ::

Okapi je izjavil:

slika preko sila je najslabsa od vseh teh iptv ponudnikov
Siol na optiki ima digitalno kabelsko in slika je odlična.

O.

ne vem, ce je to glih iptv. nisem pa se videl v zivo kabelske preko optike, da lahk primerjam

kolk pa stane kablska siol?

gorann ::

vidim da pise da je doplacila 5 eur k obstojecim paketom drugac pa 15 eur. a to pomen ce mam ze sioltv ali pa net pol doplacam 5 eur in mam se kablsko??

Okapi ::

Ne vem, jaz imam na telekomovi optiki siolov dvojček (internet + telefon) + kabelsko. Je sicer nekaj manj programov kot na iptv, ampak ne pogrešam prav nobenega.

O.

gorann ::

kaksen modem pa je za kablsko? a to rabis un modul za vtaknit v tv ali pa je navadn antenski vhod dost? sj verjetno mam lahk oboje pol, kablsko in sioltv

Okapi ::

Ena črna škatla je, po velikosti enaka kot optični "modem" za internet (in ločen optični kabel pride vanj), iz njega gre pa klasičen koaksialni antenski kabel do televizorja oziroma do set-top-boxa, če televizor nima sprejemnika DVB-C. Gre pa po istem kablu tudi analogna kabelska (48 programov).

O.

gorann ::

a to pomeni, da je modem potem samo eden, za kablsko tv? Preko katerega se potem dobi se iptv in net? Ali pa bom moral imet se kabelski modem dodatno? Sem preracunal in me pride 5 eur drazje, ni veliko. Stvar je taka, da imam sioltv samo na pcju, kabelsko bi pa na tv povezal v dnevni.

aha pa posebej opticni kabel pride iz razdelilca v to tv skatlo in nima veze z modemom za net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorann ()

Okapi ::

Ja, imaš dva "modema" in dve optični vlakni, eno za net (in telefon in iptv), drugo za kabelsko televizijo.

O.

gorann ::

me samo se zanima, ce imas lcd ali plazmo in si imel moznost primerjat kablsko in sioltv v zivo?

Okapi ::

Imam 47" lcd, sioltv sem videl, ampak ne skupaj s kabelsko, na istem televizorju. Jaz sem pristaš kabelske;-)

O.

gorann ::

pol pravis, da je slika odlicna, jest tega za sioltv ne morem rect:) Bi pa v dnevni raje siol kabelsko, ze zaradi stevila programov, kot pa sioltv osnovni paket, ki je oskubljen do konca

SkyEye90 ::

Sem imel možnost dobro preizkusit serijo EX500, imajo resnično lepo sliko, kot sem primerjal proti drugimi znamkami za moje pojme še najlešo, in barve, kontrast, osveževanje in najbolj gladko predvajanje. Serija EX720 je kot vem enaka (kar se tiče kvalitete slike), le da ima LED osvetlitev in je zato tanjša.

djordjevic ::

Dober tv, EX500, ga ima dedek doma, kolega pa EX720. Moram reči, da nisem opazil neke bistvene razlike v sliki, me pa moti relativna počasnost EPG-ja in bolj ali manj zaprt sonyjev ekosistem za raznorazne medijske ekspedicije. Drugače pa nimaš ne z enim ne z drugim kaj preveč falit. Nogometno prvenstvo gledat na tem v HD je bila pravljica. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

stricky ::

Kateri televizor priporočate tja do 500€? Do največ 80 cm.
Hvala

gorann ::

najcenejsega vzemi

stricky ::

gorann je izjavil:

najcenejsega vzemi

Hvala za nesebično pomoč, nemoreš si predstavljat koliko si mi pomagal!

gorann ::

kolikor ti zdaj zgleda neumno bos pol presenecen

BigSmoke ::

Sem danes kupil LG 50PV350 in sem nadnjo zelo presenecen saj je slika na siolu odlicna :D Kako je zdaj s tem da prvih 100 ur mora deolvati v THX načinu al neki tazga???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigSmoke ()

gorann ::

kontrast in ostrino na ene 50-60 nastimaj, pa sliko cez cel ekran

Janac ::

Ta tv podpira 3D?

Panasonic TX-P42G30E

L.p

matej_jack ::

stricky je izjavil:

gorann je izjavil:

najcenejsega vzemi

Hvala za nesebično pomoč, nemoreš si predstavljat koliko si mi pomagal!

Najdi kak LED z vsaj 100Hz, ostalo pa po želji: wlan, usb, dlna, nekateri imajo, večina nima. Najbolje da prebereš reviewe za modele, ki se ti dopadejo, ali pa kakšne lestvice (prva, druga) :D

BigSmoke ::

gorann je izjavil:

kontrast in ostrino na ene 50-60 nastimaj, pa sliko cez cel ekran

hvala @gorann Potem 100h tko pustim al kako???

gorann ::

ja alpa se raje vec, tam do dvesto

pa cim manj staticne slike pa cim manj crnih robov zato imej cez cel zaslon sliko

fingerling ::

kaj pa primerjava LG 47LV5590 vs 50PV350

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

A se ze kaj ve o novostih za 2012?
Pri nas doma gre stari CRT pocasi gobat, tako da bo potrebno kmalu po nov tv. Starih modelov se mi nekako ne kupuje, razen ce ne bo druge izbire.
Predvsem me zanima nekaj okoli 40-42" led lcd ali plazma, okoli 700-900€.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gorann ::

kaj manjka starim modelom, saj so cenejsi in nic slabse tehnologije ni notr:)

imi ::

Panasonic bo nove modele za leto 2012 predstavil 9.januarja.

djordjevic ::

Naj potem spustijo ceno g30 za kakih 100 evrov, pa bo veselica. :D
No grave is deep enough to keep us in chains.

Dr_M ::

gorann je izjavil:

kaj manjka starim modelom, saj so cenejsi in nic slabse tehnologije ni not :)


Zdejsnji sony je star pomoje ze 15 let, tko da, ko bom drugega nabavil, ma da je nov model in bo v uporabi dokler ne bo crknil. :> Ce bi kupoval samo za par let, se nebi obremenjeval okoli tega.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

djordjevic ::

Ravno v slednjem primeru se ti ne sme iti za absolutno zadnjim krikom mode - ker ga preplačaš. Imo je najbolj pametno kupiti mid-range televizor na 4-5 let. Vedno si približno na tekočem in nikoli se ne skeširaš preveč.
No grave is deep enough to keep us in chains.
««
133 / 154
»»