» »

Plazma ali LCD televizor?

Plazma ali LCD televizor?

««
112 / 154
»»

Dromar ::

Kaj se plazmi piše, je bolj težko rečt. Mogoče jo bo LCD tehnologija prehitela, mogoče je ne bo!
In zato, ker BO LCD tehnologija boljša, še ne pomeni, da jo je ta dan bolj smiselno kupiti. Ker trenutni LCDji niso sposobni prikazat boljše slike in konec. PK350 prekaša vse v svojem cenovnem razredu, G20 v svojem, V v svojem in VT v svojem!
Če bo v prihodnosti LCD tehnologija prehitela plazmo, si bom tudi sam kot naslednji TV omislil LCDja, do takrat pa ostajam zvest plazmam!

fpbs ::

Cena za 47LEX8 je (bila) 4000Evrov, za 55LEX8 pa 5000Evrov. Očitno previsoka. Sedaj so izginile skoraj vse ponudbe za ta dva tipa TVejev.

SkyEye90 ::

Ker je pri TV-ju zelo pomembna tudi črnina črne barve (od nje je odvisen tudi kontrast), sem našel nekaj testov, koliko imajo posamezne TV svetlo črno barvo, ko je na ekranu preprosta črna slika (kot vemo, črna nikoli pri nobenem TV-ju ni popolnoma črna, kar se opazi predvsem v temi).

Pa kar k konkretnim številkam svetlosti črne barve:
- Plazma LG PK590: 0.09 cd/m2
- Plazma Panasonic S20: 0.02 cd/m2
- LCD LG D450: 0.25 cd/m2
- LCD SONY EX503: 0.06 cd/m2
- LED LCD SONY EX703: 0.04 cd/m2
- LED LCD LG LE5900: 0.14 cd/m2

Sam imam doma LG Plazmo 50PK350, o njeni črnini sem že pisal, da mi ni všeč, ker je preveč siva, ampak glede na te številke se je pokazalo, da je to normalno (se pravi okoli 0.09).
Podatke sem pobral na spletni strani hdtvtest.co.uk če še koga zanima kaj bolj podrobno in mu je tudi črnina pomembna. Sam sem najprej mislil, da imajo vse plazme črno boljšo kot vsi LCD-ji, vendar se izkaže, da so nekatere plazme poceni z namenom. S tem hočem povedati, da je LG lahko poceni, na primer Sony pa ima svojo vrednost, čeprav so nekateri LCD modeli stari in še vedno dragi (ampak zato tudi dobri). Odločite se sami koliko vam to pomeni, upam da sem komu kaj pomagal. To je edina črna pika, ki jo dam PK350 plazmi, vse ostalo je pa preprosto odlično! In se strinjam, LCD-ji še niso dovolj napredovali, da bi bilo možno debatirat o propadu plazem :)

Dromar ::

Point je, da je 50PK350 650EUR...V tem cenovnem rangu je med LCDji glih tale LG, ki ima 0.25cd/m2 in to pri 8" manjši televiziji!
Itak pa noben ne misli, da bo plazma za 650EUR dala tako črnino kot LCD za 1500EUR (vsaj v večini primerov).

e-marko ::

MH0 je izjavil:

A je kdo od tukaj prosotnih pogruntal kakšno prijazno metodo za konverzijo mkv v PK*** kompatibilni mkv? Torej, da imaš na koncu npr. samo eno avdio špuro, ki je AC3 in en track s podnapisi. MKVtoolnix, Avidemux in FormatFactory se mi niso najbolj izkazali.


V primeru DTS zvočnega zapisa sam uporabim program Audio Converter in pretvorim zvočni zapis v AC3 http://audioconverter.heartware.dk/FAQ/

Uporabljam tudi mkvmerge GUI s katerim lahko iz mkv odstranim nezaželjene zvočne sledi, odvečne podnapise in tudi dodam nove podnapise, če želim.

LP
...somebody, somewhere...

Double_J ::

Dromar

Ja samo ne bere vseh formatov... zato je 46c652 boljša izbira.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

djordjevic ::

Ne, ne in ne! LG PK350 je najboljša izbira! Kaj boš ti govoril ... ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Alexius Heristalski ::

4" manj in 200 evrov več, hah. Kupiš chiliGreen MR1210 za 99 evrov, pa je. Še 100 ti ostane. Sicer imaš potem dva daljinca, ampak IMHO to ni težava.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Furbo ::

Dromar je izjavil:

Point je, da je 50PK350 650EUR...V tem cenovnem rangu je med LCDji glih tale LG, ki ima 0.25cd/m2 in to pri 8" manjši televiziji!
Itak pa noben ne misli, da bo plazma za 650EUR dala tako črnino kot LCD za 1500EUR (vsaj v večini primerov).


Saj to gre meni na živce, ker vsi govorijo da je plazma BOLJŠA, je pa dejansko samo CENEJŠA.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Dromar ::

Pravzaprav to ni res, da je plazma samo cenejša. Predvsem je plazma pri isti ceni boljša.
In sorry, če lahko jes dobim za 650EUR tako sliko na plazmi kot pri LCDju za 1400EUR, je plazma the way to go!
In kot je Alexius povedal. Kupiš chilliGreen za 100, 100 ti ostane, imaš 4" večji tv in boljšo sliko.

@djordjevic ti si pa itak imbecil. Nič ni narobe, ko ti na veliko hvalisaš LCDje in s tem zavajaš folk, kakor so sprva zavedli mene, je pa narobe, ko jaz hvalim plazmo ane.
Poleg tega mi gre na kurac, ker krneki privzemaš. Jaz nisem NIKOLI rekel, da je PK350 najboljša plazma, rekel sem, da je znotraj svojega cenovnega razreda enostavno najboljša možna izbira. In meni je važno, da mam zakon sliko in ogromno diagonalo in zato ne dam še enkrat tolk dnarja zram za Panasonicovo G serijo, ki ima 10% boljšo sliko in isto diagonalo.
Še enkrat malo poglej. Črnina. 0.09cd/m2 proti 0.25cd/m2 pri isti ceni, poleg tega pa 8 col več. Pa lepše barve in vse.
Kar tolaži se z razlogi, da bo LCD dlje zdržal in da si ga lahko s seboj vzameš na letalo, ker kao nanj ne vpliva višina...

SkyEye90 ::

Zanimivo in vredno omembe:

When we measured the LG 50PK590’s black level as hovering around 0.08 to 0.086 cd/m2, we were surprised, because darker areas of the image still looked somewhat more pleasing than on most LCD TVs we see with lower measured black levels (Samsung and Sony’s latest efforts have managed around 0.03 – 0.06 cd/m2).

The reason for this is uniformity. While this budget Plasma television cannot produce quite as dark a black as some of the better-equipped LCD TVs, darkness is consistent across the entire screen without any lighter patches, and also remains just as dark regardless of the viewer’s position (since Plasma HDTVs do not have any viewing angle issues). Keep in mind that LCD TV black level measurements are taken from the middle of the screen, with the measuring device at 0° facing the panel. The average black level seen by most LCD users will only be this good if they, too, are watching the panel face-on, and it’s not uncommon for the edges of LCD screens to be a little brighter.


Torej, če imata neka plazma in nek LCD enako svetilnost črnine, zmaga plazma :)

lalan ::

1. Kako pa je kaj z življensko dobo pri plazmah. Ali ni kar nek števec, do kdaj ti bo še delala?
2. Ali se podnevi plazma res vidi zelo slabo (če lahko primerjava z kvalitetnim CRT)
ATHLON 64 3200, 939DUAL,Ram DDR 2X 512 MB,gf 7600 gt,(120 GB, 7200 RPM),fiaGTR

Dromar ::

1. Življenska doba plazme danes presega življensko dobo LCDjev in to je dejstvo, ki se mu vsi LCD lastniki hočejo izognit. Plinov ni treba polnit, to je krneki iz strani lastnikov LCDja. Zdaj glede ur je tako, na Jokerju so napisali, da definitivno lahko pričakujemo od novejših plazm preko 50 000ur delovanja v polni kakovosti, kar je 10 let gledanja plazme po 10 ur na dan. LCD bo v 50 000urah skoraj definitivno imel kak mrtev pixel, medtem ko ta pojav pri plazmi ni poznan! Tudi v Jokerju je napisal, da je cel gugl prebrskal, pa ni našel niti enega foruma, zapisa, karkoli, na katerem bi kdo pisal, da ima njegova plazma kak mrtev pixel.
LGjeve in Panasonicove plazme zdaj navajajo, da imajo njihove plazme preko 100000ur delovanja, kar je po mojem mnenju sicer rahlo pretiravanje; mislim da zares v polni kakovosti delujejo kakih 60-70 tisoč ur, LCDji sicer dlje, a z mrtvimi pixli (če ti to kaj koristi).

Podnevi se v svetlem prostoru PK350 razmeroma slabo vidi; ker mam okrog cele sobe okna, moram zapret žalozije in rolete, da se ne odbija svetloba, vendar pa to na dražjih plazmah ni problem, ker imajo antiglare premaz. G serija denimo ima boljšo mat podlago kot večina LCDjev

klemenSLO ::

vse je isti kurac. Katerikoli model boste kupili boste z njim zadovoljni. Pa naj si bo to plazma al pa lcd.
Razliko vidiš le ko poleg izbranega postaviš led za 1500EUR ali več. S tem da slika cenejšega TVja ni slaba , le slika LEDa je izvrstna.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

Dromar je izjavil:

Pravzaprav to ni res, da je plazma samo cenejša. Predvsem je plazma pri isti ceni boljša.
In sorry, če lahko jes dobim za 650EUR tako sliko na plazmi kot pri LCDju za 1400EUR, je plazma the way to go!
In kot je Alexius povedal. Kupiš chilliGreen za 100, 100 ti ostane, imaš 4" večji tv in boljšo sliko.

@djordjevic ti si pa itak imbecil. Nič ni narobe, ko ti na veliko hvalisaš LCDje in s tem zavajaš folk, kakor so sprva zavedli mene, je pa narobe, ko jaz hvalim plazmo ane.
Poleg tega mi gre na kurac, ker krneki privzemaš. Jaz nisem NIKOLI rekel, da je PK350 najboljša plazma, rekel sem, da je znotraj svojega cenovnega razreda enostavno najboljša možna izbira. In meni je važno, da mam zakon sliko in ogromno diagonalo in zato ne dam še enkrat tolk dnarja zram za Panasonicovo G serijo, ki ima 10% boljšo sliko in isto diagonalo.
Še enkrat malo poglej. Črnina. 0.09cd/m2 proti 0.25cd/m2 pri isti ceni, poleg tega pa 8 col več. Pa lepše barve in vse.
Kar tolaži se z razlogi, da bo LCD dlje zdržal in da si ga lahko s seboj vzameš na letalo, ker kao nanj ne vpliva višina...


Zarini si svoje žalitve nekam. Nikoli in nikdar nisem nikomur ničesar vsiljeval. Vsak si svoj denar zasluži in naj ga zapravi, kakor želi. Pa naj kupi plazmo, lcd ali projektor. Meni je vseeno, samo da je človek zadovoljen. In če pač eni ne mislimo, da je PK350 najboljša stvar po nutelli na žlico, nas ni treba zmerjat z imbecili. Lepo, da človek poda svojo izkušnjo, če pa vsak prispevek zaključiš s tem, da je PK350 preprosto edini pameten nakup v razredu do 1500 €(ker ji drugi televizorji v tem cenovnem razponu menda ne sežejo do kolen), v katerem najbrž kupuje 80% slo-techa, potem je zame zadeva jasna. Si silno pristranski fanboy izdelka, ki si ga kupil, tisti, ki se ne strinjamo pa nevedni bebci. Pajade.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Dromar ::

Pravzaprav ne in neprestano poudarjam drugače. Znotraj svojega cenovnega razreda PK350, znotraj svojega G20, znotraj svojega V20.
In ne, jaz nisem noben "fanboy" izdelka, fanboy si ti, ki krneki bluziš o superiornosti LCDjev.
Ta forum sem bral, ko sem poleti kupoval nov TV in sem se na dolgi črti za*ebal zaradi priporočil folka tu gor, kako so LCDji 100x boljši in ne vem kaj.
Vse en sam bullshit: "Slika se ti bo zapekla, plin je treba polnit po parih letih, izrabi se tisto s fosforjem, ne smeš je dat položno, žre več štroma, na višini ni ok, manj je ostra slika,..."
Čisto vse, kar sem takrat tu gor prebral, je bil en sam ogromn bullshit.
In če nebi imel kolega, ki je hotel met točno 40" LCDja in mu je blo zato boljše, da kupi mojega za 500EUR kot novega za 600 (jaz sem kupil v akciji 15% in je zato koštala 510), tako da sva dorekla, da imava oba od tega korist, da ne zgubljam jaz denarja, on pa tudi ne, potem bi jaz zdaj lepo buljil v neke sive razmaze črnin in 50hz sliko!
In mimogrede ste me s tem pljuvanjem plazm tu zasrali še s tem, da sem kupil LCDja, ko je blo znižanje in zato za plazmo plačal več dnarja. Sicer ne dosti, ker je cena v treh mescih pol padla, kljub temu pa je blo za kakih 30EUR več.

In moj motiv tu je izključno pozitiven, ker nočem, da se še kdo opeče na neumnih komentarjih folka na tem forumu. Za 650EUR je, kajpadane, najboljša izbira 50PK350 in praktično nima konkurence. Kdor hoče met boljšo sliko, naj kupi G20. Je boljša plazma, veliko boljša pravzaprav, ampak za moje pojme ni vredno dat 500EUR zraven, če slika ni še enkrat boljša od te na mojem TVju!

In še nekaj ti bom povedal. Žalitve niso nič kaj hudega napram temu, kar ti pišeš. Krneki privzemaš, sploh ne prebereš tega, kar napišem in brezveze si se ti prvi spravil name.
"Ne, ne in ne! LG PK350 je najboljša izbira! Kaj boš ti govoril ... ;) " to je meni večja žalitev, kot da ti rečem, da si imbecil
In dejansko je res boljše prišparat 200EUR, imeti 4" več in boljšo sliko, pa kupiš za preostalih 200EUR še chilliGreen pa še ti ostane, pa lahk pol več predvajaš kot tist neumn TV vmesnik!

djordjevic ::

Lej, če se ti ne znaš sam odločit, ampak slepo verjameš priporočilom drugih ljudi, je tvoj problem. Osebno te reči vedno vzamem v zakup. Sem že nekajkrat povedal, da sem bil večkrat v štacuni z enim in edinim razlogom - da poskusim zbrati čim več informacij o novih plazmah, primerjati sliko z lcd-ji in razmisliti, ali morda le ne bi šel v nakup, glede na to, da vas je toliko zadovoljnih. Ampak me zaenkrat zadeva še ni povsem prepričala. Niti eden od argumentov, ki si jih slišal 'proti plazmi', ni prišel izpod mojih prstov. In oprosti, to, da ne 'trobiš v svoj rog' je pa vrhuška samozanikanja. Da spregledaš smeškote, je pa zame samo še dodaten dokaz, da pišeš v afektu in s plašnicami na očeh. Tvoj problem je, da ne sprejmeš argumentacije, da ima morda kdo raje nekaj cm diagonale manj, da za televizor morda celo kaj več, da plazme ne vzame, ker noče najprej vsakič zatemniti sobe, ko želi čez dan kaj pogledati ... Skratka, obstaja ogromno razlogov za in proti. Mene osebno neki predsodki proti plazmi ne ganejo, ker vem, da je tehnologija zdaj toliko dovršena, da s tem praktično ni več problemov. Ampak a si res ne daš dopovedati, da je za moje oko slika na plazmi preprosto večja, mehkejša in temnejša slika katodnika (da malo karikiram in morda celo pretiravam)?
No grave is deep enough to keep us in chains.

mataur ::

Fentje, fantje...veseli december je in škoda pregrevat ozračje. Rečem lahko samo to, da se zahvaljujem, vsem lastnikom te plazme, za pozitivna in negativna mnenja, katera so me prepričala v nakup. Vsi v familiji smo zlo zadovoljni s tem TVjem, od starejših mulcev (23 in 21 let), pa vse do tamalga sedemletnika...še posebi, pa jest, ki z nakupom te plazme nism potopu decemberskega proračuna...samo to šteje. Čez pet let, bomo pa kako rekl o super truper tehnologiji, ki bo takrat aktualna, do takrat bodo pa tut te naše plazme zdržale in odslužle tistih 650€...

djordjevic ::

mataur je izjavil:

Vsi v familiji smo zlo zadovoljni s tem TVjem, od starejših mulcev (23 in 21 let), pa vse do tamalga sedemletnika...še posebi, pa jest, ki z nakupom te plazme nism potopu decemberskega proračuna...samo to šteje.
Indeed. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Dromar ::

Kolkor vidim, se forum imenuje "Plazma ali LCD televizor" in je pravzaprav namenjen spraševanju o tem, katero tehnologijo se bolj splača kupiti.
Jaz se lahko komot zanašam na svoje oči v trgovini ko primerjam 2 TVja, ampak ne morem pa v trgovini videti, če se bo zapekla slika, če bom moral polnit nek neumn plin in tako naprej. To si zmislijo ljudje na forumih, kjer bi človek pričakoval, da si to ne bodo!
In če se prav spomnim, sem tudi sam napisal v odgovor gospodu, ki je po 2 straneh priporočil vseeno pristal na LED LCDju, da se je pač pametno odločil, ker če je njemu slika na njem bolj všeč, je potem to bolj pametn nakup. Če pa ni prepričan, se pa naj ravna po priporočilih!
Verjamem, da ti je LCD bolj všeč, ampak kolker se spomnim, se jaz nisem spravljal na tvoje komentarje, ampak sem predvsem šel proti nekemu neumnemu komentiranju glede "plina", življenske dobe in porabe.
še enkrat, maš 650EUR, kupiš PK350, maš 1200 kupiš G serijo.
Če ti plazma ni všeč, boš primerljivo dobro sliko dobil za 1500 na LE8500, ki je en boljših TVjev za moje pojme na trgu. Ampak za pod 1000EUR pa LED in navadni LCDji nimajo šans napram PK350!
In kakor je mataur napisal je pravilno!

whatever ::

Mi smo imeli 50PK350 kake pol ure v položnem položaju, da smo jo transportirali s pošte domov. Kaj je pošta delala z njo, tudi vprašanje, kako so jo prevažali - ali pokončno ali položno. Pa je preživela BP. Pravzaprav sem tukaj v tejle temi prvič zasledil, da naj se plazem ne bi smelo prevažati v položnem položaju.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Backup22 ::

Zdravo, spet jaz :) Ker iz Redcoona še nisem dobil odgovora o pošiljanju ali morebitnem prevzemu v Avstriji (G20), sem še malce bral o tej plazmi in opažam, da je kar nakaj potencialnih problemov. Prvi je ta floating black, drug pa buzzing sound. Ima kdo tukaj kakšne probleme? Se to pojavlja pri vseh TVjih?
//

parasit ::

Dromar je izjavil:

Kolkor vidim, se forum imenuje "Plazma ali LCD televizor" in je pravzaprav namenjen spraševanju o tem, katero tehnologijo se bolj splača kupiti.
Jaz se lahko komot zanašam na svoje oči v trgovini ko primerjam 2 TVja, ampak ne morem pa v trgovini videti, če se bo zapekla slika, če bom moral polnit nek neumn plin in tako naprej. To si zmislijo ljudje na forumih, kjer bi človek pričakoval, da si to ne bodo!
In če se prav spomnim, sem tudi sam napisal v odgovor gospodu, ki je po 2 straneh priporočil vseeno pristal na LED LCDju, da se je pač pametno odločil, ker če je njemu slika na njem bolj všeč, je potem to bolj pametn nakup. Če pa ni prepričan, se pa naj ravna po priporočilih!
Verjamem, da ti je LCD bolj všeč, ampak kolker se spomnim, se jaz nisem spravljal na tvoje komentarje, ampak sem predvsem šel proti nekemu neumnemu komentiranju glede "plina", življenske dobe in porabe.
še enkrat, maš 650EUR, kupiš PK350, maš 1200 kupiš G serijo.
Če ti plazma ni všeč, boš primerljivo dobro sliko dobil za 1500 na LE8500, ki je en boljših TVjev za moje pojme na trgu. Ampak za pod 1000EUR pa LED in navadni LCDji nimajo šans napram PK350!
In kakor je mataur napisal je pravilno!


Splača se http://www.odnesi.si/lcd-tv-sprejemnik-...
To je to!

lalan ::

Dromar je izjavil:

1. Življenska doba plazme danes presega življensko dobo LCDjev in to je dejstvo, ki se mu vsi LCD lastniki hočejo izognit. Plinov ni treba polnit, to je krneki iz strani lastnikov LCDja. Zdaj glede ur je tako, na Jokerju so napisali, da definitivno lahko pričakujemo od novejših plazm preko 50 000ur delovanja v polni kakovosti, kar je 10 let gledanja plazme po 10 ur na dan. LCD bo v 50 000urah skoraj definitivno imel kak mrtev pixel, medtem ko ta pojav pri plazmi ni poznan! Tudi v Jokerju je napisal, da je cel gugl prebrskal, pa ni našel niti enega foruma, zapisa, karkoli, na katerem bi kdo pisal, da ima njegova plazma kak mrtev pixel.
LGjeve in Panasonicove plazme zdaj navajajo, da imajo njihove plazme preko 100000ur delovanja, kar je po mojem mnenju sicer rahlo pretiravanje; mislim da zares v polni kakovosti delujejo kakih 60-70 tisoč ur, LCDji sicer dlje, a z mrtvimi pixli (če ti to kaj koristi).

Podnevi se v svetlem prostoru PK350 razmeroma slabo vidi; ker mam okrog cele sobe okna, moram zapret žalozije in rolete, da se ne odbija svetloba, vendar pa to na dražjih plazmah ni problem, ker imajo antiglare premaz. G serija denimo ima boljšo mat podlago kot večina LCDjev

Ali bi lahko priporočal kakšno manjšo verzijo PK350, ker sem ravnokar nameril 2,4m od oči do ekrana?
ATHLON 64 3200, 939DUAL,Ram DDR 2X 512 MB,gf 7600 gt,(120 GB, 7200 RPM),fiaGTR

Dromar ::

o.O saj 50" je idealna velikost za 2.4m razdalje...Ni to neki stari gorenje katodnik, na katerem nič ne vidiš, če nisi 4metre stran pri 55cm ekranu

SkyEye90 ::

Fantje, ne se kregat, raje pišite svoje izkušnje in opažanja, ki bodo v pomoč ostalim. Pa če bo kdo kupil nek XY TV samo zaradi lepega podstavka, pa naj ga, veselo novo leto ob gledanju le tega! Važno, da je človek zadovoljen z nakupom :)

Mene pa nekaj zanima:
veliko pozitivnih besed opažam glede Panasonic plazem, tudi po drugih forumih, da so res dobre, slika pa skoraj referenca za ostale.
Sam sem bil pred nakupom trdno prepričan, da bom kupil LCD, ker me pri plazmah moti 100Hz utripanje! Ko pa sem v trgovinah videl LG-je, pa sem bil kar presenečen, ker se utripanja ni zaznalo. Pri vseh Panasonic modelih pa se ga, ne glede na ceno (že od daleč ko sem prišel v BB sem si rekel: "glej, tista tam pa je plazma, ker utripa").
Je mogoče še kdo pozoren tudi na to, opazi utripanje slike? Tudi LG utripa, ampak se opazi samo pri svetli sliki in beli barvi, pri Panasonic plazmah pa sem opazil na vseh in vedno. Izkušnje prosim, hvala.

djordjevic ::

Glede utripanja - sem bral test G20 (nisem prepričan ali na hdtvtest.co.uk ali na avforums), pa so rekli, da utripanje zaznajo tisti z občutljivejšimi očmi. Skratka, da je prisotno, ampak da ga vsi ne vidijo. Tudi na testu so ga menda opazili le s kotičkom očesa, medtem ko so gledali na drug zaslon levo ali desno.
No grave is deep enough to keep us in chains.

ABX ::

djordjevic je izjavil:

Glede utripanja - sem bral test G20 (nisem prepričan ali na hdtvtest.co.uk ali na avforums), pa so rekli, da utripanje zaznajo tisti z občutljivejšimi očmi. Skratka, da je prisotno, ampak da ga vsi ne vidijo. Tudi na testu so ga menda opazili le s kotičkom očesa, medtem ko so gledali na drug zaslon levo ali desno.


Jaz imam S serijo.

utripa, vendar če gledaš iz 1M in veš kaj iščeš. Za statično sliko je LCD boljši, ampak kdo kupuje TV za statično sliko?

P.S: To sem tukaj že vse napisal in več, se mi ne ljubi več. Over and out.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Keyser Soze ::

Mater, samo tale šajba na LGjeveih modelih PK950 (sem ga gledal v BBju, kjer so imeli v tistem kotu ugasnjene luči, tako da je bilo prav prijetno temno) je pa čista nočna mora.

Samo da pride malenkost temnejša slika, pa si že lahko popraviš mejkap. Boh ne daj, IMO, da imaš zadevo v svetlejšem prostoru.
OM, F, G!

neki4 ::

mah ljudje jest imam pocen robo za 500 eur 42" hd ready pa imam vse na lcdju kar rabim, vidni koti okey, slika dobra, sploh če je 720p(hd arte, hd erste) od čistu blizu nekoliko slabša 1080i (slo hd) ampak še vedno majka. Isto bo pri full hd malenkost slabša slika če boste gledali 720p programe, ki jih je kar nekaj, sploh nemških. Gor lahko priklopim hišni kino, usb disk, vse dela). Je pa še vedno veliko sd programov in noben tv tega ne more bolje prikazat, pa tiste plasme prosim vas, lcdji so čisto solidna zadeva. Kdo sploh še kupuje plasme dajte no.

Mentalist ::

nek4 mi poveš prosim model od TV-ja, ker bom jaz tudi verjetno kupil nekaj za 500EUR.
Lool.

Zgodovina sprememb…

Blazz ::

dromar,
a pa si ti prodajni predstavnik pk350 modela al kaj? Že 10 strani tega topica pišeš eno in isto. 250x sm že prebral da je to bestbuy, we get it, now stop it...

in da še 1x komentiram zakaj to ni best buy za na dolgi rok: samo 2 HDMI konektorja. Imel boš set top boxe več al manj v prihodnje na HDMI-ju, omislil si boš kak hišni kino, xtreamerja in še kako konzolo. Kako boš priklopil 4 hdmi naprave na to ogromno šajbo? Scart?... Aja pa to da podpira nek HDdvix al karkol že prek usb porta je totalna bedarija. Imam doma LGja s to zadevo in je crap. Prvo ne bere DTSa drugo pa ornk zajebava s subi.. da o kakih bolj eksotičnih formatih raje niti ne začenjam. PC priklapljat na karkol druzga kt na HDMI na TVju je pa tud budaleština... torej celo 5 hdmi vhodov lahko normalen uporabnik cik-cak zafila.

aja kje je pa optičen audio priključek?

bond007 ::

hdmi switch - ebay ~4EUR

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

djordjevic ::

Kako se pa kaj obnesejo tile switchi? Se spomnim usb-switchev za računalnik, ki niso bili ravno super stvar, zato se sprašujem, kako deluje ta reč. Sploh, če upoštevaš, da ima HDMI prav tako visok data transfer rate.
No grave is deep enough to keep us in chains.

rezator ::

Some people feel the rain. Others just get wet.

Dromar ::

Blazz, daj naredi svetu uslugo in padi čez balkon na glavo...

sulicar ::

Danes kupil tako opevano plazmo LG 50PK350!!Začetni občutki,zaenkrat fantastični,malo se še bom poigraval z nastavitvami,če še lahko kako izboljšam sliko,ki je že zdaj fenomenalna!!Imam pa eno vprašanje ,ki me moti..skratka,imamo siol optiko in kadar priklopim preko hdmi kabla mi na večini programov zoži sliko in je ne morem povečati čez cel ekran...npr. na pop tv,pa ko so bila poročila pa je bila slika čez cel ekran,preko scarta pa je čez cel ekran..iste težave ima tudi tast s svojim LCD-(tudi siol optika)!!

SkyEye90 ::

Imaš Sagem komunikator? V njegovem meniju nastavi format 16:9.
Sicer pa sem omenjeno težavo rešil samo na nekaterih programih, drugi so še vedno 4:3. To je pomoje problem siola in tv-hiš ki še vedno oddajajo neke mešane formate ;(

Blazz ::

Dromar, samo če boš skočil z mano. Sem se pripravljen žrtvovat, samo da greš tud ti zraven...

djordjevic ::

Ne da bi podjebaval, ampak tole, 4:3 format določenih programov, je zmotilo tudi mene. In mi je bilo rečeno, recimo, za TV SLO 3, da tako pač oddaja, kadar ni v HD. Zakaj je potem na mojem LCD-ju slika normalna, torej čez ves zaslon? Sem namreč v trgovini skušal nastaviti sliko čez ves zaslon (PK750), pa ni šlo.
No grave is deep enough to keep us in chains.

stratosD ::

uuuuu...zdej je ratalo zabavno...a lahko tud jst skočim?

Jst sem pa v blazni dilemi med LCD Samsung 46C652 za 850 in plazmo LG 50PK350 za onih 660 EUR.Mam z leve pravokotno okna na zaslon pa zdej
mam LCD 37" HD ready pa mi je čist ok.
Žena hoče LCD pa noče dat unih 200 EuroŠišk zravn, jst bi pa čimvečji ekran z sprejemljivo kvaliteto pa da mi ostane še za burek ali dva...

Kaj svetujete, sotrpini?

Lepe praznike, with or without tele:)

stratosD

Keyser Soze ::

djordjevic je izjavil:

Ne da bi podjebaval, ampak tole, 4:3 format določenih programov, je zmotilo tudi mene. In mi je bilo rečeno, recimo, za TV SLO 3, da tako pač oddaja, kadar ni v HD. Zakaj je potem na mojem LCD-ju slika normalna, torej čez ves zaslon? Sem namreč v trgovini skušal nastaviti sliko čez ves zaslon (PK750), pa ni šlo.

Sorodnik ima LG plazmo (tista brneča) in je tam isti problem. Kljub igranju z nastavitvami tako na LGju, kot Sagemu, mi ni in ni uspelo zritat normalne slike na Siolu (16:9).

Moj Philips LCD zadevo bodisi raztegne kot je treba ali predvaja 16:9 format normalno kot je treba.

Zakaj, mi ni jasno, ampak nisem mel živcev celega doktorata nardit.
OM, F, G!

mataur ::

Mene tudi zanimajo te formati...imam siol in sagem, eni programi lepo čez cel ekran, drugi ne. Samo tudi na LCDju LG32, je enako, samo je manj vidno, ker je majhen ekran. A se da kako na komunikatorju to določit? Zdi se mi, da je to odvisno od TV hiš, v kakem formatu odajajo, a se motim...

MH0 ::

djordjevic je izjavil:

Ne da bi podjebaval, ampak tole, 4:3 format določenih programov, je zmotilo tudi mene. In mi je bilo rečeno, recimo, za TV SLO 3, da tako pač oddaja, kadar ni v HD. Zakaj je potem na mojem LCD-ju slika normalna, torej čez ves zaslon? Sem namreč v trgovini skušal nastaviti sliko čez ves zaslon (PK750), pa ni šlo.

4:3 raztegnjeno na 16:9 je zate normalno? Ti ne potrebuješ televizorja, ti potrebuješ psihiatra. :)) <--

Dromar ::

stratos, če imaš okno in če ni možno res fajn zatemnit prostora (žalozije+rolete), kupi tist neumn LCD, ker ima mat spredi.
Če pa mene vprašaš, je ok tisti LCD, ki ga imaš zdaj; počakaj eno leto, da bodo full LED TVji tak dnar kot je ta Samsung, ker tale ne bo ravno ogromen napredek iz tega kar imaš zdaj...

SkyEye90 ::

Tudi sam se sprašujem, zakaj v tej digitalni dobi še vedno oddajajo reklame in oddaje v različnih formatih. Naj to že enkrat poštimajo TV hiše, oziroma ta Siol! Jaz sem ugotovil, da v primeru dveh komunikatorjev ne moreš nastaviti na enem 4:3 na drugem pa 16:9, ker se nastavitev enega kar prepiše čez nastavitev drugega...halo? In za te zmede ne krivite televizorjev, zato ker so narejeni za to desetletje in ne za 3 nazaj.

destiny ::

Samsung C652 nima mat zaslona ampak glossy. Malo bolj mat ekran ima C630 serija. V bistvu ima večina LCD-jev, ki se hvalijo z blacker then black črno, glossy ekran.

Dromar ::

Potem pa imho vzami PK350, škoda 200EUR več za slabšo sliko in manjšo diagonalo, ampak še vseeno mogoče počakaj z nakupom kako leto.
Sicer sem si pa mislil, da mora met zadeva glossy ekran, ker ga ima tudi LE8500, ampak ok LE8500 ma res lepo črnino in zato človek razume, tej edge LEDi pa...pff

djordjevic ::

MH0 je izjavil:

djordjevic je izjavil:

Ne da bi podjebaval, ampak tole, 4:3 format določenih programov, je zmotilo tudi mene. In mi je bilo rečeno, recimo, za TV SLO 3, da tako pač oddaja, kadar ni v HD. Zakaj je potem na mojem LCD-ju slika normalna, torej čez ves zaslon? Sem namreč v trgovini skušal nastaviti sliko čez ves zaslon (PK750), pa ni šlo.

4:3 raztegnjeno na 16:9 je zate normalno? Ti ne potrebuješ televizorja, ti potrebuješ psihiatra. :)) <--

Zatakni si psihiatra nekam. Dol mi visi, kaj naredi s sliko, glavno je, da je na moji TV slika zapolnjena od roba do roba, ljudje pa so v normalnih proporcih, medtem ko tega na LG PK750 ni šlo nastaviti, ampak imaš v vsakem primeru kje kakšen rob črn - pomanjšati sliko recimo zna, da imaš potem okoli in okoli črn rob. Zdaj če bom rekel, da plazma tega ne zna, bo pa spet vik in krik, da sem hater ...
No grave is deep enough to keep us in chains.

Bellzmet ::

@stratosd: Jaz ti definitivno priporočam Samsung 46C652, imam doma in je slika SD in HD res odlična.
««
112 / 154
»»