» »

stran na server...

stran na server...

rf45 ::

Kako jo dam na server?
Na firmi mamo server na katerega bi dal internet stran. Podjetje ma zakupljeno svojo domeno..npr. www.123.si, zaj pa me zanima kak se naredi, da ko bi ta naslov vtipkal, da bi prišel do svoje strani...
lp, fara

mte ::

dns server rabiš ali pa to prepustiš drugim - recimo www.sitelutions.com je en zastonj primer (ne vem pa kako je za podjetja, prečekiraj vglavnem)..

rf45 ::

aha..tnx..dns servera na firmi verjetno niamo..ali pač?;)
ve mogoč kdo pri nam daje v najem plac na dns serveru? kok dnara pride to na mesec/leto? aja pa ni to neka obsežna stran...sam predstavitev firme...do 50mb, verjetno še manj...
tnx za odgovre

mte ::

dns server vsebuje samo podatke o ipju, na katerega je vezana domena in nobene vsebine, ta je na web serverju, katerega si rekel da tvoja firma že ima.
Nekateri ponujajo vnos zastonj, sem ti dal link zgoraj. V nastavitvah od domene moraš potem nastaviti te dns serverje tako kot piše na strani z linka ki sem ti dal. Najprej prečitaj tam za kaj se gre.
lp

Gwanaroth ::

Prodajalec domene ti ponavadi ponudi tudi osnovno DNS gostovanje, zato lahko kar pri njemu usmeris recimo www.tvojadomena.si na IP vasega serverja.
Lights often keep secret hypnosis..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DNS server - vprašanje

Oddelek: Omrežja in internet
133435 (3185) ABX
»

Web server na Windows Server 2003

Oddelek: Operacijski sistemi
161637 (1637) faganel
»

kako postavit domači server?

Oddelek: Izdelava spletišč
123611 (3342) Klemzz
»

Doma postavljen DNS server?

Oddelek: Omrežja in internet
132415 (2089) Bakunin
»

Domena?

Oddelek: Programska oprema
121329 (1188) kockish

Več podobnih tem