» »

Hard disk glasnejsi?

Hard disk glasnejsi?

Goldee ::

LP!
naj zveni to vpr. se tak butasto ampak zanima me ce postane disk po redni uporabi cez cas glasnejsi? opazam namrec pri svojem disku da je postal glasen ter pocasnejsi... (redno defragmentiran) imam maxtorja 80gb z 8mb cacha in na ata133, dve particiji 5gb za winse in 72gb za ostalo..
mi lahk kdo pove kaj v zvezi s tem?
Hvala za odgovore..

Disk? Flip-flop? Ja ta bo ja....

TechStreme ::

Ja diski s časom postanejo glasnejši.. še posebi pa če so Maxtor.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

Goldee ::

kaj resno? in zakaj ravno maxtorji? kateri pa so dobri diski? znamke..

Sami ::

kaj resno? in zakaj ravno maxtorji? kateri pa so dobri diski? znamke..

Trenutno je eden najhitrejših in najtišjih Hitachi 7K250. Maxtorji pa so znani po kar glasnem ruženju po disku.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

_Nick_ ::

Trenutno je eden najhitrejših in najtišjih Hitachi 7K250

imam hitachija in ni ravno najtišji disk

prej sem imel enakega maxtorja kot ti in je po enem letu res postal tak glasen da sem ga moral zamenjat, upam da se ne bo zgodilo isto s hitachijem :\
DFI NF4 Ultra-D, A64 Venice 3000+@2700mhz, 2x512mb Twinmos SP PC3500,
Sapphire Radeon X800XL, Audigy2 ZS, Tagan 420w

MadMax ::

Ok, Seagate zna bit tišji od Hitachija, ampak tudi počasnejši.
Če pa Hitachiju z AM nastaviš tiho delovanje, bo pa hitrostno še zmeraj na ravn MorskihGat, pa še hladnejši bo.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Bojan xxxx ::

... mah, mogoče imam pa jest samo srečno roko pri diskih.

- v serverju imam ene tri leta starega Maxtorja 80GB, dela neslišno. Spim 2 metra stran od njega.
- v eni testni mašini imam 2 leti starega Maxtorja 80GB, dela neslišno
- v tej mašini na kateri zdajle tipkam imam enega Hitachija 7k250, 160GB, 8 mega cacha; zadeva je stara manj kot eno leto in dela neslišno
- v tej isti mašini imam še enega Seagata, 80 GB, 2 mega cacha, disk je star ene 2 meseca in prav tako dela neslišno
- aja, v uni testni mašini imam še enega Hitachija 7k250 160GB, 2 mega cacha ... neslišno.

Zdaj ... odvisno, kako človek definira neslišnost. Jaz jo tako, da ga ne slišim, ko se vrti in NIČ ne bere/piše.
Če jim dam kaj za delat ... potem seveda slišim vsakega. Logično.

Glede tega, kateri disk je hitrejši ... mislim, da so razlike minimalne. Glede na debate na tem forumu, za najhitrejšega velja Hitachi, za najpočasnejšega pa Seagate (če se ne motim).
Če jih malček potestiram, so vsaj pri meni razlike minimalne.

HITACHI, 160 GB, 8 MB cache
# hdparm -tT /dev/hda
/dev/hda:
Timing cached reads: 1560 MB in 2.00 seconds = 778.17 MB/sec
Timing buffered disk reads: 176 MB in 3.03 seconds = 58.15 MB/sec

SEAGATE, 80 GB, 2 MB cacha
# hdparm -tT /dev/hdb
/dev/hdb:
Timing cached reads: 1532 MB in 2.00 seconds = 765.35 MB/sec
Timing buffered disk reads: 168 MB in 3.03 seconds = 55.49 MB/sec

No ja, mogoče so takšne razlike za koga pomembne ... meni je praktično vseeno ... in ko bom kupoval novega bom pač vzel tistega, ki a) ga bom lahko kupil spotoma b) tistega, ki ima najdaljšo garancijo. Odvisno od tega, kakšne volje bom takrat.

Bottom line: vsaj pri meni razlike med diski niso OHHH in AHHH ogromno velike.

Zgodovina sprememb…

TechStreme ::

js mam excelstora 60GB ki je med delovanjem (branjem - pisanjem) neslišn... razn če izklopim vse vente in odprem kišto se ga rahlo sliš.
WD 60GB pa ravn tako... le da je za odtenek bol glasn in počasnejši.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

Zgodovina sprememb…

_Nick_ ::

ja logično je da se men zdi glasen ker imam praktično neslišne ventilatorje in se sliši edino disk, če pa imaš recimo še kakšen case vent potem je pa disk res skoraj neslišen ;)
DFI NF4 Ultra-D, A64 Venice 3000+@2700mhz, 2x512mb Twinmos SP PC3500,
Sapphire Radeon X800XL, Audigy2 ZS, Tagan 420w

Bojan xxxx ::

Pred kakšnima dvema mesecema, ko sem mal prevekslal diske med PC-ji sem ene dva (mislim da enega maxtorja pa enega hitachija) prijel v roke in zadevo priklopil na AT napajalnik. Sem moral dat uho popolnoma zraven, da sem slišal, če sploh dela.

Seveda imam case vent, pravzaprav dva, pa še vent pred HDD-ji. Vse to na nizkih obratih.

Pred časom je nekdo na tem forumu napisal pribljižno tkole: da ko te prične motit tisti wuush že utišanih ventov pa zvok diska ki bere datase, itd, itd, je brez veze se naprej s tem ukvarjat, ker te bo na koncu motil tudi hrup prahu, ki se ti useda v ohišju :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ssd; db, vmware?

Oddelek: Operacijski sistemi
12906 (572) c3p0
»

PCI-E sata kontroler

Oddelek: Kaj kupiti
10802 (712) NazgulRR
»

RAID - Katere diske kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
241654 (1354) Jin
»

Zmogljivejši NAS RAID server

Oddelek: Kaj kupiti
142150 (1817) Brane2
»

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939130 (6085) dela

Več podobnih tem