» »

Vzajemni skladi paribas?

Vzajemni skladi paribas?

«
1
2 3 4

nokia6310 ::

Pozdravljeni!
Pred nekaj dnevi me je prijatelj poklical in me povabil na nadvse zanimivo predavanje o finančnih naložbah v tuje vzajemne sklade ki se mi splačajo in bodo poskrbeli za moje varno in brezskrbno prihodnost in še več poskrbeli naj bi tudi za šolanje mojih otrok ki jih seveda še nimam skratka same dobre stvari.
Bil sem na sedežu podjetja e&s na Gorjupovi 1.
Potekalo je dvourno predavanje in slišalo se je prelepo da bi bilo lahko res. Seveda pa je vsaka naložba tvegana na to so me tudi tam posebaj opozorili. Podjetje trži tuje vzajemne sklade paribas first selection. Za pridružitev k tem skladom zahtevajo 900 € vstopne provizije vsak od teh skladov pa ima še 5 % vstopne upravljalske in morda tudi izstopne provizije.
Če računamo s tem da je bila v zadnjih letih recesija v svetovnem gospodarstvu in da so skladi paribas 50 % zgubili me zanima kaka naložba se to zdi vam?
Po nekaterih podatkih podjetje e&s nima dovoljenja za trženje tujih skladov v sloveniji?
Nazanimivejše pa sem prihranil za konec:
Podjetje e&s trži svoje sklade preko multilevel marketinga kot mu oni rečejo prijatelj ki je mene pripeljal v to firmo bi bil moj mentor če bi se odločil za vlaganje za kar bi on dobil približno 38000 sit provizije seveda v primeru realizirane pogodbe kot oni temu pravijo . Se vam zdi trženje ki deluje na piramidnem sistemu pošteno? Vsak ki je nad mojim mentorjem dobi delež provizije ki jo vplačam jaz ko se včlanim v ta sklad zato se tudi nisem in se ne bom. Reklamiranje je v podjetju prepovedano samo preko znancev prijateljev itd če je vse vredu zakaj delajo tako?
Osnova da lahko začnem delat za njih pa je seminar ki poteka na bledu kar stane 15000. Tam se baje naučiš kako pridobivati nove stranke za njih. Ko sem jim zastavil nekaj vprašanj sem takoj vedel kje sem.
Na njih namreč nisem dobil pravega odgovora ali pa je bil le ta dvoumen.Zanima me če ima še kdo izkušnje s tem podjetjem?
Lp

STASI ::

I smell a rat!

...........
.....8.....
....888....
...88888...
..8888888..
.888888888.
88888888888
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: STASI ()

perci ::

Po nekaterih podatkih podjetje e&s nima dovoljenja za trženje tujih skladov v sloveniji?

Ja, po podatkih financ - KLIK

Ne vem no, jst bi se jim ognu v velikem loku.

Tarzan ::

Nateg! Po mojem se utegne v kratkem zgoditi, da bomo v časopisih ponovno prebirali o razkrinkanju goljufije.

Ps: tisti, ki jim da 900€ pa je tudi neumen/naiven. Sam se v to nebi niti slučajno spuščal.

LoneWolf ::

Vec na temo Paribas in mreznega marketinga tule.

hominis ::

tudi mene je en "prjatu" povabil na tocno to srecanje v stilu vsiljevanje nove religije. omenil mi je zgolj to, da bo zelo zanimivo predavanje o skladih pa o vlaganju dnarja ... jaz sem se takrat ravno s tem zacel ukvarjat in sem pristal ... se danes mi je zal.

ta gnusna golazen mreznih marketingarjev ki kot volkoviprezijo po ovcah se je ocitno razsirila tudi na profi podrocja in se ne grejo samo prodaje praskov in zobnih past.

edini nasvet ... NE NASEST.

V Paribas ki je cisto povprecen sklad, poleg tega pa ze kar nekaj casa dela hud minus, lahko vlagas brez E&S-a in tistih 900€ !!! tako da je to najvecji nateg. Vsak sklad ima zgolj in se enkrat povdarjam zgolj tri stroske:
- vstopna provizija
- upravljalska provizija
- izstopna provizija

neko pravilo je da vstopna in izstopna skupaj naj ne bi presegla 4%, upravljalska pa je okol 2-3%. vsi ostali dodatni stroski so neupraviceni ... beri KRAJA !

obdobje bajnih donosov v slo je mimo, se vedno pa delajo skladi vec kot bancne vloge, na letni ravni se pricakuje 10-15% za delniske.
ce te je malo vec v hlacah, si oglej hrvaski trg (victorija), ce te je pa hudo mocno v hlacah pa bosno in se dlje v ex-yu.

jaz sem vlozil v victorijo, mesecno pa varcujem v beti in rastkotu ...

suntrace1 ::

Evo nokia, tole je moja izkušnja:

Moj znanec, ki je komaj spackal 2 letnika v 3 letni srednji šoli, prodaja te pakete in je ''vrhunski'' svetovalec za davke in borzna posredništva. Seveda ima samo eno obleko in živi pri mami, poskušal pa je celo stopiti v stik z mojo teto, ki je sekretarka na vladi za finance in ji ponuditi službo pri njih. Pa sem ga žal moral zavrniti, ker je trenutno v Bruslju na službenem potovanju za 1 leto. Razumeš?

Ali direktno: gre za imiđ, sliko ali privid; sem šel pogledat ta seminar, samo da bi videl ta zbor kreatur, kako ljudje (ponavadi brezposelni, revni in slabo šolani) nasedajo in kako ti ''šefeti'' obvladajo finančni trg, vmes pa po telefonu računajo svoj dobiček, ter hkrati odštevajo od njega kredit, ki so ga vzeli na svoj avto, vmes pa rauhajo tisto cigareto, kot da je zadnja.

Edini mrežni marketing, ki RES kam pelje je ...

No da vidim, če kdo ugane :D

MEDENA ::

To ni noben nateg...spet ste pametnjakoviči ala 15 let.

nokia : glupane vstopne in izstopne provizije itak

kaj lažeš ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

nokia6310 ::

Točno to sem hotel povedat:
Čisto mi je jasno zakaj oni temu pravijo multilevel marketing ker nimajo dovoljenja za trženje skladov se morajo pač drugače znajti.
V svojem poslu so tako strokovni da dobro zavajajo ljudi z strokovnimi izjavami ki jih marsikdo ne razume tako da marsikdo nasede saj niso ravno vsi poznavalci ekonomije hitro odplavaš v vode blagostanja in večne sreče. Ko sem jih vprašal če lahko vidim statut njihovega podjetja je bil odgovor ne in ko sem jih vprašal če sem kazensko odgovoren za obljubo zaslužka tretji osebi ki pa ga pozneje ne dobi so mi odgovorili da so to butasta vprašanja na katera nima smisla odgovarjat meni se ne zdijo in ravno zato ker nisem dobil konkretnega odgovora na ta vprašanja sem se odločil da nebom vlagal v njihove sklade.
Zakaj bi si delal prihodnost za 30 let naprej?
To je podobno kot če bi kupil hrano za 10 let naprej. Jaz pravim prepusti se življenju!!!
Ko sem jih vprašal zakaj moram iti na obvezni seminar na bledu in plačati 15000 sit če pa so oni bili tam in mi torej lahko povejo vse kar so tam slišali so mi odgovorili da so taka pravila podjetja in da brez tega seminarja nemorem biti njihov sodelovec.
Oni seveda hočejo nabrati čimveč strank na tak način. Tudi njih razumem ker če bi izstopili iz firme bi zgubili vse svoje stranke ki so jih nabrale ker bi jih prevzel mentor ki je nad mentorjem ki je meni predstavil vso stvar. Tudi njega razumem misli da se čez noč obogati in tega se veseli. Mislim pa da če je kaj narobe s to firmo je kriv tisti ki vrečo drži enako kot tisti ki noter meče tako da se jaz osebno ne bom v to spuščal.
Za konec pa še nekaj ko mi je moj mentor pripovedoval o teh stvareh me je posebej opozoril da če bi izstopil iz mreže in se torej odrekel svojim strankam bi on prevzel mojo strukturo strank sepravi bi on žel kar bi jaz posejal. Pa še to prva provizija ki bi jo dobil če bi sodeloval z njimi se baje dobi po dveh mesecih. Pozna kdo kakega bogataša ki je na tak način veliko zaslužil?
Če ga mi naj pove kdo je to takoj podpišem pogodbo da če že bom da bom navrhu piramide na na dnu in da bojo potem vsi vse pobrali jaz bom pa praznih rok ostal.

Tarzan ::

Medena utemelji, prosim.
Make me a believer!

nokia6310 ::

Medena čisto te razumem:
Si ena od članic in zagovornic paribasa in si nočeš priznat da si pač nasedla kaj hočemo tako je življenje.
Ponavadi te nategnejo ko še sama ne veš zato in rabiš nekaj časa da to sama prav dojameš nimaš pa pravice nategovati in zavajati drugih če se že sama pustiš nategovati sicer pa je to po naši zakonodaji po novem dovoljeno kajne? Drugače pa sam se nebi nikoli spuščal v razpravo nisem ekonomist pa tudi nočem biti finančni svetovalec nekomu ki je pametnejši od mene da mi bo pol čez par leti reku kako sem ga nategnu. Če pa mi obetaš tako prihodnost pa se pojavi s svojim imenom pa priimkom pa greva jutri podpisat pogodbo, pa se ne mislim ponavljat nekaj podobnega sem rekel že v prejšnjem postu.
Glede na tvoje pametne izjave ki jih daješ na tej strani upam da boš tut tolk pametna da boš vidla da se ne splača.
Zakaj pa vam tole pišem če ne zato ker vam hočem dobro?

Ziga Dolhar ::

Mimogrede, nisem šel prebirat cele teme, ampak če se pravilno spomnim, je bila nekaj let nazaj v Sloveniji registrirana ena firma [BNP] "Paribas", ki pa s sicer ugledno francosko banko _ni imela veze_. Šlo je za nategancijo.
https://dolhar.si/

suntrace1 ::

Če nihče ne pogrunta:

šola, šola je ta edini pravi mrežni marketing!

Ziga Dolhar ::

suntrace1,

sem mislil, da namiguješ na človeško reprodukcijo.
https://dolhar.si/

bluefish ::

stvari se na daleč izogibi

suntrace1 ::

sem mislil, da namiguješ na človeško reprodukcijo.

bla

Če bolje pomislim imaš BOLJ prav, lol

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: suntrace1 ()

MEDENA ::

nokia : nisem ti jaz žena veš.

kle blatiš ime mednarodno priznanega sklada....

nehaj s svojimi monologi pa če maš kaj pripomb jih zadrži zase....ampak vseeno zastonj reklama ne škodi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

nokia6310 ::

BNp paribas so samo skladi v katere podjetje e&s posredno vlaga in zato oguli ljudi ki pošteno služijo denar na začetku sproti pri vplačilih in še ko hočeš izstopit in hočeš da ti dajo mir. Ima sicer ekskluzivno zastopstvo za slovenijo nima pa dovoljenja za trženje tujih skladov v sloveniji. Pa to me še nebi motilo moti me da vse firme delujejo preko oglaševanja samo oni so izjema da pa jim je zaston reklama dobrodošla pa tudi razumem.
Razumem tudi to da je ta reklama lahko še veliko bol učinkovita kot reklama v medijih ker se spusti na osebno raven:
"neki ti morem povedat"
"lahko ful zaslužiš"
"sam če greš z mano nekam pa boš vse zvedu ti bojo drugi povedal js nism tolk pameten"
No v tem stilu se dobi na predavanje naiven folk in potem se jim razlaga dve uri kako bo dobro in kako je varno ne pa koliko časa bo varno in kako je lahko morda tudi nevarno za vlagatelja.
Če že omenjajo tveganje pa mi rečejo da podpisujem sam vse na svojo odgovornost s tem se hočejo zaščitit da tudi če bo šlo kaj narobe ne bo šlo po njihovi krivdi prikažejo pa tako kot da nemore it. Ko sem se zanimal za koliko časa imajo sklenjeno pogodbo za posredovanje oziroma zastopstvo so mi rekli da pogodba je in pogodba bo je to kakšen odgovor?
Ko ti povejo da jih sprašuj jih sprašuješ odgovora pa nikjer vsaj takega ne da bi bil jaz z njim zadovoljen ker bi s tem naredili škodo sami sebi.
Kdo ve koliko ljudi je v sloveniji obogatelo na tak način?
Zakaj pa ima paribas zastopstvo samo v sloveniji in austriji če pa vlaga v 3000 svetovnih vodilnih podjetij?
Zagotovljen obstoj so mi zagotavljali s tem da če bi propadlo 3000 svetovnih podjetij bi propadlo svetovno gospodarstvo je to kakšna razlaga?

Ziga Dolhar ::

Vprašuje se o kredibilnosti podjetja E&S, Medena.
https://dolhar.si/

Mr_Globus ::

Čaki Medena je female? Jst sem pa vedo mislu da je moški

rfmw ::

Tudi mene so povabil na ta hudi meeting in sem šel pogledat. Tip, ki je predaval, je ves čas prikazoval, kako "dobro in veliko" zaslužiš z 10-15% donosom na leto s tem skladom Paribas Worldselection First ali Asset. Še posebej je bilo lepo videti, da v 10 letih s 100 Euri na mesec dobiš kar lepo število denarja. Samo...

...ta brezvezni sklad First ima izgubo od svojega začetka (2001), Asset pa ima prav tolikšen donos, kot vezava denarja v NLB:D

Kar poglejte si statistiko na TUKAJ, kjer pod fondsname vtipkajte Worldselection (potem pa izberite First ali Asset) in poglejte bilanco sklada...:8)

Bil sem, videl sem, videli me več ne bojo...>:D da ne govorim o 900 Eurih vstopnih stroškov, ki jih ta sklad zlepa ne prinese nazaj, kaj šele dobiček:O

Pa me prepričajte v nasprotno!
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

nokia6310 ::

Medena:
Najbolje da se vključiš v debato ampak samo, če maš kaj pametnega za pripomnit.
Kar se tiče mojih monologov bo hitro dialog če boš kaj pametnega povedala.
Drugače pa govorimo o trženju sklada in ne o skladu samemm mogoče pa nebi bil odveč izračun?
Pojem kretenizma bom prepisal iz slovarja. Sem mogoče povedal preveč?

rfmw ::

...pozabil... Don't burn your fingers>:D
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

nokia6310 ::

Evo našel sem tole:
http://www.najdi.si/redirect/index.jsp?...


Provizije, ki jih plačaš:
- 900EUR
- vstopna provizija
- upravljalska provizija
- vstopna provizija v sklade v katere Paribas vlaga (0-5%)
- upravlalska provizija skladov v katere Paribas vlaga (1-3,5%)
- potencialna izstopna provizija iz skladov v katere Paribas Vlaga (0-5%)

M-man ::

Paribas je donosen, če se s tem sam začneš ukvarjati. To mislim v smislu, da novačiš ljudi, ki pod tabo prepričujejo druge v vlaganje v sklad. Po domače: izplača se če znaš nategovati ljudi, osnov te pa tako ali tako oni (podjetje) naučijo.

Kdor se ne misli ukvarjati s prepričevanjem in ustvarjanjem verige, je pa totalna bedarija in se bolj splača 900 evrov vložiti v kak slovenski sklad - imaš vsaj kaj od tega denarja.
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

nokia6310 ::

MMan kaj pa prijatelji znanci in ostali ki si jih zaradi tega ker si jih nategnil zgubil?
O tem ravno govorimo enkrat teh ljudi zmanka kaj pa potem?
Prisiljen si vzdrževati verigo ker če je ne vzdržuješ zgubiš vse svoje dosedanje delo in trud ki si ga v njo vložil tvoji mentorji se ti pa smejijo ker požanjejo tisto kar si ti posejal in tako tudi nimaš možnosti da izstopiš če hočeš seveda sebi dobro.

perci ::

Po domače: izplača se če znaš nategovati ljudi, osnov te pa tako ali tako oni (podjetje) naučijo.

Ja, če tko gledaš, se splača tut Amway in kaka podobna bedarija. Vem za ljudi, ki so lepe vsotice zaslužili s tem. In izgubli vse prijatelje.

MEDENA ::

prav tako perci potem je nategancija vse...

amway/game collection in morje drugih podjetij itd.....

vedno se najde en nezadovoljnež k širi laži ali prilagaja resnico....k da so slovenski skladi vsi tok "pošlihtani" a ne ? vse čisto in regularno, normalno sej jih ščiti glupa banka slovenija pa njihovi magnatorji z astronomskimi plačami in pa doosi ala 50% + letno....lol

perci ::

MEDENA: Lej, sej razumem, da so te okol prinesli in da zdej braniš lastno neumnost. Samo ni treba zaradi tega se druge ljudi na ta tvoja pota spravit. Sploh se ne bi oglašal v tej temi, pa ne bi noben vedu, kakšen naivc si.

MEDENA ::

Kaj so mene okol prinesli ? LMAO......mah i give up ...

itak slotech sama mularija...90%.

jeti51 ::

Tudi tvoji posti niso na kaj dosti višjem nivoju kot tisti od "vseh mulcev s Slo-Techa"...:\

Tarzan ::

Naj mi prosim nekdo razloži, s katero rečjo natančno obrazložijo, ko od tebe zahtevajo 216 jurjev (aka 900€). Kaj je to začetni vnost v sklad, ali je to plačilo podjetju (za karkoli že)?
To je ogromno denarja! V obeh primerih!

rfmw ::

900 Eurov hočejo zato, da ti odprejo vse račune, accounte in taka sranja, da lahko potem kupuješ in prelagaš denar v skladu (npr. med Worldselection First in Asset)
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

R0K ::

Ne moreš verjet, kaj vse čuješ tu gor.

Seveda najbojl pametni so pa tisti, ki so slišali za BNP Paribas le po televizijo, ko se je igral tenis (hint, reklame).

Par osnovnih informacij, da ne boste govoril bedarij. BNP Paribas je prvem pomenu zelo velika banka (njeno premoženje je tako, da vam ni več treba plačevat davkov vsaj 15let), ima pa v svoji ponudbi tudi svoj krovni sklad. To pomeni, da sam sklad ne vlaga direktno v tržišče, ampak v ostale sklade. Zato je tudi krovni sklad. Seveda se tako sigurnost naložbe zelo zelo zmanjša. Sploh ste smešni tisti, ki hvalite slovenske sklade, pa so nekateri na trgu šele par let. Nobena tržna hiša, pa še 20 strokovnjakov oz analitikov nima, tako da bo prav zanimivo kako se bodo znaššli sedaj, po novi zakonodaji, v evropskem svetu, ki pač ni tak lep, kot naše gospodarstvo, kjer trenutno vse cveti. Ampak ne bo več, žal.

Sklad Wordselection, je precej zanesljiva naložba z recimo tudi dobrim donosom. Je nakaj najboljšega, kar lahko vzameš med sigurnostjo/likvidnostjo. 100% naložbe pač ni!

Da malo razjasnimo teh 900EU. 900EU je vstopni znesek, ki ga je pač treba plačati, da dobiš dovoljenje, da vlagaš v ta sklad in seveda tudi finančnega svetovalca.
Meni je žal, če je kdo od teh naredil na vas slab vtis. Slabo zanj, še slabše pa za vas, ker boste vrjetno še vedno imeli denar na banki ali celo doma in boste mislil, kako ste boga za jajca prijeli. PRAVI finančni svetovalec (da to postaneš, rabiš dat skozi kar precej seminarjev in opraviti tudi nekaj testov), pa že kar dosti ve nasplošno o trženju, skladih in nasplošno o ekonomiji. Ljudje, ki to opravijo imajo že kar nekaj znanja, vsekakor več, kot vsak dripo, ki lahko postane 'tržnik' recimo za Iliriko ali KD.

To je pač neka provozija, ki jo moraš plačati. Naj povem še to, meni se ta znesek zdi premali. Dejstvo je, da dobiš kvalitetno zadevo, 'kolega', ki ti bo vedno pomagal če ga boš poklical in imel kakšne težave oz. vprašanje, itd.
Provizije so takšne kot so. Tisti, ki glede na to, koliko je vstopna provizija, pa raje ne govorim. Zelo brihtno res. Slovenskih vzajemni skladi imajo cca 3-5% vstopne+uspravljalske, za tujino je nekje 4-7%. Worldselect ima 7%, ta dva procenta se ne poznata skoraj nič, ker te naložbe so itak namenjene dolgoročnem varčavanju. Čez noč se ne da obogateti. Kot so že omenili, je v tej ceni tudi denar, ki bi ga drugače dali sami za odpretje računa (v tujini) inse tako lepo izognete nekaj davkarije. Čisto legalno seveda. Naj povem še to, da so VSI seminarji zastonj. Povejte mi še, kje lahko kaj takšnega pričakujem? Vsi seminarji, vsa pomoč, tudi ko delaš izpite in hodiš na 'predavanja', pa vse od reklamnega materiala, itd! Da ne govorim o tem, da dobiš vsak mesec domov tudi lepo izpisek preteklega mesece, ipd.
Se vam še 900EU vedno zdi tako veliko?

Za to ceno sedaj dobite še VIP polico življenjskega zavarovanja (katero lahko drugače tudi posebej sklenete za 500EU), katere ima povprečne letne donose ~8% in 5% vstopne provizije. Povejte mi še, kje imate to? Zračunajte si, donose pri kakšnem Triglavu, pa njihove provizije, pa boste videli na daljši rok, kakšno napako ste delali do sedaj. Ampak so jo vsi, ker niso vedeli.

Tole sem pač napisal zgolj za vednost. Sam se ne ukvarjam kot tržnik, ampak zgolj vlagam. Imam nasprtno še vedno več prijateljev, ki me imajo še raje (saj veste kako), ker sem jim povedal za to. In takih je na svetu že na miljone (vlagateljev). Ne vem zakaj bi se potem nekdo trudil, da bi prepričal vas. Itak VI rabite NAS, ne mi vas.

Izstopne provizije ni nikjer. Pa ne vem kaj bluzite o tistih dodatnih provizijah. Imate raje 5% vstopne in 10% donos, ali 7% in 12%. Zračunajte si na 10let. Ja vem, da vas boli glava. Pa še teh 10% je pri kakšnih sloenskih skladih vprašanje, pri skladu, kjer pa sodeluje preko 1000 strokovnjakov in analitikov, pa malo težje.

Ampak kot sem napisal, 100% naložbe NI.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: R0K ()

M-man ::

Kaj izgubim?! Kot prvo 900 evrov, ki gredo za prazen nič. Mesečna poročila in odgovore na vprašanja dobiš pri vsakem skladu in mi za to ni potrebno dati nobene fiksne vsote za to.

Kot drugo teh 900 evrov v 30 letih pomeni malo več kot samo to.

Tudi sama strokovnost sodelavcev Paribasa me malo moti. Recimo zavajanja s preteklimi donosi, ki se še posebej pri Paribasu ne kažejo v sedanjosti, obljubljajo tudi, da bodo tistim, ki so bolj nagnjeni k tveganju, ponudili točke bolj tveganega sklada v okviru Paribasa (seveda se to ne bo zgodilo)... Ena takih je tudi ideja: Varčujte v Paribasu za pokojnino. Pa kje ste slišali za filozofijo, da se na dolgi rog varčuje v netveganem skladu. Ja mogoče zadnjih 5 do 10 let ne pa vseh 30 oz. 40 let.

In Rok, kot tržnik bi lahko vedel, da je stranka kralj in da je na trgu na stotine skladov, ki so bolj donosni in vas nihče v resnici ne potrebuje.
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

MEDENA ::

pa tudi ni nujno teh 900€ , izbereš opcijo 600€ ....toliko o lažeh....kot da so slovenski skladi zastonj LOL

M-Man potem pa zase zadrži če ti kaj ni všeč.....Jaz tudi ne blatim drugih slovenskih skladov če mi niso všeč....

Umrl boš zaradi teh 600/900€....sej boš pa v slovenskem skladu jih preplačal 3x. ne na začetku ampak tako na obroke...naivneži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

nokia6310 ::

Zračunajte si stroške za 10 let vključno s provizijami pa boste vidli a ste na plusu al ste na minusu. Če upoštevamo še to da ti zaračunajo upravljalsko provizijo vsak dan glede na vrednost sklada pa da ti tega na seminarju ne povejo mamo teoretično lahko večjo zgubo kot dobiček sepravi dobimo manj kot smo vložili.
Kolegi pa so samo poslovno kadar jih rabiš poslovno drugače nimajo cajta. Če citeram stavek ki sem ga slišal tam: "sami nemorete narediti nič samo v skupnem timu lahko nekaj naredimo"
Kaj pa ko ljudi enkrat zmanjka oziroma ko pokličemo vse znance prijatelje sodelovce in ko izčrpamo vse možnosti potem pa nihče ne dela za nas?
Čeprav so na seminarju rekli da potem delajo drugi za tebe in deluje vse na poznanstvih sepravi kličejo tvoji prijatelji svoje s tvojimi priporočili in gre zadeva naprej samo to nemore iti v nedogled. Omenjali so celo osmo stopnjo kjer ti paribas plačuje rento za nagrado ker si upeljal toliko ljudi v to in ti baje ni treba če nočeš ničesar narediti pa še 3000 € ti dajo vsak mesec za nagrado lepo? Samo koliko ljudi moram upeljat v to da pridem do osme stopnje tega pa mi niso povedali. Občutek mam da se njim gre samo zato da sami napredujejo in da te pridobijo za stranko potem se pa znajdi kakor veš in znaš če neboš nobenega pripeljal in če ta nebo sklenil pogodbe pač nebo denarja važno je da si sam odprl depo in da boš plačeval vse provizije za tiste ki veš in za tiste ki ne veš. Veliko podjetij je že propadlo ki so delovali na piramidnem sistemu kdo potem mene ščiti če e&s propade?
NO zato se nisem odločil za vlaganje ker v tem primeru se grem lahko pritožit v luksenburg ne vem komu?
V najslabšem primeru pa propade firma in če nemorem preverit koliko ljudi je nad mano tudi nemorem vedeti kje v mreži se nahajam zato lahko samo upam da nebo.
Gre za sistem ki je zgrešen nihče ni zaščiten razen tistih na vrhu kar pa jaz sigurno nebi bil.

Tear_DR0P ::

Ej fantje dejte mi neki razložit.
Pride prvi in reče BNP paribas sux, drugi reče ti si kreten BNP Paribas je velik, fajn, vse je ful uredu, pride tretji in reče BNP Paribas in BNP Paribas* nista eno in isto podjetje. Potem pa se prvi in drugi medsebojno zmerjata in pljuvata kateri ma prav. Kaj pa to da Paribas in Paribas* nista isti podjetji ste že razčistl??

Pa sej tud Orion je bil čist vredi podjetje pa ga je slaba reklama sfukala.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

M-man ::

OK, glej, vedel sem, da večina od vas (sodelovcev Paribasa) nima pojma o vrednostnih papirjih, osebnih financah, ampak trženje bi pa lahko obvladali... (So izjeme, vendar večina samo trobi parole, ki jih slišijo na seminarjih.)

Vsi tisti, ki ste pri Paribasu na tem forumu, zavedajte se, da smo vsi potencialni kupci in da se zato od vas pričakuje malo drugačen odnos. Očitno nimate pojma: "Vi rabite nas in ne mi va."; "M-Man potem pa zase zadrži če ti kaj ni všeč"... Super strategija.

Prepričujte. Povejte kakšni so donosi zadnjih 10 let, provizije...
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-man ()

LoneWolf ::

M-man, prevec pricakujes. Razlage donosov, provizije,... to sploh nima veze pri celi stvari. Dejstvo, da gre tu za trzenje vzajemnega sklada, sploh nima veze. Na enak nacin bi lahko prodajal katerikoli Top Shop produkt.

BPN Paribas je pac en izmed sto tisocev vzajemnih skladov v svetu, nic boljsi kot vecina, s precej povprecnimi donosi, le malo bolj zaprt - kot je se veliko drugih. Cisto vsak pac ne more not, vstopa se lahko le preko pooblascenih zastopnikov. Ena "brihtna" buca pri nas se je zdaj spomnila trzit zadevo na nacin, kjer je glavni namen ne dobit stranke za sklad - to jim pravzaprav dol visi, ampak stisnit cim vec "provizij" za zastopnika. Klasicni piramidni sistem, po pravilu "owca na owco - mercedez". Nore provizije, seminarji za owce, obljubljanje gradov v oblakih, "mentorji"... Vse to smo ze videl. Nima smisla zgubljat besed o "strokovnjakih", ki tole trzijo po seminarjih in vsak, ki ima kaj pojma o zakonitostih borznega trga, se taksnemu trzenju izogne v sirokem loku. Sploh ni namen teh seminarjev karkoli strokovno pojasnjevat, le zavit v cimlepsi in cimmanj prozoren papir. E&S v Sloveniji nima dovoljenja za trzenje Paribas skladov, in ATVP tocno ve zakaj.

V take piramidne sheme gredo ljudje iz dveh razlogov - ali so totalni naivnezi in nasedejo pocukranim besedam (ti so IMHO v manjsini), ali pa se dobro zavedajo, da gre za piramidni sistem in enostavno upajo, da so dovolj visoko, da uspejo pobrat kaksno drobtinico od owc za njimi, preden se stvar sesuje. As simple as that.

M-man ::

Točno tako. Za običajnega človeka, ki želi le vlagati v sklad, je Paribas neprimeren.
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

nokia6310 ::

lonewolf:
Kaj pa ti misliš zakaj nima dovoljenje od AVTP?
Vem da oni že vedo zakaj ga nedajo me pa zanima še tvoje mnenje?
Denar se da zaslužit samo na dva načina in sicer:
S trdim delom ali z veliko prevaro zdaj pa izbirajte?

R0K ::

OK, zdej pa samo reči, da si se hecal, al še vedno ne zastopiš za kaj gre teh 900EU?

Preberi še 1x moj post, pa boš videl. 900EU se porazdeli v vse druga, kot pa v naš žep. Vrjetno ti je jasno, da ta sklad, nima neposredne reklame, zato mu 'ostaja' veliko denarja in tako lahko potem sponzorira reklamni marketing - od ust do ust, zastonj seminarje, gradivo, itd.

Dejstvo je tudi, da se VSEKAKOR bolj splača tu vložit denar, kot pa v recimo en slovenski sklad. Že zato, ker vložiš 50eu, ta denar pa se razporedi po 25+ skladih, več kot 4000 svetovnih podjetih, obveznicah, itd. Kaj pa dobiš pri nas? Raje ne bi o tem. Dejstvo je pa tudi, da je to zaprt sklad, in skoraj vsi zaprti skladi imajo pač neke vstopne provizije (enkratno plačilo pri sklenitvni pogodbe). Za ta keš, pač dobiš nekaj zanesljivega, s tradicijo in izkušnjami, ki jih slovenski skladi še deset let skupaj ne bodo imeli.

900eu je pač neka vsota. Tisti, ki se odloči, da bo začne varčevat mu to ne sme pomeniti prevelikega denarja. Čeprav se strinjam, da če bi teh, 900eu takoj naložil, bi iz tega sčasoma, nastalo kar nekaj denarja, ampak! ČE pa hočeš še ti kaj naredit iz tega, je pa stvar čisto obratna. Vsa pomoč, reklamni porospekti, semianrji so zastonj. Tako prideš do znanja. Tega nimajo niti slovenske tržne hiše za svoje sklade! Potem pa vidiš koga z izkaznico od KD Ivestments in misli, da ima pol mesta za sabo. Saj ne rečem, tudi v tem poslu se najdejo zelo, zelo brihtni ljudje, ampak tudi obratno. Tak je žal povsod.

Pa ne vem kaj eni bluzite v piramidi. Tukaj je dolgo tako - koliko delaš, toliko imaš. Res je, da mogoče kasneje že dobiš par 100EU od tega, kako imaš razvejano strukturo, ampak v prvotnem pomenu je, tvoje trženje.

Itak pa ni to edina svar, ki se dela tukaj. Tukaj se trži preko 150 produktov. Od vseh posebnih skladov (recimo kakšni obvezniški, ali pa max. delniški (veliki donosi, velika tveganja), raznozaznih kreditov, vip polic, itd.

Aja še to, dejstvo zakaj ATVP ne odobri dovoljenja za delo je to, ker bi pač bila veliko premočna konkurenca za slovenske sklade. Itak pa bodo tudi to morali spremeniti v cca 2letih. Ampak me ne skrbi. Imam še vedno lepo račun v Avstriji, se izognem neši ogabni davkariji in srečno živim naprej.

R0K ::

Lonewolf, če imaš ti slabe izkušnje s tržniki BNP Paribas skladov, je pač tvoj problem in ne meči istega mišljenja tudi na ostale.

Se strinjam, da je dejstvo, da nekateri delajo ta biznis, pa gredo samo na en seminar, prej pa niso imeli blage o tem. Ja žal mi je, tako je povsod. Tud najmanj polovica ZAPOSLENIH tržnikov pri naših skladih, je bumbarjev. Pač oblekca, ena leder tažka, spolirani šuhi pa trije naučeni dialogi, jih naredijo profesionalce. Jebat ga, to mislijo pač samo oni. So pa v obeh poslij ljudje, z univerzitetnimi izobrazbami, pa ni nujno, da so tudi 'pametnejši'. Šola te še nikoli ni naučila kako preživeti! Le kako živeti! Ampak brez rednega priliva težko. Svoj future si itak vsak gradi sam, pa če imaš ne vem kakšno izobrazbo, ali pa si štromar, važno da maš v glavi pošlihtano. Za mene itak ni đek tisti, ki je direktor neke ugladne firme, ima 800k na mesec, lep avto, lepo hišo. Za mene je đek tisti, ki lahko cel mesec spi, žura in si gunca jajce pa dobi konec meseca spet 800k.

Sam sem še mlad in delam veliko stvari! Ampak moje mnenje je, da moreš VSE sprobat. Ampak do takrat, ko bom upam sam uspešno vlagal v gospodarstvo, bo še preteklo nekaj vode, tako da si sedaj nabiram izkušnje za takrat!

Za kakšne donose, pa lahko tudi kdaj poknem kak graf gor. Imam nekaj materiala .. tudi z neposredno konkurenco .. sam malo morem dat na kup.

R0K ::

Aja še to, tista drži, mi ne rabimo vas, vi rabite nas!

Mene BMK, če me bo eden na vsak način hotel prepričat, kak ta zadeva sux, da ne da 900eu, da donosi noso veliki, potem pa bo dal denar na banko alpa v slovenske sklade. Jebat ga, še eden troll več. Ljudi je OGRMNO. Če mi eden reče ne, se bom vstal in šol. KEr priporočil imam toliko, da lahko vsak dan naredim dva plana, pa ne pridem skozi čez leto.

Saj veste: 'Nekdo pozna nekoga.'

Samo še to, potem vam dam pa res mir. Zakaj ste slovencelji, tako v sebe prepričani, da MORATE vlagati v samo eno stvar. Kaj če bi naložbe razpršili. Pa tu ne ciljam, da morate zdaj vlagat v 'naše' sklade! Razpršite naložbo. Maš 1mio sit, daš 300k v BNP Paribas, 300k na Rastkota, 200k na banko in vezano vlogo in za ostalih 200k kupiš državne obeznice. Pa lahko zaradi mene črtate BNP Paribas in daste tam recimo enega od Rajfajznofih skladov (čeprov jih sedaj ne gre rožnato, ampak ok).

LP za danes.

OwcA ::

Tudi v tej temi, bi bile konkretne številke bolj prepričljive kot "če", "pač" in "zastonj reklamni prospekti". Posebno slednji so res nezavrnljiv argument. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Daedalus ::

No ROK, nam boš povedal, ko boš ratal milijonar:D

Pismo, tip buta ven take, kot da bi bil na sestanku kake mrežne strukture, kjer itak samo tulijo kako bojo vsi milijonarji v roku pol leta0:)

Mislim:

>Aja še to, dejstvo zakaj ATVP ne odobri dovoljenja za delo je to, ker bi pač bila veliko premočna konkurenca za slovenske sklade.

Ja, država se je zarotila proti ubermensch skladom, ki bi takoj popacali tistih par slovenskih revežev v stilu KD... Daj človek, get a grip. Al pa pejd na sestanek kakega drugega mrežnega marketinga. Boš kmal ugotovil, da vsi isto tumbajo, pa vsak ma svojo teorijo zarote:\
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

R0K ::

Kaj te zanima?

Pod reklamen stuff sem mislil to, da ko rabiš kaj ša širit posu, dobiš v LJ vse zastonj oz zelo poceni. Tako rekoč je vse za tebe poskrbljeno, ti še samo delaš. Seveda pametno, čene si še en burek več na našem tržišču, kjer je mogoče res 10% PRAVIH tržnikov (pa nima veze za kaj. Al za sesalec, alpa montažne hiše).

R0K ::

A tebi danes predstavlja problem postati miljonar v slovenskih tolarjih? Potem si res bogi. Če si se pogovarjal v EU, pa prej kot v 10letih res ne, v 20 pa ziher :D

Daedalus ::

Ja, važno, da sem jaz bogi - ker kao ne vem, kako zaslužit nekaj denarja, ti pa seveda veš vse... Veš kolko takega folka sem srečal, pa večina od njih danes nima nič več, kot takrat, ko so začeli s "sanjskim poslom." Sicer pa - se dobima čez 20 let na pivu, pa takrat rečema kako na to temo?

Mater smo Slovenci bogi narod - večina nima pojma, ker niso milijonarji:\ V Evropi so pa sami ubermenschi, uberskladi in vsi vse vejo in so vsi milijonarji. Grem koj kovčke pakirat, kaj še sploh delam tu?

/to je pač še ena lastnost mrežnih maketingov - tisti, ki tam delajo, vejo vse, ostali so pa bogi luleki in lulike, ki jim je treba pokazat pot iz votline (da ne gledajo samo sence na steni). In pa seveda šovinizem do konkurenčnih, še posebej slovenskih storitev. Ker Slovenceljni pa res nimamo pojma, pa naši skladi sux, tisti iz €U pa točno vejo, kako in kaj. In očitno res vejo, ker jim vedno sledi horda (naivnega) folka.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naložbe 2020

Oddelek: Loža
356717 (1593) V-i-p
»

Kam s 100€ / mesec (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9423586 (18725) Heisenberg
»

ES Funds

Oddelek: Loža
101610 (1459) St@jler
»

Vodenje računa ali nateg?

Oddelek: Loža
102219 (1903) Mobidick

Več podobnih tem