» »

Štek, bluscreen, nato pa še diska ne zazna

Štek, bluscreen, nato pa še diska ne zazna

cegu ::

No, včeraj sem malo pisal komentarje po forumih, nakar mi štekne firefox, nato ostali programci, potem pa še miška. Pogledam na komp, mi lučka od diska ne utripa ampak dobesedno sveti. Čez nekaj časa se mi pokaže "blue screen" o nestabilnosti, da naj uninstaliram nove driverje itd... saj poznate...
_______________________________________________________________________________________________________________
Komentar:
V petek sem kupil nov disk in ga priklopil, nato pa vse podatkovje (razen winsov seveda) premaknil na nov disk. Tastaremu sem v windowsih zbrisal particije in naredil samo eno (poleg glavne, tako da sta 2). Totalno sformatiral del diska (particijo brez winsov)

Po temu sem z diskeeperjem celoten c: (particija z OS) pregledal in zdefregala, tako da sta oba diska, vse tri particije "healthy".
______________________________________________________________________________________________________________

... no, po temu blue-screenu sem resetiral komp in mi ni zaznal nobenega diska. Priklop diskov je sledeč. Eden je S-ata (primary) (z winsi), drug je pa IDE (slave) (novi disk).

Izklopil sem računalnik za cc 5minut in ponovno poizkusil. Oba diska je zaznal, nato pa šteknil ko sem prišel v windowse. Takrat spet ni zaznal diskov. Računalnik sem zopet ugasnil za 15minut. Deluje

Na srečo mi zdaj deluje, samo malce dlje je trajalo da se je zagnal zato pričakujem hiter odgovor. Disk je star manj kot 1 leto. Ker sem že en disk uničil, sem se tega zelo zelo merkal. Ampak vseeno, po zadnjemu defragu/formatu je postal glasen. Skrbi me, da bo odpovedal. Če ga primerjam z bratovim diskom, je zelo tih, ampak njegov je glasen že 1 leto in pa on ne dela nič drugega, kot pa igra igre.

Kar me zanima.
- vzrok da se je blue screen pojavil. Nobenega programa nisem inštaliral in pa bluse creen se je pojavil 1 uro po defragmiranju.

- če je disk pred propadom (stari s-ata), kaj je pravzaprav narobe z njim, da ga ni zaznal. Logično je, da brez masterja slave ne prepozna (zato mi ni treba govoriti zakaj drugega ni zaznal). Mislim da glasnost nima veze s tem, da ga zazna in ne.

- ali je možno da je česarkoli kriva matična plošča. Na zadnji strani ima namreč zasedene vse porte. Mogoče se je prezabasano vse skupaj?

- eno ločeno vprašanje:
- Naenkrat mi je voltaža napajanika začela hitreje nihati (gledam z winbondom). Kaj to pomeni



Se zahvaljujem za odgovor. Mislim, da imam konkreten primer, zato po forumu nisem iskal odgovorov, prav tako se mi pa mudi, ker nočem da mi spet zablokira.

LP
  • spremenil: cegu ()

perci ::

1) Reši podatke
2) Stestiraj disk s proizvajalčevim diagnostičnim programom
3) Poročaj rezultate

cegu ::

Takole je. Pognal sem test, tako kot si rekel, trajalo me je okoli 5 ur.




Kot vidiš, tukaj problemov nima.

Ali je možno, da je kriv napajalnik? Nov disk in kup ventilatorjev sem dodal prav dan pred tem incidentom. Sem na zelo resni meji. Napajalnik je 300W. Zračunal sem si maximalno obremenjenost pri mojih komponentah in pride nekaj vatov manj kot 300, torej zelo na meji.

Če se strinjaš, da je problem ta, te vprašam še tole. Trenutno nimam denarja za nov napajalnik. Ali je možno, da samo cdroma in diska priklopim na ločen napajalnik. Enega starega še imam. Torej, ali je to možno in če mi to priporočaš

Linkj..joker forum

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cegu ()

cegu ::

Mal me zafrkava net pa forum..skratka
________________________________________________________-
Takole je. Pognal sem test, tako kot si rekel, trajalo me je okoli 5 ur.




Kot vidiš, tukaj problemov nima.

Ali je možno, da je kriv napajalnik? Nov disk in kup ventilatorjev sem dodal prav dan pred tem incidentom. Sem na zelo resni meji. Napajalnik je 300W. Zračunal sem si maximalno obremenjenost pri mojih komponentah in pride nekaj vatov manj kot 300, torej zelo na meji.

Če se strinjaš, da je problem ta, te vprašam še tole. Trenutno nimam denarja za nov napajalnik. Ali je možno, da samo cdroma in diska priklopim na ločen napajalnik. Enega starega še imam. Torej, ali je to možno in če mi to priporočaš

Linkj..joker forum

Hvala

Roadkill ::

Men se zgodi, da mi ne zazna sata diska, če OCjam, ker očitno sata kontroler postane nestabilen.
Pomaga mi, če za par sekund izklopim računalnik in napajalnik. Menda kar pogost pojav pri DFI nf4 ultra platah, ko pretiravaš z OCjanjem. :)

Pyr0Beast ::

Nov napajalc. Probi odklopt cd-rome, disketnik, par kartic.:))
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali se luna vrti okrog svoje osi?

Oddelek: Znanost in tehnologija
276486 (5097) TESKAn
»

Magnetno polje dveh vodnikov

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81430 (1016) mirator
»

Največja SD-kartica sprejme pol terabajta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
5614805 (11012) FlyingBee
»

Različni vtiči (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5312718 (11426) St235
»

Nvidia geforce problem - zeleni kvadratki

Oddelek: Pomoč in nasveti
81112 (709) Legendaa007

Več podobnih tem